Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Розпорядження "Про розгортання та функціонування Пунктів незламності в Тетіївській міській територіальній громаді"

Дата: 16.12.2022 09:50
Кількість переглядів: 26

 

 

 

 

 

 

 

 

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

ТЕТІЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

30 листопада 2022р.                                                          Тетіїв                                                                                   № 142

Про розгортання та функціонування Пунктів незламності в Тетіївській міській територіальній громаді

 

Керуючись підпунктом 1 пункту а статті 34, частини 6 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» (із змінами), Указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (із змінами), № 68/2022 «Про утворення військових адміністрацій», протоколу засідання оперативного штабу Ради оборони Київської області від 24 листопада 2022 року № 174 (щодо затвердження Протоколу роботи Пунктів незламності у Київській області та Плану розгортання Пунктів незламності), Наказу начальника Київської обласної військової адміністрації від 29 листопада 2022 року № 71 «Про додаткові заходи по забезпеченню захисту цивільного населення»  з урахуванням критичної ситуації, що склалася у зв’язку з масованими терористичними атаками російської федерації по об’єктах критичної та цивільної інфраструктури, для надання допомоги населенню в умовах надзвичайної ситуації, жорстких погодних умов та при тривалих відключеннях електроенергії, забезпечення предметами першої необхідності та доступом до інформації:

 

 1. Розгорнути роботу Пунктів незламності в Тетіївській міській територіальній громаді на базі:
 • Тетіївський ліцей № 3 Тетіївської міської  ради Білоцерківського району Київської області за адресою: Київська область, Білоцерківський район, м. Тетіїв, вул. Академіка Байраківського, 59;
 • Адміністративної будівлі Тетіївської  міської ради Білоцерківського району Київської області за адресою: Київська область, Білоцерківський район, м. Тетіїв, вул. Януша Острозького, 5;
 • Кашперівський ліцей Тетіївської міської ради Білоцерківського району Київської області за адресою: Київська область, Білоцерківський район, с. Кашперівка, вул. Київська, 9.
 • Денихівський ліцей Тетіївської міської ради Білоцерківського району Київської області за адресою: Київська область, Білоцерківський район, с. Денихівка, вул. Шевченка, 91.
 • П’ятигірський ліцей Тетіївської міської ради Білоцерківського району Київської області за адресою: Київська область, Білоцерківський район, с. П’ятигори, вул. Київська, 40.

 

 1. Головному спеціалісту відділу житлово-комунального господарства, надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Тетіївської міської ради  Івану Шмаркатюку організувати підготовку до  функціонування Пунктів незламності відповідно до Алгоритму дій на випадок надзвичайної ситуації «блек-аут» та Алгоритму розгортання та функціонування пунктів незламності, що додаються.
 2. Заступнику з гуманітарних питань Тетіївського міського голови Надії Дячук організувати роботу Пунктів незламності та забезпечити чергування відповідальних працівників.
  1. До чергування в Пунктах незламності залучати працівників закладів освіти, культури, молоді та спорту, соціального захисту та виконавчого комітету Тетіївської міської ради.

 

 1. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

 

 

Міський голова                                    Богдан БАЛАГУРА

    

Додаток

до розпорядження міського голови 30.11.2022 № 142

Алгоритм розгортання та функціонування Пунктів незламності

 1. Пункт незламності – спеціальний об’єкт, який функціонує у випадку настання критичних ситуацій, зокрема, тривалої відсутності електропостачання (стан Блекауту), відсутності мобільного зв’язку, опалення, водопостачання, водовідведення забезпечений автономними електро-, теплопостачанням, зв’язком та освітленням, достатнім запасом води і продуктів, інформаційних матеріалів тощо.

2. Місця розгортання Пунктів незламності:

- будівля місцевої ради;

- будівлі освітніх закладів (шкільних)

3. Комплектація пунктів незламності:

 • генератори, комплекти освітлення та мережеві подовжувачі;
 • теплові пушки, у разі їх відсутності твердопаливні печі для обігріву;
 • системи супутникового зв’язку Starlink, або інші засоби зв’язку (у взаємодії з органами влади);
 • меблі (стільці, лавки, столи);
 • ємності для питної та технічної води; вогнегасники;
 • медичні аптечки, із засобами для надання долікарської допомоги людям;
 • засоби приготування гарячих напоїв (чайники, термоси, термопоти тощо) та одноразовий посуд;
 • інструкції для населення щодо порядку дій у разі порушення роботи систем життєзабезпечення з урахуванням всіх можливих ризиків;
 • інструкції щодо дій у разі повітряної тривоги та показчики щодо розміщення найближчого укриття.
 • інформація про адреси мережевих магазинів, АЗС, банківських установ, ресторанних закладів, які працюватимуть на альтернативному живленні.

 

ВАЖЛИВО! Комплектування та функціонування пунктів незламності здійснюється з урахуванням наявного ресурсу органів місцевого самоврядування.

4. Додаткові дії для забезпечення роботи пунктів незламності:

 • Сформувати із представників ОМС/ДСНС та представників інших територіальних органів виконавчої влади регіону координаційний штаб, який координуватиме роботу «Пунктів незламності» і оперативно реагуватиме на можливі критичні ситуації.
 • Організувати взаємодію з волонтерськими організаціями щодо можливості забезпечення пунктів незламності продуктами харчування, теплими речами та предметами першої необхідності.
 • Органами місцевої влади встановлюються та утримуються біотуалети поблизу пунктів незламності.
 • Утримується постійний запас пального (паливних дров) та води із розрахунку на три доби.
 • Розробити Правила перебування в приміщеннях «Пунктів незламності», з урахуванням наявної кількості місць та інших ресурсів, необхідних для надання безоплатних послуг населенню та забезпечити інформування населення щодо необхідності дотримання цих правил.
 • За можливості відокремити роботу «Пунктів незламності» від роботи пунктів по допомозі безпритульним.
 • Забезпечити чергування представників поліції поблизу кожного «Пункту незламності» для уникнення можливих суперечок або бійок.

 

5. Порядок функціонування пунктів незламності:

 • пункти незламності функціонують у цілодобовому режимі;
 • організовано цілодобове позмінне чергування відповідальних осіб, встановлено регламент зв’язку з пунктами зв’язку пожежно-рятувальних підрозділів та оперативно-координаційним центром територіального органу ДСНС;
 • забезпечено дотримання заходів протипожежної безпеки і санітарно-гігієнічних норм;
 • передбачено залучення представників місцевих органів влади та інших служб цивільного захисту до роботи пунктів з урахуванням потреб і звернень громадян;
 • відпрацьовано з обласними управліннями охорони здоров’я порядок надання лікарської допомоги постраждалим у медичних закладах, найближче розташованих до пунктів незламності;
 • організовано через засоби масової інформації та соціальні служби інформування населення щодо місця знаходження пунктів незламності, порядку їх функціонування та видів допомоги, що в них надається;
 • на шляхах під’їзду до пунктів незламності встановлено інформаційні покажчики щодо їх функціонування;
 • організовано щоденне інформування про встановлення пунктів незламності та кількості осіб, яким надано в них допомогу – інформувати РВА і ОВА.

 

Алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації «блек-аут»

 

ЕТАП ПІДГОТОВКИ

 1. Забезпечити наявність генератора і старлінку (інших інтернет ресурсів) для постійного зв’язку в ОМС та закладах освіти.
 2. Привести в стан готовності стаціонарні «Пункти незламності», де люди зможуть зарядити електронні пристрої, обігрітися, отримати інформацію про поточну ситуацію, скористатися інтернет-зв’язком (Старлінки) та іншу допомогу. Алгоритм розгортання додається.
 3. Актуалізувати дані про всі об’єкти, де є можливість розгорнути стаціонарні «Пункти незламності» (школи, ОМС) та мобільні «Пункти незламності» ДСНС за формою.
 4. Визначити для кожного «Пункту незламності» відповідальних осіб (не менше двох осіб для роботи позмінно) від місцевої влади, які забезпечуватимуть комунікацію з людьми і роботу пункту незламності.
 5. Контакти відповідальних осіб по кожному «Пункту незламності» надати для створення чат-боту, в який вони будуть отримувати необхідні інструкції.
 6. Спільно з поліцією, ДСНС, ОМС і комунальними службами скласти План інформування людей про роботу «Пунктів незламності» та про адреси мережевих магазинів, АЗС, банківських установ, ресторанних закладів, які працюватимуть на альтернативному живленні в умовах відсутності мобільного- та інтернет-зв’язку.
 7. Спільно з поліцією, ДСНС, ОМС, соціальними і комунальними службами скласти План підтримки людей похилого віку і людей, які мають проблеми з мобільністю на випадок відсутності електроенергії і опалення.
 8. Перевірити наявність запасу пального із розрахунку мінімум на 3 доби для забезпечення роботи генераторів в лікарнях та на інших об’єктах критичної інфраструктури (вода, хліб, газ, опалення тощо), необхідної для забезпечення життєдіяльності людей.
 9. Спільно з ДСНС актуалізувати наявність додаткових генераторів для забезпечення роботи об’єктів критичної інфраструктури, необхідної для забезпечення життєдіяльності людей.
 10. Актуалізувати місцевий План розгортання сил і засобів на випадок надзвичайної ситуації.
 11. Сформувати із представників ОМС/ДСНС та представників інших територіальних органів виконавчої влади регіону координаційний штаб, який координуватиме роботу «Пунктів незламності» і оперативно реагуватиме на можливі критичні ситуації. Поінформувати РВА і ОВА про склад координаційного штабу і контакти його учасників.
 12. Провести засідання місцевої територіальної комісії ТЕБ та НС для належної координації під час надзвичайної ситуації.
 13. За результатами проведених засідань забезпечити комунікацію і довести до людей інформацію про підготовку до розгортання «Пунктів незламності» та про адреси мережевих магазинів, АЗС, банківських установ, ресторанних закладів, які працюватимуть на альтернативному живленні (будуть нанесені на мапу разом з «Пунктами незламності»).

 

ЕТАП НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ «БЛЕК-АУТ»

 

 1. Після отримання повідомлення про настання надзвичайної ситуації привести в дію відповідний План розгортання сил і засобів.
 2. Після отримання офіційного повідомлення від КОВА про настання надзвичайної ситуації забезпечити розгортання стаціонарних «Пунктів незламності» (школи, ОМС) та мобільних «Пунктів незламності» (ДСНС) (не пізніше 2 годин з моменту отримання офіційного повідомлення про настання надзвичайної ситуації)  від отримання повідомлення про надзвичайну ситуацію.
 3. Забезпечити інформування людей усіма доступними засобами про адресу «Пунктів незламності» та про адреси мережевих магазинів, АЗС, банківських установ, ресторанних закладів, які працюватимуть на альтернативному живленні.
 4. Забезпечити оперативне інформування РВА, ОВА про розгортання і роботу «Пунктів незламності».

 

Міський голова                                            Богдан БАЛАГУРА

 

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь