Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

МЕРИ ЗА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ

Фото без опису

http://m4eg.eu

Рішенням 6 сесії 7 скликання  Тетіївської міської ради від 17 травня 2018 року № 156 -06-VII було вирішено долучитися до Ініціативи ЄС "Мери за економічне зростання", підписати угоду про членство та здійснити ряд заходів для забезпечення сталого економічного розвитку громади. Першочерговим  завданням  є розробка у співпраці з приватним сектором та громадянським  суспільством  Плану місцевого економічного розвитку Тетіївської ОТГ на період до 2020 року за участі представників всіх адміністративних одиниць, які увійшли до складу Тетіївської ОТГ, депутатів, громадських активістів, фахівців та регіональних консультантів.

22 та 23 листопада 2018 року у місті Києві проходила конференція високого рівня «Муніципалітети за економічне зростання», організатором якої виступили одразу дві ініціативи, в яких місто Тетіїв приймає участь, а саме ініціатива Європейської Комісії «Угода мерів» та ініціатива Європейського Союзу «Мери за економічне зростання».

За умовами обох ініціатив, місто-учасник повинно протягом визначеного терміну підготувати нормативні стратегічні документи у різних сферах життєдіяльності, точніше – в сфері енергоефективності та економічного розвитку. Терміни для підготовки Програми «План місцевого економічного розвитку міста Тетієва до 2020 року»  - вересень 2018 року.

Програма «План місцевого економічного розвитку міста Тетієва до 2020 року» готувалася в стислі терміни відповідною робочою групою виконавчого комітету Тетіїївської міської ради.

Після експертної оцінки координаторів ініціативи «Мери за економічне зростання» в Україні «Плану місцевого економічного розвитку міста Тетієва до 2020 року», його було надано на розгляд експертам Світового банку.

У рамках вищезгаданої конференції відбулося нагородження міст-учасників ініціативи «Мери за економічне зростання» Сертифікатами відповідності за надані на розгляд Плани місцевого економічного розвитку. Місто Тетіїв отримало такий сертифікат, підтвердивши свій статус дійсного члена ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання» та міста, чий «План місцевого економічного розвитку» пройшов позитивну оцінку та схвалення експертами Світового банку.

Фото без опису

В грудні 2018 року «Плану місцевого економічного розвитку міста Тетієва до 2020 року» був затверджений 14 сесією Тетіївської міської ради VІІ скликання  від 21.12.2018 р., рішення  №  423 -14-VII. Попереду залишається покрокова реалізація заходів.

Про проект

Проект «Мери за економічне зростання» (M4EG) – це нова ініціатива Європейського союзу, що розпочала діяльність у січні 2017 року в рамках Східного партнерства. Секретаріат проекту «Мери за економічне зростання» є основним виконавчим органом Ініціативи і керує втіленням Ініціативи в регіоні.

Суть Ініціативи полягає в наданні підтримки мерам і муніципалітетам країн Східного партнерства і сприянні тому, щоб вони ставали активними провідниками місцевого економічного зростання та створення робочих місць.

Ініціатива «Мери за економічне зростання» прагне створити розгалужену регіональну професійну спільноту, що вимагатиме певного залучення членів Ініціативи, проте водночас створить для її членів можливості значної підтримки експертів та колег з інших муніципалітетів, сприяння у поширенні історій успіху, а також інші значні економічні, політичні та репутаційні переваги.

Підхід Ініціативи

Підхід Ініціативи «Мери за економічне зростання» базується на наступних засадах:

 • Приватний сектор є ключовим рушієм економічного зростання і розвитку в усьому світі.
 • Кожен регіон, місто і населений пункт мають певні конкурентні переваги, які можна розвивати для стимулювання економічного розвитку та зайнятості.
 • Державно-приватний діалог та співпраця, із залученням представників громадянського суспільства, є ключовим фактором розвитку місцевого економічного потенціалу.
 • Місцеві адміністрації мають унікальні можливості для ініціювання та втілення низових дій, направлених на сприяння розвитку.
 • Щоб досягти відчутних результатів, ці дії, швидше за все, мають вирішувати питання кількох наступних тематичних блоків, які є основними факторами стимулювання зростання зайнятості. Це такі блоки:
 • Правова та інституціональна база
 • Доступ до фінансування
 • Земельні ресурси та інфраструктура
 • Кваліфіковані трудові ресурси, інклюзивність
 • Зовнішнє позиціонування та маркетинг
 • Внутрішня мотивація, готовність та адекватна спроможність місцевої влади управляти місцевим економічним зростанням є характеристикою кожної успішної місцевої економіки. Таким чином, участь в ініціативі «Мери за економічне зростання» є добровільною, зважаючи на дві ключові місцеві передумови для зростання приватного сектору, а саме:
 • Прозора, вільна від корупції адміністрація, що сприяє розвитку бізнесу
 • Міжсекторальна співпраця і взаємодія на місцевому рівні

Як працює Ініціатива

Після того, як місто/муніципалітет приєднається до Ініціативи «Мери за економічне зростання», підписавши форму членства в M4EG, Секретаріат Ініціативи співпрацює з підписантом, щоб допомогти йому:

 • Усвідомити свій потенціал для поліпшення існуючого економічного становища;
 • Отримати необхідні знання та навички з метою підвищення потенціалу для забезпечення змін на краще;
 • Розробити власні "адаптовані" рішення, що сприятимуть реалізації позитивних змін на практиці;
 • Вжити цілеспрямовані заходи для стимулювання місцевого економічного розвитку та дати оцінку досягнутим результатам;
 • Продемонструвати успіхи учасника ініціативи і представити відповідні території активним донорам на інвесторам у регіоні та за його межами.

 

Заявка на членство

План місцевого економічного розвитку Тетіївської міської ОТГ

Plan for Local Economical Development Tetiiv city UTC

Звіт за перше півріччя 2019 року

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь