ЗАСІДАННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ 28.09.2018Р.
УКРАЇНА
ТЕТІЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
«28» вересня 2018 року № 112
м Тетіїв
Про стан готовності установ комунально-
житлового фонду до роботи в осінньо-
зимовий період
Заслухавши та обговоривши інформації керівників комунальних підприємств,керуючись ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради
В И Р І Ш И В:
- Інформації керівників комунальних підприємств прийняти до відома.
2. Керівникам всіх комунальних підприємств провести заходи щодо забезпечення виконання робіт необхідних для якісної життєдіяльності міста в осінньо- зимовий період 2018-2019 р.р.
До 15.10.2018р.
3. Начальнику КП «Житлокомунсервіс» Вороні І.В. завершити комплекс робіт по підготовці житлового фонду до роботи в осінньо- зимовий період 2018- 2019 р.р. ( утеплення під’їздів, підвальних приміщень, ремонт покрівель).
До 10.10.2018 р.
4. Начальнику КП «Благоустрій» Поліщуку І.П. здійснити комплекс робіт по заготівлі піщано-солевої суміші для зимового утримання проїзджої частини та пішохідних тротуарів, завершити ремонт снігоочисної та піскорозкидаючої техніки. Провести комплекс робіт по утриманню дорожньої каналізації.
До 01.10.2018 р.
5. Начальнику ВУ ВКГ «Тетіївводоканал» Оржехівському Я.В. завершити план заходів виконання робіт по підготовці об’єктів водопостачання та водовідведення до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.
До 15.10.2018 р.
6. В.о.начальника КП КОР «Тетіївтепломережа» Лавренюку Я.М. завершити план заходів виконання робіт по підготовці об’єктів теплопостачання до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.
До 15.10.2018 р.
7. Начальнику КП «Дібрівка-Обрій» завершити комплекс робіт по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період.
До 15.10.2018 р.
8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови І.В.Мащенка.
Міський голова Р.В.Майструк
УКРАЇНА
ТЕТІЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
«28» вересня 2018 року № 113
м Тетіїв
Про утворення комісії з питань захисту
прав дитини при виконавчому комітеті
Тетіївської міської ради
Відповідно до Сімейного та Цивільного кодексів України, Законів України: «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», '»Про органи та служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про освіту» ,»Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 р. № 866 «Про діяльність органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» з метою удосконалення системи управління у сфері захисту прав дитини, виконавчий комітет міської ради
В И Р І Ш И В :
1. Утворити комісію з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Тетіївської міської ради (додається).
2. Відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Тетіївської міської ради у місячний термін провести у відповідність із вимогами документообіг із питань діяльності органів опіки та піклування.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з гуманітарних питань Подашевську Т.Л.
Міський голова Р. В.Майструк
Додаток
до рішення виконавчого комітету
Тетіївської міської ради від 28.09 2018 р.№ 113
Склад
комісії з питань захисту прав дитини при
виконавчому комітеті Тетіївської міської ради
Голова комісії:
Майструк Руслан Володимирович- міський голова
Заступник голови комісії:
Подашевська Тетяна Леонідівна – заступник міського голови
Секретар комісії:
- Береговець Юлія Сергіївна – спеціаліст відділу соціальних служб для сім»ї , дітей та молоді виконавчого комітету міської ради
Члени комісії:
- Погоріла Ірина Вікторівна - керуюча справами ( секретар) виконкому виконавчого комітету Тетіївської міської ради
- Корнієнко Павло Вікторович - начальник відділу соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді виконавчого комітету Тетіївської міської ради
- Шамро Катерина Іванівна – спеціаліст відділу соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді виконавчого комітету Тетіївської міської ради
- Коробко Тетяна Іванівна – начальник управління освіти виконавчого комітету Тетіївської міської ради
- Секереш Юлія Миколаївна - методист з психологічної служби методичного кабінету управління освіти виконавчого комітету Тетіївської міської ради
- Перестюк Ігор Андрійович - інспектор ювенальної превенції Тетіївського відділення поліції ( за згодою)
- Вольська Ванда Владиславівна - районний педіатр ( за згодою)
- Колеснік Світлана Адамівна – начальник Тетіївського РВ ДВС районного відділу державної виконавчої служби ( за згодою)
- Дальничук Світлана Мечиславівна – заступник начальника управління соціального захисту населення Тетіївської РДА( за згодою)
- Шевчук Ольга Олександрівна – начальник Тетіївського районного ВДРАЦС ГТУЮ в Київській області ( за згодою)
Керуюча справами (секретар) виконкому І.Погоріла
УКРАЇНА
ТЕТІЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
«28» вересня 2018 року № 114
м Тетіїв
Про створення постійної комісії з питань
визначення стану зелених насаджень та їх
відновної вартості на території Тетіївської
міської ради(ОТГ) та затвердження Положення
про дану комісію
Керуючись Законом України «Про благоустрій населених пунктів», Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105, Постановою КМУ від 01.08.2006 № 1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», наказом міністерства з питань житлово-комунального господарства України №127 від 12.05.2009р. «Про затвердження Методики визначення відновної вартості зелених насаджень», Законом України «Про місцеве самоврядування», виконавчий комітет Тетіївської міської ради
В И Р І Ш И В:
1. Утворити постійну комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості на території Тетіївської міської ради(ОТГ) та затвердити її склад згідно з додатком 1.
2. Затвердити Положення про постійну комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості на території Тетіївської міської ради(ОТГ) згідно з додатком 2.
3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Мащенка І.В.
Міський голова Р. В.Майструк
Додаток 1
до рішення виконавчого комітету Тетіївської міської ради від 28.09.2018р № 114
Склад
постійної комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості на території Тетіївської міської ради(ОТГ)
Голова комісії – Дем’янчук Петро Володимирович, начальник відділу ЖКГ
Секретар комісії –Яворський Олег Олександрович, спеціаліст І категорії відділу земельних відносин та охорони навколишнього середовища
Члени комісії:
- Поліщук Ігор Петрович , начальник КП «Благоустрій»
- Павленко Дмитро Миколайович, начальник відділу містобудування та архітектури
- Гудзь Василь Володимирович, державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Київської області
- Староста або представник старости у разі обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню на території старостинського округу
- Також, до складу комісії з обстеження зелених насаджень , що підлягають видаленню на території Тетіївської міської ради(ОТГ) входять представники Державної екологічної інспекції у Київській області (за згодою) та заявника, власника (користувача) земельної ділянки або суб’єкта господарювання, що здійснюють утримання території, на якій знаходяться аварійні дерева або зелені насадження, за кожною заявою окремо.
Керуюча справами (секретар) виконкому І.В.Погоріла
Додаток № 2
до рішення виконавчого комітету Тетіївської
міської ради від 28.09.2018р. № 114
Положення
про постійну комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості на території Тетіївської міської ради(ОТГ)
1. Положення про постійну комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості на території Тетіївської міської ради(ОТГ) (надалі-Положення) визначає завдання, повноваження та порядок діяльності постійної комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості на території Тетіївської міської ради(ОТГ) (надалі – Комісія) з питань визначення стану зелених насаджень, доцільності обрізки, видалення дерев на території Тетіївської міської ради(ОТГ), визначення їх відновної вартості.
2. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105, наказом міністерства з питань житлово-комунального господарства України №127 від 12.05.2009р. «Про затвердження Методики визначення відновної вартості зелених насаджень», іншими указами та розпорядженнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України.
3. Склад Комісії, а також зміни до нього, затверджуються рішеннями виконавчого комітету Тетіївської міської ради.
4. До складу Комісії входять голова комісії, секретар комісії, члени комісії.
5. Комісія працює виключно відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників на території населених пунктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045.
Аварійний стан дерев визначається згідно із пунктами 9.1.12 – 9.1.13 Правил утримання зелених насаджень на території населених пунктів України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105 та пунктами 2.3.10 – 2.3.11 Методики визначення відновної вартості зелених насаджень, затвердженої наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 12.05.2009 № 127.
Сплата відновної вартості зелених насаджень не проводиться у разі:
- будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту) житлових будинків, об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, благоустрою та інших об’єктів будівництва, що споруджуються за рахунок коштів державного чи місцевого бюджетів;
- знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самостійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більше як 5 см.;
- ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;
- відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
- проведення реконструкції, ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;
- досягнення деревом вікової межі;
- провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;
- ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.
6.Видалення зелених насаджень здійснюється у разі:
6.1. Будівництва об’єкта архітектури на підставі документів. Визначених ч. 1 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
6.2. Реконструкції або капітального ремонту об’єкта благоустрою;
6.3.Знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самостійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більше як 5 сантиметрів;
6.4.Ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;
6.5. Відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
6.6. Проведення реконструкції, ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільчому пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;
6.7. Досягнення деревом вікової межі;
6.8. Провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;
6.9. Ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації
6.10. Якісний стан дерев визначається за такими ознаками:
6.10.1. Добрий – дерева здорові, нормально розвинені, листя густе, рівномірно розміщене на гілках, нормального розміру і забарвлення без ознак хвороб і шкідливих ран, ушкоджень стовбурів і скелетних гілок, а також дупел.
6.10.2. Задовільний – дерева здорові, але з ознаками уповільненого росту, з нерівномірно розміщеною кроною. На гілках мало листя. Є незначні механічні пошкодження і невеликі дупла.
6.10.3. Незадовільний – дерева дуже ослаблені, стовбури мають викривлення, крони слаборозвинені, є сухі та засихаючі гілки, приріст однорічних пагонів незначний, технічно пошкоджені стовбури, є дупла.
7. До повноважень комісії належать:
7.1. Проведення обстежень зелених насаджень на території Тетіївської міської ради(ОТГ) згідно заяв громадян та юридичних осіб.
7.2. Визначення сум відновної вартості зелених насаджень.
7.3. Розгляд та погодження планів щодо озеленення територій.
8.Основною формою роботи комісії є засідання.
9. Засідання Комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менш, як 1/2 складу Комісії. Засідання Комісії веде її голова або, в разі його відсутності, секретар комісії.
10. Підготовку матеріалів до розгляду Комісією здійснює секретар Комісії.
11. Засідання Комісії скликається по мірі потреби. Відсутність на засіданні членів Комісії можлива лише з поважних причин.
12. Підставою для обстеження зелених насаджень є заява юридичної чи фізичної особи (надалі – заявник).
12.1. До заяви заявник додає:
- копію генплану забудови земельної ділянки, погодженої головним архітектором міста,
- копію договору оренди землі (свідоцтва права власності на земельну ділянку),
- копію рішення Тетіївської міської ради про відведення в оренду відповідної земельної ділянки.
12.2. Комісія має право отримувати від заявника та опрацьовувати усю інформацію, у тому числі документацію, передбачену чинним законодавством України, на підставі якої заявник має намір видалити ті чи інші зелені насадження на території Тетіївської міської ради(ОТГ), необхідну для забезпечення повної та якісної роботи Комісії.
13. У випадку подання заявником одного з документів, визначених ч. 1 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Комісією, після обстеження зелених насаджень, щодо яких звертається заявник, розраховується відновна вартість зелених насаджень, що підлягають видаленню.
Заявником сплачується відновна вартість зелених насаджень, розмір якої розраховується згідно з методикою, затвердженою Мінрегіоном.
14. Комісія скликається за потребою після надходження заяви і проводить обстеження, визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, складає відповідний акт обстеження зелених насаджень, що розташовані на зазначеній у заяві земельній ділянці за зразком, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 12 травня 2009 року №127. Кожному члену комісії надається один примірник акта.
14.1. Рішення Комісії приймається простою більшістю голосів, при однаковій кількості голосів «за» і «проти», голос голови є вирішальним.
15. У випадку відсутності ознак аварійності у обстежених зелених насаджень, Комісією може бути рекомендовано проведення санітарного,
формувального чи омолоджувального обрізання гілок обстежених дерев для видалення суховершинності цих дерев, зменшення їх парусності та коригування форми крони дерев.
15.1. Виконавець робіт з обрізання гілок дерев має завчасно, не пізніше ніж за 1 день до виконання робіт, попередити письмово про їх проведення виконавчий комітет Тетіївської міської ради.
16. Комісія визначає відновну вартість зелених насаджень за результатами їх комісійного обстеження на підставі звернення, декларації про початок
виконання будівельних робіт чи дозволу на виконання будівельних робіт, відповідно до Методики, затвердженої Мінрегіоном.
17.Ордер на видалення зелених насаджень видає секретар Комісії з обстеження зелених насаджень після сплати заявником відновлювальної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню, якщо така передбачалась відповідно до пунктів 13,16 цього Положення.
18. Ордер на видалення та обрізку зелених насаджень згідно пункту 2 Порядку про видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах видається згідно висновку комісії, викладеному у акті обстеження.
19.Ордер на видалення аварійних, сухостійних та фаутних дерев на об’єкті благоустрою видається заявнику відповідно до акта обстеження зелених насаджень.
20.Ордер на видалення підписує голова комісії.
Керуюча справами (секретар) виконкому І.В.Погоріла
УКРАЇНА
ТЕТІЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
«28» вересня 2018 року № 115
м Тетіїв
Про затвердження інформаційної та
технологічної карток адміністративної
послуги щодо прийняття в експлуатацію
об’єктів будівництва, збудованих без
дозволу на виконання будівельних робіт
Відповідно до підпункту 4 пункту "б" статті 27, пункту 42 частини першої статті 26, статті 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України "Про адміністративні послуги" та Закону України від 22.03.2018 N 2363-VIII «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт", виконавчий комітет міської ради
В И Р І Ш И В:
1. Затвердити інформаційну та технологічну картки адміністративної послуги відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Тетіївської міської ради, яка надається через Центр надання адміністративних послуг Тетіївської районної державної адміністрації, щодо введення в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), які збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт («будівельна амністія»):
«Реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації» (додатки 1, 2).
2. Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету розмістити картки адміністративної послуги на офіційному сайті міської ради, а також у місцях здійснення прийому суб'єктів звернень.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Тетіївської міської ради Сидоріну О.В.
Міський голова Р.В. Майструк
Додаток 1
до рішення виконавчого комітету
Тетіївської міської ради від 28.09 2018 р.
№ 115
Інформаційна картка
адміністративної послуги з реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації
Відділ державного архітектурно-будівельного контролю
виконавчого комітету Тетіївської міської ради
Інформація про суб’єкт надання адміністративної послуги |
||
1. |
Місцезнаходження суб'єкта надання адміністративної послуги |
Відділ державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Тетіївської міської ради, м. Тетіїв, вул. Я. Острозького 5, 09801 |
2. |
Інформація щодо режиму роботи суб'єкта надання адміністративної послуги |
Понеділок – четвер з 8-00 до 17-00, п’ятниця з 8-00 до 16-00, перерва з 12-00 до 12-45 |
3. |
Телефон/факс (довідки), адреса електронної пошти та веб-сайт суб'єкта надання адміністративної послуги |
тел./факс: 04560-5-27-44, тел.: 04560-5-26-19 tetiivdabk@ukr.net, tetiivmiskrada.gov.ua |
Нормативні акти, якими регламентується надання адміністративної послуги |
||
4. |
Закони України |
Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності", пункт 9 розділу V «Прикінцеві положення» |
5. |
Акти Кабінету Міністрів України |
Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 N 461 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів", Порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 03.07.2018 року № 158 (далі- Порядок) |
Умови отримання адміністративної послуги |
||
6. |
Підстава для одержання адміністративної послуги |
Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт
|
7. |
Вичерпний перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, а також вимоги до них |
Заява про прийняття в експлуатацію об’єкта, до якої додаються: |
8. |
Порядок та спосіб подання документів, необхідних для отримання адміністративної послуги |
Подається особисто замовником (його уповноваженою особою) або надсилається рекомендованим листом з описом вкладення до центру надання адміністративних послуг Тетіївської райдержадміністрації |
9. |
Платність (безоплатність) надання адміністративної послуги |
Безоплатно |
У разі платності: |
||
1) |
Нормативно-правові акти, на підставі яких стягується плата |
|
2) |
Розмір та порядок внесення плати (адміністративного збору) за платну адміністративну послугу |
|
3) |
Розрахунковий рахунок для внесення плати |
|
10. |
Строк надання адміністративної послуги |
Десять робочих днів з дня надходження декларації |
11. |
Перелік підстав для відмови в наданні адміністративної послуги |
Подання чи оформлення декларації з порушенням вимог, установлених Порядком, у тому числі у разі виявлення невідповідності поданих документів вимогам законодавства, недостовірних відомостей у поданих документах |
12. |
Результат надання адміністративної послуги |
Реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації та внесення даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів |
13. |
Способи отримання відповіді (результату) |
Інформація щодо зареєстрованої декларації про готовність об'єкта до експлуатації розміщується на офіційному сайті Держархбудінспекції у розділі "Реєстр дозвільних документів" в єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів |
14. |
Примітка |
|
Керуюча справами (секретар) виконкому І.В. Погоріла
Додаток 2
до рішення виконавчого комітету
Тетіївської міської ради від 28.09 2018 р.
№ 115
Технологічна картка
адміністративної послуги з реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації
Відділ державного архітектурно-будівельного контролю
виконавчого комітету Тетіївської міської ради
№ п/п |
Етапи опрацювання звернення про надання адміністративної послуги |
Відповідальна посадова особа |
Структурні підрозділи, відповідальні за етапи (дію, рішення) |
Строки виконання етапів (дії, рішення) |
1. |
Реєстрація документів, отриманих через центр надання адміністративних послуг Тетіївської райдержадміністрації |
Провідний спеціаліст або начальник Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Тетіївської міської ради |
- |
Один робочий день |
2. |
Розгляд декларації |
Провідний спеціаліст або начальник Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Тетіївської міської ради |
- |
Сім робочих днів |
3. |
Реєстрація декларації |
Провідний спеціаліст або начальник Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Тетіївської міської ради |
- |
Два робочі дні |
Керуюча справами (секретар) виконкому І.В. Погоріла
УКРАЇНА
ТЕТІЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
«28» вересня 2018 року № 116
м Тетіїв
Про винесення на обговорення Порядку
функціонування та утримання кладовищ
міста Тетієва та старостинських округів
Тетіївської міської ОТГ
Розглянувши лист комунального підприємства «Дібрівка-Обрій)» про необхідність прийняття Положення про порядок функціонування та утримання кладовищ в старостинських округах, відповідно до Закону України «Про поховання та похоронну справу» ( ст. 8 ч. 6, ст.. 23), керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», пп.2 п.а ст. 28 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет
В И Р І Ш И В:
- Винести на обговорення територіальної громади міста Положення про порядок функціонування та утримання кладовищ міста Тетієва та старостинських округів Тетіївської міської ОТГ (додається).
- Розмістити дане Положення на сайті міської ради, оголошення про проведення обговорення надрукувати в районній газеті «Тетіївська земля».
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на керуючу справами (секретаря) виконкому І.В.Погорілу.
Міський голова Р. В.Майструк
Додаток
до рішення виконавчого комітету
Тетіївської міської ради від 28.09 2018 р.
№ 116
ПОРЯДОК
функціонування та утримання кладовищ
м. ТетІЄва та старостинських округів ОТГ
Порядок розроблено з метою реалізації положень Закону України «Про поховання та похоронну справу» та відповідно до Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України № 193 від 19.11.2003 р.
- Вимоги до розміщення та облаштування кладовищ
- 1 Для розміщення кладовищ, здійснення поховань, надання ритуальних та похоронних послуг, комунальним підприємствам «Житлокомунсервіс» та «Дібрівка-Обрій» надаються в м. Тетієві та старостинських округах земельні ділянки у постійне користування відповідно до вимог земельного законодавства та гігієнічних вимог щодо облаштування і утримання кладовищ у населених пунктах України (ДсанПІН 2.2.2.028.99).
- 2. Місця поховань (кладовища) повинні мати сплановану і впорядковану територію, упорядковані під'їзні шляхи, бути забезпеченими транспортним зв'язком з населеним пунктом.
- 3.Функціонування кладовищ м. Тетієва забезпечує комунальне підприємство «Житлокомунсервіс», в старостинських округах ОТГ комунальне підприємство «Дібрівка-Обрій».
- 4. Територія кладовищ повинна бути обов'язково огороджена, поділена на ділянки-сектори, що відокремлюються поміж собою дорогами шириною 3,5м з розрахунку одностороннього руху. Місця для роз'їзду автотранспорту повинні розташовуватися на перехресті доріг і мати радіус повороту. Проїжджа частина центральної дороги повинна бути шириною від 6,5м до 9м.
Сектори території місць поховань поділяються на ряди та місця, відстань між рядами повинна бути один метр, між ділянками поховань в ряду - 0,5м.
Сектори можуть мати розміри 30x30, 30x40, 40x40, 40x50 метрів з розташуванням від 200 до 500 могил для забезпечення перенесення труни на руках від катафалка до місця поховання.
Згідно зі схемою планування кладовища визначається нумерація секторів, яка наноситься на показник у кутку сектора поблизу дороги.
- 5. Кладовище облаштоване:
- господарським двором, на якому розташовані допоміжні будівлі, ритуальні майданчики;
- водопостачанням для поливання зелених насаджень, водою, яка передбачена для технічних потреб відвідувачів та персоналу;
- освітленням: біля входу, на головних алеях, доріжках, що поділяють кладовища на окремі сектори;
- спеціальними місцями для розміщення контейнерів зі сміттям, тощо; туалетами з водонепроникним вигребом, до якого забезпечено вільний під'їзд асенізаційного транспорту.
На території місць поховань не можуть бути розміщені об'єкти іншої, крім комунальної форми власності, за винятком намогильної споруди, склепу та колумбарної ніші, які є власністю особи, що придбала їх за власні кошти.
- 6. Території місць поховань підлягають озелененню з найбільшим збереженням існуючих насаджень.
- Вимоги щодо експлуатації кладовищ, реєстрації поховань та перепоховань, обліку намогильних споруд на місці поховань
- 1. На вході до кладовища на спеціальному щиті вивішуються для населення основні положення Закону України «Про поховання та похоронну справу», інші нормативно-правові акти та режим роботи кладовища. Установлюється щит із зображенням схематичного плану кладовища, із зазначенням секторів з номерами, місць почесного поховання, напрямку головної алеї та основних доріг, розташування будівельних споруд, допоміжних будівель, громадського туалету тощо.
- 2. Поховання померлих, чи їх праху після кремації здійснюється лише на підставі свідоцтва про смерть та оформленого в установленому порядку договору-замовлення на організацію та проведення поховання (далі договір-замовлення).
Доставка труни з тілом померлого на кладовищах міста Тетієва та старостинських округів ОТГ здійснюється спеціальним автотранспортом з дотриманням вимог санітарно-епідеміологічного законодавства.
Оформлення договору-замовлення та здійснення поховання проводиться відповідно до необхідного мінімального переліку вимог щодо порядку організації поховання і ритуального обслуговування населення, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України від 19.11.2003р. №193 та зареєстрованого Міністерством юстиції України 08.09.2004р. за №1112/9711.
- 3. За зверненням Виконавця волевиявлення чи особи, яка взяла на себе зобов'язання поховати померлого, на території кладовища безоплатно виділяється місце для поховання померлого.
На бажання Виконавця волевиявлення чи особи, яка взяла на себе зобов'язання поховати померлого, для поховання двох чи більше померлих безоплатно виділяється місце для родинного поховання. Виконання волевиявлення померлого на поховання його тіла (останків) або праху на вказаному місці поховання, поряд з раніше померлими гарантується за наявності на вказаному місці поховання вільної ділянки землі або могили раніше померлого близького родича. У інших випадках можливість виконання волевиявлення померлого про поховання його тіла на вказаному ним місці поховання визначається з урахуванням заслуг померлого перед суспільством і державою.
- 4. Кожне поховання померлого здійснюється в окремій могилі.
- 5. Довжина могили для дорослого повинна бути не менш двох метрів, ширина – 1м, глибина не менш 1,5м. від поверхні землі до кришки труни, з урахуванням місцевих ґрунтових кліматичних умов. У разі поховання померлих дітей розміри могили можуть бути відповідно зменшені.
Відстань від дна могили до рівня стояння ґрунтових вод повинна бути не менш 0,5м, висота намогильного гробка – 0,5м. У разі поховання тіла померлого в сидячому положенні, товщина ґрунту над тілом померлого від поверхні землі має бути не меншою за 1 метр.
- 6. Поховання урн з прахом здійснюється в спеціально побудованих колумбаріях чи пристосованих для цього огороджувальних стінах кладовищ, конструкція яких повинна передбачати не більш трьох рядів ніш по вертикалі та забезпечувати вільний доступ до них.
Для поховання урни з прахом у землю виділяється місце розміром 0,8м х 0,8м, де можливе розташування декількох урн, виходячи з розрахунку встановлення їх по вертикалі. Глибина поховання не нормується.
На території кладовищ допускається улаштування, в межах місця поховання, відведеного у встановленому порядку, сімейних склепів. Виділення ділянок під будівництво, архітектурно-планувальні рішення та умови поховання в кожному конкретному випадку узгоджується з місцевими закладами санепідемслужби. Поховання померлих у сімейних склепах повинно здійснюватись у металевих, герметично запаяних трунах.
- 7. Під кожну могилу надається ділянка таких розмірів:
Назва поховання |
Розмір земельної ділянки |
Розмір могили |
|||
|
Площа, кв.м |
Довжина, м |
Ширина, м |
Довжина, м |
Ширина, м |
Родинне |
6,6 |
2,2 |
3,0 |
2,0 |
1,0 |
Подвійне |
4,8 |
2,2 |
2,2 |
2,0 |
1,0 |
Одинарне |
3,3 |
2,2 |
1,5 |
2,2 |
1,0 |
Урна з прахом |
0,64 |
0,8 |
0,8 |
0,8 |
0,8 |
Примітка: у разі поховання померлого в нестандартній труні виконується могила залежно від довжини труни.
- 8. Рішенням виконавчого комітету Тетіївської міської ради у місцях поховань відведені сектори для почесних поховань. Рішення про почесне поховання приймається в кожному конкретному випадку.
- 9. Для поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян від поховання яких відмовилися рідні, невпізнаних трупів надається земельна ділянка під одинарне поховання.
- 10. Кожне поховання та перепоховання реєструється в спеціальній Книзі реєстрації поховань та перепоховань померлих громадян (далі - Книга реєстрації), форма якої затверджена Наказом Держжитлокомунгоспу України № 193 від 19.11.2003 р.
Запис до Книги реєстрації здійснюється за роками, у цілому по кладовищу чи, де це необхідно, окремо за кожним сектором. Усі графи Книги реєстрації обов'язково заповнюються чорним або фіолетовим чорнилом. Виправлення написаного в Книзі реєстрації не допускається. Книга реєстрації має бути прошнурованою, пронумерованою та скріпленою печаткою. Книга реєстрації зберігається на кладовищі постійно, в разі ліквідації кладовища, передається на зберігання до міського архіву.
Після здійснення поховання Виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов'язалася поховати померлого, як користувачу місця поховання видається відповідне свідоцтво про поховання, яке дає право на встановлення намогильної споруди в межах могили, вирішення питання про проведення під поховання, облаштування місця поховання, здійснення інших дій, які не суперечать чинному законодавству.
- 11.Перепоховання останків померлих допускається у виняткових випадках при наявності обґрунтованої причини. Для прийняття рішення щодо здійснення перепоховання останків померлого користувач місця поховання подає до КП «Житлокомунсервіс» та КП «Дібрівка-Обрій» такі документи:
- заяву користувача з обґрунтованими причинами перепоховання;
- висновок місцевого закладу санепідемслужби про можливість ексгумації;
- лікарське свідоцтво про смерть;
- дозвіл виконавчого комітету Тетіївської міської ради на поховання останків на іншому кладовищі.
За результатами розгляду поданих документів КП «Житлокомунсервіс» виноситься рішення про перепоховання останків померлого на інше місце поховання чи, у разі відсутності підстав, надається користувачу обґрунтована письмова відмова.
КП «Житлокомунсервіс» та КП «Дібрівка-Обрій» забезпечують оформлення договору-замовлення на перепоховання та призначає термін його проведення.
Ексгумація здійснюється як правило у зимовий період, через рік після поховання в піщаних ґрунтах і через три роки – при похованні у зволожених ґрунтах важкого механічного складу та глиняних ґрунтах. Ексгумація проводиться в присутності медичного працівника, участь якого при проведенні перепоховання забезпечує користувач. Винятком з правил є перепоховання урни з прахом, а також ексгумація трупа, яка здійснюється згідно із статтею 192 Кримінально-процесуального кодексу України.
Після ексгумації могила повинна бути засипана, поверхня ґрунту розрівняна та засіяна травою. Роботи по облаштуванню могили після ексгумації виконуються на підставі договору-замовлення з користувачем.
Про виймання останків із могили робиться запис у Книзі реєстрації, а при похованні в іншому місці робиться новий запис до Книги реєстрації.
- 12. На могилах (місцях родинного поховання) у межах наданої земельної ділянки, можуть установлюватися намогильні споруди та елементи благоустрою могили.
Для установлення намогильної споруди користувач місця поховання подає в м. Тетієві до КП «Житлокомунсервіс», в старостинських округах до КП «Дібрівка-Обрій такі документи:
- оригінал свідоцтва про смерть похованого;
- свідоцтво про поховання;
- документи, що підтверджують придбання намогильної споруди, її ціну та дату реалізації;
- реквізити виконавця намогильної споруди, гарантійний талон.
Після виконання робіт з облаштування могили користувач зобов'язаний забезпечити прибирання біля могили та винесення сміття до спеціально відведених місць на кладовищі. Установлені намогильні споруди реєструються КП «Житлокомунсервіс» та КП «Дібрівка-Обрій в Книзі обліку намогильних споруд (далі – Книга обліку).
Термін зберігання Книги обліку намогильних споруд постійний. Записи до Книги обліку проводяться по мірі встановлення. Заповнюється Книга обліку в одному примірнику.
Усі намогильні споруди, що встановлюються на могилі, повинні відповідати стандартам та технологіям.
3. Утримання місць поховань
3.1. КП «Житлокомунсервіс» та КП «Дібрівка-Обрій забезпечують:
- на підставі договору-замовлення безперешкодний проїзд на території кладовища транспорту, який організовує та здійснює поховання померлого;
- постійне прибирання алей, проїздів, доріжок та систематичне вивезення сміття;
- справність водопроводу, дотримання чистоти та порядку в місцях загального користування;
- проведення поточного та капітального ремонтів зовнішньої огорожі, будівель і споруд, замощення алей, доріг, доріжок та інших елементів благоустрою;
- покіс трав;
- охорону території кладовища, за рахунок коштів місцевого бюджету здійснює спецслужба, яка має дозвіл на охорону об'єктів.
3.2. На території кладовища забороняється:
- порушувати тишу і порядок;
- кататися на санках, ковзанах і лижах;
- проводити обрізування, посадку та пересадку дерев без погодження з адміністрацією кладовища;
- вигулювати та випасати тварин;
- накопичення сміття не на визначеному для цього міста збирання;
- встановлення столів і лав не в місцях виділеної ділянки для поховання.
3.3. Утримання кладовищ, військових братських та одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань, братських могил, а також могил померлих одиноких громадян, померлих осіб без певного місця проживання, померлих, від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань знайдених невпізнаних трупів забезпечується підприємствами, визначеними виконавчим комітетом Тетіївської міської ради, за рахунок коштів міського бюджету.
Утримання місць поховань, що перебувають на державному обліку як об'єкти культурної спадщини, забезпечується спеціалізованим підприємством, визначеним виконавчим комітетом Тетіївської міської ради, із залученням органів охорони культурної спадщини відповідно до їх повноважень.
Утримання в належному естетичному та санітарному стані могил, місць родинного поховання, намогильних споруд і склепів здійснюється відповідно їх користувачами (власниками) за рахунок власних коштів.
3.4. Озеленення проводиться комунальними підприємствами «Житлокомунсервіс» та «Дібрівка-Обрій» навколо території кладовищ, всередині секторів поховання, в місцях, які не пов'язані з наступним порушенням ґрунтів, створюються зелені групи.
Озеленення на ділянках могил здійснюється користувачами могил з погодженням адміністрації кладовища для уникнення глибокого порушення ґрунтового покриву та намогильних споруд. Для отримання погодження до КП «Житлокомунсервіс» та КП «Дібрівка-Обрій» подається відповідна заява.
3.5. У разі осквернення могил, місць родинного поховання, навколишнього руйнування чи викрадення намогильних споруд та склепів адміністрації комунальних підприємств «Житлокомунсервіс» та «Дібрівка-Обрій» повідомляє правоохоронні органи.
3.6. У разі природного руйнування намогильних споруд, гарантійний термін яких скінчився, їх відновлення здійснюється за рахунок користувача.
3.7. Відшкодування власникам матеріальних збитків здійснюється у разі крадіжок, осквернення чи пошкодження намогильної споруди тільки якщо вона зареєстрована в установленому порядку.
Керуюча справами (секретар) виконкому І.В.Погоріла