Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

Основні права та соціальні гарантії задекларованих працівників

Корисна інформація для роботодавців і найманих працівників
Задекларована праця – трудові і соціальні права
 
Працювати за трудовим договором – вигідно! Трудове законодавство гарантує найманому працівнику здорові та безпечні умови праці, оплачувані відпустки й лікарняні. Ви можете розраховувати на допомогу в разі нещасного випадку на виробництві, на пільги, якщо маєте малолітніх дітей. Всього цього позбавлені незадекларовані працівники.
Основним документом, який регулює трудові відносини є Кодекс законів про працю України. Також трудові права та соціальні гарантії прописано в законах «Про відпустки», «Про оплату праці», «Про охорону праці», «Про зайнятість населення» та інших нормативно-правових актах.
Основні права та соціальні гарантії задекларованих працівників:
 • Гідні та безпечні умови праці. Ви маєте право на безпечні та здорові умови праці. Роботодавець зобов’язаний перевіряти робочі місця, надавати спецодяг і взуття, засоби індивідуального захисту, організовувати навчання з охорони праці.
 • Виконання  посадових обов’язків. Роботодавець не може змусити вас виконувати роботу, не передбачену трудовим договором і посадовою інструкцією.
 • Нормований робочий час. Закон забороняє працювати більше 40 годин на тиждень. Якщо ви працюєте у шкідливих умовах або вам менше 18 років, ваш робочий тиждень ще менше – 36 годин.
 • Оплачувані та неоплачувані відпустки. За трудовим договором ви маєте право на щорічні оплачувані відпустки. Мінімальна тривалість такої відпустки – 24 календарних дні за робочий рік. Якщо вам менше 18 років, можете відпочивати 31 день. Крім основної відпустки, вам доступні оплачувані навчальні та творчі відпустки. Стали донором крові? Відпочиньте наступного дня або додайте цей день до щорічної відпустки. Зарплата при цьому зберігається. Ви можете взяти відпустку за власний рахунок у разі весілля, народження дитини, похорону, для догляду за хворими родичами.
 • Регулярна виплата заробітної плати не нижче мінімальної.  Місячна заробітна плата не може бути меншою за мінімальну (у 2021 році – 6000 грн.). Робота у вихідні дні оплачується в подвійному розмірі. За роботу на свято ви можете взяти день відпочинку. Роботодавець зобов’язаний виплачувати заробітну плату регулярно, не рідше двох разів на місяць та не пізніше семи днів після закінчення періоду роботи.
 • Захист від необґрунтованих штрафів. Задекларована праця захищає від зловживань зі сторони роботодавця. За порушення трудової дисципліни закон передбачає лише два види покарання: догану або звільнення.
 • Можливість навчатися та підвищувати кваліфікацію. Працюючи офіційно, ви можете поєднувати роботу з навчанням. Закон передбачає оплачувані відпустки чи можливість взяти вільні від роботи дні без оплати або з частковою оплатою під час сесії.
 • Захист від незаконного звільнення. Незадекларованого працівника можуть звільнити в будь-який день. Якщо у вас є трудовий договір,  роботодавець має попередити вас про звільнення за два місяці.
 • Страхові виплати в разі непрацездатності. За кожного задекларованого працівника роботодавець сплачує єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Це ваша гарантія на випадок хвороби, нещасного випадку, пов’язаного з роботою, чи професійного захворювання. Сплата ЄСВ лише з частини заробітної плати значно зменшує розмір допомоги. Якщо ви не задекларовані, на допомогу годі й розраховувати.
 • Пільги для неповнолітніх. Якщо вам менше 18 років, ви не можете працювати на роботах з Переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці. Вас не можуть залучати до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.
 • Додаткові соціальні гарантії для жінок та працівників із дітьми.
...

ВІДБУВСЯ МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ

   19 серпня 2021 року в Тетіївській районній філії Київського обласного центру зайнятості провели міні-ярмарок вакансій для Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» Державної прикордонної служби України (захід проводився оф-лайн з дотриманням карантинних обмежень). В заході взяли участь 13 осіб, які перебувають на обліку в Тетіївській районній філії КОЦЗ....

УКОМПЛЕКТУВАННЯ ВАКАНТНИХ ПОСАД ДЛЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ У ФОРМАТІ ON-LINE

Тетіївською районною філією Київського обласного центру зайнятості 28 липня 2021 року проведено міні-ярмарок вакансій за участю НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ у форматі on-line за допомогою Skype-звязку....

КЛІЄНТИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ МАЛИ ЗМОГУ ВІДВІДАТИ КОРИСНІ СЕМІНАРИ ТА ВЕБІНАРИ

        Робочий тиждень Тетіївської районної філії Київського обласного центру зайнятості  видався цікавим та насиченим. Клієнти служби зайнятості мали змогу  відвідати 3 семінари та два вебінари,. а саме:...

ВІДБУВСЯ "ІНФОРМАЦІЙНИЙ СЕМІНАР ІЗ ЗАГАЛЬНИХ ПИТАНЬ ЗАЙНЯТОСТІ"

З метою  ознайомлення осіб які шукають роботу та зареєстрованих безробітних із сучасним комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості, ризиками нелегальної зайнятості та нелегальної трудової міграції, гендерними аспектами на ринку праці, 13 липня фахівцями Тетіївської районної філії проведено «Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості».  Зокрема розглянули  профорієнтаційні послуги, які безробітні можуть отримати , ознайомились з можливістю професійного навчання на замовлення роботодавця на професії які затребувані  на ринку праці....

ЗАПРОШУЄМО НА МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ У ФОРМАТІ ОН-ЛАЙН

7 липня 2021 року о 11:00 год. відбудиться міні-ярмарок вакансій у форматі он-лайн, за участю ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В М. КИЄВІ. Пошукачів роботи запрошуємо взяти участь у он-лайн заході на посаду - головний спеціаліст. Щоб долучитись до ярмарку вакансій, потрібно перейти за посиланням:: https://zoom.us/j/9426740845?pwd=OWRWaEVZZIM3RmwreWJpdzFaT0VvUT09 або в мобільному додатку ввести: Ідентифікатор конференції: 942 674 0845. Код доступу: 123456....

Продовжується тісна співпраця з роботодавцями

Сьогодні вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження тісної співпраці служби зайнятості з роботодавцями. В службі зайнятості роботодавці мають можливість отримувати комплекс послуг, що не має аналогів в інших структурах соціального захисту. Державна служба зайнятості допомагає роботодавцям отримати не тільки кваліфікованих працівників, а і соціальну підтримку....

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація