Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ПРАВО НА ТИШУ І ВІДПОЧИНОК, ЩОБ ВІДСТОЯТИ СВОЇ ПРАВА?

Дата: 27.08.2019 11:07
Кількість переглядів: 95

Стається, що сусіди заважають нам ремонтом або шумлять до самої ночі, чи галаслива компанія на вулиці не реагує на ваші зауваження. Що робити в таких випадках? 

В Україні існують обмеження за рівнем шуму як у приміщеннях, так і на вулиці, тому порушники мають нести відповідальність. У випадку, коли ваші спроби владнати ситуацію проханням/попередженням не закінчилися успіхом, безперечно необхідно викликати поліцію.
У відповідності до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", рівень шуму не може перевищувати показники, встановлені санітарними нормами, у:
- житлових будинках і прибудинкових територіях;
- лікувальних, санаторно-курортних закладах, будинках-інтернатах, закладах освіти, культури;
- готелях та гуртожитках;
- розташованих в межах населених пунктів закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;
- інших будівлях і спорудах, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
- парках, скверах, зонах відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.
Законом України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" забороняється з 22:00 до 8:00 голосно співати і кричати, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами шуму, запускати салюти, феєрверки і використовувати піротехнічні засоби.
В свою чергу, у робочі дні така заборона триває з 21:00 до 8:00, а у святкові та неробочі дні цілодобово забороняється проводити ремонтні роботи, що супроводжуються шумом. В обов'язковому порядку, особа, що проводить ремонтні роботи, зобов'язана повідомити мешканців прилеглих квартир про початок таких робіт. А вже, за наявності згоди мешканців всіх прилеглих квартир (бажано письмової), ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.
Одночасно із зазначеним, ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ проведення робіт (без дотримання вказаних вище правил), які викликають значний гамір, у наступних випадках:
- гамір з квартири не поширюється за межі квартири;
- проводяться роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварій та інших надзвичайних ситуацій або припинення (попередження) правопорушень;
- проходять збори, мітинги, демонстрації, інші масові заходи, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування;
- проводяться невідкладні роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель;
- проходять святкові заходи, спортивні змагання.
За санітарними нормами, максимально допустимі рівні шуму:
- для житлових кімнат квартир, житлових приміщень будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, спальних приміщень в дитячих дошкільних установах і школах-інтернатах, складає - вдень до 55 децибелів, вночі (з 22:00 до 8:00) - до 45 децибелів;
- для територій, які прилягають до житлових будинків - вдень до 70 децибелів, вночі - до 60 децибелів;
- для майданчиків відпочинку на території мікрорайонів і груп житлових будинків, будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, майданчиків дитячих дошкільних установ, шкіл та інших навчальних закладів - до 60 децибелів.
У випадках, коли мирним шляхом не вдається домовитися з сусідом щодо дотримання вимог нормативів тиші, тоді є можливість притягнути таку особу до відповідальності. Рекомендуємо викликати патрульних і відразу скласти і подати заяву та проконтролювати складання протоколу! Звертаємо увагу, що в разі, коли поліції не вдасться відразу поспілкуватися з порушниками, то ще буде 30 днів, щоб розглянути вашу заяву-звернення і покарати порушників тиші.
При доведенні провини галасливого порушника - з нього стягується штраф, максимальний розмір якого - 255 грн.. А за повторне таке порушення протягом року - 510 грн, з конфіскацією предметів порушення тиші (наприклад - перфоратора або відбійного молотка).
При порушенні тиші із супроводом особливої зухвалості чи цинізму (коли особа, що спричинила шум не реагує на прохання, попередження, правоохоронні органи, заборонений час для шуму), що має прояви грубого порушення громадського порядку, то цілком можливо і кримінальне покарання за хуліганство.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь