Програма фінансової підтримки комунальних підприємств Тетіївської міської ради на 2023-2027 роки
ПРОГРАМА
фінансової підтримки комунальних підприємств
Тетіївської міської ради на 2023-2027роки
1. Загальні положення.
Програма фінансової підтримки комунальних підприємств територіальної громади та здійснення внесків на 2023-2027 роки (надалі Програма) розроблена на виконання ст.91 Бюджетного кодексу України, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги», Постановою Кабінетів Міністрів України від 05.05.1997 р. № 409 «Про забезпечення надійності й безпечності експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж».
На території міської ради діють комунальні підприємства,які надають житлово-комунальні послуги – КП «Тетіївводоканал», КП «Благоустрій», КП «Дібрівка-Обрій», КП «Тетіївтепломережа».
Діючі тарифи на комунальні послуги не повністю забезпечують відшкодування витрат на їх надання, не скорочують розміри заборгованості населення за надані послуги, скорочуються обсяги послуг в натуральних показниках, що надаються комунальними підприємствами, зростає відсоток втрат тепла і питної води.
Все це призвело до того, що комунальним підприємствам не вистачає обігових коштів на придбання матеріалів для виконання робіт по утриманню та оновленню інженерних мереж, по підготовці житлового фонду до роботи в осінньо-зимовий період, придбання необхідних технічних засобів. Потребує оновлення матеріальна база підприємств за рахунок капітальних вкладень.
Зважаючи на те, що суттєве підвищення тарифів на комунальні послуги вкрай негативно вплине на соціальний стан громади міста, враховуючи фінансову ситуацію, в якій знаходяться комунальні підприємства та необхідність виконання зобов’язань з виплати заробітної плати працівникам, функціональних призначень, виникає гостра потреба у надані фінансової підтримки з міського бюджету комунальним підприємствам для забезпечення виконання вищезазначених заходів.
2. Мета Програми.
Основною метою програми є фінансове забезпечення виконання комунальними підприємствами своїх статутних завдань. Забезпечення стабільності роботи комунальних підприємств міської ради відповідно до їх функціональних призначень, виконання зобов’язань з виплати заробітної плати працівникам, сприяння соціально-економічному розвитку ОТГ, соціальному захисту жителів, контроль за станом благоустрою на території громади, дотримання громадського порядку, підвищення ефективності використання майна комунальної власності, забезпечення надійності та безпеки експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж шляхом фінансової підтримки господарських суб’єктів які перебувають у комунальній власності територіальної громади .
3. Обгрунтування шляхів і способів роз’яснення проблеми.
Надання фінансової підтримки комунальних підприємств буде здійснюватись на поточні та капітальні видатки підприємств за рахунок загального та спеціального фонду міського бюджету. При цьому підприємство отримує кошти на рахунок, відкритий в банку та використовує їх відповідно до рішення про виділення бюджетних коштів за їх цільовим призначенням.
4. Основні завдання Програми.
4.1.Програмою визначено такі основні завдання на виконання яких буде
надаватися фінансова допомога:
- придбання матеріалів для проведення робіт з підготовки житлового
фонду комунальної власності до роботи в осінньо-зимовий період;
- придбання матеріалів для забезпечення надійності та безпечності
експлуатації інженерних мереж (водопроводів, доріг та тротуарів,
тощо);
- забезпечення освітлення вулиць міста та сіл громади;
- погашення заборгованості по виплаті заробітної плати з нарахуванням
працівникам;
- погашення заборгованості по податках;
- проведення технічної інвентаризації комунального майна;
- повірка по будинкових приладів обліку;
- придбання малоцінних технічних засобів, інструментів, спецодягу,
тощо;
- подолання наслідків стихії, надзвичайних ситуацій та аварій;
- виконання зобов’язань по заробітній платі;
- оплата податків та зборів, оплата за спожиті енергоносії.
5. Організація реалізації Програми та здійснення контролю за її виконанням
5.1. Реалізація програми покладається на виконавчий комітет Тетіївської
міської ради у партнерстві з комунальними підприємствами. У випадку
необхідності корегування даної Програми відповідні зміни до неї
вносяться рішенням міської ради.
5.2. Безпосередній контроль за виконанням завдань програми здійснює
відповідний виконавець, а за цільовим та ефективним використанням
коштів – виконавчий комітет міської ради та постійні депутатські комісії.
6. Фінансова забезпеченість Програми
Фінансування Програми здійснюється виключно за умови затвердження бюджетних призначень на її виконання рішенням про міський бюджет на відповідний рік (рішенням про внесення змін до міського бюджету на відповідний рік) згідно з розписом міського бюджету.
Розпорядником коштів на виконання Програми є виконавчий комітет Тетіївської міської ради.
Фінансування заходів щодо виконання Програми здійснюється в порядку, визначеному нормативно – правовими актами на підставі наданих комунальними підприємствами клопотань з наведеними обґрунтуваннями щодо необхідності фінансової підтримки коштів міського бюджету із залученням інших джерел фінансування не заборонених законодавством. Матеріально-технічне забезпечення комунальних підприємств, оплата праці та нарахування на заробітну плату працівників, оплата вартості використаних товарів, послуг та інших видатків, здійснюється за рахунок коштів міського бюджету.
7. Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми дасть можливість забезпечити:
- стабільну роботу комунальних підприємств відповідно до їх
функціональних призначень щодо надання послуг мешканцям громади
відповідно до економічно обґрунтованих тарифів;
- збільшення обсягів виробництва та надання послуг за рахунок зміцнення
матеріально-технічної бази підприємств, придбання техніки;
- зменшення енерговитрат за рахунок встановлення енергозберігаючого
обладнання;
- покращення якості послуг.
Секретар міської ради Наталія ІВАНЮТА