Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Програма правової освіти

та надання безоплатної правової допомоги

населенню Тетіївської об'єднаної територіальної громади

 на 2019 – 2021 роки

 

І. Обґрунтування необхідності розроблення і виконання Програми правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Тетіївської об'єднаної територіальної громади

на 2019 – 2021 роки (далі – Програма)

 

Стаття 57 Конституції України забезпечує право громадян України на доступ до правової інформації, а стаття 59 – передбачає, що кожен має право на правову допомогу, а в окремих випадках така допомога має надаватися безоплатно. Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає, що безоплатна правова допомога надається визначеним категоріям громадян, зокрема малозабезпеченим верствам населення, дітям-сиротам, ветеранам війни тощо, через мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Тетіївська об'єднана територіальна громада відноситься до юрисдикції Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Місцевий центр (МЦ), який розташований в місті Біла Церква. Через територіальну віддаленість вразливі верстви населення громади не мають можливості звернутися до Місцевого центру, що суперечить статті 5 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», якою визначено принцип доступності такої допомоги.

До штату 14 сільських рад, які об'єднують 20 населених пунктів, не входять юристи. Населення громади мало проінформоване про те, що відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» вони мають право звертатися з письмовими зверненнями чи на прийом для отримання необхідної правової інформації та консультацій в органи місцевого самоврядування та до інших суб’єктів надання безоплатної первинної правової допомоги, а також на отримання безоплатної вторинної правової допомоги за рахунок держави у Місцевому центрі.

Таким чином у територіальній громаді, населення якого складає понад 21962 тисяч осіб, існує проблема доступу до якісної безоплатної правової допомоги, а також низької правової обізнаності громадян про свої конституційні права.

         За результатами аналізу звернень мешканців громади до Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за перше півріччя 2019 року для надання БПД до МЦ  звернулась 441 особа, з яких: малозабезпечені – 32, інваліди – 41, ветерани війни, учасники бойових дій – 17, діти, позбавлені батьківського піклування та діти-сироти  – 4.

       За результатами аналізу звернень мешканців громади  до Тетіївського бюро правової допомоги звернулися:

2017 році - звернулись для надання безоплатної правової допомоги 687 осіб, для надання безоплатної вторинної допомоги послуг- 67 особи;

2018 році- звернулись для надання безоплатної правової допомоги 1141 осіба, для надання безоплатної вторинної допомоги послуг- 73 особи;

 

II. Мета Програми

 

Метою цієї Програми є розроблення та здійснення комплексу заходів правового, організаційного та економічного характеру, спрямованих на забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги осіб, які мають на неї конституційне право і потребують такої допомоги, а також підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення, набуття громадянами необхідного рівня правових знань, формування у них поваги до права, подолання правового нігілізму, особливо серед вразливих верств населення Тетіївської об'єднаної територіальної громади.

III. Основними завданнями Програми є:

 

  • забезпечення розвитку правової освіти населення Тетіївської об'днаної територіальної громади ;
  • спрощення та розширення доступу до безоплатної правової допомоги для соціально вразливих верств населення;
  • проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед суб’єктів права на безоплатну правову допомогу, адвокатів, органів, уповноважених здійснювати затримання, арешт чи взяття під варту осіб, органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади та громадських організацій щодо державної політики у сфері надання безоплатної правової допомоги;
  • підвищення кваліфікації представників органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, організацій-провайдерів безоплатної правової допомоги.

 

IV. Строки виконання Програми

 

Початок дії Програми – серпень  2019 року, закінчення – грудень 2021 року.

 

V. Виконавець Програми, координація та контроль:

 

Виконавцем програми є Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги із залученням спеціалістів Тетіївської об'єднаної територіальної громади.

Координація роботи з виконання Програми покладається на спеціаліста з правового забезпечення  Тетіївської об'єднаної територіальної громади.  .

Контроль за виконанням програми покладається на постійну комісію Тетіївської об'єднаної територіальної громади з питань законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, регламенту, депутатської етики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації .

Звіт по виконанню Програми проводиться Виконавцем щорічно до 16 березня включно.

 

VI. Очікувані кінцеві результати виконання Програми

 

Виконання Програми дасть змогу:

  • підвищити рівень правової освіти населення територіальних громади Тетіївської об'єднаної територіальної громади та рівень обізнаності суб’єктів права на безоплатну правову допомогу, адвокатів, органів, уповноважених здійснювати затримання, арешт чи взяття під варту осіб, органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади та громадських організацій щодо державної політики у сфері надання безоплатної правової допомоги;
  • спростити доступ до безоплатної правової допомоги для соціально вразливих верств населення району;
  • провести навчання представників органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, організацій-провайдерів безоплатної правової допомоги.

 

VIII. Основні заходи із забезпечення виконання Програми

 

Проведення всебічної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів права на безоплатну правову допомогу.

Організація та проведення комунікаційних заходів з питань формування правової культури населення та обговорення особливостей функціонування систем безоплатної правової допомоги.

Розроблення та поширення методичних рекомендацій, друкованих інформаційних матеріалів щодо функціонування системи безоплатної правової допомоги.

Проведення виїзних прийомів громадян у віддалених населених пунктах Тетіївської об'єднаної територіальної громади.

Висвітлення тематики функціонування системи безоплатної правової допомоги у засобах масової інформації Тетіївського району.

Підвищення рівня правових знань працівників юридичних служб підприємств, установ, організацій Тетіївського району, посадових осіб місцевого самоврядування тощо.

 

 

 

      Секретар ради                                                                 С.М.Денисюк

 

ПАСПОРТ  ПРОГРАМИ

 

1.

Ініціатор розроблення програми

Тетіївська міська рада

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми

«Програми правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Тетіївської об'єднаної територіальної громади на 2019 – 2021 роки».

3.

Розробник програми

Тетіївське бюро правової допомоги

4.

Співрозробники програми

Тетіївське бюро правової допомоги та Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

5.

Відповідальний виконавець програми

Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

6.

Учасники програми

Тетіївське бюро правової допомоги та Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

7.

Термін реалізації програми

2019-2021 роки

7.1.

Етапи виконання програми(для довгострокових програм)

один етап

8.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)

 

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі:

 

9.1.

коштів місцевого бюджету

 
 

коштів інших джерел

 

 

       Секретар ради                                                  С.М.Денисюк

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь