Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД

ЕЛЕКТРОННЕ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ

Сквирське  об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської  області інформує усіх пенсіонерів, що отримують пенсію через відділення АТ "Ощадбанк" про нову та актуальну послугу на даний час, яка лише починає запроваджуватись - ЕЛЕКТРОННЕ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ (ЕПП) пенсіонера....

«ШКОЛА МАЙБУТНЬОГО ПЕНСІОНЕРА»

23 листопада 2017 року спеціалістами Сквирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області в рамках проекту «Школа майбутнього пенсіонера» було проведено заняття з працівниками відділу освіти Тетіївської РДА....

Зустріч з учнями Тетіївського НВК «ЗОШ I-III ступенів – природничо-математичного ліцею

14 листопада 2017 року  начальником Тетіївського відділу Сквирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Шосталь Оленою Олексіївною проведено зустріч з учнями Тетіївського НВК «ЗОШ I-III ступенів – природничо-математичного ліцею.  Присутнім довела до відома про умови призначення усіх видів пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», вплив страхового стажу та тіньової зарплати на розмір пенсії. ...

Впровадження пенсійної реформи


Інформація
на засідання колегії  Тетіївської райдержадміністрації
По питанню впровадження пенсійної  реформи
11 жовтня набув чинності Закон України від 03.10.2017 року №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Відповідно до ухваленого Закону, органами Пенсійного фонду України проведено осучаснення раніше призначених пенсій за єдиними правилами обрахунку, із використанням показника середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3 764,40 грн та застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. Також проведений перерахунок пенсійних виплат у зв’язку із застосуванням показника прожиткового мінімуму, збільшеного з 01.10.2017 року до 1452 грн.
Пенсійним фондом України розроблено програмне забезпечення, з використанням якого перерахунки здійснено автоматично за матеріалами пенсійних справ. виготовлено додаткові відомості для виплати перерахованих пенсій.
Щодо строків виплати перерахованих пенсій, то починаючи з 11.10.2017 року до 25.10.2017 року виплату підвищених пенсій  проведено одночасно за двома відомостями,  а пенсіонери розмір підвищення у яких склав менше 140 грн., отримають доплату у листопаді поточного року.
        Станом на 01.10.2017р. в Тетіївському відділі Сквирського ОПФУ Київської області на обліку перебуває 10850 пенсіонери, в тому числі :
      -  198 військовослужбовців 
- 2369 осіб, що  отримують пенсію  по інвалідності, з них 13 осіб по інвалідності, захворювання яких пов’язано з участю в АТО
- 623 учасників  ліквідаторів аварії на ЧАЕС та потерпілих
- 691 ветеран війни
- 317  осіб  по втраті годувальника, з них 14 осіб (23 утриманця)  отримують пенсію по втраті годувальника  за загиблих під час АТО.
- 34  внутрішньо переміщені особи  із них: 11 осіб з Луганської області, 23 особи - з Донецької
                                                                                                                                                                        З 1 жовтня підвищено розмір мінімальної пенсії на 140 грн — із 1312 до 1452 грн.
Середній розмір пенсії  по району становить 1965,39 грн.  в порівняні з мнулим роком збільшилась 481,41грн
Загалом, підвищення  торкнулось 5 830 пенсіонерів Тетіївського району. Його середній розмір склав 316,01 грн. За даними перерахунку, найбільше підвищення отримали пенсіонери в м. Тетіїв – середній розмір підвищення 501,35 грн. 
        На фінансування пенсійних виплат жовтня  спрямовано 21 010,2 тис грн. в тому числі після проведених перерахунків з 01.10.2017 року – 3 173,5 тис. грн.
       За 9 місяців 2017 року  до  Тетіївського відділу обслуговування громадян  звернулось 4851 особи (за відповідний період  минулого  року – 3029), за жовтень – 1180.
     Основні питання які порушують громадяни це:
     -  прийняття документів для призначення  та перерахунків пенсій. 
- надання відомостей, що внесені до Державного реєстру   загальнообов’язкового державного соціального страхування.
- Видача довідок про розмір пенсії, пенсійне посвідчень
- Реєстрація громадян   на  ВЕБ-порталі Пенсійного фонду України (надання послуг в електронній формі).
- Оформлення допомоги на поховання, недоотриманої пенсії.
- Правильність призначення і виплати пенсій після проведення   перерахунків.
- Роз”яснення чинного законодавства.
       З метою заощадження часу громадян, які звертаються на особистий в управлінні організовано щоденну „гарячу” телефонну лінію (5-27-31). 
        З питань проведення пенсійної реформи та змін в пенсійному законодавстві з початку року спеціалістами управління проведено:
- 20 виїзних прийомів, на яких прийнято 92 особи;
- 8 зустрічей в трудових колективах, на яких були присутні 61  громадянин;
- 6 зустрічей за місцем проживання громадян (людей з обмеженими можливостями);
- 1 «круглий стіл» з  представниками громадських організацій.
В газеті «Тетіївська земля» опубліковано  8  статтей та матеріалів щодо діяльності Пенсійного фонду України, роз’яснення змін в законодавстві, щотижнево оновлюються інформації на сайті Тетіївської РДА через веб-сторінку управління та в соціальній мережі Facebook. Розміщено інформаційні матеріали на стендах управління та на стендах сільських рад Тетіївського району щодо висвітлення змін в пенсійному законодавстві та основних напрямів роботи управління.
Працівниками управління організовано та проведено «День Пенсійного фонду» для учнів Кашперівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, «День захисту дітей» з учнями Тетіївського НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів, флешмоб на тему: «Легальна зарплата – соціальна захищеність кожного», розповсюджено 418 інформаційних брошур, листівок та буклетів щодо реєстрації користувачів на Веб-порталі ПФУ, інформування громадян передпенсійного віку, легалізації заробітної плати та інше. Проведено інформаційно - роз’яснювальну роботу з учнівською молоддю старших класів  Височанського  та Степівського НВО.
В приміщенні управління розміщено наглядні інформаційно-роз’яснювальні матеріали для відвідувачів, інформація на яких постійно оновлюється новими змінами в законодавстві України.
Начальник Тетіївського відділу
обслуговування громадян 
Сквирського ОПФУ
Київської області                                                                     А.К. Сосунович  

Насамперед пенсійна реформа забезпечує єдині принципи обчислення пенсій.а усуне різницю в розмірах пенсій, призначених у різні роки. Зокрема, законом передбачено: 
- осучаснення (перерахунок) призначених раніше пенсій з урахуванням середньої зарплати за 2014, 2015 і 2016 роки (3764,40 грн) та зміненої з 1,35 на 1 величини оцінки одного року страхового стажу;
- скасування особливого порядку виплати пенсій пенсіонерам, які працюють; 
- нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу;
- визначення розмірів мінімальної пенсії за віком, доплат, надбавок, підвищень, визначених законодавством, виходячи з величини 1452 грн;
- порядок відновлення виплати пенсій жінкам, які достроково вийшли на пенсію після досягнення пенсійного віку 55 років.
Із 1 січня 2018 року пропонується встановити такі правила.
ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ У 60 РОКІВ
Пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності страхового стажу 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватися на один рік, і в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.
Якщо в 60-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років. Ці правила, як зазначали в уряді, діятимуть з урахуванням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам.
ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ У 63 РОКИ
У 63 роки пенсія за віком як для чоловіків, так і для жінок призначатиметься в разі наявності страхового стажу тривалістю від 15 до 25 років. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшуватиметься на один рік до досягнення в 2028 році 25–35 років страхового стажу.
Якщо в 63-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 63 до 65 років.
ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ У 65 РОКІВ
Починаючи з 1 січня 2019 року особам, у яких страховий стаж буде 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років.
Особи, що не матимуть страховий стаж (загальний) тривалістю 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги після досягнення 65 років за сукупним доходом сім'ї.
ВОДНОЧАС ЗАКОН ВСТАНОВЛЮЄ:
• новий порядок визначення мінімального розміру пенсії.
Із 1 січня 2018 року для осіб, які досягли 65 річного віку, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40% мінімальної заробітної плати, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
• механізм постійного осучаснення пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії, на коефіцієнт, що відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50% показника зростання середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року, в якому здійснюється збільшення.
ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ АВТОМАТИЧНИЙ ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ.
• перерахунок із 1 жовтня 2017 року пенсій, надбавок, підвищень та інших виплат з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на 1 грудня 2017 року (1373 грн) і збільшеного на 79 грн — до 1452 грн;
• особливий порядок обчислення стажу, який дає право на пенсію згідно зі статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
• новий порядок підтвердження страхового стажу та заробітної плати військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу. Зокрема, з 01.10.2017 страховий стаж та зарплата для таких осіб за період роботи з 01.07.2000 по 31.12.2016 враховується на підставі довідок про періоди служби та нараховані суми грошового забезпечення.
Для того щоб збалансувати бюджет Пенсійного фонду, пропонується звільнити пенсійну систему від невластивих видатків. Певні виплати, які нині здійснює Пенсійний фонд за рахунок надходжень від ЄСВ, будуть здійснюватись з інших джерел, зокрема з Державного бюджету.
Враховано пропозиції, схвалені постановою Верховної Ради за результатами розгляду законопроекту в першому читанні. Зокрема, збережено:
• право для жінок, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, на пільгове пенсійне забезпечення;
• право артистів на пенсію за вислугу років;
• право на пенсію за вислугу років осіб, які на день набрання чинності цього Закону мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення такої пенсії.
Окремо уряду доручено до 1 листопада поточного року подати на розгляд Верховної Ради законопроект щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.
 ...

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ
ПЕНСІЙНА РЕФОРМА: ЩО ЗМІНИТЬСЯ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ
Верховна Рада 288 голосами підтримала пенсійну реформу, яка передбачає осучаснення пенсій та підвищення з 1 жовтня мінімальної пенсії на 140 грн — із 1312 до 1452 грн.
Пенсійний фонд України провів підготовчу роботу для забезпечення перерахунків пенсій з 1 жовтня.  Зокрема, розроблено програмне забезпечення, з використанням якого органи Пенсійного фонду здійснили перерахунок пенсій і забезпечили виготовлення додаткових відомостей для виплати перерахованих пенсій.
Щодо строків виплати перерахованих пенсій, то виплату буде забезпечено додатковими відомостями у жовтні м-ці поточного року до 25 числа.
З урахуванням очікуваного перевиконання планових показників із власних доходів Пенсійний фонд до кінця поточного року забезпечить у повному обсязі виплату осучаснених пенсій з урахуванням зростання прожиткового мінімуму.
Насамперед пенсійна реформа забезпечить єдині принципи обчислення пенсій та усуне різницю в розмірах пенсій, призначених у різні роки. Зокрема, законом передбачено: 
- осучаснення (перерахунок) призначених раніше пенсій з урахуванням середньої зарплати за 2014, 2015 і 2016 роки (3764,40 грн) та зміненої з 1,35 на 1 величини оцінки одного року страхового стажу;
- скасування особливого порядку виплати пенсій пенсіонерам, які працюють; 
- нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу;
- визначення розмірів мінімальної пенсії за віком, доплат, надбавок, підвищень, визначених законодавством, виходячи з величини 1452 грн;
- порядок відновлення виплати пенсій жінкам, які достроково вийшли на пенсію після досягнення пенсійного віку 55 років.
Із 1 січня 2018 року пропонується встановити такі правила.
ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ У 60 РОКІВ
Пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності страхового стажу 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватися на один рік, і в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.
Якщо в 60-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років. Ці правила, як зазначали в уряді, діятимуть з урахуванням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам.
ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ У 63 РОКИ
У 63 роки пенсія за віком як для чоловіків, так і для жінок призначатиметься в разі наявності страхового стажу тривалістю від 15 до 25 років. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшуватиметься на один рік до досягнення в 2028 році 25–35 років страхового стажу.
Якщо в 63-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 63 до 65 років.
ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ У 65 РОКІВ
Починаючи з 1 січня 2019 року особам, у яких страховий стаж буде 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років.
Особи, що не матимуть страховий стаж (загальний) тривалістю 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги після досягнення 65 років за сукупним доходом сім'ї.
ВОДНОЧАС ЗАКОН ВСТАНОВЛЮЄ:
• новий порядок визначення мінімального розміру пенсії.
Із 1 січня 2018 року для осіб, які досягли 65 річного віку, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40% мінімальної заробітної плати, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
• механізм постійного осучаснення пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії, на коефіцієнт, що відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50% показника зростання середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року, в якому здійснюється збільшення.
ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ АВТОМАТИЧНИЙ ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ.
• перерахунок із 1 жовтня 2017 року пенсій, надбавок, підвищень та інших виплат з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на 1 грудня 2017 року (1373 грн) і збільшеного на 79 грн — до 1452 грн;
• особливий порядок обчислення стажу, який дає право на пенсію згідно зі статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
• новий порядок підтвердження страхового стажу та заробітної плати військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу. Зокрема, з 01.10.2017 страховий стаж та зарплата для таких осіб за період роботи з 01.07.2000 по 31.12.2016 враховується на підставі довідок про періоди служби та нараховані суми грошового забезпечення.
Для того щоб збалансувати бюджет Пенсійного фонду, пропонується звільнити пенсійну систему від невластивих видатків. Певні виплати, які нині здійснює Пенсійний фонд за рахунок надходжень від ЄСВ, будуть здійснюватись з інших джерел, зокрема з Державного бюджету.
Враховано пропозиції, схвалені постановою Верховної Ради за результатами розгляду законопроекту в першому читанні. Зокрема, збережено:
• право для жінок, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, на пільгове пенсійне забезпечення;
• право артистів на пенсію за вислугу років;
• право на пенсію за вислугу років осіб, які на день набрання чинності цього Закону мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення такої пенсії.
Окремо уряду доручено до 1 листопада поточного року подати на розгляд Верховної Ради законопроект щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.

...

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація