Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Пенсійний фонд

14 Грудня, 2021 р., 16:19
  Відповідно до ст.50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» суми пенсії, виплачені надмірно внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду України чи в судовому порядку. Відрахування, які здійснюються на підставі рішень органів Пенсійного фонду, є наслідком переплати пенсії. Для запобігання виникнення переплат пенсії кожен пенсіонер повинен пам’ятати: - особа, яка отримує пенсію, зобов’язана повідомляти органи Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсійної виплати або припинення її виплати: про вступ на роботу, звільнення з роботи, реєстрацію або зняття з обліку як фізичної особи - підприємця. - особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), за різними Законами, а також на щомісячне довічне грошове утримання, що виплачується замість пенсії, призначається одна пенсія або щомісячне довічне грошове утримання за її вибором. - пенсія за вислугу років призначається при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію. У разі влаштування на роботу за посадою, яка дає право на пенсію за вислугу років, виплата пенсії припиняється на весь період роботи на цій посаді, у тому числі у випадках, коли робота на цих посадах має місце після досягнення пенсійного віку. - пенсіонери, які мешкають на території радіоактивного забруднення відповідно до Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» отримують доплату до пенсії. У разі зміни місця проживання пенсіонер зобов’язаний інформувати органи Пенсійного фонду. - особі, яка виїжджає на постійне місце проживання до іншої країни, виплата пенсії припиняється на території України. Виплата пенсії буде продовжена на території інших країн, але якщо це обумовлено спеціальними міждержавними угодами. Щоб уникнути переплат пенсій, а внаслідок цього і відрахувань, пенсіонерам необхідно уважніше ставитися до своїх обов’язків і знати, що надмірно отримані кошти підлягають поверненню.
24 Листопада, 2021 р., 10:49
У разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплату допомоги на поховання здійснюють органи Пенсійного фонду. Допомога на поховання виплачується в розмірі двохмісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті. У разі смерті пенсіонера, якому пенсію було призначено відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», членам його сім’ї або особі, яка здійснила його поховання, виплачується допомога в розмірі тримісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на час смерті, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Із заявою про виплату допомоги на поховання можна звертатися в будь-який сервісний центр Пенсійного фонду в межах України, незалежно від місця проживання заявника чи перебування на обліку померлого пенсіонера, надавши при цьому наступні документи: - документ що посвідчує особу заявника; - довідка про присвоєння ідентифікаційного номера; - свідоцтво про смерть; - витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера; - документи, що підтверджують, що поховання здійснено не за рахунок коштів держави, а за власні кошти (у разі, якщо помер пенсіонер, який отримував пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»).
24 Листопада, 2021 р., 10:47
ДО УВАГИ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ! Якщо особа не має необхідного страхового стажу для призначення пенсії, але в її трудовій діяльності є періоди, коли вона працювала неповний робочий час, прийнята на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнена не останнім днем, отримувала заробітну плату у розмірі, меншому за мінімальну, вона може здійснити доплату до мінімального страхового внеску за наведені періоди. Відповідно до статті 24 Закону України № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсiйне страхування» страховий стаж – це перiод (строк), протягом якого особа пiдлягає загальнообов’язковому державному пенсiйному страхуванню та за який щомiсяця сплачено страховi внески в сумi, не меншій, нiж мiнiмальний страховий внесок. З 01 січня 2021 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, складає 28 років та щороку збільшується на 1 рік. Наприклад: для тих, хто досягне пенсійного віку в 2022 році це 29 років, у 2023 році – 30 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років. Особливо актуальним є питання зарахування страхового стажу приватним підприємцям, які у більшості періодів з 2004 по 2010 рік не мали обов’язку сплачувати мінімальний страховий внесок. Як наслідок, у таких осіб період підприємницької діяльності зараховано лише частково - пропорційно сплаченим внескам. Порядок проведення такої доплати визначено роздiлом 15 «Інструкції про порядок обчислення i сплати страхувальниками та застрахованими особами внескiв на загальнообов’язкове державне пенсiйне страхування до Пенсiйного фонду України», затвердженої постановою правлiння Пенсiйного фонду України вiд 19.12.2003 р. № 21-1. Доплата до мiнiмального страхового внеску за неповний мiсяць роботи провадиться застрахованою особою за її бажанням за даними персонiфiкованого облiку. Органи Пенсiйного фонду розраховують суми внескiв, якi потрiбно доплатити, складають повідомлення-розрахунок, в якому розрахована сума доплати. У свою чергу, застрахована особа здійснює відповідну доплату протягом 10 календарних днів з дня отримання такого повідомлення внеску, подає до органів Пенсійного фонду сама за себе відомості про суми доплат згідно з Додатком 30, який реєструється у підсистемі «Звернення».
23 Листопада, 2021 р., 09:55
Органами Пенсійного фонду України з 01.12.2021 в автоматичному режимі буде проведено перерахунок пенсії, а також надбавок і підвищень до неї, розміри яких визначаються від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1934,00 грн.).
22 Жовтня, 2021 р., 15:45
19 жовтня відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Тетіївської міської ради. На порядку денному розглянуто питання: щодо доцільності позбавлення батьківських прав матері відносно дітей; про розгляд заяв громадян щодо надання дозволу на дарування квартир; про розгляд листа Комунальної установи "Тетіївський центр соціальних служб" Тетіївської міської ради щодо здійснення соціальної роботи із сім'ями; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та дитини, яка залишилася без батьківського піклування. Питання детально вивчені працівниками служби у справах дітей та сім'ї виконавчого комітету Тетіївської міської ради, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними. За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей із дотриманням норм чинного законодавства.  
22 Жовтня, 2021 р., 15:36
15 вересня Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 963 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому”.
07 Жовтня, 2021 р., 09:39
  4 жовтня розпочато виплату пенсій за жовтень. Починаючи з цього дня пенсіонери віком від 75 до 80 років будуть отримувати підвищені пенсії. На виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року № 849 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому» з 1 жовтня 2021 року пенсіонерам, які досягли віку від 75 до 80 років, до пенсій встановлено щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 400 гривень. Після встановлення компенсаційної виплати пенсія не може перевищувати 10340,35 гривень. Крім того, для зазначеної категорії громадян, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та мають страховий стаж не менше 25 років чоловіки та 20 років жінки, мінімальна пенсійна виплата не може бути меншою, ніж 2500 гривень. Пенсіонерам, які досягнуть віку 75 років після 1 жовтня 2021 року, щомісячна компенсаційна виплата встановлюється з дати досягнення зазначеного віку. Якщо ж пенсіонеру виповниться 80 років, то з дати досягнення такого віку щомісячна компенсаційна виплата зросте з 400 до 500 гривень (в межах визначеного Урядом максимального розміру пенсії – 10340,35 гривень).
12 Серпня, 2021 р., 10:43
1. Які терміни процесу оцифрування трудових книжок?

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь