Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про винесення на обговорення підвищення платних послуг КЗ «Тетіївська дитяча музична школа»

Дата: 02.02.2021 14:01
Кількість переглядів: 29

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

 

 

ТЕТІЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

РІШЕННЯ

 

28.01.2021 р.                                  Тетіїв                             №  18

 

Про винесення на обговорення

підвищення платних послуг КЗ «Тетіївська

дитяча музична школа»

 

       З метою зміцнення та розвитку матеріально-технічної бази КЗ «Центр позашкільної освіти» Тетіївської міської ради,  відповідно до розділу V статті 26 та статті 28 Закону України «Про позашкільну освіту», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  виконавчий комітет

міської ради

В И Р І Ш И В:

 

1. Винести на обговорення  платні послуги  КЗ «Тетіївська  дитяча музична  

    школа», а саме:

 

 •   Гітара
 • Фортепіано              200 грн. (було 120 грн.)
 • Сольний спів
 • Баян, акордеон
 • Бандура                             100 грн. (було 75 грн.)
 • Духові інструменти
 • фортепіано – 60,00 грн., (замість 50 грн)
 • бандура – 40,00 грн. (замість 35 грн)
 • Затвердити  оренду баяна та акордеону – 40,00 грн.

   

2. Відділу електронного урядування та зв’язків з громадськістю виконавчого  

    комітету Тетіївської міської ради (Дубін А.) забезпечити оприлюднення

    даного рішення на офіційному сайті Тетіївської міської ради в мережі

    Інтернет.

 

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на в.о.заступника  

    міського голови з гуманітарних питань І.В.Погорілу

 

              Перший заступник

              міського голови                                        Василь КИЗИМИШИН

 

Аналіз

регуляторного впливу проекту рішення

Тетіївської міської територіальної громади
Про встановлення щомісячної плати та встановлення додаткових пільг

за навчання у КЗ «Тетіївська дитяча музична школа» на 2020-2021
та 2021-2022 навчальні роки

1.        Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.

На виконання Закону України „ Про освіту”, Закону України „ Про позашкільну освіту”, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від

 1. № 260 „ Про встановлення розміру плати за навчання у державних школах естетичного виховання дітей”, постанови Кабінету Міністрів України від
 1. № 534 „ Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури і мистецтв, заснованими на державній та комунальній формі власності”, у зв’язку з тим, що на законодавчому рівні відбулися зміни, які впливають на собівартість послуги ( підвищення цін на енергоносії та комунальні послуги, підвищення мінімальної заробітної плати ) виникла необхідність переглянути затверджені рішенням виконавчого комітету від 30.10.2019  року № 168 розміри батьківської плати на місяць .
 2. Значне зростання заробітної плати і зростання вартості енергоносіїв потребує значного збільшення асигнувань на утримання закладів. Однак, асигнувань із місцевого бюджету по загальному фонду кошторису недостатньо для забезпечення виконання дитячою музичною школою функціональних обов’язків відповідно до Статуту в повному обсязі.

Значною частиною проекту регуляторного акту є затвердження пільгових категорій дітей, як це передбачено документами та встановлення додаткових пільг, завдяки можливостей бюджету.

Обґрунтування необхідності державного регулювання:

Збільшення витрат на утримання виховання дітей у мистецьких школах потребує врегулювання цього питання шляхом затвердження нових розмірів плати за навчання (батьківської плати) у КЗ «Тетіївська дитяча музична школа».

 1. Цілі регулювання
 • отримання додаткових джерел фінансування для поліпшення статутної діяльності школи;
 • впорядкування цін на платні послуги, що надаються школою;
 

 

 • спрямування отриманих за надані послуги коштів на виплату заробітної плати викладачам, покращення матеріально-технічної бази та інші видатки школи.
 • залучення до навчання дітей пільгових категорій;
 1. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей.

Для забезпечення досягнення встановленої мети даним проектом регуляторного акта пропонується встановлення чітко визначених розмірів батьківської плати за навчання у КЗ «Тетіївська дитяча музична школа» відділу культури, релігії,молоді та спорту виконавчого комітету Тетіївської міської ради Тетіївської міської територіальної громади.

Альтернативи щодо вирішення даної проблеми немає. В умовах постійного підвищення цін на енергоносії та комунальні послуги, підвищення мінімальної заробітної плати залишити на теперішньому рівні витрати на утримання школи не є реальним.

Обраний спосіб:

- відповідає вимогам чинного законодавства;

 • забезпечує досягнення цілей державного регулювання;
 • забезпечує реалізацію принципів державної регуляторної політики;
 1. Механізм і заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми шляхом прийняття регуляторного акту.

На сьогодні фінансовий ресурс бюджету не забезпечує у повному обсязі потреби школи. Тому, виникає необхідність вишукувати додаткові фінансові можливості щодо належного утримання закладу.

Для розв’язання проблеми музична школа пропонує надання платних послуг. Перелік платних послуг, які можуть надаватися музичними школами, що утримуються за рахунок бюджетних коштів затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.1997 № 534 Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури і мистецтв, заснованими на державній та комунальній формі власності”. Згідно цього переліку були розроблені розміри батьківської плати за навчання. В розрахунок розмірів були включені фактичні витрати музичної школи.

Таким чином, встановлення нових розмірів приведе до покращення фінансового стану музичної школи, часткового покриття видатків, пов’язаних з

 

 

його функціонуванням, утриманням та експлуатацією, що в свою чергу забезпечить зменшення обсягу видатків з місцевого бюджету та більш раціональне використання бюджетних надходжень.

 1. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття пропонованого регуляторного акта.

У разі прийняття регуляторного акта, музичною школою будуть реалізовані повноваження надані:

 • Законом України « Про освіту»;
 • Законом України «Про позашкільну освіту»;
 • Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1997 № 260 «Про встановлення розміру плати за навчання у державних школах естетичного виховання дітей»
 • Постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.1997 № 534 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури і мистецтв, заснованими на державній та комунальній формі власності»;
 • підпунктом 2 пункту а) статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Негативного впливу від прийняття нового регуляторного акта не передбачається. Для суб’єктів господарювання та населення впровадження цього регуляторного акта несе за собою незначне збільшення витрат щодо оплати платних послуг.

Вплив зовнішніх факторів на дію регуляторного акта.

Прийняття даного регуляторного акта дозволить чітко визначити затратний механізм бюджету та плати за навчання дітей (батьківської плати) КЗ «Тетіївська дитяча музична школа» відділу культури, релігії, молоді та спорту виконавчого комітету Тетіївської міської ради Тетіївської міської територіальної громади . Найбільш впливовими зовнішніми чинниками, що впливають на дію регуляторного акта буде зміна чинного законодавства та нормативно-правових актів у сфері початкової спеціалізованої мистецької освіти.

 
 

Оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного

 
 

акта.

 

 

Впровадження вимог цього регуляторного акта не потребує додаткових витрат з бюджету. Для суб’єктів господарської діяльності впровадження цього регуляторного акта також не потребує додаткових витрат.

Механізм повної або часткової компенсації можливої шкоди у разі настання очікуваних наслідків дії акта.

Державний нагляд та контроль за додержанням вимог регуляторного

акта.

Державний нагляд та контроль за додержанням вимог регуляторного акта щодо правильності розрахунку плати за навчання дітей (батьківської плати) у КЗ «Тетіївська дитяча музична школа» здійснюється контролюючими органами.

 1. Очікувані результати від прийняття регуляторного акта

Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого рішення припускає наведення аналізу вигод та витрат, які виникають у різних груп суб’єктів, на яких поширюється дія даного регуляторного акта. Даний регуляторний акт певним чином впливає на інтереси громади, органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання усіх форм власності.

Для визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, що виникнуть у різних груп суб’єктів, на яких поширюється його дія, нижче наведена таблиця аналізу вигод та витрат, яка визначає результати прийняття запропонованого проекту рішення.

Таблиця вигоди та витрат

 
 

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Інтереси орган місцевого

Самоврядування

Збільшення власних надходжень музичної школи

Процедура розробки регуляторної акта

Інтереси суб’єктів господарювання

Розширення

покращення видів платних послугу музичній школі

Часові та грошові витрати

 

Витрати або вигоди, які можуть виникнути внаслідок дії регуляторного акта не можуть бути кількісно визначеними. На дію цього регуляторного акта негативно можуть вплинути погіршення умов проживання населення, зменшення фінансових ресурсів. Кількість наданих послуг визначити заздалегідь (навіть приблизно ) неможливо.

 

 

 1. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного

акту.

Термін дії запропонованого регуляторного акта до початку нового навчального року . Але при необхідності можливе внесення до нього змін, доповнень та його відміни у разі зміни чинного законодавства, інших необхідних випадках. У разі виникнення необхідності , до нього можуть бути внесені зміни за підсумками аналізу відстеження його результативності.

 1. Показники результативності регуляторного акта.

Результативність даного проекту рішення буде відстежуватися за такими показниками:

Кількісними:

 

 

кількість вихованців, які навчаються в КЗ «Тетіївська дитяча музична школа»

 

 

- кількість дітей пільгових категорій , що навчається в даному закладі;

 

 

 • плановий контингент учнів по школі;

Якісними:

 • аналіз батьківської плати за фінансовий рік;
 • соціальна спрямованість даного проекту;
 • результативність діяльності закладу.
 1. Заходи з відстеження результативності регуляторного акта.

Відстеження результативності цього рішення здійснюється Відділом культури, релігії, молоді та спорту виконавчого комітету Тетіївської міської ради Тетіївської міської територіальної громади згідно з Методикою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308, за кількісними і якісними показниками з використанням статистичних та фактичних даних КЗ «Тетіївська дитяча музична школа»

Під час прийняття регуляторного акта, у встановлені чинним законодавством строки на врегулювання яких спрямована дія акта, проводитиметься відстеження результативності дії акта.

 

 

 

 

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь