Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПРОГРАМА поводження з безпритульними тваринами на території населених пунктів Тетіївської міської ради на 2019-2022 роки

ПРОГРАМА

поводження з безпритульними тваринами на території населених пунктів Тетіївської міської ради на 2019-2022 роки

 

1. Проблема, на розв’язання якої спрямована Програма

Програма поводження з безпритульними тваринами на території Тетіївської міської ради на 2019-2021 роки (далі – Програма) відповідно до законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про благоустрій населених пунктів» та інших нормативно-правових актів.

Необхідність розроблення Програми викликана перебуванням великої кількості безпритульних тварин на території міста, що у свою чергу призводить до погіршення його санітарно-епідеміологічного та екологічного стану, якості життя мешканців і гостей міста, загибелі тварин та жорстокого поводження з ними.

Програма спрямована на цивілізоване вирішення цих ситуацій шляхом зменшення чисельності безпритульних тварин гуманними методами, а також донесення до суспільної свідомості населення стандартів гуманного поводження з тваринами.

Регулювання чисельності безпритульних тварин є багатопрофільною проблемою і потребує залучення різних структур та організацій міста для її вирішення та планування на довгострокову перспективу. Як показав світовий досвід, масове знищення тварин може тривати нескінченно, не вирішуючи проблему, та є економічно невигідним – на місця вилучених тварин мігрують інші, заповнюючи «екологічні ніші» на вільних територіях. Слід наголосити про необхідність дотримання особистих прав людини на охорону здоров’я від спостерігання за стражданнями, загибеллю безпритульних тварин, внаслідок жорстокого поводження з ними.

В даний час у галузі поводження з безпритульними тваринами та регулювання їх чисельності на території Тетіївської міської ради можна виділити такі основні проблеми:

 1. Нормативно–правові: неврегульовані на нормативно-правовому рівні питання відлову, перетримки, системи обліку та ідентифікації, економічного забезпечення вирішення проблемних питань, що пов’язані з безпритульними тваринами.
 2. Організаційно–економічні: відсутність притулків,  не передбачено видатків на розвиток системи заохочення фізичних осіб, що опікуються безпритульними тваринами, – їх обліку та ідентифікації і супроводу безпритульних тварин, проведення тематичних інформаційно– просвітницьких заходів, тощо.
 3. Виробничо–технічні: недостатня комунальна виробничо-технічна база щодо проведення ветеринарного обслуговування безпритульних тварин: стерелізації, щеплення, профілактичних обробок та лікування, недосконалість механізмів регулювання кількості безпритульних тварин та вдосконалення гуманних методів вилову безпритульних тварин. Основними причинами появи безпритульних тварин на вулицях населених пунктів Тетіївської міської ради є:
 • низький рівень культури населення щодо поводження з домашніми тваринами;
 • недосконала система обліку тварин, що належать власникам;
 • недостатня робота з власниками тварин, у тому числі в адміністративно-правовому полі, і допомога в стерилізації для запобігання появі небажаного потомства;
 • недосконала система пошуку загублених тварин;
 • відсутність притулків.

Проблема забезпечення належних умов утримання тварин і поводження з ними, регулювання чисельності безпритульних тварин є комплексною і вимагає залучення різних структур  для її вирішення і планування на довгострокову перспективу.

Програмою передбачено створення ефективного механізму взаємодії виконавчих органів Тетіївської міської ради, відповідних служб, установ, комунальних підприємств, громадських організацій та фізичних осіб щодо регулювання кількості безпритульних тварин на основі гуманного поводження та відповідального ставлення до них.

 

2.  Мета та завдання Програми

 

Основною метою Програми є зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами, забезпечення їх комфортного співіснування поряд з людиною та утвердження в суспільстві гуманного ставлення до тварин.

Для досягнення поставленої мети передбачається виконання наступних завдань:

 • розроблення  і   впровадження  системи    обліку,   реєстрації   та ідентифікації безпритульних тварин;
 • розроблення  і    впровадження   системи    масової   стерилізації, щеплення, профілактичних обробок та лікування безпритульних тварин;
 • розроблення і впровадження заходів щодо підтримки супроводу безпритульних тварин протягом усього їхнього життя;
 • створення притулків для тварин різних форм власності;
 • розробка і впровадження системи інформаційно-просвітницьких заходів стосовно гуманного поводження з безпритульними та домашніми тваринами, влаштування безпритульних тварин, пропагування стерилізації домашніх тварин тощо.

 

3.  Механізм виконання Програми

Координацію діяльності та систематичний контроль за виконанням передбачених Програмою заходів, ефективним та цільовим використанням коштів її виконавцями, залучення до виконання Програми в установленому законодавством порядку підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування здійснює Відділ житлово- комунального господарства, транспорту і зв’язку виконавчого комітету Тетіївської міської ради.

 

 

Щорічний контроль за виконанням Програми здійснює постійна депутатська комісія міської ради з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку.

До виконання Програми можуть в установленому порядку залучатися підприємства, громадські організації та мешканці населених пунктів Тетіївської міської ради.

 

3.1.  Вилов безпритульних тварин

 

Вилов тварин може здійснюватись тільки персоналом, який має відповідну кваліфікацію і допуск, будь-якими незабороненими засобами і методами з додержанням гуманних принципів моралі і виключаючи жорстоке поводження з тваринами, а саме:

 • медикаментозний – введення в організм тварини спеціальних лікарських засобів (снодійні, міорелаксанти, транквілізатори), що забезпечують знерухомлення тварини. Для цієї мети використовують приманки, шприци спеціальної конструкції, духові трубки або рушниці;
 • механічний – вилов тварин за допомогою спеціальних механічних пристосувань (петлі, сачки, сітки, жорсткі нашийники) або руками (тільки тварин, які визнані потенційно безпечними);
 • комбінований – з застосуванням медикаментозного та механічного способів вилову.

Виловлені тварини транспортуються до місць утримання (стерилізації) спеціально обладнаними автомобілями групою, або індивідуально, в клітках.

 

3.2.  Стерилізація, вакцинація та лікування безпритульних

тварин

Безпритульна тварина, що знаходиться під опікою підлягає обов’язковій стерилізації, вакцинації від інфекційних захворювань.

Ветеринарні процедури з тваринами, які можуть заподіяти їм біль, повинні проводитися в умовах знеболювання, за винятком тих процедур, що відповідно до ветеринарних правил виконуються без анестезії.

Після стерилізації, тварина повинна забезпечуватися після операційною перетримкою в установі ветеринарної медицини або притулку, на термін, що встановлений за медичними показниками. Під час стерилізації тварини підлягають електронній ідентифікації і після перетримки можуть бути передані власнику, опікуну або повернути до місця відлову. Виключенням є тварини, які були вилучені у громадян за рішенням суду – такі тварини можуть бути передані тільки іншим власникам.

В період перетримки, для вирішення питання подальшого влаштування тварин, інформація про них подається до засобів масової інформації та громадських організацій, які опікуються долею безпритульних тварин.

 

 

 

 

Евтаназія безпритульної тварини проводиться виключно у разі травми або хвороби, що не сумісні з життям та у разі агресивності, що не підлягає корекції.

Забороняються негуманні, хворобливі методи евтаназії тварин. Приміщення, де проводиться евтаназія тварин, повинно бути відокремлене від приміщення, де утримуються тваринин.

 

3.3.  Створення мережі притулків різних форм власності та подальший супровід безпритульних тварин

 

Для виконання цього завдання передбачається виділення необхідних земельних ділянок для розміщення відповідних закладів, а підтримка та утримання діючих притулків та міні-притулків для безпритульних тварин різних форм власності.

У притулках для безпритульних тварин утримуються тварини, яким не знайдено нового власники або опікуна. При можливості вони можуть бути передані новому або колишньому (якщо тварина була загублена) власнику або опікуну, однак не підлягають знищенню.

Супровід безпритульних тварини може проводитися опікунами цих тварин за активної підтримки органів місцевої влади та громадських організацій.

 

3.4.  Забезпечення виконання інформаційно-просвітницьких

заходів

 

Цей напрямок Програми передбачає такі заходи:

 • проведення просвітницької роботи серед населення з питань, пов’язаних з гуманним ставленням до тварин, влаштування безпритульних тварин, пропагування проведення стерилізації домашніх тварин, шляхом випуску друкованих видань (буклетів, проспектів та інше), участь в інформаційних компаніях та культурно-масових заходах із залученням засобів масової інформації;
 • проведення консультацій з населенням, стосовно опіки над безпритульними тваринами, що перебувають на території міста;
 • пропаганда гуманного поводження з безпритульними тваринами;
 • підготовка та проведення нарад з відповідними службами, установами, комунальними підприємствами, громадськими організаціями.

 

3.5.  Повноваження громадських організацій захисту тварин

 

Громадські організації, статутною метою діяльності яких є охорона та захист тварин, мають право перевіряти поводження з тваринами будь- якими юридичними та фізичними особами. З метою здійснення перевірок представники громадських організацій по охороні та захисту тварин мають право безперешкодно за посвідченнями, що підтверджують їх приналежність до такої організації, відвідувати місця утримання тварин.

 

 

 

 

У разі виявлення випадків жорстокого поводження з тваринами громадські організації захисту тварин мають право ставити перед відповідними органами питання про відібрання тварини, накладення стягнень на винних осіб.

Виконавчі органи міської ради всебічно сприяють громадським організаціям, метою діяльності яких є охорона та захист тварин.

 

4.  Фінансове забезпечення виконання Програми

 

Фінансування Програми передбачається за рахунок місцевого бюджету, коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, міжнародної фінансової допомоги, інших джерел не заборонених чинним законодавством.

 

5.  Очікувані результати виконання Програми

Виконання комплексу заходів у сфері поводження з домашніми та іншими тваринами дозволить:

 • зменшити потенційну кількість безпритульних тварин;
 • зменшити    рівень    забруднення   території   області    відходами життєдіяльності тварин;
 • поліпшити епізоотичний, санітарно-епідемічний, екологічний та санітарний стан міста;
 • зберегти   здоров’я  населення,   зменшити   рівень   захворювання населення хворобами, спільними для людей і тварин;
 • сформувати сучасне гуманне ставлення до тварин, які поруч з людиною;
 • сприяти свідомому ставленню громадян до існуючих проблем у сфері утримання та поводження з домашніми та іншими тваринами;
 • запровадити міжнародний позитивний досвід у вирішенні питань поводження з домашніми та іншими тваринами;
 • сформувати  у  підростаючого покоління  етичне   ставлення   до тварин;
 • створити відповідні служби та підприємства з вилову та утримання бездомних тварин.

 

 

 

Секретар ради                                         С.М.Денисюк

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до Програми поводження з безпритульними  тваринами на території Тетіївської ОТГ на 2019-2021 роки

 

                                         Перелік заходів, обсяги та джерела фінансування Програми

 

№ п/ п

 

 

Найменування заходу

 

 

Виконавець

 

Термін викона ння

Орієнтовані обсяги фінансування, тис.грн.

Очіку вані резуль

тати

 

роки

 

всього

в т.ч. за джерелами

фінансування

міський

бюджет

обласний

бюджет

інші

джерела

 

1.

 

Утримання притулку для тварин

Департамент комунального господарства,

транспорту і зв’язку

 

Постійно

2019

2020

2021

35,0

50,0

50,0

35,0

50,0

50,0

 

-

 

-

належне утримання

безпритульн их тварин

 

 

2.

 

 

Вилов бродячих тварин

 

 

КП «Благоустрій»

 

 

Постійно

 

 

2019

2020

2021

 

 

271,2

275,0

275,0

 

 

271,2

275,0

275,0

 

 

-

 

 

-

Зменшення кількості

безпритульн их тварин, покращення благоустрою міста

 

3.

 

Стерилізація бродячих тварин

 

КП «Благоустрій»

 

Постійно

2019

2020

2021

141,4

140,0

140,0

141,4

140,0

140,0

 

-

 

-

Зменшення кількості

безпритульн их тварин

4.

Ведення обліку, реєстрації та

ідентифікації безпритульних тварин

 

 

КП «Благоустрій»

 

2013-

2015

 

2019

2020

2021

 

6,0

10,0

10,0

 

 

10

10

 

 

Запроваджен ня між- народного

досвід у вирішенні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

питань поводження з без при-

тульними тваринами;

5.

Розробка проектно-кошторисної документації для майбутнього

ветиринарно-стерилізаційного центру - притулку

Управління економічного та інтеграційного

розвитку

 

2019

 

 

70,7

 

 

 

 

 

 

 

 

кошти гранту по Програмі транскор донного співробіт ництва

«Польща Білорусь- Україна»

Зменшення кількості

безпритульн их тварин гуманними методами, покращення благоустрою

міста

6.

Закупівля інвентарю та медикаментів для ідентифікації та стерилізації

безпритульних тварин

Управління економічного та інтеграційного розвитку

 

 

2019

 

 

 

14,7

 

 

7.

Проведення соціально-освітньої кампанії, соціологічних опитувань, заходи з виготовлення поліграфічної продукції, висвітлення проблемних питань поводження з безпритульними

тваринами у ЗМІ

Управління економічного та інтеграційного розвитку

 

 

2019

 

 

 

6,0

 

 

підвищення свідомого ставлення громадян до існуючих проблем у сфері утримання та поводження з домашніми

та іншими тваринами;

8.

Проведення «круглих столів», семінарів, конференцій щодо проблеми

безпритульних тварин.

Управління економічного та інтеграційного розвитку

 

 

2019

 

 

 

 

9.

Виділення земельної ділянки під будівництво притулку для

безпритульних тварин

Управління земельних ресурсів

 

2019

 

 

 

 

 

будівництво

нового притулку

 

 

                                           Секретар ради                                                         С.М.Денисюк

 

                                                                             Додаток 2

                                                    до Програми поводження з безпритульними  

                                                    тваринами на території Тетіївської ОТГ 

                                                     на 2019-2021 роки

 

 

 

Зведений бюджет Програми

 

Назва Програми

Обсяги фінансування по роках,

тис. грн.

2019

2020

2021

Всього

Програми поводження з безпритульними тваринами на території Тетіївської ОТГ на 2019-2021 роки

 

 

545,0

 

475

 

475

 

1 495,0

 

 

 

                  Секретар ради                                            С.М.Денисюк

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь