Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЗАСІДАННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ від 27.03.2018 року

Дата: 27.03.2018 15:12
Кількість переглядів: 16

 

УКРАЇНА

ТЕТІЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

«27» березня 2018 року № 27

м Тетіїв

Розгляд проекту звіту міського голови

про роботу виконавчого комітету 

міської ради щодо реалізації Програми

соціально-економічного і культурного

розвитку міста за 2017 р.

      Розглянувши проект звіту міського голови про роботу виконавчого комітету  міської ради щодо реалізації Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста за 2017 р., враховуючи пропозиції та зауваження членів  виконкому, керуючись п.а  пп.1 ст. 27 Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні," виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В:

   Подати проект звіту міського голови про роботу виконавчого комітету міської ради щодо реалізації Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста за 2017 р. на розгляд та затвердження 2-го пленарного засідання 4 сесії міської ради сьомого скликання ( додається).

 

Міський голова                                             Р.В. Майструк

З В І Т

міського голови

"Про роботу  виконавчого комітету Тетіївської

міської ради щодо реалізації  Програми соціально -

економічного  і культурного розвитку міста за 2017 рік"

         Протягом 2017 року міськвиконком спрямовував свою діяльність на організацію виконання положень Конституції та законів України, забезпечення реалізації заходів, визначених актами Президента України і Кабінету Міністрів, а також Програмою соціально-економічного і культурного розвитку міста. При цьому, значна увага приділялась збільшенню надходжень до бюджету, підвищенню життєвого рівня населення та розв'язання найгостріших соціальних проблем територіальної громади.

Відповідно до статті 53 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" основною формою роботи виконавчого комітету ради є його засідання, які скликаються не рідше одного разу на місяць.

За період з 01.01.17 р. по 31.12.17 р. було скликано 15 засідань, на яких розглянуто і вирішено 240 питань у різних сферах та галузях міського господарства,  по яких виконком прийняв 149 рішення.

На протязі 2017  року до міськвиконкому Тетіївської ради надійшло 1393 звернення від громадян міста.

Поштою надійшло 1066 звернень різної тематичної спрямованості.

Найбільше було звернень громадян із земельних питань, серед них:

-  88     - питань  надання, вилучення, приватизації земельних ділянок;

-  48     - конфлікту за межу;

- 342    - оренда землі та виготовлення технічної документації;

Більша кількість земельних питань було розглянуто на засіданнях сесії міської ради, про що прийняті відповідні рішення.

Питання конфліктів за межу вирішувались в робочому порядку, шляхом обстеження земельних ділянок, встановлення межових знаків.

Частина звернень громадян розглядались на засіданнях міськвиконкому:

- 84   -  щодо права власності на об’єкти;

- 1    -  про затвердження актів прийомки об’єктів в експлуатацію;

-  47   – будівництво, реконструкція, переобладнання;

-  15 - питань торгівлі;

-  176  - житлових питань;

-  83  -  про зміну нумерації будинків та адреси;

-   6   – зняття з обліку будинків, як непридатних для проживання;

- 182 - соціального захисту, серед них питання щодо виплати коштів на поховання; на лікування хворих та реабілітацію учасників бойових дій. Всі питання про надання матеріальної допомоги   були вирішені позитивно.

Крім того, в зверненнях громадян за 2017 р. було піднято:

-  85   - комунального господарства;

-  23     - дотримання законності та правопорядку;

-  27   – відключення від центральної мережі теплопостачання.

-  інші – 175

Колективних звернень за 2017 рік надійшло   - 54, від інвалідів, учасників війни, бойових дій – 147, від ветеранів праці, пенсіонерів –  285, від депутатів – 24, інших – 411.

На особистому прийомі в міського голови, заступників та секретаря ради побувало 472 осіб.

Міським головою, секретарем та заступниками голови під час особистого прийому громадянам надавались роз’яснення, консультації, рекомендації. Частина питань вирішувалась на місці. Питання, для вирішення яких необхідні кошти (яких на момент звернення в бюджеті немає) поставлені на чергу для формування бюджету  на 2018 рік.

Чимало питань, які піднімаються громадянами – питання комунального та дорожнього господарства. Це облаштування доріг, ремонт покрівлі будинків, вуличне освітлення, встановлення дитячих майданчиків, дотримання санітарного стану, питання відключення від мережі центрального теплопостачання ( при міськвиконкомі постійно працює комісія по розгляду даних питань, яка надає громадянам відповідний дозвіл).

Посадові особи виконкому намагаються додержуватись встановлених термінів розгляду звернень громадян, здійснюється контроль за їх своєчасним та правильним вирішенням.

Протягом 2017 року виконавчий комітет продовжував працювати по реалізації міських програм прийнятих на сесіях  міської ради, п’ять з яких прийнято в 2017 році. Загалом в 2017 році  діяло 24 міських Програм:

п/п

Назва Програм

Дата прийняття та № рішення і сесії

1

Програма в сфері регулювання земельних відносин  в  м. Тетієві

22.12.2011 р. № 259

18 сесія

2

Програма по поліпшенню водопостачання та водовідведення м. Тетієва на 2015-2020 роки

18.12.2014 р. № 899

63 сесія

3

Програма поводження з твердими побутовими відходами в місті Тетієві на 2015-2020 роки

14.01.2015 р. № 921

65 сесія

4

Програма фінансової підтримки комунальних підприємств міста Тетієва на 2015-2018 роки

19.02.2015 р. № 946

68 сесія

5

Програма підтримки громадських організацій у місті Тетієві на 2015-2020 роки

19.02.2015 р. № 947

68 сесія

6

 Програма соціального захисту жителів Тетіївської територіальної громади «Турбота» на 2016-2020 р.

24.12.2015р. № 26

3 сесія

7

«Обдарована дитина» на 2016-2020 р.р.

24.12.2015р. № 27

3 сесія

8

Інформаційної політики та зв’язків з громадськістю на 2016-2020 роки

24.12.2015р. № 28

3 сесія

9

Програма охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в м. Тетієві 2016 -2020 р.р.

24.12.2015р. № 31

3 сесія

10

Програма енергоефективності та енергозбереження міста Тетієва на

2016-2020 роки

24.12.2015р. № 32

3 сесія

11

Програма захисту населення і території міста Тетієва від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2016- 2020 р.р.

24.12.2015 р. № 33

3 сесія

12

Програма Підтримки сім’ї, дітей, молоді та жінок на 2016-2020 роки

18.02.2016 р. № 72

5 сесія

13

Програма розвитку та збереження зелених насаджень в м. Тетієві на 2016-2020 роки

21.04.2016 р. № 107

7 сесія

14

Програма охорони пам’яток культурної спадщини міста Тетієва на 2016-2020 роки

21.04.2016 р. № 108

7 сесія

15

Програма профілактики злочинності на 2016-2020 рр.

07.07.2016 р. № 137

9 сесія

16

Програма «Захисник Вітчизни» на 2016-2020 роки

11.08.2016 р. № 157

10 сесія

17

Програма підтримки релігійних організацій міста Тетієва на 2016-2020 роки

14.09.2016 р. № 173

11 сесія

18

Громадський бюджет міста Тетіїв на 2018 рік

14.12.2017 р. № 431

28 сесія

19

Безоплатне перевезення автобусами учнів місцевих шкіл та студентів ДНЗ Тетіївського ПТУ на 2017-2020 роки

27.12.2016р. № 247

16 сесія

20

Програма відшкодування частини суми кредиту, залученими фізичними особами, власниками квартир в багатоквартирних будинках на перехід на індивідуальне опалення шляхом придбання енергоефективних котлів та комплексу робіт по встановленню енергоефективних котлів на 2017 -2018 рр.

25.05.2017 р. № 329

21 сесія

21

Програма співробітництва з організації Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування та іншими організаціями 2017 – 2019 рр.

08.06.2017 р. № 339

22 сесія

22

Програма боротьби з карантинними рослинами на території міста Тетієва на 2018 -2022 рр.

22.09. 2017 р. №385

25 сесія

23

Програма «Територіальна оборона міста Тетієва на 2017-2020 рр.»

19.10.2017 р. № 395

26 сесія

24

Програма забезпечення поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні знайдених невпізнаних трупів у місті Тетієві.

23.11.2017 р. № 409

27 сесія

            В 2017 році продовжено Громадський бюджет міста Тетієва, який було започатковано в 2016 році В рамках Громадського бюджету проведено прийом проектів від жителів міста надійшло 19 проектів, проведено голосування та визначено 8 Проектів переможців, які будуть реалізовані в 2018 році, на що в бюджеті заплановано 800 000 грн.

Виконання проектів Громадського бюджету у 2017 році

В 2016 році згідно волевиявлення жителів міста Тетієва, перемогло 9-ть,  із поданих та позитивно прийнятих 25 проектів, загальним бюджетом 800 тис. грн. З них повністю реалізовано 8, ще про одному проекту готується проектно-кошторисна документація.

Це такі проекти як:

  1. «Для наших майбутніх спортсменів», на території ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 встановлено спортивний майданчик, загальна вартість даного проекту 95000 грн.
  2. Інтерактивні технології в навчально-виховній роботі ДНЗ «Оленка».  Вартість реалізованого проекту 48000 грн.
  3. Впровадження комп’ютерних технологій в Тетіївській центральній бібліотеці для підвищення рівня інформаційної культури та комп’ютерної грамотності читачів та співробітників. Вартість даного реалізованого проекту становить 92 000 грн.  
  4.  Відновлення пішохідної доріжки по вул. Соборній. Бюджет виконаного проекту становить 61000 грн.
  1. Облаштування переходу між вулицями  Севастопольська та Рідна із встановленням жолобу для стічних вод. Бюджет виконаного проекту становить 78000 грн.
  2.          Ілюстрована книга  «Історія та сучасність нашого міста очима юних тетіївчан». Бюджет даного проекту - 43 000 грн.
  3.          Кладка на «Панську гору». Бюджет даного проекту - 36 000 грн.
  4. Облаштування території комунальної власності поруч з ділянкою храму «Різдва Христового». Бюджет даного проекту - 149 000 грн. Згідно даного громадського проекту працівниками ДП Київський Облдорупр" проведені роботи по асфальтоукладанню території під автомобільну стоянку та встановленні світлові ліхтарі, включаючи га сонячних батареях.
  5. Літня паркова сцена.  Бюджет даного громадського проекту -100000 грн. Оскільки дана сцена не є проектом реконструкції, а новобудовою, то бюджет проекту покриває затрати на виготовлення проектної документації, а також розробку плану літньої паркової сцени. 

Проекти-переможці 2017 роки, які будуть реалізовані у 2018 році

"Здоров'я дитини залежить від шкільної парти", вартість проекту 100000 грн – 253 голоса

253

Переможець

Встановлення спортивно - ігрового комплексу "Сходинки - здоров'я", вартість проекту  99293 грн – 128 голосів

128

Переможець

Мультимедійне забезпечення освітньо-виховного процесу дошкільного навчального закладу "Калинка", вартість проекту  99347 грн – 124 голоса

124

Переможець

Поліпшення матеріально-технічної бази районного Будинку культури м. Тетіїв, вартість проекту 100000 грн – 123 голоса

123

Переможець

Сучасний спортивно-ігровий майданчик для дошкільнят (Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) "Сонечко"), вартість проекту 100000 грн – 99 голосів

99

Переможець

Спортивний комплекс "Богатир" по вул. Соборна, вартість проекту 32 99750 грн – 95 голосів

95

Переможець

"Олімпійська надія", вартість проекту 97100 грн – 89 голосів

89

Переможець

Проведення багатожанрового молодіжного фестивалю українсько-польського мистецтва,

вартість проекту 100000 грн – 78 голосів

 

Переможець

Покращення міста

Проекти, які були реалізовані в місті в 2017 році:

  • Встановлення унікальних мистецьких лавочок в міському парку та пам’ятника поломаній лавочці
  • Встановлення пам’ятника Юрію Переможцю
  • Благоустрій території та встановлення пам’ятного знаку на кургані на Плоханівському кладовищі
  • Встановлення сучасного поля для міні-футболу на стадіоні «Колос»
  • Відкриття 2-ої частини парку «Казковий»
  • Відновлення фонтанчика з питною водою у міському парку
  • Устелення бруківки навколо паркової зони в центральній частині міста
  • Створення презентаційного відеоролика про місто Тетіїв

Міжнародна співпраця та інвестиції та електронне урядування

  • Запущено новий сайт Тетіївської міської ради
  • Створено за кошти донорів портал для «Громадського бюджету Тетієва»
  • Місто долучилося до проекту «Розумне місто». Як це працює? Людина бачить, наприклад, яму на дорозі, фотографує, завантажує на сайт. Відповідне комунальне підприємство приймає заявку і долучається до вирішення дефекту
  • Бюджет міста висвітлюється в розділі відкритий бюджет на порталі «Розумне місто»
  • Організовано сплату комунальних послуг в місті Тетієві через інтернет
  • Виграний конкурс у проекті «Смарт громада», що дозволить інтегрувати в громаді сучасні інструменти електронного урядування
  • Проведено перший україно-арабський інвестиційний форум в місті Тетієві за участю шейха Імад Абу Алруба, президента Україно-арабської ділової ради
  • Організовано поїздку для представників бізнесу громади та органів місцевого самоврядування в Будапешт (Угорщина) з метою залучення інвестицій та співробітництва
  • Створено інвестиційний паспорт міста Тетієва
  • Підписано угоду із Державним самоврядуванням українців Угорщини
  • Налагоджені та підтримуються зв’язки із посольствами країн Персидської затоки, Ізраїлю, Польщі, Угорщини
  • Підписано побратимську угоду із містом Славутич
  • Підписано угоду з європейською ініціативою Угода мерів
  • Тетіїв увійшов до АЕМУ (асоціації енергоефективних міст України)

Розвиток соціально-культурної сфери

Станом на 1 січня 2017 року в місті Тетієві проживало 13444 особи.

З них дітей дошкільного віку 968, шкільного – 1618, громадян пенсійного віку –3089, працездатного населення – 7769.

Чільне місце в  діяльності міськвиконкому відводиться забезпеченню розвитку галузей соціально-культурної сфери:

-         соціальний захист населення;

-         освіти;

-         культури і туризму;

-         фізичної культури і спорту;

-         охорони здоров'я.

Соціальний захист населення         

         Пріоритетним напрямом роботи міськвиконкому є питання соціального захисту населення нашого міста.

         На постійному контролі виконкому перебувають питання комплексної програми соціального захисту жителів Тетіївської територіальної громади «Турбота».

         Члени виконкому та депутати міської ради беруть участь в обстеженні матеріально – побутових умов малозабезпечених верств міського населення, одиноких пенсіонерів, інвалідів та непрацездатних громадян з метою їх підтримки. Про що складаються відповідні акти.

         Виконкомом надаються довідки для оформлення субсидій на отримання  палива пільговим категоріям громадян.

         Для дітей з обмеженими функціональними можливостями, дітей, які виховуються в родинах опікунів міська рада робить подарунки до Нового року, Міжнародного дня захисту дітей, Міжнародного дня інваліда та свята Святого Миколая.

         До Дня Перемоги, Дня скорботи, вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні, Міжнародного дня людей похилого віку, Дня партизанської слави та Дня визволення м. Тетієва від німецько – фашистських загарбників,  міськвиконкомом разом з працівниками закладів культури міста проводились культурно – мистецькі заходи по вшануванню  ветеранів  2-ї світової війни та людей похилого віку.

Зокрема, з нагоди відзначення 71 – річниці Перемоги у другій світовій війні,  ветеранам придбано та вручено 13 продуктових наборів, на суму 5402 грн.

         У День партизанської слави відвідали 2-х тетіївчан – партизанів Другої світової війни  і вручили їм продуктові набори на суму 1021 грн.

         З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей 9 дітям сиротам, що проживають в сім’ях опікунів, вручено продуктові набори  на загальну суму 3860 грн.

         До Міжнародного дня людей похилого віку привітали людей похилого віку та інвалідів, які проживають у стаціонарному відділенні для постійного проживання Тетіївського територіального центру соціального обслуговування фруктами та солодощами на суму 997 грн.

         У Міжнародний день інвалідів 89 дітей віком до 18 – ти років, які проживають у місті, отримали продуктові набори на суму 24640 грн.

Профінансовано заходи на суму – 35920 грн.

Виплачено допомоги:

-                     на поховання – 3000 грн. (по 500);

-                     на лікування – 58000 грн. (по 500);

-                     сім’ям АТО – 24000 грн. (по 1000);

-                     на лікування воїнам АТО – 55000 грн. (по 2500);

-                     на допомогу дітям АТО - 27000 (по 3000).

Профінансовано допомоги на суму – 167000 грн.

Для Тетіївського районного територіального центру соціального обслуговування було виділено 12000 грн. на придбання садового столика, лавочок, універсального засобу ”Одоргон”.

Освіта

В м. Тетієві діють  дві загальноосвітніх школи № 1 та № 3, НВК «Природничо-математичний ліцей» ЗОШ І-ІІІ ступенів  № 2, НВК «Гімназія» ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, 5 дошкільних закладів, центр позашкільної освіти, музична школа, ДНЗ «ПТУ – 8».

З метою підтримки обдарованої молоді з 2006 року в місті діє Програма «Обдарована дитина».

В рамках цієї програми, кращим учням міста, переможцям різноманітних творчих конкурсів, МАН, олімпіад, спортивних змагань, лідерам учнівського самоврядування, виплачувались стипендія міського голови в розмірі 200 гривень щомісячно. Стипендіатами міського голови в 2017- 2018 навчальному році стали 22 школярі. Розмір стипендії складає – 200 грн.

Не залишаються поза увагою і педагогічні працівники шкіл міста.  Грамотами і подарунками міського голови були відмічені учителі, та вихователі ДНЗ до Дня працівників освіти.

Хоча дошкільні заклади міста знаходилися в 2017 році в підпорядкуванні відділу освіти Тетіївської РДА, але міська рада продовжувала опікуватися даними закладами.

В 2017 році на поточні видатки навчальним закладам міста виділено 796 тис. 700 грн., а саме:

п.п

Заклад

Призначення

Сума

1

ДНЗ № ДНЗ №1 “Сонечко”1 “Сонечко”

Придбання ремонтних матеріалів для заміни сантехніки в групових кімнатах

4600грн

9000грн

Придбання подушок, столиків дитячих, решіток для батарей, встановлення огорожі

55000грн

2

ДНЗ №2 “Веселка”

На ремонт кухні

79000 грн

20000 грн

На ремонт кухні та заміна каналізаційних труб

46000 грн

3

 

ДНЗ №3 “Оленка”

 

На ремонт каналізації та підлоги в групових кімнатах

9600 грн

Встановлення павільйону

90000 грн

На реалізацію програми “Громадський бюджет” по проекту “Інтерактивні” технології в навчально-виховній роботі ДНЗ ”Оленка”

48000 грн

4

 

ДНЗ №6 “Берізка”

 

На придбання подушок, матрасів, одіял, постелі, столики, тонометра

48000 грн

5

 

ДНЗ №10 “Калинка”

 

На ремонт музичної зали

19000  грн

На встановлення ігрового майданчика

30000 грн

6

 

ЗОШ №1

 

Придбання ремонтних матеріалів

11000 грн

На придбання світильників

6000 грн

На придбання холодильника

8500 грн

На реалізацію програми “Громадський бюджет” по проекту ”Для наших майбутніх спортсменів” Створення спортивного майданчику для підготовки майбутніх спортсменів

95000 грн

7

 

Тетіївський НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів -  природничо математичний ліцей”

 

На виготовлення ПКД на капітальний на капітальний ремонт покрівлі

35000 грн

На придбання електроплити

10000 грн

8

 

ЗОШ №3

 

Придбання ремонтних матеріалів

11000 грн

На придбання світильників

10000 грн

На заміну лінолеуму

20000 грн

Придбання шкільних меблів

30000 грн

9

ЗОШ №4

На заміну віконих блоків

44000 грн

10

Тетіївський районний центр позашкільної освіти

Придбання єдиного військового одягу учасникам ІІ етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри “Джура”

5000 грн

Придбання мольбертів для образотворчої студії “Палітра”

3000 грн

На заміну віконних блоків

50000 грн

Культура 

З метою створення належних умов для реалізації державної культурної політики, повноцінного та ефективного забезпечення різних верств населення повноцінним  дозвіллям, проведенням трудових, професійних, народних, календарних свят, інформаційно-просвітницької роботи, в місті прийнято і вже не один рік міська рада працює за Програмою по забезпеченню культурного розвитку територіальної громади міста Тетієва.

        У 2017 році згідно календарного плану до Програми по культурному забезпеченню територіальної громади жителів міста проведено та профінансовано заходи на суму – 284222 грн. А саме:

Державні та офіційні свята: на суму 76311 грн.

День Соборності та Свободи України

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

День Героїв Небесної Сотні

Міжнародний жіночий день - 8 Березня

Вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка

День Чорнобильської трагедії

День міста

72-а річниця Перемоги над нацизмом у Європі, завершення Другої світової війни

День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні

День Незалежності України

Покрова Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День захисника України

День визволення України від німецько-фашистських загарбників

День Гідності та Свободи

День пам'яті жертв Голодомору

Професійне свято – це нагода підбити підсумки зробленого, намітити плани на майбутнє. Міськвиконком прагнув не залишати поза увагою трудові колективи, які відзначали свої професійні свята.

Професійні свята: на суму 207911 грн.

День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення

День допризовника (весняний призов)

День довкілля

День вишиванки

Свято "Геній вироста з дитини"

Міжнародний день захисту дітей

День журналіста

День медичного працівника

День державної служби

День молоді

День рибалки

День Національної поліції України

День пасічника

День знань

День фізичної культури та спорту

День працівників цивільного захисту

День партизанської слави

День вихователя та всіх дошкільних працівників

Український День вчителя

Міжнародний день музики

Міжнародний день людей похилого віку

День автомобіліста і дорожника

День працівника соціальної сфери

День працівників культури та майстрів народного мистецтва

День працівників радіо, телебачення та зв'язку

День працівників сільського господарства

Міжнародний день інваліда

День Збройних Сил України

День місцевого самоврядування

День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС

День енергетика

День визволення міста Тетієва від німецького-фашистських загарбників

Неофіційні свята:

     Привітання ювілярів, які удостоєні звання «Почесний громадянин міста» та «За заслуги перед містом»:

- 75 – річний ювілей Мостової О.М., директора ПОПП «Еліта», удостоєної звання «Почесний громадянин» та занесеної до Книги пошани міста Тетієва;

- 80-річний ювілей Ковальчука В.А., президента Тетіївського ГО «Дивосил», удостоєного звання «Почесний громадянин міста» та занесеного до Книги пошани міста Тетієва;

- 60 - річний ювілей Поліщук Ж.Ф., завідуючої терапевтичним відділенням Тетіївської ЦРЛ, удостоєної звання «Почесний громадянин міста»
та занесеної до Книги пошани міста Тетієва;

- 90 – річний ювілей Малащука П.А., ветерана Другої світової війни;

- 10 – річчя утворення Тетіївської швейної фабрики по пошиву м’якої іграшки-компанії «Гулівер країна»;

- "Свято відмінників" в Тетіївському НВК "Гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів";

- 90 – річний ювілей Чорного С.С., ветерана Другої світової війни, голови Тетіївської районної організації ветеранів війни;

- 70 – річний ювілей Задирако Б.І., головного лікаря Тетіївської ЦРЛ (1987-2007 рр.), удостоєного звання «За заслуги перед містом» та занесеного до Книги пошани міста Тетієва;

- Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура»;

- 25 – річчя від Дня заснування клубу НеМо «Дивосил»;

- 60 – річний ювілей Завальнюка А.Ф., Тетіївського міського голови (1987-1998 рр.), удостоєного звання «За заслуги перед містом» та занесеного до Книги пошани міста Тетієва;

- Всеукраїнський благодійний пісенний телевізійний марафон «Гордімось друзі, що ми Українці»;

- 90 – річний ювілей Жепінського Д.С., ветерана Другої світової війни;

- Районний етап профорієнтаційного змагально-мотиваційного заходу серед учнівських команд «Обери майбутнє»;

- Конкурс «Міс – Тетіїв 2017»;

- День Святого Миколая;

- Відкриття міської ялинки;

- Культурно-масовий захід "Приймальня Діда Мороза".

В 2017 році на День міста було відкрито мистецькі лавочки в парковій зоні. В грудні 2017 року окультурено та встановлено пам’ятний знак біля кургану, який знаходиться на території Плоханівського кладовища.

Для будинку культури Слобода у 2017 році було виділено з місцевого бюджету 85 000 грн., в тому числі 1550 грн та 53450 грн на придбання музичної апаратури та 5000 грн на придбання принтера МФУ

           Для центральної бібліотечної системи на реалізацію програми «Громадський бюджет» по проекту «Впровадження комп`ютерних технологій в Тетіївській центральній бібліотеці для підвищення рівня інформаційної культури і комп`ютерної грамотності читачів та співробітників» було виділено 92000 грн.

Фізична культура і спорт 

На балансі міської ради знаходиться стадіон «Колос» та Молодіжний центр «Креатив».

На сьогоднішній день на стадіоні «Колос» проводяться заняття з таких видів спорту: волейбол, легка атлетика, футбол, зимове тренування байдарочників.

В Молодіжному центрі «Креатив» діють тренажерні зали для занять важкою  та легкою атлетикою, встановлено тенісний стіл.

З метою популяризації контактних бойових мистецтв в місті  вже 7-й рік підряд проводиться Відкритий Кубок України з контактного карате, на якому команда міста Тетієва займає призові місця.

Уже не один рік на стадіоні «Колос» в зимовий період заливається каток, що дає можливість дітям урізноманітнити дозвілля.

На програми по спорту в 2017 році було виділено – 46398 грн.

На реконструкцію спортивних майданчиків під мініфутбол та баскетбол на стадіоні «Колос» було виділено 682422 грн., а також було придбано бензокосу за 12 000 грн.

У 2017 році був зроблений капітальний ремонт системи теплопостачання будинку спортшколи по вул. Спортивна на суму 313341 грн.

Охорона здоров’я 

Виконавчий комітет Тетіївської міської ради намагається по силі можливості підтримувати заклади охорони здоров’я та їх працівників.

До Дня медичного працівника було вручено грамоти та подарунки від міського голови колективу Тетіївської ЦРЛ та Тетіївського районного ЦПМСД.

Для Тетіївського центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПСМД) було виділено 60500 грн. на придбання бензину для машин швидкої допомоги.

Промисловість та підприємництво 

         Ряд підприємств міста працює ефективно, забезпечуючи роботою мешканців міста. Ефективно працюють ПСП «Слобода», ПОПП «Еліта»,  «Тетіївський завод продтоварів», Хлібоприймальне підприємство, ПАТ «Тетіївське ПМК – 300», фабрика м’яких іграшок  «Гулівер інтернешнл», ТОВ СП «Володар», ТОВ Виробниче об’єднання «Фабрика спецодягу», ТОВ «Вектор – комбікормовий завод».

На сьогоднішній день в місті зареєстровано:

      -  457 юридичних осіб

      -  1111 (фізичних осіб підприємців)

      - 14 об’єктів громадського харчування

      - 28 об’єктів побутового обслуговування

      - 209 підприємств, із них: 4- промислових, 1- зв’язку, 4 – транспорту,

         6 – сільськогосподарського призначення, 45  бюджетних установ,

         4 банки,  6 аптек, 4 аптечні пункти, 142 малих підприємств.

Транспорт

         Протягом 2016 року в місті здійснювались перевезення пасажирів по 4 автобусних маршрутах: № 1, № 2, № 2а та № 3. Маршрут № 1  і № 3 обслуговує приватний підприємець Поляруш С.С., маршрути № 2 №  2а - приватний підприємець Печенюк В.В.

         З зазначеними перевізниками підписані договори на підвезення школярів до школи та учнів ДНЗ «ПТУ-8»

Ринки 

         На території міста працюють 2 ринки: міський ринок Київської регіонспілки та КП «Тетіївський міський ринок». Робота ринків постійно знаходиться на контролі виконавчого комітету. Питання щодо їх роботи неодноразово розглядались на засіданнях виконавчого комітету та сесіях міської ради.

Будівництво

         В 2016 році місто Тетіїв отримало повноваження в галузі архітектурно-будівельного контролю.

За період з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року до Відділу було подано і опрацьовано 98 дозвільних документів, які надають право на початок виконання будівельних робіт, в тому числі :

- 71 повідомлень про початок будівельних робіт, з них - зареєстровано 56, решта 15 – повернуто на доопрацювання в зв`язку з виявленими недоліками;

- 27 декларацій про початок виконання будівельних робіт, з них зареєстровано 9, решті 18 відмовлено в реєстрації, в зв`язку з виявленими помилками та недоліками.

За звітний період Відділом було прийнято на реєстрацію 22 декларації про готовність об’єкта до експлуатації: 18 із них зареєстровано, 4 замовникам будівництва було відмовлено і повернуто на доопрацювання.

Протягом 2017 року поступила 1 заява про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта та видачу сертифіката, за результатами розгляду якої було прийнято рішення про відмову у видачі сертифіката.

Позитивно було розглянуто:

- 3 повідомлення про внесення змін до зареєстрованих декларацій про початок виконання будівельних робіт;

- 2 заяви про зміну генерального підрядника;

- 4 повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Відділом було проведено 61 перевірку дотримання вимог містобудівного законодавства, відповідності проведеного будівництва до проектних рішень, державних будівельних норм та правил та інших питань пов`язаних з будівництвом та експлуатацію будівель і споруд.

За результатами цих перевірок:

-                     складено 42 акти обстеження;

-                     видано 40 приписів про усунення виявлених порушень;

-                     складено 39 протоколів;

Справи про виявлені порушення розглядаються на місці начальником Відділу.

За результатами розгляду протоколів начальником Відділу були винесені відповідні постанови:

-                     37 Постанов у справах про адміністративне правопорушення (за ст. 96 КУпАП);

-                     2 Постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності (відповідно до Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності»).

Відділом накладені штрафні санкції на суму 897753 грн., а стягнуто 198785 грн., а саме:

- за  ст. 96 КУпАП на загальну суму 141185 грн;

- згідно Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» на загальну суму 57600 грн.

Інші постанови знаходяться на розгляді в судах, або в Державній виконавчій службі з приводу примусового стягнення.

Всі кошти, які сплачуються за правопорушення скоєні при будівництві надходять до бюджету міської ради.

При будівництві та введені в експлуатацію об’єктів будівництва 4 забудовники було залучено до пайової участі розвитку інфраструктури міста. В загальному за звітний період сплачено кошти пайової участі в сумі 59219,3 грн., які використовуються згідно законодавства виключно на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Тетієва.

Земельні відносини 

На даний час згідно  статистичної звітності форми 6-зем загальна площа м.Тетієва складає 1345,0 га. Користувачами та власниками земельних ділянок в межах міста є: сільськогосподарські підприємства – 16,3975 га, СФГ 1,5201 га, громадяни, яким надані земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд – 619,09га, для ведення особистого селянського господарства 107,502 га для здійснення несільськогосподарської підприємницької діяльності – 10,6276 га, заклади,

установи та організації – 49,9338 га, промислові та інші підприємства – 26,006 га, підприємства та організації транспорту, зв’язку – 48,5024 га, садівництво 0,04га, частини, підприємства, організації, установи, навчальні заклади оборони 2,0905га, водогосподарські підприємства 0,28 га, організації, підприємства і установи природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення – 3,8 га, землі комунальної власності, не надані у власність та постійне користування – 459,11 га.

На протязі 2017 року в галузі земельних відносин до сесії надійшло 408 заяв від громадян із різних питань, 85 звернень від організацій, розглянуто 36 звернення щодо спору за межі які вирішувались з виїздом на місце комісією міської ради.

Спільно з депутатською комісією з земельних питань та охорони навколишнього середовища вищезгадані звернення було розглянуто та винесено на розгляд сесії і прийнято 105 рішення в галузі земельних питань.  Також розглядались звернення від учасників АТО про виділення їм земельних ділянок під будівництво та обслуговування житлового будинку, яким в 2016 році виділено 51 ділянок а всього 107 ділянок (р-н колишнього аеродрому) оформлення яких буде після встановлення та зміни меж міста.

Виконавчим комітетом міської ради укладено договір з проектним інститутом “Містобудування” на встановлення та зміну меж міста Тетієва, відповідно затвердженого генерального плану. Проектна документація виготовлена та узгоджена із необхідними користувачами, затверджена на сесії міської ради, погоджена Тетіївською районною радою та Тетіївською РДА. На сьогодні межі міста знаходяться на експертизі.

Площа міста в нових межах складе 2291,45 га, що на 946,45 га більше попередньої площі міста, це  надасть  можливість освоювати перспективні території для індивідуального будівництва, створення паркових зон для відпочинку , залучення інвесторів для будівництва підприємств, технопарку, розвитку спорту(база біатлону), також відведення територій під кладовища а саме головне наповнити бюджет за рахунок користувачів які не заключають договори на користування землею.

         Протягом 2017 року  продано 4 земельні ділянки на суму 1351050 грн

У 2017 році Тетіївською міською радою було укладено  240 договорів оренди земельних ділянок із  фізичними особами  підприємцями    на площу 7,41 га  загальна сума по договорах 995588,55 грн. із підприємствами та організаціями 69 договорів  на загальну площу 63,39 га загальна сума складає 1581097,2 грн.

Аналіз в порівнянні з 2016 роком

 

2016 р.

2017 р.

Орендна плата  з фізичних осіб  

1102955 грн

1128225 грн

Орендна плата з юридичних осіб

1522285 грн

2000666 грн

Земельний податок з юридичних осіб

1326761 грн.

1042454 грн

Земельний податок для фізичних осіб 

 364656 грн

323298 грн

 

 4316657 грн

4494642 грн

Отримано в галузі земельних відносин у 2017 р коштів більше на 177986 грн.  Показник надходжень до міського бюджету від користування землею   4494642  грн  це 19 % від загальної суми надходжень.

         Але є ще резерви з яких можна отримувати більші надходження, великі території які проектуються ввести в межі міста Тетієва сплачують мінімальну ставку податку або взагалі не сплачують кошти за користування земельними ділянками. Планується ввести в межі такі підприємства і підприємців.

1

ТОВ Агротет 2 діл.

1,35 га

2

ПАТ Київобленерго

1,023 га

3

Кол. Гаражі  з-д  Символ  ФОП  Мельник

1,25 га

4

ТЕТ Авто (автопарк)

2,86 га

5

ФОП Поляруш

0,1053га

6

ФОП Чубай

0,0175 га

7

ФОП Слободяник

0,1319 га

8

ФОП Овчінніков

0,05 га

10

МП Граніт

0,36 га

11

ТОВ Тетій

0,9125 га

12

Заправка Авіас-Плюс

0,1545 га

13

Залізниця ПЗЗ

52 га

14

Частина території ПСП «Слобода»

0,5 га

15

РТП

6,56 га

16

АТ Агрохім

4,03 га

17

ДП Аромат

7,0 га

18

СП Володар

1,71га

19

Кол.Шляхова дільниця вул.Ломоносова

2,5 га

20

Кол.Відгодівельний

4,9 га

21

ПП Бабенко

0,19 га

22

Кол.Білоцерківські склади

0,9 га

23

Телеретранслятор

2,145га

24

ГРС

0,27 га

25

ТОВ Валентина кафе Перлина

0,40 га

26

ТОВ Валентина заправка ТНК

0,10 га

27

ФОП Манзюк (ставок)

44,58 га

28

ДГ Шевченківське (інкубатор)

2,0 га

29

ПОПП Еліта (5,8271+18,9848+0,1547+3,5261) вир.буд.двори

28,49 га.

 

Всього

165,72 га

Комунальні підприємства 

На території міста в 2017 році послуги населенню надавали 7 комунальних підприємства: КП «Благоустрій»,  КП «Житлокомунсервіс», ВУВКГ «Тетіївводоканал», КП «Тетіївський міський ринок», КП «Тетіївське БТІ», КП «Молодіжний центр «Креатив» та КП КОР «Тетіївтепломережа». За виключенням КП КОР «Тетіївтепломережа»  всі інші підприємства є власністю міської територіальної громади та підпорядковані міській раді.

Звіт ВУ ВКГ «Тетіївводоканал»  за 2017 рік

       Станом на 1 січня 2018 року  кількість абонентів ВУ ВКГ «Тетіївводоканал» становить:  3600 особових рахунків, кількість абонентів, що обладнані лічильниками холодної води – 3593; 129 юридичних осіб. Абоненти, що отримали субсидію – 1940 чол.

           Заборгованість по сплаті за послуги водопостачання та водовідведення на 1.01.2018 р.- всього:180 000 грн. населення: 60,7 тис.грн, юридичні особи: 58,2 тис.грн.

В ВУ ВКГ «Тетіївводоканал» станом на 01.01.2018 року працює 39 чоловік. Обсяги фінансування  з міського бюджету становлять: всього: 2 250 000 тис.грн; заробітна плата: 1 404 700 грн; податки: 845 300 тис.грн. Обсяг наданих послуг станом на 01.01.2018 р.: всього: 2 531 600 грн;

населення: 1716 400 грн; юридичні особи: 815 200 тис.грн.

Отримано коштів: всього: 3 110 700 тис.грн; населення: 2 147 600 тис.грн;(погашена заборгованість по пільгам і субсидії за 2016 р), юридичні особи: 963 100 тис.грн.

Витрати:

  • Ремонт - 438 000 грн.
  • Паливо - 307 000 грн.
  • Електроенергія 394 475кВт/  - 753 000 грн.
  • Ремонт насоса Zenit1500/2/80 - 16 750  грн.
  • Траншеєкопач ЕТЦ  - 150 000 грн.
  • Система відеоспостереження 35 000 грн.
  • Трактор колісний ЮМЗ- 6 100 000 грн.
  • Помпа високого тиску 205 бар - 136 779 грн.
  • Катушка Н 38  - 50 000 грн.
  • Лічильник води х/В 2½ «В Meters»  - 5133 грн.
  • Ремонт насоса SAER - 10 000  грн.
  • Прибор «Пласт-Кут»-Get-50-75 - 110 13 221 грн.
  • Водопровід вул. Дібрівська  - 37 853 грн.
  • Електродвигун АИР 132 М2 УЗ -  8167 грн.
  • Причіп VО-3015-2  - 27 167грн.
  • Водопровід вул. Дібрівська, вул. Калинова  - 60 837 грн.
  • Механічне ущільнення - 7 298 грн.
  • Проектно-кошторисна документація «Капітальний ремонт артезіанської свердловини № 4/1812 в м.Тетіїв Київської обл. по вул. Польовій, 20А»  - 30 715 грн.
  • Водопровід по вул. Праці, вул. Куйбишева  - 107 357 грн.
  • Автомобіль марки FORD  - 147 840 грн.
  • Гідродинамічне очищення КНС №8 та ділянок каналізації  - 49 966 грн.
  • Водопровід по вул. Вінницька, Байраківського, Аеродромна  - 148 576 грн.
  • Ремонт насоса DRD-2000 - 17 000 грн.
  • Ремонт насоса SAER 11 кВт - 13 000  грн.
  • Водопровід по вул. Менделєєва - 135 594 грн.
  • Механічне ущільнення набір Р240,  -  9055 грн.

Водопровід м. Тетієва побудований в 1963 році (36,92 км) та в 1978 році (92,86 км). Капітальні ремонти мереж носять локальний характер. Постає гостра проблема заміни старих металевих мереж на нові . Загальна протяжність – 129,78 км. Система каналізації – повна роздільна. Установлена пропускна спроможність каналізаційної мережі – 4.2 тис. м3/ добу. Фактичне навантаження становить 4,1 %. Загальна протяжність – 32, 8 км.

ІІ. Технічний стан мереж :

Протяжність мереж усього – 162,58 км.; Протяжність мереж , які потребують капітального ремонту – 48,68 км.; Протяжність реконструйованих мереж із застосуванням сучасних матеріалів – 9,655 км.,які пройшли санацію -7,855 км; Протяжність каналізаційних мереж усього – 32,8 км.(ветхих та аварійних-8,2 км.); Протяжність каналізаційних мереж , які потребують капітального ремонту – 8,2 км.;

Протягом 2017 року працівниками ВУ ВКГ «Тетіївводоканал» ліквідовано 140 аварій в роботі водопровідної та каналізаційної мережі.

Стан розрахунків за спожиті енергоносії. Газ – не споживається. Е/енергія – станом на 01.01.18 року переплата складає - 96,5 тис. грн.

Стан  роботи ВУ ВКГ  «Тетіївводоканал» постійно висвітлюється на сайті міської ради. Населення міста систематично інформується через районну газету» та оголошення в під´їздах про зміни в роботі та проблеми підприємства, що стосуються водопостачання. 

КП “Житлокомунсервіс”

              Всі  41 будинок  житлового  фонду  підготовлені  до  роботи  в осінньо - зимовий період  2017 -  2018 р.р..   /  загальна  площа  59 531 м2 /. За  2017  рік  КП  “Житлокомунсервіс”  виконало  наступні  роботи:

 1.   Проведено  капітальний  ремонт фасадів  будинків:                                                  

Цвіткова 7  -  218 000 грн., Цвіткова  8  -  156 000 грн., Соборна   66  -  285 000 грн. Всього на  суму  659 000 грн..

 2.  Проведено поточний ремонт  входів  в  під”їзди: Вишнева  1 /1  під’їзд/; Соборна  68    /1  під’їзд/, Соборна 60   / 1 під’їзд/. Всього  на  суму    3 800 грн.

 3.  Ремонт  та  заміна  запірної  арматури  системи  опалення: Злагоди             18А; Коцюбинського    1; Коцюбинського 3; Цвіткова 9А; Соборна   58. Всього  на  суму    9 400 тис. грн.

 4.   Ремонт  дворових  сходів:  Цвіткова  9Б; Соборна 31. Всього  на  суму    1 800  грн.

 5.  Замінено  водопровідні  труби  в будинках та  підвалах:

Злагоди  6А; Злагоди  18;  Злагоди 18А; Шевченка  34; Соборна 48.                                    

Всього   на  суму  -  6 700 грн.

 6.  Проведено  поточний  ремонт  покрівель: Цвіткова  9; Соборна  48,68; Коцюбинського 1. Всього   на  суму  - 3 600 грн.. 

7.   Проведено ремонт  системи   каналізації: Соборна      30, 58, 62А; Цвіткова                 4,  9; Злагоди  18; Я. Острозького  4. Всього  на  суму  -  6 500 грн.

8.   Проведено  ремонт  димових  та  вентиляційних  каналів: -  Цвіткова  7; Цвіткова  8. Всього  на  суму  - 1 400 грн..

9.   Замінено  теплотраси  до будинків: Соборна   22; Соборна  25. Всього   на  суму  - 5 400 грн.

10.  Виготовлено   металеві  вхідні  двері: Соборна   25;  2 шт.;  Всього    на  суму - 10 000 грн.

11. Виготовлено  та  встановлено  лавочки біля   ж/ будинків:

Вишнева 1; Злагоди 18А; Цвіткова 20. Всього  на  суму -  900 грн.

 12.  Проведено  ремонт  та  фарбування  дитячих  ігрових  майданчиків:

 Всього  на  суму  - 7000 грн.

 13.  Придбано  будівельні   ліса: Всього  на  суму – 12 000 грн.

 14.   Проведено  поточний  ремонт асфальтобетонного  покриття прибудинкової  території  по вул.  Шевченка  34;  Всього  на  суму – 130 000 грн.

 15.   Проведено  поточний  ремонт  асфальтобетонного  покриття прибудинкової  території  по  вул.  Цвіткова   9:  Всього  на  суму -  200 000 грн.

 16.   Проведено  поточний  ремонт  асфальтобетонного  покриття  прибудинкової  території  по  вул.  Цвіткова  9А     на  суму   -   21 435 грн.;                                 вул.  Шевченка 34    на  суму    - 101 521 грн.; вул.  Соборна    58    на  суму     -  74 508 грн.; вул.  Соборна    60    на  суму     -  69 062 грн. Всього  на  суму   266  526 грн.

 17.   Проведено капітальний ремонт асфальтобетонного покриття прибудинкової  території  по  вул.  Я. Острозького,  4; Всього  на  суму – 283 000 грн.

 18.   Придбано   адресні  таблички  на  будинки  житлового  фонду:

 Всього  на  суму  - 27 800 грн.

 19.   Придбано  модульні  споруди  ( павільйони  для  роздільного  сміття)  / 3 шт./ Всього   на  суму  - 200 000 грн.

 20.   Виготовлено  проектну  документацію  на  гідравлічні  розрахунки  на

пропускну  спроможність  газопроводів  при  додатковому  навантаженні

(влаштування  індивідуального  опалення  в  квартирах)  в будинках № 1,   3 по  вул.  Вишнева     на   суму  - 13 992  грн.

КП «Благоустрій»

Комунальному підприємству «Благоустрій» на 2017 рік виконавчим комітетом Тетіївської міської ради затверджено кошторисних призначень по загальному фонду бюджету в сумі 4 330 300 грн.

Профінансовано за 2017 рік – 4 330 300 грн., з яких витрачено на:

  • заробітну плата та нарахування на заробітну  плату – 2 288 400 грн.

Кількість — 37 працюючих.

  • електроенергію – 266 133 грн.
  • придбання ПММ, оливи – 599 562 грн.
  • придбання запасних частин, шин – 307 554 грн.
  • придбання спецодягу – 38 782 грн.
  • придбання дорожніх знаків – 44 434 грн.
  • придбання електричних ламп та проводу САПТ—246 009 грн.
  • придбання матеріалів—183 546 грн.
  • обвалування полігону ТПВ—99 981грн.
  • придбання лавочок мистецьких 13 шт — 58 000 грн.
  • проведено поточний ремонт по відновленню пішохідної доріжки по вул. Соборна—61 000 грн. біля ЗОШ №2.
  • проведено облаштування переходу вул. Севастопольська, Рідна (жолоба стічних вод) — 78 000 грн.
  • проведено проектно-кошторисну документацію на будівництво паркової сцени вул. Соборна в м. Тетіїв — 58 900 грн.

      Затверджено згідно кошторисних призначень капітальні  видатки на 2017 рік  в сумі 1 404 200 грн., з яких використано – 1 276 091 грн., а саме:

      -  трактор Т-40 – 165 000 грн.

      -  висоторіз 1 шт – 19 800 грн.

      -  дитячі ігрові майданчики 2 шт – 100 000 грн.

      -  бензокоса 1 шт – 21 000 грн.

      -  зембрині 13 шт – 100 000 грн.

      -  лавочки мистецькі 12 шт –141 000 грн.

      -  бензопила - 18 000 грн

      - камери відеоспостереження 4 шт – 49 996 грн.

      - система відеоспостереження 1 шт – 30 000 грн.

      - автопавільйони 7 шт – 100 000 грн.

      - пам’ятний знак “Курган” – 16 700 грн.

      - ялинкові прикраси – 199 750 грн.

      - капітальний ремонт вуличного освітлення по вулицях Калинова, Пам’яті Запорожців, Новаторів, Зоряний, Дібрівська на суму 207 449 грн.

     - проведено реконструкцію липневої каналізації по вул. Нова на суму 148 076 грн.

     - проведено облаштування вуличного освітлення на сонячних батареях вул. Різдвяна (Церква) на суму 99 840 грн.

        Проведено заміну LED-ламп для світильників вуличного освітлення по вулицях: Сонячногірська, 8-го Березня, М. Шляхтиченка, Зарічна, Герцена, Садова, Шкільна, Лугова, Першотравнева, Шевченка, Л. Українки, Похилевича, Чкалова, Вишнева, Я.Мудрого, Надії, Кооперативна, Чубаря, Набережна, Волі, Цвіткова, Соборна, Мічуріна, Тургенєва, Пушкіна, Чехова, Крючкова, Р.Зорге, Визволителів, Різдвяна, Слобідська, Березна, Чайковського, З. Космодемянської, Робітнича.

        Проведено поточний ремонт ліній електропередач по вулицях: Весняна, Менделєєва, Тургенєва, Волошкова, пров. Я.Орланда, А.Байраківського (напроти Тетіївського РайДУ).

        Проведені роботи по відновленню вуличного освітлення по вулицях Набережна, Снігурівська, Польова, провулки Снігурівський, Польовий.

Виділено з бюджету розвитку на капітальний ремонт тротуарів по вулицях Я.Острозького та Соборна на суму 1 042 455 грн., з яких використано 736 450 грн. по вул. Я.Острозького, ремонт тротуару вул. Соборна (ПТУ)— 294 249 грн.

На 2017 рік виділено кошторисних призначень на поточний ремонт доріг в сумі 2 930 200 грн., з яких використано 2 930 200 грн., а саме:

  • вул. А.Байраківського на суму 233 078 грн. (оплачено 199 980 грн)
  • вул. І.Франка на суму 78 688грн. (оплачено 78 688 грн.)
  • вул. Злагоди на суму 173 461 грн. (оплачено 94 680 грн.)
  • вул. Шевченка на суму 18 229 грн. (оплачено 18 229,2 грн.)
  • вул. М.Грушевського на суму 31 626 грн. (оплачено 31 626 грн.)
  • вул. Володимирська на суму 157 538 грн. (оплачено 157 538 грн.)
  • вул. В.Гуменюка на суму 97 860 грн. (оплачено 97 860 грн.)
  • вул. Центральна на суму 82 841грн. (оплачено 82 841 грн.)
  • вул. Я.Острозького на суму 83 825 грн. (оплачено 83 825 грн.)
  • вул. Цвіткова на суму 122 196 грн. (оплачено 122 196 грн.)
  • вул. Соборна на суму 107 134 грн. (оплачено 107 134 грн.)
  • вул. Миру на суму 199 944 грн. (оплачено 199 944 грн.)
  • вул. З.Космодемянської на суму 199 990 грн. (оплачено 199 900 грн.)
  • вул. Набережна на суму 199 900 грн. (оплачено 198 881 грн.)
  • вул. Зарічна на суму 199 758 грн. (оплачено 199 758 грн.)
  • вул. Шкільна на суму 199 857 грн.
  • вул. Я.Мудрого на суму 62 780 грн. (оплачено 62 780 грн.)
  • вул. Сікорського на суму 98 000 грн.
  • вул. Бурмоса на суму 70 000 грн.
  • вул. Миру на суму 199 932 грн.

        Придбано асфальту на суму 10 000 грн. та зроблено частковий ремонт вулиці Крючкова.

        Проведена підсипка вулиць міста сумішшю С7:

  • вул. Малинова-5 т;
  • вул. Щаслива-5 т;
  • пров. Щиголя-5 т;
  • полігон ТПВ-10 т;
  • вул. Чорновола-40 т;
  • перехід з вул. Шевченка на вул. Вишнева-10 т;
  • перехід з вул. О.Кобилянської на вул. В.Гуменюка-15 т;
  • вул. Волошкова-200 т;
  • вул. Прорізна-80 т;
  • вул. І.Франка-149 т;
  • вул. Вишнева-236 т;
  • пров. Плоханівський-40 т;
  • вул. Цвіткова-8 т;
  • вул. Пушкіна-108 т;
  • вул. Гоголя-3 т;
  • вул. Дружна-10 т;
  • вул. Кармелюка-5 т;
  • вул. П. Запорожця-16 т;
  • вул. Похилевича-21 т;
  • вул. Л.Українки-45 т;

        На облаштування доріг міста витрачено коштів на суму :

  • фарба та розчинник для дорожньої розмітки на суму 40 353 грн.
  • вапно для побілки бордюрного каменю на суму 9 702 грн.
  • сіль на суму 28 500 грн. та виділено кошти на придбання солі 90 000 грн. та придбано на суму 72 000 грн.

        Було встановлено примусові обмежувачі швидкості по вул. А.Байраківського біля ЗОШ №3.  

За звітний період послугами КП « Благоустрій» по видаленню ТПВ користувалися 1088 об’єктів різних форм власності, в тому числі:

         - послугами по видаленню ТПВ від приватного сектору користуються 875 садиб.

         - послугами по видаленню ТПВ від юридичних осіб користуються 42 об’єкти.

         - послугами по видаленню ТПВ від приватних підприємців користуються 171 об’єкт.

         За 2017 рік  КП «Благоустрій» видалено та вивезено ТПВ від приватного сектору близько 467 тон. Також проведена робота по видаленню ТПВ від підприємств, організацій, приватних підприємців в кількості близько 190 тон сміття. Прибрано та видалено з доріг вуличного змету в кількості 300 тон. Ліквідовано та частково упорядковано місця стихійного скидання ТПВ в кількості 6 одиниць. Постійно проводилися роботи по упорядкуванню та захороненню ТПВ на Тетіївському полігоні ТПВ. Наразі КП “Благоустрій” подані документи на відведення 7 га землі до Київського обласного Геокадастру для розширення полігону. Департаментом ЖКГ при Київській обласній державній адміністрації проводиться розробка нової проектно-кошторисної документації по будівництву нового полігону з сортувальною лінією.

Здійснено побілку дерев, стовпів, мостів, бордюрного  каменю. Проведено повне прибирання, упорядкування і частковий ремонт Кургану Слави, кургану “Красна могила” та  прилеглих і під'їзних територій навколо них. Постійно проводилася робота по косінню бур’янів, площа скошування яких склала 60 000 м2. Також було розпочато та проведено, хоч і не в повному обсязі, знищення амброзії полинолистої, за допомогою обприскувача  та речовин „Раундап”, “Баляринка” і прилипача, які були надані ТОВ “Агрохім”. Постійно проводилася робота по розчищенню від зарослів та дрібнолісся, косогорів поблизу доріг, мостів, річок, острова „Закоханих”. Розчищено на території міста зарослів та дрібнолісся загальною площею 3 000 м2.

     За звітний період на поточний рахунок підприємства надійшло власних надходжень від установ, організацій, приватних підприємців та населення в сумі 529 397 грн., в тому числі:

  • від організацій  240 372 грн.
  • від приватних підприємців – 209 914 грн.
  • від населення – 79 111 грн.
  • одержано коштів від оренди нежитлового приміщення –  9010 грн.

Придбано матеріалів та запасних частин за кошти підприємства за 2017 рік, а саме:

  • господарчі матеріали на суму – 196 431 грн.
  • перераховано податок на прибуток—10 000 грн.
  • запасні частини на суму – 205 129 грн.
  • мітли на суму – 3 000 грн.
  • заплачено ВУВКГ “Тетіївводоканал” за воду на суму – 11 129 грн.
  • заплачено послуги КП КОР “Тепломережа” на суму – 3 785 грн.
  • за послуги зв’язку ПАТ “Укртелеком” на суму – 2 859 грн.
  • придбано матеріалів для вуличного освітлення на суму – 52 000 грн.
  • придбано канцтовари на суму – 7 336 грн.
  • перераховано ПДВ на суму – 57 998 грн.
  • сплачено екологічний податок на суму – 18 912 грн.
  • придбано задній міст до ЮМЗ-6л — 10 000 грн.
  • придбано автоматичну мийку 1 шт на суму — 10 000 грн.
  • придбано дрібних матеріалів на суму — 8 718 грн.
  • перераховано за проходження медичного огляду працівниками даного підприємства — 4 943 грн.

Плата за оренду адмінприміщення КП”Житлокомунсервіс” перерахована в сумі —6 332 грн.

        Амортизація за 2017 рік становить — 514 101 грн.

        Адміністративні витрати за 2017 рік становлять 403 200 грн.

        Проводиться відновлення:

  • трактора ЮМЗ-6 для роботи в зимовий період для розчищення снігу;
  • автомобіля ЗІЛ-130-сміттєвоз для збирання ТПВ по місту та району.

Для роботи в зимовий період було задіяно 9 одиниць техніки:

  • автомобіль ЗІЛ-130 піскорозкидач
  • автомобіль ЗІЛ-130 лопата
  • автогрейдер ДЗ-99
  • трактор ДТ-75
  • трактор ЮМЗ-6 екскаватор
  • трактор МТЗ-82 лопата
  • трактор ЮМЗ-6 лопата
  • трактор Т-25 лопата
  • трактор Т-16 лопата-піскорозкидач
  • трактор Т-40 лопата-мітла

КП «Тетіївський міський ринок»                                                               

Тетіївський міський ринок розміщений  по вулицях Крючкова

та Академіка Байраківського в місті Тетієві. Ринок працює щоденно з 8.00 год. до 14.00 год. Площа використання ринку займає 0, 13 га. В штаті працює 6 чоловік: директор, бухгалтер, 2 контролер-касира,          -  вет. лікар, двірник.

         Загальний перелік послуг – Надання в оренду й експлуатацію власного чи  орендованого нерухомого майна по продажу різних типів товарів. Тарифи на платні послуги:

  • Продаж різного типу товарів ( за 1 кв.м.) – 3, 50 грн.
  • Продаж різного типу товарів ( за 1 погонний метр) – 10 грн.

За 2017 рік

         Виконання планових завдань по КП «Тетіївський міський ринок»  за  2017 року. Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна

2017р.

План

Фактично (тис.грн.)

В сумі

(тис.грн.)

В %

 

  2017 р.

191 000

219 800

+ 28 800

115 100

КП «ТММЦ «КРЕАТИВ»

Молодіжний центр «Креатив» впродовж вже 5 років, створює максимально комфортні умови жителям міста Тетіїв та прилеглих сіл для занять спортом це - тренажерна зала, танцювальна зала, група здоров'я. Творчі напрямки це – різні майстер класи (енкаустика, квілінг, виготовлення своїми руками все можливих виробів до різних свят).

У 2017 році були закуплені нові тренажери та інвентар для занять спортом, відремонтовано та проведено технічне обслуговування спортивного інвентаря.

Руками працівників молодіжного центру був зроблений косметичний ремонт у кімнаті творчості (пофарбовані стіни, перефарбовані та приведені в належний стан парти).

Ведеться активна співпраця з Товариством Червоного Хреста в Україні який базується в молодіжному центрі та надає воїнам АТО та їхнім сім'ям соціальну підтримку.

Молодіжний центр взяв участь у підготовці та святкуванні дня міста. Креативно та цікаво працівниками підприємства було організовано свято до Дня захисту дітей, дивували майстер класами та провели конкурс малюнок на асфальті на тему «Мир в Україні». Усі діти отримали солодощі та призи за конкурс.

Не пройшло мимо Креативу і святкування Дня вишиванки з піснями, танцями та прекрасним настроєм та свято краси та позитивних емоцій «Міс Тетієва».

Влітку працювала дискотека для молоді. Також силами працівників проводились заняття для дітей з особливим потребами (читання книжок, перегляд мультфільмів, спортивні заняття та вправи на логічне мислення).

Майже два місяці працювала «Фабрика діда Мороза». Заняття по виготовленню новорічних іграшок відвідували і малі і дорослі. Завдяки цим заняттям місцева красуня ялинка була вчасно одягнена в чудові прикраси. Була створена новорічна фото студія в якій можна було з фотографуватись та отримати море позитиву. Найменшому відвідувачу фото студії було 3 місяці.

Мета на майбутнє: Створення унікального молодіжного центру, який дозволив би молоді раціонально і з користю використовувати свій час, виявити всі свої приховані таланти, відпочити в компанії однолітків, дізнатися останні новини в галузі науки, моди, шоу-бізнесу. Організація культурного відпочинку, різноманітна діяльність молоді у вільний час, щоб дати можливість кожному освоїти сучасні способи використання вільного часу і допомогти стати цікавим, корисним і активною людиною.

Зароблено кошти у 2017 році: 23953 грн. Залишок з 2016 року – 7,41 грн.

Використано у 2017 році: 19386 грн.

Послуги банку: 3621 грн.

Реквізити (Матерія на міс Тетіїв) 961 грн + 644 (футболки з  логотипом Креатив) + 450 (матеріали для проведення майстер-класів) = 2055 грн.

Соната – 650 грн + Ключі 400 грн + Адмін послуги 480 грн = 1530 грн

Будівельні матеріали 5024+890 = 5914 грн

Канцелярські товари 1211 грн

Спортивний інвентар 3183 грн

Офісна техніка та комплектуючі (кабелі, флешки і т.д.) 3536 грн 

Світло РЕС - 583

Господарські товари (побутова хімія, бахіли) 1420 грн

Залишок  на 31.12.2017 року  - 953 грн

Бюджетні кошти: 481864 грн

На заробітну плату – 386312 грн.

Електрика – дрова – 22085 грн.

Спортивний інвентар – 4000 грн.

Бігові доріжки – 33172 грн.

Ремонт бігової доріжки – 12480 грн.

Будівельні матеріали - 13145 грн.

Сейф - пилосос - системний блок. – 10670 грн.

Відвідування Креативу в 2017 році

60-70 чоловік регулярно ходили в Креатив. Це – тренажерна зала 15 осіб, йога – 5 осіб, група здоров’я – 10 осіб, фітнес – 10 осіб, червоний хрест – 10 осіб, майстер-класи – 10 осіб, студія «Мельпомена» - 5-10 осіб.

Близько 30 осіб відвідували «Креатив» нерегулярно. Практично всі відвідувачі – безкоштовна категорія.

КП «Тетіївське БТІ»

КП «Тетіївське БТІ» обслуговує  м.Тетіїв  та села Тетіївського району.

         КП «Тетіївське БТІ» за період 2017 року прийняло та  виконало замовлень  по наданню послуг ( робіт) з технічної інвентаризації  нерухомого майна  в кількості 372 замовлень.

Кількість виконаних замовлень  фізичним особам  м.Тетієва та Тетіївського району, пов’язаних з технічною інвентаризацією житлових будинків та відповідних надвірних будівель та споруд  складає – 351замовлень.

Кількість виконаних замовлень юридичним особам, пов’язаних з технічною інвентаризацією нежитлових будівель  – 21замовлення , з них:

на замовлення  виконавчого комітету Тетіївської міської ради  проведено технічну інвентаризацію та виготовлено технічний паспорт на стадіон «Колос»; 

на замовлення Кашперівської сільської ради : ДНЗ «Ластівка»,ДНЗ «Ромашка», Кашперівська  амбулаторія загальної практики сімейної медицини, адмінбудинок, будинок культури;

РБК «Світанок»: господарські будівлі,

СТОВ «Черепин»: будівлі сільськогосподарського призначення  та інші.

Також були надані відповіді на звернення, заяви,  запити  фізичних та юридичних осіб щодо технічних показників об’єктів нерухомого майна  та  реєстрації нерухомого майна  станом на 31.12.2012р.  у кількості  467 шт.

 Роботи (послуги) з технічної інвентаризації  виконуються  вчасно та якісно. Претензій до виконання робіт з технічної інвентаризації в журналі «Скарг та пропозицій»  не зареєстровано.

Житлова  комісія

     На квартирному обліку при міськвиконкомі в 2017 році перебувало  180 сімей.

З них :

-  на   позачерговій черзі перебуває -  22 сім’ї ;

-  на  першочерговій – 93  сімей;

-  на загальній черзі   - 65 сімей.

      За 12 місяців 2016 року житловою комісією прийнято на квартирний облік 4 сімей, знято 1 сім’ю.

                                      Адміністративна   комісія

     За 12 місяців 2017 року  адміністративною комісією розглянуто 93 протоколів про адміністративні правопорушення, які надійшли на розгляд комісії.

    Накладено штрафів  по 80 адмінпротоколах на суму – 8959  грн.

-         стягнуто штрафів на суму  - 5797  грн.

-         на примусове виконання постанов адміністративної комісії направлено 32 протоколів на суму 2771  грн. до Державної виконавчої служби

-         усних зауважень  - 9

-         попереджень - 4

    Ст.152    Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій  населених  пунктів – 15

    Ст.154   Порушення правил тримання собак і котів - 2

    Ст.156     Порушення правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами – 2

     Ст.159    Порушення правил торгівлі на ринках - 3

    Ст.175-1  Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях - 15

    Ст.179     Розпивання спиртних напоїв на виробництві – 7

    Ст.180    Доведення неповнолітнього до стану сп`яніння - 2

    Ст.183     Завідомо  неправдивий виклик  спеціальних служб – 42

    Ст.186     Самоуправство в супереч встановленому законом порядку – 5

      З метою більш прозорої діяльності виконавчого комітету та депутатського корпусу розроблено новий сучасний сайт міської ради та діє сторінка в соцмережах. На них висвітлюються останні події, прийняті рішення, проводиться громадське обговорення регуляторних актів, які приймаються міською радою. Всі бажаючі можуть ознайомитись з діяльністю Тетіївської міської об’єднаної ОТГ на даному сайті.

   Постійно на біг-бордах по місту розміщується соціальна реклама.

   Дані проблеми зазначені в Програмі соціально-економічного розвитку Тетіївської міської об’єднаної ОТГ на 2018 рік.

 

УКРАЇНА

ТЕТІЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

     РІШЕННЯ

 

 «27» березня 2018 року № 28

 м Тетіїв

 

Про винесення на обговорення Статуту

Тетіївської міської об’єднаної

територіальної громади

 

        Керуючись ст.19 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про добровільне об’єднання  територіальних громад», виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В:

  1. Винести на обговорення Статут Тетіївської  міської об’єднаної територіальної громади (додається).
  2. Загальному відділу виконавчого комітету Тетіївської міської ради забезпечити оприлюднення даного рішення на офіційному веб-сайті міської ради.
  3. Подати на розгляд та затвердження сесії міської ради Статут ОТГ, згідно законодавства

Міський голова                                       Р.В.Майструк

 

Начальник юридичного відділу                                                        Н.М. Складена

                                                                           Додаток

до рішення виконавчого комітету

 від 27.03.2018 р. № 28      

С Т А Т У Т

Тетіївської міської об’єднаної територіальної громади

 

Зміст

Вступ

Розділ І. Загальні положення  

Глава 1.1.Загальна характеристика Тетіївської міської ради

Глава 1.2. Межі території громади

Глава 1.3. Правова основа Статуту

Глава 1.4. Взаємовідносини громади, її органів та посадових осіб з органами державної влади, установами, підприємствами і організаціями

Глава 1.5. Планування розвитку громади

Розділ ІІ. Система місцевого самоврядування

Глава 2.1. Загальні засади організації та функціонування системи місцевого самоврядування територіальної громади

Глава 2.2. Територіальна громада – первинний суб’єкт права на місцеве самоврядування

Глава 2.3. Права та обов’язки членів територіальної громади

Глава 2.4. Форми участі членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування: загальні засади

Глава 2.5. Місцеві вибори

Глава 2.6. Місцевий референдум

Глава 2.7. Загальні збори (конференції ) членів територіальної громади

Глава 2.8. Громадські слухання

Глава 2.9. Місцеві ініціативи

Глава 2.10. Органи самоорганізації населення

Глава 2.11. Індивідуальні та колективні петиції

Глава 2.12. Консультативно-дорадчі органи (громадські ради)

Глава 2.13. Участь у роботі інститутів громадянського суспільства (громадських організацій, благодійних організацій, професійних спілок, інших неприбуткових організацій), які опікуються питаннями здійснення місцевого самоврядування в територіальній громаді

Глава 2.14. Тетіївська міська рада та її виконавчі органи

Глава 2.15. Голова Тетіївської міської ради

Глава 2.16.  Сільський староста

Розділ ІІІ. Матеріальна та фінансова основа територіальної громади

Глава 3.1. Матеріальна основа територіальної громади

Глава 3.2. Фінансова основа територіальної громади

Розділ ІV. Відповідальність органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб. Контроль територіальної громади за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб

Глава 4.1. Підстави та форми відповідальності органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб.                                                                        

Глава  4.2. Форми контролю територіальної громади за діяльністю органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб

Розділ V. Прикінцеві положення

ВСТУП

     Цей Статут, розроблений відповідно до Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування, законів України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів, визначає систему місцевого самоврядування Тетіївської територіальної громади, форми та порядок діяльності територіальної громади, її органів та посадових осіб, гарантії прав жителів сіл та міста, які входять до складу об’єднаної територіальної громади.

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Глава 1.1. Загальна характеристика Тетіївської міської об’єднаної територіальної громади

Стаття 1.1.1.

  1. Тетіївська міська об’єднана територіальна громада (далі –   Територіальна громада) утворена шляхом добровільного об’єднання рад: міської – Тетіївської;  сільських – Бурківецької, Голодьківської, Горошківської, Дзвеняцької, Дібрівської, Михайлівської, Ненадихівської, Росішківської, Скибинецької, Стадницької, Степівської, Тайницької, Черепинської.

Стаття 1.1.2.

  1. Рішення про утворення міської об’єднаної Територіальної громади прийнято на 25 сесії  Тетіївської міської ради VII скликання від 22.09.2017 року № 381 «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Стаття 1.1.3.

1. Адміністративним центром Територіальної громади є місто Тетіїв, в якому розміщені її органи місцевого самоврядування.

2. Жителям всіх населених пунктів громади мають бути забезпечені максимально зручні умови для відвідування адміністративного центру громади.

Стаття 1.1.4.

1. Об’єднана міська Територіальна громада має єдиний представницький орган – Тетіївську міську раду (далі – Рада).

2. Перші вибори депутатів Ради відбулися 24 грудня 2017 року.

Стаття 1.1.5.

  1. Об’єднана міська Територіальна громада та її Рада можуть вступати в асоціації, інші добровільні об’єднання територіальних громад , органів місцевого самоврядування та укладати угоди про співпрацю територіальних громад.

 Стаття 1.1.6.

1. Офіційною символікою громади є її прапор, герб та гімн, положення, опис та порядок використання яких затверджується рішенням Ради.

2. На будівлях, де розміщена Рада, інші органи об’єднаної Територіальної громади, вивішується Державний Прапор України.

3. Окремі населені пункти громади не можуть мати власної офіційної символіки.

Стаття 1.1.7.

1. Фізичним особам, які мають видатні заслуги перед об’єднаною територіальною громадою та внесли вагомий вклад у її соціально-економічний, науковий, спортивний, культурний розвиток, за рішенням ради може бути присвоєно почесне звання «Почесний громадянин Тетіївської міської об’єднаної територіальної громади». Підстави та порядок присвоєння, права, пільги й обов’язки осіб, відзначених званням «Почесний громадянин Тетіївської міської об’єднаної територіальної громади», визначаються Положенням, яке затверджується рішенням Ради.

2. Члени об’єднаної територіальної громади, працівники підприємств, установ та організацій, що досягли вагомих результатів у творчій, науковій, господарській та інших видах діяльності, можуть бути за рішенням міського голови відзначені Подякою або Почесною грамотою. Положення про Подяку та Почесну грамоту затверджується рішенням Ради.

 3. Розгляд питання про присвоєння Почесного звання громадянина чи про відзначення Подякою та Почесною грамотою ініціюється виконавчим комітетом Ради, її постійними комісіями, сільським  старостою або членами громади у порядку місцевої ініціативи.

 4. Особам, яким присвоєно звання «Почесний громадянин Тетіївської міської об’єднаної територіальної громади» вручається відповідне посвідчення та нагрудний знак, зразки яких затверджуються Радою.  Глава 1.2. Межі території громади

Стаття 1.2.1.

1. Територія громади згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Тетіївського району Київської області.

2. Відстань від адміністративного центру громади до обласного центру – 160 км.

 3. Територія громади є нерозривною, її межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися.

4. Межі території громади не можуть бути змінені без згоди членів міської об’єднаної територіальної громади.

Стаття 1.2.3. Перейменування населених пунктів громади, віднесення до окремих категорій населених пунктів здійснюється відповідно до Закону України.

Стаття 1.2.4.

 1. Найменування та перейменування територіальних об’єктів громади – територіальних зон зі спеціальним статусом, вулиць, мікрорайонів, проспектів, бульварів, провулків, майданів (площ), мостів, парків, скверів тощо – здійснюються Радою з врахуванням думки членів об’єднаної територіальної громади – жителів відповідного села,  міста.

 2. Перейменування територіальних об’єктів громади здійснюється, як правило, у випадках відновлення їхніх історичних назв, історичної справедливості та відповідно до вимог Законів України «Про географічні назви» та «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

3. Присвоєння територіальним об’єктам громади імен з метою увічнення пам’яті видатних історичних, державних, військових діячів України та громади, видатних діячів науки і культури, діяльність яких сприяла прогресу людства, утвердженню загальнолюдських цінностей здійснюється тільки посмертно та з урахуванням думки жителів відповідного села,  міста.

4. Назви територіальним об’єктам міста даються українською мовою з дотриманням норм українського правопису.

Глава 1.3. Правова основа Статуту

 Стаття 1.3.1.

1. Статут затверджується рішенням Ради. Він підлягає реєстрації в установленому порядку і набуває чинності з моменту його державної реєстрації в органах юстиції.

2. Проект Статуту підлягає громадському обговоренню в усіх населених пунктах об’єднаної територіальної громади. Статут діє в просторових межах об’єднаної територіальної громади.

Стаття 1.3.2. Статут має найвищу юридичну силу по відношенню до всіх інших актів, які приймаються в системі місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади, за винятком рішень, прийнятих місцевим референдумом та рішень Ради.

 Стаття 1.3.3.

1. Статут відповідає положенням Конституції України, законам України, указам Президента України і постановам Кабінету Міністрів України.

2. У разі невідповідності окремих положень Статуту Конституції та законам України, указам Президента України та постановам Кабінету Міністрів України діють норми останніх, як актів більш високої юридичної сили.

Стаття 1.3.4.

1. Внесення змін і доповнень до Статуту здійснюються Радою.

2. Рішення Ради про внесення змін і доповнень до Статуту приймаються більшістю депутатів від загального складу Ради.

3. Пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Статуту вносяться до Ради групою депутатів Ради (не менш як 1/3 від загальної кількості депутатів), міським головою або членами об’єднаної Територіальної громади у порядку місцевої ініціативи.

 4. Зміни і доповнення до Статуту, які передбачають приведення його у відповідність до положень Конституції України та законів України, указів Президента України та постанов Кабінету Міністрів України, вносяться Радою за пропозицією міського голови у двомісячний термін після набуття чинності цими актами (або в строки, визначені цими актами). До внесення зазначених змін і доповнень до Статуту його положення, які суперечать зазначеним актам законодавства, не діють.

Глава 1.4. Взаємовідносини Територіальної громади, її органів та посадових осіб з органами державної влади, установами, підприємствами і організаціями, іншими територіальними громадами

Стаття 1.4.1.

 1. Взаємовідносини органів та посадових осіб об’єднаної територіальної громади з органами виконавчої влади, діяльність яких поширюється на територію громади, базуються на засадах співробітництва та взаємодопомоги з метою забезпечення здійснення завдань соціально-економічного та культурного розвитку громади, її населених пунктів та реалізації на території громади завдань і повноважень виконавчої влади в інтересах об’єднаної територіальної громади.

2. Органи і посадові особи об’єднаної територіальної громади здійснюють самоврядні повноваження незалежно від органів виконавчої влади. Органи виконавчої влади не можуть видавати обов’язкові для органів і посадових осіб об’єднаної територіальної громади акти з питань, віднесених до самоврядних повноважень, або регламентувати їхню діяльність.

 3. Органи і посадові особи об’єднаної територіальної громади підконтрольні відповідним органам виконавчої влади лише з питань здійснення ними делегованих повноважень органів виконавчої влади.

 4. За організацію зв’язків органів і посадових осіб об’єднаної територіальної громади з органами виконавчої влади відповідає міський голова.

Стаття 1.4.2.

1. Органи і посадові особи об’єднаної Територіальної громади сприяють місцевим органам судової влади, прокуратури та інших правоохоронних органів в їхній діяльності, можуть надавати, в передбачених законодавством випадках, допомогу у здійсненні їхніх повноважень.

2. Міський голова, або за його дорученням інша посадова особа, відповідає за організацію зв’язків органів і посадових осіб об’єднаної Територіальної громади з правоохоронними органами, органами судової влади і прокуратури.

Стаття 1.4.3.

1. Взаємовідносини органів і посадових осіб Територіальної громади з підприємствами, установами і організаціями, що перебувають на її території , базуються на суворому дотриманні визначених законодавством прав суб’єктів господарської діяльності і визначаються формою власності підприємств, установ і організацій, джерелами фінансування і характером їхньої діяльності.

2. По відношенню до підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності об’єднаної територіальної громади, відповідні органи і посадові особи Територіальної громади здійснюють такі функції: Тетіївська міська рада або органи місцевого самоврядування: - утворюють, реорганізують та ліквідують комунальні підприємства, установи і організації громади в інтересах Територіальної громади у порядку, визначеному чинним законодавством; - призначають та звільняють з посади їхніх керівників; - визначають цілі, функції, організаційні форми і порядок діяльності та затверджують Статути створюваних ними підприємств, установ і організацій; - встановлюють у порядку і в межах, визначених законодавством, економічно обґрунтовані ціни та тарифи на продукцію і послуги комунальних підприємств; - приймають, у визначених законодавством межах, рішення про відчуження об’єктів комунальної власності, передачу їх в оренду чи концесію, а також рішення щодо переліку об’єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації ; - визначають порядок використання прибутку і доходів підприємств, установ і організацій, встановлюють для них розмір частки прибутку, що підлягає зарахуванню до місцевого бюджету; - приймають рішення про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності Територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їхнього здійснення; - приймають рішення про спільне з іншими територіальними громадами використання об’єктів комунальної власності для задоволення спільних потреб у порядку співробітництва територіальних громад; - вирішують відповідно до законодавства питання про створення підприємствами комунальної власності спільних підприємств, у тому числі з іноземними інвестиціями; - контролюють ефективність і законність використання майна комунальних підприємств, установ і організацій міста в порядку, визначеному чинним законодавством і цим Статутом.

3. З підприємствами, установами і організаціями, які не перебувають у комунальній власності громади, органи і посадові особи об’єднаної Територіальної громади будують свої відносини на договірній та податковій основі. При цьому органи і посадові особи об’єднаної Територіальної громади в межах своїх повноважень, визначених законодавством і цим Статутом, можуть приймати рішення щодо: - надання пільг по місцевих податках та зборах категоріям підприємств, установ і організацій, діяльність яких має важливе значення для соціально-економічного і культурного розвитку громади, її населених пунктів; - надання згоди на зміну функціонального призначення об’єктів соціальної сфери, якими управляють ці підприємства, установи і організації; - встановлення, відповідно до чинного законодавства, норм та правил ведення ними господарської діяльності з питань, що стосуються екологічної безпеки та соціально- економічного і культурного розвитку громади; - розміщення замовлень на проведення робіт і надання послуг по благоустрою території громади, її населених пунктів, обслуговування населення, будівництва та ремонту комунального житла, нежитлових будівель, що знаходяться у комунальній власності громади, виробництва продукції та виконання інших робіт за рахунок бюджетних коштів Територіальної громади або залучених коштів підприємств, установ та організацій; - надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території громади нових об’єктів, у тому числі місць чи об’єктів для розміщення відходів, сфера екологічного впливу діяльності яких згідно з чинними нормативами включає територію громади або її частину.

Стаття 1.4.4.

1. Взаємовідносини об’єднаної Територіальної громади, її органів і посадових осіб з іншими територіальними громадами, їхніми органами і посадовими особами базуються на принципах добросусідства, солідарності та взаємної вигоди.

2. Територіальна громада, її органи місцевого самоврядування і їхні посадові особи можуть брати участь у міжмуніципальному та міжнародному співробітництві.

Глава 1.5. Планування розвитку громади

Стаття 1.5.1.

1. З метою оптимального використання ресурсів громади, забезпечення сталості її розвитку, збереження і примноження культурної спадщини, максимального задоволення інтересів різних поколінь членів Територіальної громади здійснюється планування розвитку громади.

2. Планування розвитку громади та її населених пунктів реалізується шляхом прийняття Радою таких розроблених з залученням громадськості актів:

1) Схеми планування території об’єднаної Територіальної громади;

2) Генерального плану розвитку населених пунктів громади;

3) Стратегічного плану розвитку об’єднаної Територіальної громади;

4) План соціально-економічного розвитку.                                                                        

3. На виконання Стратегічного плану розвитку, Програм, прийнятих Радою, приймаються щорічні Плани соціально-економічного та культурного розвитку об’єднаної Територіальної громади.

Стаття 1.5.2.

1. Генеральні плани розвитку населених пунктів громади – це основний документ містобудівного планування, який визначає довгострокову політику Ради щодо розвитку, планування, забудови та іншого використання території населених пунктів громади з урахуванням як їхніх історичних традицій забудови, збереження та відновлення історичних центрів, так і сучасних потреб розвитку і новітніх тенденцій містобудування.

2. Генеральні плани розробляються відповідно до законодавства України про планування та забудову територій з урахуванням положень цього Статуту.

 3. Генеральні плани затверджуються рішенням Ради лише після проходження ним процедури громадського обговорення (громадських слухань) у кожному з населених пунктів громади, у порядку, встановленому законодавством України про планування та забудову територій та рішеннями Ради.

Стаття 1.5.3.

1. Стратегічний план розвитку передбачає планування соціально-економічного та культурного розвитку громади, її населених пунктів на період не менше ніж на три роки.

2. Короткострокові програми розвитку громади розробляються на один рік та спрямовуються на вирішення завдань, визначених Стратегічним планом.

3. Короткострокові програми розвитку встановлюють пріоритети соціально- економічного та культурного розвитку громади, її населених пунктів на плановий період та систему заходів органів і посадових осіб об’єднаної територіальної громади з їх реалізації з визначенням термінів виконання, виконавців та ресурсів.

 Стаття 1.5.4.

1. Планування соціально-економічного та культурного розвитку громади передбачає:

1) аналіз соціально-економічного розвитку громади, її населених пунктів за попередній і поточний роки, визначення основних тенденцій розвитку, їх узгодження з загальнодержавними та регіональними тенденціями розвитку;

2) визначення основних проблем розвитку економіки громади, її соціальної сфери;

3) оцінку стану використання природного, виробничого, науково-технічного та трудового потенціалу громади, визначення резервів такого потенціалу;

4) визначення пріоритетних цілей та напрямів розвитку громади на плановий період та шляхи розв’язання основних соціальних, економічних та культурних проблем об’єднаної Територіальної громади;

5) постановку завдань з досягнення визначених цілей, встановлення термінів їхнього виконання у прив’язці до фінансових та інших ресурсів громади.

РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Глава 2.1. Загальні засади організації та функціонування системи місцевого самоврядування об’єднаної Територіальної громади

 

Стаття 2.1.1.

 1. Організація та функціонування системи місцевого самоврядування об’єднаної Територіальної громади здійснюється відповідно до положень Конституції та законів України, а також цього Статуту.

2. Система місцевого самоврядування об’єднаної Територіальної громади включає: – Територіальну громаду; – Раду – представницький орган місцевого самоврядування, що представляє Територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією та законами України; – міського голову, який є головною посадовою особою Територіальної громади; – виконавчі органи Ради (виконавчий комітет, управління, відділи, служби тощо); – старост сіл; – органи самоорганізації населення.                                                                                                  3. Розмежування повноважень між складовими системи місцевого самоврядування Територіальної громади здійснюється згідно із законом, цим Статутом та рішеннями, прийнятими на сесії Ради, які не можуть суперечити цьому Статуту.

Стаття 2.1.2.

1. Система місцевого самоврядування Територіальної громади організовується та функціонує на принципах, передбачених Конституцією України та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

2. У своїй діяльності складові системи місцевого самоврядування Територіальної громади дотримуються таких принципів:  - ефективності – рішення, що готуються чи ухвалюються ними мають бути максимально ефективними серед можливих альтернативних рішень;   - сталості – використання ресурсів Територіальної громади не може шкодити наступним поколінням;  - екологічності – при прийнятті рішення має забезпечуватися його мінімальний негативний вплив на навколишнє природне середовище;  - системності – кожне рішення розглядається у взаємозв’язку з іншими рішеннями в просторі та часі;  - відкритості – рішення готуються та розглядаються відкрито, не може бути жодного рішення, закритого для громадськості;  - громадської участі – підготовка проектів та прийняття рішень, особливо тих, що стосуються планування та використання ресурсів громади мають відбуватись за умов широкого громадського обговорення та врахування інтересів Територіальної громади, а рішення, що стосуються окремих населених пунктів громади – також і інтересів їхніх жителів.

 Глава 2.2. Територіальна громада – первинний суб’єкт права на місцеве самоврядування

Стаття 2.2.1.

1. Територіальна громада – первинний суб’єкт місцевого самоврядування, основний носій його функцій і повноважень. Вона може вирішувати на території громади питання, що віднесене Конституцією та законами України до питань місцевого значення, за винятком тих, які, відповідно до принципу субсидіарності, вирішуються органами місцевого самоврядування районного та обласного територіальних рівнів.

2. Територіальна громада здійснює своє право на місцеве самоврядування безпосередньо або через утворені нею органи місцевого самоврядування та органи самоорганізації населення.

Стаття 2.2.2.

 1. Членами Територіальної громади є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які відповідно до вимог Закону України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання», інших актів законодавства України зареєстрували своє місце проживання в населених пунктах громади.

2. Реєстрація осіб, які постійно чи тимчасово проживають у населених пунктах громади, здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством.

Стаття 2.2.3.

 1. Структурними елементами Територіальної громади є внутрішні громади, членами яких є жителі населених пунктів, крім адміністративного центру громади.

2. Внутрішні громади безпосередньо приймають участь у вирішенні питань, віднесених законом до відання Територіальної громади, її органів та посадових осіб шляхом використання форм прямої демократії: загальні збори, громадські слухання, місцеві ініціативи тощо.

3. Інтереси членів кожної з внутрішніх громад в органах місцевого самоврядування Територіальної громади представляють староста відповідного села, депутати Ради, обрані у відповідних одномандатних виборчих округах.

4. Інтереси внутрішніх громад в органах державної влади представляють органи та посадові особи Територіальної громади.

 Стаття 2.2.4.

1. Територіальна громада є учасником цивільних, господарських відносин та є юридичною особою публічного права.

2. Територіальна громада є суб’єктом права комунальної власності, володіє, користується та розпоряджається майном комунальної власності.

 3. Територіальна громада обирає Раду та Голову громади шляхом реалізації прямого виборчого права, які від імені громади формують об’єкти комунальної власності.

4. Органи місцевого самоврядування територіальної громади є суб’єктами фінансово- кредитних та цивільно-правових відносин у межах, визначених законодавством.

Стаття 2.2.5.

До компетенції Територіальної громади входить перелік питань, віднесених до повноважень органів місцевого самоврядування Територіальної громади, що встановлюється відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших законів України, з врахуванням положень статті «Європейської Хартії місцевого самоврядування», а саме: «Органи місцевого самоврядування в межах закону мають повне право вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене із сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу».                                                                                                                  

Глава 2.3. Права та обов’язки членів Територіальної громади

Стаття 2.3.1.

 1. Членам Територіальної громади гарантується право участі у вирішенні всіх питань місцевого значення, віднесених законом до відання громади та її органів.

2. За обсягом муніципальної право- та дієздатності члени Територіальної громади поділяються на дві категорії :

а) повноправні члени Територіальної громади: громадяни України – жителі населених пунктів громади, які відповідно до Конституції України та Закону України «Про місцеві вибори» мають активне виборче право. Зазначені особи володіють муніципальною право- та дієздатністю в повному обсязі;

б) члени Територіальної громади з обмеженою муніципальною право- та дієздатністю: жителі населених пунктів громади, які є іноземцями, особами без громадянства; неповнолітні громадяни України; громадяни України, яких визнано судом недієздатними або такі, що перебувають на строковій військовій службі чи відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Обмеження муніципальної право- та дієздатності цих членів Територіальної громади полягають у позбавленні їх права участі у місцевих виборах, місцевих референдумах, загальних зборах (конференціях) громадян за місцем проживання, права займати посади в органах місцевого самоврядування Територіальної громади.

3. Особи, які відповідно до вимог Закону України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання», інших актів законодавства України не зареєстрували своє місце проживання в населених пунктах громади, але які володіють нерухомим майном (нерухомістю) на території громади, працюють на території громади, ведуть іншу діяльність, пов’язану зі сплатою податків до місцевого бюджету Територіальної громади, користуються усіма правами членів Територіальної громади, окрім активного виборчого права, права участі у місцевих референдумах, загальних зборах (конференціях) громадян за місцем проживання. Рішенням органів місцевого самоврядування Територіальної громади для цієї категорії осіб можуть встановлюватись право користування інфраструктурою населених пунктів громади, а також порядок отримання соціальних, освітніх, медичних та інших послуг на рівних умовах з членами Територіальної громади.

 4.Права члена Територіальної громади, окрім активного виборчого права, права участі у місцевих референдумах, права участі у загальних зборах (конференціях) громадян за місцем проживання з вирішальним голосом, надаються також Почесним громадянам Територіальної громади незалежно від місця їхнього проживання, а також за рішенням Ради – особам, які не є членами Територіальної громади, але отримали у відповідності із Законом України «Про правовий статус і права закордонних українців» статус закордонного українця або мають значні, офіційно визнані заслуги перед Територіальною громадою або її внутрішніми громадами.

Стаття 2.3.2.

1. Основні права членів Територіальної громади передбачені Конституцією та законами України. Крім них члени Територіальної громади мають права на: забезпеченість питною водою, електропостачання, систему прибирання та вивезення сміття з вулиць, прибудинкових територій та під’їздів багатоквартирних будинків у населених пунктах громади, забезпеченість належним транспортним сполученням – як внутрішнім так і зовнішнім, розгалуженість і якість доріг, освітленість вулиць і під’їздів будинків у темну пору доби, забезпечення тиші на вулицях та у житлових будинках у нічну пору, ефективну систему безпеки громадян та захисту їхнього майна (боротьба зі злочинністю, охорона громадського порядку, попередження та ліквідація наслідків стихійного лиха), наявність умов для своєї зайнятості, доступність та якість медичних послуг відповідно до державних стандартів, доступність та якість освітніх послуг відповідно до державних стандартів, ефективну систему надання побутових послуг, доступність та якість мобільного зв’язку та інтернет-мереж, забезпеченість місцями для відпочинку і дозвілля, забезпеченість закладами культури (бібліотеки, будинки культури тощо), вільний доступ до усіх природних об’єктів та угідь в межах громади – лісів, берегів рік та озер тощо. Зазначений перелік прав членів Територіальної громади не є вичерпним.

2. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади реалізують власні та делеговані Законом повноваження на основі дотримання соціальних та інших стандартів і нормативів, затверджених державою.

3. Порядок реалізації членами Територіальної громади прав на безоплатний доступ до отримання соціальних, освітніх, медичних, інших послуг визначається законодавством України.

4. Рада, у межах власної компетенції та з врахуванням можливостей місцевого бюджету, з метою підвищення рівня соціального захисту членів територіальної громади, може встановлювати для них загалом або для їх окремих категорій (пенсіонерів, ветеранів війни, репресованих, вдів, багатодітних сімей, вимушених переселенців, учасників АТО тощо) пільгові умови при користуванні інфраструктурою населених пунктів громади, наданні житлово-комунальних послуг, оподаткування та ін.

Стаття 2.3.3.

 1. Права і обов’язки членів Територіальної громади взаємопов’язані. Наявність прав породжує необхідність виконання членами Територіальної громади обов’язків стосовно Територіальної громади в цілому, внутрішніх громад чи інших членів Територіальної громади.

2. Основні обов’язки членів Територіальної громади передбачені Конституцією та законами України. Крім них, на членів Територіальної громади покладаються обов’язки щодо:

1) збереження та розвитку традицій, звичаїв та особливостей Територіальної громади, населених пунктів, шанобливого ставлення до їхньої історії, до об’єктів історико-культурної спадщини;

2) сприяння сталому розвитку громади та її населених пунктів;

3) толерантного ставлення до усіх членів Територіальної громади незалежно до їхнього етнічного походження, віросповідання, політичних переконань тощо;

4) сприяння реалізації права членів Територіальної громади на задоволення передбачених цим Статутом основних соціально-побутових, економічних, безпекових, культурно-духовних потреб;

5) бережливого ставлення до зелених насаджень, природних об’єктів, усього довкілля території громади.

3. Усі, хто проживає або перебуває на території громади, зобов’язані поважати права і свободи членів Територіальної громади. Особи, винні у порушенні відповідних прав і свобод, притягуються до відповідальності відповідно до чинного законодавства України.

Глава 2.4. Форми участі членів Територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування: загальні засади

 Стаття 2.4.1.

1. Участь членів Територіальної громади у здійснені місцевого самоврядування реалізується у формах, визначених Конституцією та законами України та цим Статутом.

 2. На території громади створюються необхідні умови для розвитку демократії, активного залучення членів Територіальної громади до участі у плануванні розвитку території, у розробці та прийнятті рішень з питань, вирішення яких віднесено Конституцією та законами України до компетенції територіальних громад та їхніх органів, у контролі за діяльністю органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення та їхніх посадових осіб.

3. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади та їхні посадові особи враховують пропозиції членів Територіальної громади щодо вдосконалення системи муніципального управління, соціально-економічного розвитку, забезпечення прав членів Територіальної громади на участь у вирішенні питань місцевого значення.

 4. Будь-які обмеження права членів Територіальної громади на участь у місцевому самоврядуванні залежно від їхньої раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, за мовними або іншими ознаками забороняються.

Стаття 2.4.2.

  1. Формами участі членів Територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення є:                                                                                                                 

- місцеві вибори;- місцевий референдум;- загальні збори (конференції ) членів Територіальної громади;- - громадські слухання;- місцеві ініціативи;- органи самоорганізації населення;- індивідуальні та колективні петиції ;- консультативно-дорадчі органи (громадські ради);- участь у роботі інститутів громадянського суспільства (громадських організацій, благодійних організацій, професійних спілок, інших неприбуткових організацій), які опікуються питаннями здійснення місцевого самоврядування в Територіальній громаді;

- інші не заборонені законом форми безпосередньої участі членів Територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, встановлені рішенням Ради.

Глава 2.5. Місцеві вибори

Стаття 2.5.1.

Повноправні члени Територіальної громади на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування беруть участь у вільних виборах:

- міського голови;

- депутатів Ради;

- сільських старост.

Стаття 2.5.2.

Порядок реалізації виборчого права членами Територіальної громади на місцевих виборах встановлюється законодавством України.

Глава 2.6. Місцевий референдум

Стаття 2.6.1.

  1. Місцевий референдум є формою безпосереднього вирішення членами Територіальної громади питань, віднесених Конституцією, законами України до відання місцевого самоврядування, шляхом вільного волевиявлення.                       2. Участь у місцевому референдумі приймають лише повноправні члени Територіальної громади.                                                                                                             3. Види, порядок ініціювання, призначення та проведення місцевих референдумів визначається законом.

Стаття 2.6.2.

1. Предметом місцевого референдуму може бути питання місцевого значення, віднесене до відання Територіальної громади та її органів.

2. Коло питань, які не можуть бути винесені на місцевий референдум, визначаються законом.3. Питання, що виносяться на місцевий референдум, не повинні призводити до порушення рівноправності, громадської злагоди в Територіальній громаді, обмежувати або скасовувати права і свободи членів Територіальної громади або їх окремих категорій.

Стаття 2.6.3.

1.Місцевий референдум вважається таким, що відбувся, якщо у ньому взяло участь більше половини повноправних членів Територіальної громади. Якщо місцевий референдум визнано таким, що не відбувся, рішення з питання, що виносилося на місцевий референдум, приймає Рада.

2. Рішення місцевого референдуму вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів Територіальної громади, які взяли участь у голосуванні. У разі рівної кількості голосів, поданих «за» і «проти», вважається, що питання, яке було винесене на референдум, вирішене негативно.

3. Питання, яке не одержало підтримки на референдумі, може повторно виноситися на референдум не раніше, ніж через два роки.

4. Рішення місцевого референдуму і результати голосування оприлюднюються у порядку, встановленому цим Статутом та Регламентом Ради.

5. Рішення місцевого референдуму, крім консультативного, мають найвищу юридичну силу по відношенню до актів органів місцевого самоврядування громади та їхніх посадових осіб.

6. Якщо для реалізації рішення місцевого референдуму потрібне прийняття іншого правового акта, орган місцевого самоврядування Територіальної громади, до компетенції якого належить дане питання, зобов’язаний прийняти такий акт невідкладно (не пізніше, ніж на найближчих сесії Ради або засіданні її виконавчого комітету).

Глава 2.7. Загальні збори (конференція) членів Територіальної громади.

Стаття 2.7.1.

1. Члени Територіальної громади для спільного публічного обговорення та безпосереднього вирішення питань місцевого значення, що стосуються загальних інтересів усієї Територіальної громади, або питань, що мають важливе значення для внутрішніх громад або жителів певної частини населеного пункту громади, проводять загальні збори членів Територіальної громади або конференції їхніх легітимних представників (далі: загальні збори), збори жителів населених пунктів громади, жителів мікрорайонів, вулиць, кварталів, будинків тощо.

2. Ініціювання, організація та проведення загальних зборів, норми представництва на конференції регламентується Законом.

3. На розгляд загальних зборів можуть виноситися такі питання:

1) інформування членів Територіальної громади про прийняті Радою та її виконавчими органами рішення, стан їх виконання, а також виконання законів України, підзаконних актів з питань, що становлять громадський інтерес для всіх членів Територіальної громади або її частини;

2) заслуховування інформації міського Голови, сільського старости, керівників виконавчих органів Ради, звітів керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності Територіальної громади, в частині питань, порушених жителями населених пунктів громади;

3) ініціювання і створення органів самоорганізації населення, схвалення положень про них, внесення змін і доповнень до положень, вирішення питань про дострокове припинення повноважень органів самоорганізації населення тощо;

4) внесення пропозицій до органів місцевого самоврядування Територіальної громади щодо включення до переліку об’єктів комунальної власності підприємств, установ та організацій, їхніх структурних підрозділів та інших об’єктів, що належать до державної та інших форм власності, якщо вони мають особливо важливе значення для забезпечення комунально-побутових і соціально-культурних потреб населених пунктів громади або жителів відповідної території ;

5) запровадження добровільного самооподаткування;

6) розгляд і внесення жителями населених пунктів громади пропозицій до Ради щодо найменування, перейменування населених пунктів, вулиць, площ тощо, встановлення пам’ятників тощо в межах цих населених пунктів. Цей перелік питань, віднесених до відання загальних зборів громадян, не є вичерпним і може бути доповнений рішенням Ради.

4. Загальні збори Територіальної громади або жителів адміністративного центру громади скликаються Головою громади за власною ініціативою, за ініціативою (пропозицією) органу самоорганізації населення, що діє на території мікрорайону, вулиці, кварталу, будинку, або за пропозицією ініціативної групи членів Територіальної громади за місцем проживання.

5. Збори членів територіальної громади – жителів населеного пункту Територіальної громади, що не є її адміністративним центром, скликаються міським головою або відповідним сільським старостою.

6. Збори членів Територіальної громади – жителів села, селища, мікрорайону, вулиці, кварталу, будинку скликаються відповідним органом самоорганізації населення або ініціативною групою громадян.

7. Рішення про скликання загальних зборів доводиться до відома членів Територіальної громади, які проживають у відповідному населеному пункті або на відповідній території, не пізніш як за 7 днів до їх проведення із зазначенням часу скликання, місця проведення зборів та переліку питань, які передбачається винести на обговорення. У випадках особливої необхідності населенню повідомляється додатково про скликання зборів у день їх проведення.

8. Загальні збори є правомочними за умови присутності на них більше половини членів Територіальної громади, які проживають у відповідному населеному пункті або на відповідній території, а у разі скликання конференції представників – не менш як двох третин обраних делегатів, якщо інше не передбачено законами України.

Стаття 2.7.2.

1. За результатами загальних зборів складається протокол, який підписується головою і секретарем зборів. До протоколу зборів (конференції ) додаються матеріали реєстрації їхніх учасників та протоколи лічильної комісії.

2. З розглянутих питань загальні збори приймають рішення. Рішення загальних зборів приймаються більшістю голосів членів Територіальної громади, які присутні на загальних зборах, відкритим голосуванням. Рішення зборів підписуються головою і секретарем зборів.

3. Рішення загальних зборів є обов’язковими для виконання старостою, органами самоорганізації населення, що розташовані у відповідному населеному пункті громади або на відповідній території. Рішення загальних зборів з питань, що мають важливе значення для Територіальної громади, але віднесені до повноважень органів місцевого самоврядування Територіальної громади, мають рекомендаційний характер.

Глава 2.8. Громадські слухання

Стаття 2.8.1.

1. Громадські слухання є формою участі членів Територіальної громади у виробленні пропозицій щодо прийняття рішень органами місцевого самоврядування Територіальної громади та у контролі за діяльністю органів місцевого самоврядування.

2. Громадські слухання поділяються на:

1) загальні – громадські слухання, предмет яких зачіпає інтереси всіх членів Територіальної громади;

2) місцеві – громадські слухання, які стосуються частини Територіальної громади (населеного пункту, мікрорайону, вулиці тощо).

3. Громадські слухання проводяться у формі зустрічей членів Територіальної громади з Головою громади, депутатами Ради, посадовими особами органів місцевого самоврядування Територіальної громади, сільськими, старостами під час яких члени Територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо вирішення винесених на їхній розгляд питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

4. Участь у громадських слуханнях обов’язкова для їхніх ініціаторів, авторів проектів документів (актів), що виносяться на громадські слухання, представників профільних щодо предмету слухань комісій ради та її виконавчих органів, керівників комунальних підприємств, установ і організацій, яких стосуються ці громадські слухання, депутатів Ради, міського голови, старост та інших посадових осіб, звітування яких є предметом громадських слухань. Їх відсутність на громадських слуханнях не може бути підставою для перенесення громадських слухань чи визнання їх такими, що не відбулися.

5. На громадські слухання можуть бути запрошені:

- народні депутати України;- депутати районної, обласної рад;- представники органів виконавчої влади;- представники підприємств, установ та організацій, розташованих на території громади;

- експерти з питань, що є предметом громадських слухань, в тому числі іноземні;- інші особи.

Стаття 2.8.2.

1. Основними засадами громадських слухань у Територіальній громаді є: - громадські слухання проводяться на засадах добровільності, відкритості, прозорості, свободи висловлювань, політичної неупередженості та обов’язкового розгляду поданих на них пропозицій;

- ніхто не може бути примушений до участі або неучасті в громадських слуханнях; - громадські слухання мають відкритий характер.Кожен член Територіальної громади, що живе на відповідній території, може взяти участь у громадських слуханнях;- вся інформація (у тому числі копії документів), пов’язана з ініціюванням, підготовкою, проведенням громадських слухань, розглядом прийнятих на них рішень, а також рішення органів місцевого самоврядування Територіальної громади та їхніх посадових осіб, прийняті за результатами розгляду питань, що становили предмет слухань, розміщуються на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування Територіальної громади та в місцевих ЗМІ та іншими способами, відповідно до вимог цього Статуту;

- в процесі ініціювання, підготовки, проведення, а також після проведення громадських слухань, не може чинитися перешкод для діяльності представників засобів масової інформації щодо їх висвітлення;- громадські слухання не можуть використовуватись для політичної, у тому числі передвиборчої агітації.

Стаття 2.8.3.

1. Предметом громадських слухань може бути:

1) обговорення проектів нормативно-правових актів Ради, її виконавчих органів;

2) обговорення проектів та програм соціально-економічного розвитку, проекту бюджету Територіальної громади на наступний рік, інших проектів документів планування розвитку територіальної громади та її населених пунктів та подання пропозицій щодо їх прийняття відповідним органам місцевого самоврядування Територіальної громади;

3) розгляд соціальних, економічних, культурних, екологічних, інших значимих для Територіальної громади або внутрішніх громад питань, внесення пропозицій щодо їх вирішення відповідними органами місцевого самоврядування Територіальної громади;

4) обговорення проектів містобудівної документації відповідно до Закону України «Про врегулювання містобудівної діяльності».

2. На загальні громадські слухання в обов’язковому порядку виносяться проекти бюджету, ставок місцевих податків і зборів, комунальних тарифів, які затверджуються Радою, довгострокових програм соціально-економічного розвитку громади.

3. Не можуть бути предметом громадських слухань:

1) питання, не віднесені законодавством України до відання територіальних громад та їхніх органів;

2) питання, що суперечать Конституції та чинному законодавству України.

Стаття 2.8.4.

1. Правом голосу на місцевих громадських слуханнях мають члени Територіальної громади, які постійно проживають на території відповідного населеного пункту громади, мікрорайону, вулиці тощо.

2. Процедурні питання реалізації права членів Територіальної громади на участь у громадських слуханнях регулюються Положенням про громадські слухання.

Глава 2.9. Місцеві ініціативи

Стаття 2.9.1.

1. Члени Територіальної громади мають право ініціювати розгляд у Раді будь-якого питання, віднесеного законом до відання місцевого самоврядування.

2. Місцева ініціатива реалізується у формі подання до Ради проекту рішення ради разом з супровідними документами, визначеними Регламентом Ради.

3. Суб’єктами розробки проекту рішення Ради у порядку місцевої ініціативи можуть бути:

1) члени Територіальної громади, об’єднані в ініціативну групу;

2) інститути громадянського суспільства, легалізовані на території громади;

3) органи самоорганізації населення, легалізовані на території громади.

Стаття 2.9.2.

1. Реєстрація проекту рішення Ради, поданого у порядку місцевої ініціативи, здійснюється секретарем Ради за умови підтримки такого проекту рішення не менше як 500 повноправними членами Територіальної громади.

2. Реєстрація проекту рішення Ради, що стосується окремого населеного пункту громади, здійснюється секретарем Ради за умови підтримки такого проекту рішення не менше як 100 повноправними членами Територіальної громади – жителів цього населеного пункту.

3. Підтримка проекту рішення Ради, поданого у порядку місцевої ініціативи, здійснюється у формі підписів членів Територіальної громади під проектом такого рішення. Ініціативна група збирає підписи на підтримку проекту рішення, поданого у порядку місцевої ініціативи, на підписних листах.

4. Проект рішення, поданого у порядку місцевої ініціативи, розглядається на сесії Ради у порядку, встановленому Регламентом ради, з урахуванням положень цього Статуту.

5. Рада в межах своїх повноважень може:- прийняти проект рішення, внесений у порядку місцевої ініціативи;- відхилити проект рішення, внесений у порядку місцевої ініціативи;- направити проект рішення, внесений у порядку місцевої ініціативи, на доопрацювання відповідною депутатською комісією за обов’язкової участі членів ініціативної групи. Розгляд узгодженого з членами ініціативної групи допрацьованого проекту рішення здійснюється на наступному пленарному засіданні Ради. Повторне направлення проекту на доопрацювання не допускається.

6. З питання, внесеного до Ради у порядку місцевої ініціативи, Рада може розглянути власний альтернативний проект рішення у випадку, якщо проект рішення, внесений у порядку місцевої ініціативи, відхилений.

7. Рішення Ради з питання, внесеного у порядку місцевої ініціативи, в 10-денний термін надсилається членам ініціативної групи та оприлюднюється в порядку, встановленому Регламентом Ради та цим Статутом.

8. Регулювання окремих процедурних питань реалізації права членів Територіальної громади на місцеву ініціативу, а також затвердження зразків документів, необхідних для реалізації права на місцеву ініціативу, визначається Положенням про місцеві ініціативи, яке затверджується Радою на розвиток положень даного Статуту.

Глава 2.10. Органи самоорганізації населення

Стаття 2.10.1.

1. Органи самоорганізації населення є представницькими органами, які утворюються членами Територіальної громади, що проживають в її окремих населених пунктах, які не є адміністративним центром громади або на певній території населеного пункту, для вирішення таких основних завдань:

1) створення умов для участі членів Територіальної громади – жителів населеного пункту або відповідної території населеного пункту у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і законів України;

2) задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг;

3) сприяння участі жителів у реалізації проектів та програм соціально-економічного розвитку відповідної території , інших програм.

2. До системи органів самоорганізації населення Територіальної громади входять: - селищні, сільські комітети; - комітети мікрорайонів; - вуличні, квартальні, будинкові комітети.

3. Організація та діяльність органів самоорганізації населення регламентується Законом.

Стаття 2.10.2.

1. Рада відповідно до закону може наділяти органи самоорганізації населення частиною своїх власних повноважень з одночасною передачею відповідних фінансів і майна, необхідних для здійснення цих повноважень, та здійснює контроль за реалізацією переданих повноважень і використанням наданих фінансів і майна.

2. Фінансовою основою діяльності органу самоорганізації населення є власні кошти, які формуються за рахунок власної економічної діяльності та добровільних внесків фізичних та юридичних осіб й інших надходжень, не заборонених законодавством, а також кошти місцевого бюджету, які можуть бути передані йому Радою для здійснення власних та переданих нею повноважень.

Глава 2.11. Індивідуальні звернення та колективні петиції

Стаття 2.11.1.

1. Для захисту своїх прав та законних інтересів члени Територіальної громади можуть направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів місцевого самоврядування Територіальної громади, їхніх посадових осіб, які зобов’язані розглянути такі звернення і надати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

2. Порядок розгляду звернень членів Територіальної громади регламентується Законом України «Про звернення громадян» та відповідними актами органів місцевого самоврядування Територіальної громади.

Глава 2.12. Консультативно-дорадчі органи (громадські ради)

Стаття 2.12.1.

1. За розпорядженням міського голови можуть створюватись консультативно-дорадчі органи при міському голові (громадські ради, дорадчі комітети, інші), до яких входять представники інститутів громадянського суспільства, органів самоорганізації населення.

2. Персональний склад консультативно-дорадчих органів затверджується міським головою за поданнями інститутів громадянського суспільства, органів самоорганізації населення.

3. Основним завданням консультативно-дорадчих органів є підготовка пропозицій щодо вдосконалення роботи органів місцевого самоврядування територіальної громади та їхніх посадових осіб, вдосконалення системи муніципального управління та стратегічного планування.

Стаття 2.12.2.

1. Порядок утворення та форми роботи консультативно-дорадчих органів регламентується відповідними положеннями, які затверджуються міським головою громади.

2. Організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності консультативно-дорадчих органів здійснюється апаратом Ради.

Глава 2.13. Участь у роботі органів місцевого самоврядування та робота на виборних посадах місцевого самоврядування

Стаття 2.13.1

1. Члени Територіальної громади мають право бути присутніми на засіданнях Ради, її постійних комісій відповідно до Регламенту. Особи, що виявили бажання відвідати таке засідання, повинні, не пізніш як за три дні до її відкриття, подати відповідну заяву на ім’я секретаря Ради, на якого покладається обов’язок забезпечити умови для такого відвідування.

2. У разі неможливості забезпечити відвідування членами Територіальної громади сесії Ради з організаційних чи технічних причин, секретар Ради повинен забезпечити (за можливої технічної підтримки) її онлайн-трансляцію. Відмова членам Територіальної громади у відвіданні сесії ради, яка не пов’язана з організаційними чи технічними причинами, повинна бути оформлена у письмовій формі і може бути підставою для порушення питання про відповідальність секретаря Ради.

Стаття 2.13.2.

1. Члени Територіальної громади мають право брати участь у засіданнях виконавчого комітету Ради при розгляді питань, пов’язаних із реалізацією їхніх конституційних прав, забезпечення яких віднесено до відання місцевого самоврядування.

Стаття 2.13.3.

1.Повноправним членам Територіальної громади гарантується право бути обраними на посади в системі місцевого самоврядування, які визначені законом і цим Статутом як виборні, на рівних підставах.

Глава 2.14. Участь у роботі інститутів громадянського суспільства (громадських організацій, благодійних організацій, професійних спілок, інших неприбуткових організацій), які опікуються питаннями здійснення місцевого самоврядування в Територіальній громаді

Стаття 2.14.1.

1. У Територіальній громаді взаємодія органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства розглядається як пріоритетний напрям розвитку демократії, залучення членів Територіальної громади, об’єднаних спільними інтересами до процесу планування розвитку громади, розробки та прийняття управлінських рішень, контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування Територіальної громади та їхніх посадових осіб.

2. До інститутів громадянського суспільства належать громадські організації, благодійні організації, професійні спілки, асоціації роботодавців, інші некомерційні організації, легалізовані на території громади, статутна діяльність яких передбачає відстоювання інтересів різних категорій (за соціальною, професійною чи іншою ознакою) членів Територіальної громади.

Стаття 2.14.2.

1. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади та їхні посадові особи, органи самоорганізації населення можуть укладати з інститутами громадянського суспільства договори (угоди) про взаємодію і співробітництво у вирішенні питань місцевого значення.

2. Представники інститутів громадянського суспільства запрошуються на сесії Ради та засідання її виконавчого комітету у разі розгляду питань, якими опікуються ці інститути.

3. Представники інститутів громадянського суспільства можуть залучатися як експерти до розробки проектів рішень Ради та її виконавчого комітету.

Глава 2.15. Рада

Стаття 2.15.1.

1. Рада є представницьким і нормотворчим органом місцевого самоврядування Територіальної громади, який здійснює від імені та в інтересах Територіальної громади функції та повноваження місцевого самоврядування. Рада складається з депутатів, обраних у порядку, встановленому Конституцією та законами України.

2. Строк повноважень Ради відповідно до Конституції України становить 5 років. 3. Дострокове припинення повноважень Ради може бути здійснене у випадках та у порядку, визначеному Конституцією та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Стаття 2.15.2.

1. Завдання, функції та повноваження Ради визначаються законодавством України та цим Статутом.

2. Рада є юридичною особою, має власну печатку, рахунки у Державному казначействі України та інших фінансових установах, має право набувати від свого імені майнові та особисті немайнові права, несе відповідні обов’язки, може бути позивачем і відповідачем у судах.

Стаття 2.15.3.

1. Робочими органами Ради є її постійні й тимчасові комісії, які обираються з числа депутатів для вивчення проблем і потреб, попереднього розгляду і підготовки проектів рішень Ради. Комісії здійснюють контроль за виконанням рішень Ради та її виконавчого комітету.

2. Для забезпечення своєї діяльності Рада може створювати допоміжний орган – апарат Ради. Апарат Ради адміністративно підпорядкований міському голові, який спрямовує і контролює його роботу, а функціонально – секретареві Ради, який безпосередньо організовує діяльність апарату. Визначення загальної чисельності апарату Ради, розмір та структура видатків на його утримання, вирішення інших питань функціонування апарату Ради здійснюються відповідно до законодавства України.

3. Видатки на забезпечення діяльності Ради та виконавчого апарату передбачаються у місцевому бюджеті Територіальної громади.

Стаття 2.15.4.

1. Формами роботи Ради є її пленарні сесійні засідання та робота постійних і тимчасових комісій Ради. Сесійні засідання Ради проводяться у приміщенні залу засідань Ради.

2. Порядок роботи Ради визначається Регламентом, який затверджується Радою у відповідності до законодавства України і не може суперечити цьому Статуту. Дотримання вимог Регламенту Ради забезпечує міський голова.

3. Сесійне засідання Ради є правомочним, якщо на ньому зареєстровано більшість від загального складу депутатів Ради. Порядок реєстрації депутатів Ради на сесійному засіданні визначається Регламентом Ради.

4. Робота постійних і тимчасових комісій Ради може здійснюватись у спеціально відведених приміщеннях Ради або у виїзному режимі – у залежності від питань, які розглядаються, і кола підприємств, установ та організацій, яких стосуються ці питання.

5. Порядок підготовки, проходження, ухвалення, зберігання рішень Ради, забезпечення режиму доступу до них визначається законами України, Регламентом Ради та цим Статутом.

Стаття 2.15.5.

1. Рада на реалізацію повноважень, визначених Конституцією та законами України, приймає нормативно-правові та інші акти у формі рішень.

2. Рішення Ради приймається більшістю голосів депутатів від її загального складу шляхом відкритого голосування, якщо інше не встановлене законом.

3. У випадках, визначених законом та цим Статутом, рішення Ради може бути прийняте лише після проведення місцевого референдуму, громадських слухань, загальних зборів членів Територіальної громади.

4. Рішення ради підписуються міським головою.

5. Рішення ради у п’ятиденний термін з моменту його прийняття може бути зупинено міським головою і внесено на повторний розгляд Ради. У цьому разі міський голова не підписує таке рішення Ради, видає розпорядження про зупинення рішення Ради з мотивуванням таких дій та подає до Ради відповідне обґрунтування з пропозицією про скасування такого рішення в цілому, скасування частково або про внесення змін до прийнятого рішення Ради. У випадку, якщо міський голова не підписує рішення Ради, і не зупиняє його в зазначеному порядку, такі його дії можуть бути оскаржені у суді.

6. Підставами зупинення рішення Ради міським головою можуть бути:1) порушення Радою Конституції та законів України, рішень місцевих референдумів, Статуту Територіальної громади, Регламенту Ради, рішень Ради про затвердження місцевого бюджету та щодо проектів і програм розвитку Територіальної громади, її населених пунктів;

2) виявлення порушень при підготовці тексту рішення, поданого на підпис міському голові, виходячи із співставлення тексту проекту рішення, внесеного на розгляд Ради, і стенограми засідання Ради;

3) прийняття Радою рішень з питань, які не віднесені до її компетенції ;

4) прийняття Радою рішень, виконання яких може спричинити погіршення соціально- економічної ситуації в Територіальній громаді, завдати шкоди правам та законним інтересам членам Територіальної громади;

5) випадки, коли при прийнятті рішення Ради не було повідомлено про конфлікт інтересів суб’єктів прийняття рішення.

7. У двотижневий строк Рада зобов’язана повторно розглянути рішення, зупинене міським головою, та його пропозиції. У разі, якщо Рада прийме рішення про відхилення пропозицій міського голови і підтвердить попереднє рішення двома третинами голосів від загального складу Ради, то таке рішення набирає чинності.

8. У разі, якщо Рада не розгляне у встановлений законом термін рішення, зупинене міським головою, та його пропозиції, а також у разі, якщо Рада не проголосує двома третинами голосів за відхилення зауважень міського голови чи підтвердження попереднього рішення Ради, то таке рішення втрачає чинність з дня його прийняття.

9. Рішення Ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо Радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію. Офіційне оприлюднення рішень Ради здійснюється у порядку, визначеному цим Статутом та Регламентом Ради.

10. Рішення Ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Стаття 2.15.6.

1. У передбачених законодавством України випадках, а також у випадках, коли повноваження Ради може бути ефективніше реалізоване іншим суб’єктом системи місцевого самоврядування Територіальної громади, Рада може делегувати частину власних повноважень, що не є виключними, цьому суб’єкту на період повноважень Ради поточного скликання.

2. Делегування повноважень Ради здійснюється за попередньою згодою суб’єкта, якому вони делегуються. Таке делегування здійснюється на договірній основі, якщо інше не встановлено законодавством України.

3. Делегування повноважень Ради супроводжується одночасною передачею відповідному суб’єкту, коштів, матеріальних та інших ресурсів для здійснення цих повноважень.

4. Суб’єкт, якому делегуються повноваження Ради, є відповідальним, підзвітним і підконтрольним перед Радою за реалізацію делегованих повноважень.

Стаття 2.15.7.

1. Рада відповідальна, підзвітна і підконтрольна перед Територіальною громадою.

2. Міський голова періодично, але не менше одного разу на рік, через засоби масової інформації, сайт Ради, на зустрічах з представниками Територіальної громади інформує членів Територіальної громад про виконання проектів та програм соціально-економічного розвитку Територіальної громади, її населених пунктів, місцевого бюджету, звітує перед Територіальною громадою про діяльність Ради.

Стаття 2.15.8.

1. Депутат Ради є членом представницького органу місцевого самоврядування, представником інтересів Територіальної громади, інтересів виборців округу (населеного пункту громади чи старостинського округу).

2. Повноваження депутата Ради починаються з дня відкриття першої сесії Ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії Ради нового скликання, крім випадків дострокового припинення повноважень депутата.

3. Перед вступом в свої повноваження депутат складає урочисту присягу.

4. Порядок принесення депутатом присяги визначається Регламентом Ради.

5. Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, законом про статус депутата, іншими законами.

6. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках та в порядку, передбачених законом.

7. Депутат здійснює свої повноваження на громадських засадах.

8. Депутат Ради, фракція політичної партії у Раді періодично звітують перед виборцями про свою діяльність. Періодичність, порядок організації та проведення звітів депутатами встановлюється Радою.

9. Рада, інші органи місцевого самоврядування Територіальної громади створюють умови для навчання та підвищення професійної компетентності депутатів Ради.

10. Депутати Ради можуть мати помічників-консультантів, статус яких визначається законом та відповідним Положенням, затвердженим Радою. Помічники-консультанти депутата працюють на громадських засадах.

Стаття 2.15.9.

1. За пропозицією міського голови Рада таємним голосуванням з числа депутатів ради обирає Секретаря ради, який працює в Раді на постійній основі та набуває статусу посадової особи місцевого самоврядування.

2. Секретар Ради:

1) скликає сесії у випадках та у порядку, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

2) повідомляє депутатам і доводить до відома членів Територіальної громади інформацію про час і місце проведення сесії Ради, питання, які передбачається внести на розгляд Ради;

3) організує підготовку сесій Ради, питань, що вносяться на її розгляд;

4) веде засідання Ради та підписує її рішення у випадках, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

5) забезпечує своєчасне доведення рішень Ради до виконавців, органів самоорганізації населення, їх оприлюднення в місцевих засобах масової інформації, організує контроль за їх виконанням;

6) за дорученням міського голови координує діяльність постійних та тимчасових контрольних комісій Ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їхніх рекомендацій;

7) сприяє депутатам Ради у здійсненні їхніх повноважень;

8) за дорученням Ради відповідно до чинного законодавства та цього Статуту організовує заходи, пов’язані з підготовкою і проведенням референдумів та виборів;

9) забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування Територіальної громади офіційного тексту цього Статуту, інших офіційних документів Територіальної громади, її органів та посадових осіб;

10) вирішує за дорученням міського голови або Ради інші питання, пов’язані з діяльністю Територіальної громади та її органів;

11) у випадку відсутності Голови громади виконує його обов’язки з питань діяльності Ради.

Стаття 2.15.10.

1. Посадові особи органів місцевого самоврядування Територіальної громади, органів самоорганізації населення, депутати Ради, старости зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Правил депутатської етики (стаття 8 Закону «Про статус депутатів місцевих рад, стаття 11 Регламенту ради) та наказу №158 від 05.08.2016 р. Національного агентства України з питань державної служби «Про затвердження Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування» (надалі Правила та Наказ відповідно).

2. Недотриманням посадовими особами органів місцевого самоврядування Територіальної громади та депутатами Ради вимог Правил та Наказу вважається: - для посадових осіб – неналежне виконання службових обов’язків;- для депутатів Ради – порушення присяги та норм етики. Порушення Правил та Наказу депутатами Ради та посадових осіб місцевого самоврядування Територіальної громади може бути підставою притягнення винних до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Стаття 2.15.11.

1. У Раді та її виконавчих органах може виникати конфлікт інтересів, тобто ситуація, коли рішення, яке приймається Радою, виконавчим комітетом, може мати позитивні чи негативні наслідки для приватного інтересу суб’єкта (одного із суб’єктів) прийняття рішення (депутата Ради, міського Голови, інших посадових осіб органів місцевого самоврядування Територіальної громади) або його родичів (членів сім’ї), коло яких визначено Законом України «Про запобігання корупції».

2. У разі, якщо на розгляд сесії Ради або її виконавчих органів винесене питання, яке породжує у депутатів Ради, міського голови, інших посадових осіб органів місцевого самоврядування Територіальної громади конфлікт інтересів, ці особи зобов’язані повідомити Раду, її виконавчий комітет про цей конфлікт інтересів у письмовій формі. Письмова заява про наявність конфлікту інтересів оголошується на засіданні і долучається до протоколу засідання.

3. Неповідомлення депутатом Ради, посадовою особою органу місцевого самоврядування Територіальної громади про наявний конфлікт інтересів перед голосуванням при прийнятті рішення Ради, її виконавчого комітету є підставою для зупинення міським головою зазначеного рішення Ради, виконавчого комітету відповідно до положень частин 4 і 7 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та п. 5 частини шостої статті 2.15.5 цього Статуту.

Глава 2.16. Міський голова

Стаття 2.16.1.

1. Міський голова є головною посадовою особою Територіальної громади.

2. Міський голова обирається повноправними членами Територіальної громади, у визначеному законом порядку, шляхом вільних виборів на основі загального, прямого, рівного виборчого права при таємному голосуванні.

3. Міським головою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Не може бути обраним міським головою громадянин України, який має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

4. Міський голова не може бути депутатом будь-якої Ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.

5. На міського голову поширюються повноваження та гарантії депутатів місцевих рад, що передбачені Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», а також обмеження, встановлені законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про корупцію».

6. Термін повноважень міського голови відповідно до Конституції України становить 5 років. Повноваження міського голови починаються з моменту оголошення територіальною виборчою комісією на пленарному засіданні Ради рішення про його обрання та реєстрацію і закінчуються у момент вступу на цю посаду іншої обраної відповідно до закону особи. Перед вступом у свої повноваження вперше міський голова складає урочисту присягу.

7. Форми роботи і повноваження міського голови визначаються Конституцією України, законодавством України, цим Статутом, Регламентом Ради.

8. При здійсненні наданих повноважень міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед Територіальною громадою, відповідальним – перед Радою, а з питань здійснення виконавчими органами Ради делегованих їм повноважень органів виконавчої влади – підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.

9. Підзвітність і підконтрольність міського голови перед Територіальною громадою забезпечується обов’язком його звітуванням перед членами Територіальної громади не рідше одного разу на рік. Такий звіт повинен включати в себе інформацію про діяльність міського голови у межах його компетенції за звітний період.

10. Відповідальність міського голови перед Територіальною громадою передбачає здатність Територіальної громади прийняти рішення про його притягнення до відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків та з інших передбачених законом підстав у порядку, визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

11. У межах своїх повноважень міський голова видає розпорядження, що є обов’язковими для виконання на території громади.

12. У разі дострокового припинення повноважень міського голови або неможливості виконання ним своїх обов’язків його повноваження виконує секретар Ради.

Глава 2.17. Виконавчі органи Ради

Стаття 2.17.1.

1. Виконавчими органами Ради (далі – виконавчі органи) є виконавчий комітет Ради (далі – виконавчий комітет), управління, відділи та інші утворені Радою виконавчі органи.

2. Структура виконавчих органів, загальна чисельність їхнього апарату, система оплати праці та розмір заробітної плати працівників виконавчих органів затверджуються Радою за поданням міського голови, з урахуванням статті 6 Європейської хартії місцевого самоврядування та чинного законодавства України.

3. Повноваження виконавчих органів визначаються законодавством та положеннями про них, затвердженими відповідними рішеннями Ради.

4. Виконавчі органи можуть бути наділені правами юридичної особи за рішенням Ради.

5. Виконавчі органи утворюються, реорганізуються та ліквідуються Радою за поданням міського голови.

Стаття 2.17.2.

1. Виконавчий комітет Ради є її виконавчим і розпорядчим органом, який створюється Радою на період її повноважень у порядку, визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

2. Очолює виконавчий комітет міський голова. У разі його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов’язків роботу виконавчого комітету організує особа, на яку покладено виконання обов’язків Голови (згідно Регламенту виконавчого комітету).

3. Виконавчий комітет може бути юридичною особою, може мати власну печатку, рахунки в фінансових установах, має право набувати від свого імені майнових та особистих немайнових прав та нести обов’язки, може бути позивачем і відповідачем в судах.

4. Виконавчий комітет є підзвітним і підконтрольним Раді. Міський голова звітує перед Радою про роботу виконавчого комітету в порядку, встановленому законодавством України.

5. Кількісний і персональний склад виконавчого комітету затверджується Радою за поданням міського голови. За посадою до складу виконавчого комітету входять: міський голова та його заступники, керуючий справами виконавчого комітету, секретар Ради, старости. До складу виконавчого комітету не можуть входити депутати Ради, окрім секретаря Ради.

6. Порядок скликання засідання виконавчого комітету та порядок прийняття ним рішень визначаються Регламентом виконавчого комітету, який затверджується виконавчим комітетом.

7. Засідання виконавчого комітету носять відкритий характер, крім випадків, передбачених законодавством та Регламентом.

8. Рішення виконавчого комітету, які суперечать чинному законодавству, доцільності, а також рішення інших виконавчих органів, які визнані недоцільними, можуть бути скасовані Радою. У разі незгоди міського голови з рішенням виконавчого комітету він може зупинити дію цього рішення своїм розпорядженням та внести питання на розгляд Ради.

Глава 2.18. Староста

Стаття 2.18.1

1. Сільський староста (далі – староста) є посадовою особою місцевого самоврядування, який представляє інтереси внутрішньої громади (старостинський округ жителів одного або більше населених пунктів Територіальної громади, які не є адміністративним центром Територіальної громади).

2. Старости обираються на строк повноважень Ради в населених пунктах громади, які визначаються рішенням Ради. Порядок обрання старости визначається Законом України «Про місцеві вибори».

3. За посадою староста входить до складу виконавчого комітету Ради та здійснює свої повноваження на постійній основі.

4. Правовий статус старости визначається Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад», іншими законодавчими актами України, цим Статутом та Положенням про старосту, яке затверджується Радою.

Стаття 2.18.2.

1. Староста зобов’язаний:

1) представляти інтереси жителів відповідної внутрішньої громади у виконавчих органах Ради;

2) сприяти членам внутрішньої громади у підготовці ними документів, що подаються на розгляд органів місцевого самоврядування;

3) брати участь у підготовці проекту бюджету Територіальної громади в частині фінансування проектів та програм, що реалізуються на території відповідного населеного пункту Територіальної громади;

4) сприяти виконанню рішень органів місцевого самоврядування Територіальної громади на території відповідної внутрішньої громади;

5) вносити пропозиції до виконавчого комітету з питань діяльності на території відповідного населеного пункту громади виконавчих органів Ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їхніх посадових осіб;

6) погоджувати проекти рішень Ради, що стосуються майна Територіальної громади, розташованого на території відповідного населеного пункту громади;

7) шанобливо ставитися до жителів відповідного населеного пункту громади, приймати від них та передавати у відповідні органи місцевого самоврядування Територіальної громади індивідуальні та колективні звернення, здійснювати моніторинг дотримання встановлених законом та цим Статутом вимог щодо розгляду таких звернень;

8) здійснювати моніторинг стану довкілля, стану об’єктів інфраструктури та правопорядку в межах території відповідного населеного пункту громади;

9) здійснювати моніторинг дотримання прав і законних інтересів членів відповідних внутрішніх громад у сфері соціального захисту, культури, освіти, спорту, туризму, житлово-комунального господарства, стану реалізації їхніх прав на працю та медичну допомогу;

10) виконувати інші обов’язки, визначені цим Статутом, Положенням про старосту, актами органів місцевого самоврядування Територіальної громади.

2. Староста має право:

1) брати участь у пленарних засіданнях Ради з правом дорадчого голосу, а також у засіданнях постійних та інших комісій Ради;

2) взаємодіяти з Радою, підприємствами, установами, організаціями комунальної форми власності та їхніми посадовими особами, громадськими об’єднаннями, іншими інститутами громадянського суспільства, що розташовані на території відповідного населеного пункту громади;

3) одержувати безоплатно від виконавчих органів Ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їхніх посадових осіб, що розташовані на території громади, необхідні для виконання покладених на нього завдань інформацію, документи і матеріали.

Стаття 2.18.3.

1. Місце та режим роботи, правила внутрішнього розпорядку, діловодства та інші питання організації діяльності старости визначаються Радою.

2. Час прийому жителів старостою визначається рішенням виконавчого комітету.

3. Діяльність старости фінансується за рахунок місцевого бюджету Територіальної громади.

Стаття 2.18.4.

1. При здійсненні наданих йому повноважень староста є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед внутрішньою громадою, відповідальним перед Радою та її виконавчим комітетом.

2. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед жителями відповідного населеного пункту громади.

3. У разі порушення Конституції та законів України, цього Статуту, Положення про старосту, незабезпечення здійснення наданих йому повноважень, повноваження старости можуть бути достроково припинені у порядку та за наявності підстав, передбачених законом.

4. Староста може бути притягнений до дисциплінарної, матеріальної, цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності, визначеної законом.

РОЗДІЛ ІІІ. МАТЕРІАЛЬНА ТА ФІНАНСОВА ОСНОВА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Глава 3.1. Матеріальна основа місцевого самоврядування Територіальної громади

Стаття 3.1.1.

1. Територіальна громада на свій розсуд і на підставі закону безпосередньо або через органи місцевого самоврядування володіє, користується та розпоряджається своєю комунальною власністю (далі – комунальна власність). Внутрішні громади суб’єктами права комунальної власності виступати не можуть.

2. До комунальної власності Територіальної громади належить рухоме і нерухоме майно, доходи місцевого бюджету, інші кошти, визначені в «Переліку об’єктів права власності територіальної громади». Спадщина на території громади, визнана судом відумерлою, переходить у власність Територіальної громади.

3. Перелік об’єктів права комунальної власності територіальної громади затверджується Радою за поданням виконавчого комітету та на підставі відомостей, що їх надає виконавчий орган Ради, що веде Реєстр об’єктів комунальної власності.

4. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади з метою зміцнення її економічної основи, поліпшення якості обслуговування населення можуть на договірних засадах формувати спільну (комунальну) власність з іншими територіальними громадами району і області.

Стаття 3.1.2.

1. До комунальної власності Територіальної громади належать усі землі в просторових межах громади, що визначаються відповідно до статті 2.1.2. цього Статуту, крім земель приватної та державної власності. Територіальна громада, в разі необхідності, може набувати у свою комунальну власність також земельні ділянки поза межами території громади. Право комунальної власності Територіальної громади на такі ділянки має бути посвідчено відповідними державними актами.

2. Набуття Територіальною громадою права на земельні ділянки, передача земельних ділянок з комунальної власності у державну, передача земельних ділянок комунальної власності у приватну власність юридичних та фізичних осіб здійснюється відповідно до законодавства України.

3. Реалізація права власності на землю і права користування землею на території громади здійснюється відповідно до Земельного кодексу України, інших законів України, Положення про порядок надання в оренду, вилучення та передачі у власність земельних ділянок, яке затверджує Рада. При цьому всі власники та землекористувачі земельних ділянок зобов’язані:

а) забезпечувати використання землі за цільовим призначенням;

б) додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля;

в) своєчасно вносити плату за землю;

г) не порушувати прав інших власників земельних ділянок та землекористувачів;

ґ) додержуватися правил добросусідства та встановлених законом обмежень (сервітутів, охоронних зон тощо).

Стаття 3.1.3.

1. Об’єкти права комунальної власності Територіальної громади, у тому числі землі комунальної власності, можуть бути відчужені чи передані в оренду або концесію рішеннями Ради у порядку, визначеному законодавством України.

2. Не підлягають відчуженню землі загального користування: площі, вулиці, проїзди, дороги, зелені зони.

3. Перелік об’єктів комунальної власності, які не підлягають відчуженню, затверджується Радою за поданням виконавчого комітету.

Стаття 3.1.4.

1. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади у межах повноважень, визначених законами України та цим Статутом, та з метою забезпечення потреб членів територіальної громади у послугах, можуть створювати комунальні підприємства, установи, організації.

2. Власником усіх комунальних суб’єктів господарювання є Територіальна громада в цілому.

3. Статути (положення) комунальних суб’єктів господарювання затверджує та вносить до них зміни Рада, вона приймає рішення у випадках порушення цих статутів (положень), визначає основні напрями діяльності комунальних підприємств, установ, організацій, порядок використання їхнього прибутку.

4. Відповідно до п. 10 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено виключну компетенцію міського голови: призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. З керівником комунального підприємства, установи, організації міський голова укладає контракт. Рішення про звільнення керівників підприємств, установ, організацій (розірвання контракту) приймає Рада за поданням міського голови. Керівник комунального підприємства, установи та організації щороку звітує на сесії Ради про виконання функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність підприємства, збереження та ефективне використання майна.

5. При встановленні розміру частки прибутку, яка зараховується до місцевого бюджету, Рада керується принципом мінімального втручання у господарську діяльність комунального підприємства.

6. Територіальна громада не несе відповідальності за зобов’язаннями комунального підприємства, а комунальне підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями Територіальної громади.

7. Рада за поданням міського голови, виконавчого комітету Ради може прийняти рішення про включення комунального підприємства до переліку підприємств, на які не поширюється законодавство про банкрутство. Таке рішення може бути прийняти лише у випадку виконання цим підприємством суспільно важливих для членів Територіальної громади функцій (виробництво продукції, надання послуг).

8. Комунальні підприємства, установи, організації зобов’язані оприлюднювати таку інформацію: - щорічно, але не пізніше 1 лютого наступного за звітним року – фінансовий звіт та пояснювальну записку до нього; - за 30 днів до затвердження типових договорів про надання послуг населенню – проекти вказаних договорів; - за 10 днів до подачі на затвердження ради – детальний розрахунок тарифів на житлово- комунальні послуги, що вони надають населенню, та їх обґрунтування; - щорічно інформацію про свій штатний розпис та розмір заробітних плат відповідно до нього, щомісячно інформацію про вакантні посади; - щоквартально інформацію про кількість та вартість спожитих ресурсів, зокрема, теплової енергії, газу та електроенергії.

9. Реорганізація або ліквідація комунального підприємства здійснюється за рішенням Ради.

Стаття 3.1.5.

1. Перелік об’єктів власності Територіальної громади обліковується визначеним Радою виконавчим органом Ради у відкритому Реєстрі об’єктів власності Територіальної громади (далі – Реєстр). Вказаний Реєстр є електронною базою даних, в якій міститься довідкова інформація про все майно, майнові та корпоративні права Територіальної громади, її органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення та всіх інших суб’єктів комунального господарювання. Наповнення та ведення Реєстру, повнота та достовірність даних забезпечується шляхом проведення постійної інвентаризації майна і майнових прав Територіальної громади та відповідних суб’єктів.

2. Реєстр є інформацією з відкритим доступом і розміщується на офіційному веб-сайті Територіальної громади. Друкована актуальна версія Реєстру зберігається в Раді (виконавчому комітеті Ради) для вільного доступу.

3. Порядок ведення та наповнення Реєстру визначається в Положенні про відкритий Реєстр об’єктів комунальної власності територіальної громади.

Стаття 3.1.6.

1. Рішенням Ради з числа членів Територіальної громади, депутатів Ради, працівників її виконавчих органів, утворюється постійно діюча Інвентаризаційна комісія територіальної громади, яку очолює заступник міського голови відповідно до розпорядження міського голови.

2. Інвентаризаційна комісія проводить інвентаризацію власності Територіальної громади протягом одного року з моменту затвердження цього Статуту. При цьому використовуються дані інвентаризації комунального майна громад, які об’єдналися в Територіальну громаду.

3. Рішення про проведення інвентаризації земель чи інших об’єктів власності Територіальної громади, інвентаризація яких потребує додаткового фінансування, приймається Радою одночасно із прийняттям місцевого бюджету Територіальної громади. При цьому виділення бюджетних коштів для інвентаризації є першочерговими та пріоритетними після захищених статей витрат місцевого бюджету.

4. Рада, інші органи місцевого самоврядування Територіальної громади для виконання завдань Інвентаризаційної комісії зобов’язані здійснювати інформаційне та матеріально- технічне забезпечення її роботи.

Стаття 3.1.7.

1. Об’єкти права комунальної власності не можуть бути примусово відчужені у Територіальної громади і передані іншим суб’єктам права власності без згоди безпосередньо Територіальної громади або Ради.

2. Фізичні та юридичні особи несуть відповідальність за збитки, заподіяні об’єктам права комунальної власності.

3. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади мають право звертатися до суду про притягнення до відповідальності фізичних та юридичних осіб, які вчинили або чинять збитки об’єктам права комунальної власності.

Глава 3.2. Фінансова основа місцевого самоврядування Територіальної громади

Стаття 3.2.1.

1. Фінансовою основою місцевого самоврядування Територіальної громади є сукупність місцевих фінансових ресурсів, за допомогою яких забезпечується реалізація власних завдань та функцій місцевого самоврядування, а також виконання делегованих повноважень на території громади.

2. Фінансову основу місцевого самоврядування Територіальної громади складають:

1) кошти місцевого бюджету, у тому числі: - надходження від місцевих податків та зборів; - кошти, отримані від приватизації об’єктів комунальної власності Територіальної громади та продажу земельних ділянок, інших об’єктів комунальної власності; - трансфертні надходження до місцевого бюджету, передані Територіальній громаді відповідно до чинного законодавства України; - кошти, отримані від діяльності на фондовому ринку, від розміщення цінних паперів і позик; - інші надходження;

2) кошти підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності Територіальної громади, у тому числі розміщених за межами Територіальної громади;

3) доходи від корпоративних прав підприємств, установ та організацій, засновником яких є Рада;

4) інші фінансові ресурси.

3. Рада в межах, визначених чинним законодавством, може створювати комунальні банки та інші фінансово-кредитні установи, виступати гарантом кредитів підприємств, установ та організацій, які належать до комунальної власності Територіальної громади, розміщувати кошти, що належать Територіальній громаді, в банках, інших суб’єктів права власності.

4. Територіальна громада може об’єднувати на договірних засадах свої фінансові ресурси з фінансовими ресурсами інших територіальних громад та з державними фінансовими ресурсами з метою спільного фінансування місцевих, регіональних або загальнодержавних програм, що реалізуються на території громади. Рішення про участь Територіальної громади у спільному фінансуванні місцевих, регіональних або загальнодержавних програм приймається лише на підставі експертного висновку, проведеного відповідними виконавчими органами Ради, про реальні вигоди членів Територіальної громади від реалізації даних програм.

5. З метою залучення додаткових фінансових ресурсів для реалізації проектів соціальної, культурно-духовної, оздоровчої, екологічної спрямованості, а також для вирішення актуальних проблем розвитку Територіальної громади та її населених пунктів органи місцевого самоврядування сприяють благодійності на користь Територіальної громади.

6. Будь-яка фінансова діяльність органів місцевого самоврядування Територіальної громади є відкритою і доступною для громадського контролю в установленому законом і цим Статутом порядку.

Стаття 3.2.2.

1. Порядок складання, розгляду, затвердження, виконання та звітності бюджету Територіальної громади встановлюється бюджетним законодавством України.

2. Текст місцевого бюджету розміщується на веб-сайті Територіальної громади для загального доступу.

3. Виконання місцевого бюджету забезпечують виконавчі органи Ради. Кошти місцевого бюджету спрямовуються на утримання об’єктів бюджетної сфери, органів місцевого самоврядування Територіальної громади, комунальних служб, соціального обслуговування членів Територіальної громади, сплати видатків по місцевих позиках тощо.

4. Кошти бюджету розвитку спрямовуються на реалізацію програм соціально- економічного розвитку громади та її населених пунктів відповідно до напрямів інвестиційної та інноваційної діяльності, а також на фінансування інших видатків, пов’язаних із соціально-економічним розвитком громади.

5. Голова забезпечує оприлюднення звіту про виконання місцевого бюджету громади не пізніше 1 березня року, що настає за звітним, на веб-сайті Територіальної громади та у засобах масової інформації.

6. Рада має право здійснювати внутрішні запозичення до місцевого бюджету відповідно до чинного законодавства України.

7. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади зобов’язані вести активну роботу з відстоювання її інтересів при розробці проектів загальнодержавних, регіональних програм соціально-економічного, що реалізуються на території громади.

Стаття 3.2.3.

1. Рада у межах повноважень визначених законодавством України, щорічно встановлює перелік та ставки місцевих податків і зборів – обов’язкових постійних платежів до місцевого бюджету, що здійснюють фізичні та юридичні особи на території громади відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених Радою та законодавством України. У випадку, коли Рада не прийняла рішення щодо зміни переліку місцевих податків і зборів, їхніх ставок, залишається чинним попередньо прийняте рішення, що затверджує перелік місцевих податків і зборів та їхні ставки.

2. Рішення ради в сфері місцевих податків і зборів базуються на таких принципах:

1) забезпечення стабільних надходжень до місцевого бюджету для виконання завдань та повноважень місцевого самоврядування;

2) створення сприятливих умов для ведення бізнесу на території громади, зацікавленості суб’єктів господарювання у підвищенні його ефективності;

3) врахування економічного та соціального стану платників місцевих податків і зборів;

4) відповідності витрат на адміністрування податків і зборів доходам, які вони приносять.

3. За рішенням загальних зборів (конференції) членів Територіальної громади можуть вводитися місцеві збори на основі добровільного самооподаткування членів Територіальної громади, які мешкають на відповідній частині її території.

4. Сплачені платниками надміру суми місцевих податків і зборів зараховуються в рахунок майбутніх платежів платників податків і зборів. 5. Рада може надавати окремим категоріям юридичних та фізичних осіб пільги зі сплати місцевих податків і зборів відповідно до норм чинного законодавства.

РОЗДІЛ ІV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХНІХ ПОСАДОВИХ ОСІБ. КОНТРОЛЬ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХ ПОСАДОВИХ ОСІБ

Глава 4.1. Підстави та види відповідальності органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб, органів самоорганізації населення

Стаття 4.1.1.

1. Органи та посадові особи місцевого самоврядування територіальної громади, органи самоорганізації населення, дозвіл на утворення яких надала Рада несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами. Підстави, види і порядок їх відповідальності визначаються Конституцією та законами України, цим Статутом.

2. Староста села, що перебуває в межах території громади може бути відкликаним внутрішньою громадою за наявності підстав та у порядку передбачених Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» для депутатів місцевих рад.

3. Порядок і випадки дострокового припинення повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування територіальною громадою та внутрішніми громадами визначаються законами України та цим Статутом.

4. Повноваження органу самоорганізації населення у разі невиконання рішень Ради, її виконавчого комітету достроково припиняються за рішенням Ради. У разі невиконання органом самоорганізації населення рішень зборів (конференції) членів територіальної громади рішення про дострокове припинення його повноважень приймають зборів (конференції ). У разі порушення органом самоорганізації населення Конституції і законів України, інших актів законодавства його повноваження припиняються достроково за рішенням суду.

Стаття 4.1.2.

1. Шкода, заподіяна юридичним і фізичним особам в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування територіальної громади, відшкодовується за рахунок коштів місцевого бюджету територіальної громади, а в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності посадових осіб місцевого самоврядування територіальної громади – за рахунок їх власних коштів у порядку, встановленому законом.

2. Спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування територіальної громади, вирішуються в судовому порядку.

Глава 4.2. Форми громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб, органів самоорганізації населення

Стаття 4.2.1.

1. Громадський контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб, за діяльністю органів самоорганізації населення здійснюють громадські організації, що діють на території громади чи безпосередньо члени територіальної громади (далі – суб’єкти громадського контролю).

2. Суб’єкти громадського контролю можуть використовувати такі способи контролю:- аналіз інформації, що має знаходитися у відкритому доступі, згідно норм законодавства України та цього Статуту;- надсилання до органів місцевого самоврядування територіальної громади та їхніх посадових осіб, органів самоорганізації населення інформаційних запитів з приводу будь- якої їхньої діяльності;

- ініціювання звіту будь-якого представника органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення на зборах (конференції ) членів територіальної громади;- створення за рішенням Загальних зборів (конференції) територіальної громади громадських контрольних інспекцій (екологічної, транспортної тощо);

- ініціювання та проведення громадських слухань;- здійснення інших не заборонених законом контрольних заходів.

РОЗДІЛ V. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Статут об’єднаної територіальної громади прийнято радою «__» квітня 2018 року.

2. Статут є постійно діючим актом і не підлягає перезатвердженню новообраним складом ради.

3. Статут підлягає реєстрації в ____________________________

 

                                                                                                                             Керуюча справами (секретар) виконкому                               І.В. Погоріла

 

УКРАЇНА

ТЕТІЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

 

 «27» березня 2018 року № 29

 м Тетіїв

Про внесення змін до додатку 1

рішення № 75 від 26.07.2016р.

 

      Відповідно до Закону України « Публічні закупівлі», в зв’язку з утворенням Тетіївської міської  об’єднаної територіальної громади та утворенням нових відділів в структурі Тетіївської міської ради, керуючись ст.ст. 6, 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В:

1. Затвердити оновлений склад тендерного комітету Виконавчого комітету Тетіївської міської ради:

Голова тендерного комітету:

Коцеруба О.О. – заступник міського голови з економічних питань

Секретар:

Анцупова Л.В.- начальник відділу обліку та звітності

Члени тендерного комітету:

Денисюк С.М. - секретар ради;

Погоріла І.В. - керуюча справами (секретар) виконкому;

Ліщук Є.В. -  начальника управління фінансів;

Складена Н.М. - начальник юридичного відділу

2. Додаток 1 до рішення № 75 від 26.07.2016 р. вважати таким, що втратило чинність.

 

Міський голова                                  Р.В. Майструк

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь