Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Програма організації безоплатного поховання загиблих (померлих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні по Тетіївській міській територіальній громаді

ПРОГРАМА

організації безоплатного поховання загиблих (померлих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні  по               Тетіївській міській територіальній громаді на 2023 рік

 

І.Загальна характеристика Програми, визначення проблеми,на розв’язання  якої вона спрямована

Програму організації безоплатного поховання загиблих (померлих ) військовослужбовців,учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні, по  Тетіївській міській територіальній громаді на 2023 рік (далі – Програма) розроблено на виконання положень, визначених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (зі змінами), статті 14 Закону України «Про поховання та похоронну справу»,  з врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 року № 1445 «Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання загиблих (померлих)  осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни» (зі змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року №252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану».

Початок кровопролитної загарбницької війни ініційованої російською федерацією 24 лютого 2022 року призвів до бойових дій на території України, внаслідок яких – гинуть громадяни, які беруть в них участь і захищають незалежність нашої держави. В результаті, виникла нагальна потреба в прийнятті даної Програми, яка визначає механізм здійснення видатків з міського бюджету Тетіївської територіальної громади на поховання померлих (загиблих) громадян, родини та сім’ї яких проживають на території громади.  

 

ІІ. Мета, завдання та пріоритетні напрямки Програми

Метою Програми є забезпечення належного посмертного вшанування та безоплатного  поховання, загиблих (померлих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні.

 

Основними завданнями Програми є:

- забезпечення організації заходів для віддання честі, шани та належного поховання військовослужбовців,учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні.

- фінансова підтримка родин військовослужбовців, які втратили життя під час захисту України від російської агресії та участі в бойових діях.

 Програма є вкрай актуальною, її важливість зумовлена необхідністю забезпечення фінансової підтримки родин загиблих (померлих) через війну та бойові дії шляхом організації  безоплатного їх поховання.

Отже, пріоритетними напрямками діяльності згідно Програми є спрямування коштів місцевого бюджету на організацію заходів  з належного вшанування та поховання загиблих (померлих) військовослужбовців, учасників бойових дій, протистояння агресії російської федерації та війни.

 

ІІІ. Обґрунтування шляхів і способів розв’язання проблеми та реалізації завдань Програми

З метою віддання честі пам’яті померлого (загиблого) військовослужбовця,учасника бойових дій внаслідок російської агресії та війни,в рамках дії Програми передбачено оплату заходів з проведення посмертного вшанування та належного, безоплатного для родини загиблого, поховання за рахунок коштів міського бюджету Тетіївської територіальної громади.

 

Здійснення оплати заходів з поховання проводиться наступним чином.

 

Підтвердженням факту смерті (загибелі) військовослужбовця,учасника бойових дій у війні з російською федерацією та підставою для організації його поховання для Тетіївської міської ради будуть:

- заява (звернення) до міського голови від родини загиблого військовослужбовця;

- копія повідомлення (сповіщення) про смерть родині загиблого військовослужбовця з відповідної військової частини, військового підрозділу;

- копія лікарського висновку про смерть (при можливості одержання та наявності).

 

На підставі зазначених вище документів міська рада проводить організацію заходів з віддання честі та належного поховання військовослужбовця, учасника бойових дій.

 

Обсяги фінансування заходів з організації поховання здійснюватимуться в межах розрахунку-калькуляції на ритуальні послуги, що наведено нижче.

 

 

 

 

п/п

Перелік  послуг,  робіт, заходів

Орієнтовна ціна, вартість 1 поховання, в грн.

1.

  Оплата  ритуальних послуг – всього, в т.ч.:

   62000.00

1.1

Закупівля предметів похоронної належності (одяг, взуття, труна, покрівець в труну,подушка, хрест, вінок з траурною стрічкою, квіти, хустки,носові хустинки, свічки,  рушники, портрет, прапор  тощо)

15000.00

1.2

Копання ями під могилу

0.00

1.3

Надання транспортних послуг, в т.ч.:

   12000.00

 

     -  перевезення катафалком

    2000.00

 

  • перевезення тіла загиблого з місця

перебування  додому

    10000.00

1.4

  Духовий оркестр

   0.00

1.5

  Надання послуг з харчування:

   35000.00

 

  • організація поминального обіду на 100 осіб

   35000.00

 

Головним розпорядником коштів та відповідальним виконавцем Програми виступає Управління соціального захисту населення Тетіївської міської ради, яке буде здійснювати оплату заходів з поховання.

Оплату організованих заходів з віддання честі та належного поховання військовослужбовця, учасника бойових дій проводиться на підставі первинних документів щодо наданих послуг, виконаних робіт, проведених заходів тощо. Оплата проводиться в установленому порядку через казначейські рахунки з міського бюджету Тетіївської територіальної громади та/або з інших джерел не заборонених законодавством.

Програма передбачена до виконання у 2023 році. Обсяг фінансування Програми може уточнюватись та коригуватись протягом року з урахуванням наявності в міському бюджеті територіальної громади коштів на  виконання запланованих заходів Програми та потреби.

  1. . Показники досягнення результативності Програми

Досягненням належних результатів та мети Програми вважатиметься: забезпечення організованих заходів з посмертного вшанування та належного, безоплатного для родини загиблого у війні з російською федерацією, поховання військовослужбовця, учасника бойових дій.

V. Координація та контроль за виконанням Програми

Координацію та контроль за виконанням заходів Програми та за використанням коштів з бюджету здійснює виконавчий комітет Тетіївської міської ради.

Узагальнений звіт про стан виконання завдань та заходів Програми і використання бюджетних коштів подається по закінченні бюджетного року.

     Секретар міської ради                                           Наталія  ІВАНЮТА

 

Додаток 1

до програми

 

 

Паспорт

Програми організації безоплатного поховання померлих (загиблих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні Тетіївської міської територіальної громади на 2023 рік

 

1.

Ініціатор розроблення програми

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Тетіївської міської ради

2.

Розробники програми

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Тетіївської міської ради

3.

Відповідальний виконавець програми

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Тетіївської міської ради

4.

Учасники програми

Виконавчий комітет Тетіївської міської ради, управління фінансів Тетіївської міської ради,  управління соціального захисту населення виконавчого комітету Тетіївської міської ради,

КУ «Тетіївський центр соціальних служб» Тетіївської міської ради

 

7.

Термін реалізації програми

2023 рік

8.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь  у виконанні програми

Міський бюджет Тетіївської міської  територіальної громади

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів,необхідних для

Реалізації програми на 2023 рік,тис.грн.

 

-

 

У тому числі:

 

9.1.

Коштів місцевого бюджету

-

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь