Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА

Дата: 10.10.2017 14:57
Кількість переглядів: 10


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ
ПЕНСІЙНА РЕФОРМА: ЩО ЗМІНИТЬСЯ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ
Верховна Рада 288 голосами підтримала пенсійну реформу, яка передбачає осучаснення пенсій та підвищення з 1 жовтня мінімальної пенсії на 140 грн — із 1312 до 1452 грн.
Пенсійний фонд України провів підготовчу роботу для забезпечення перерахунків пенсій з 1 жовтня.  Зокрема, розроблено програмне забезпечення, з використанням якого органи Пенсійного фонду здійснили перерахунок пенсій і забезпечили виготовлення додаткових відомостей для виплати перерахованих пенсій.
Щодо строків виплати перерахованих пенсій, то виплату буде забезпечено додатковими відомостями у жовтні м-ці поточного року до 25 числа.
З урахуванням очікуваного перевиконання планових показників із власних доходів Пенсійний фонд до кінця поточного року забезпечить у повному обсязі виплату осучаснених пенсій з урахуванням зростання прожиткового мінімуму.
Насамперед пенсійна реформа забезпечить єдині принципи обчислення пенсій та усуне різницю в розмірах пенсій, призначених у різні роки. Зокрема, законом передбачено: 
- осучаснення (перерахунок) призначених раніше пенсій з урахуванням середньої зарплати за 2014, 2015 і 2016 роки (3764,40 грн) та зміненої з 1,35 на 1 величини оцінки одного року страхового стажу;
- скасування особливого порядку виплати пенсій пенсіонерам, які працюють; 
- нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу;
- визначення розмірів мінімальної пенсії за віком, доплат, надбавок, підвищень, визначених законодавством, виходячи з величини 1452 грн;
- порядок відновлення виплати пенсій жінкам, які достроково вийшли на пенсію після досягнення пенсійного віку 55 років.
Із 1 січня 2018 року пропонується встановити такі правила.
ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ У 60 РОКІВ
Пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності страхового стажу 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватися на один рік, і в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.
Якщо в 60-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років. Ці правила, як зазначали в уряді, діятимуть з урахуванням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам.
ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ У 63 РОКИ
У 63 роки пенсія за віком як для чоловіків, так і для жінок призначатиметься в разі наявності страхового стажу тривалістю від 15 до 25 років. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшуватиметься на один рік до досягнення в 2028 році 25–35 років страхового стажу.
Якщо в 63-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 63 до 65 років.
ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ У 65 РОКІВ
Починаючи з 1 січня 2019 року особам, у яких страховий стаж буде 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років.
Особи, що не матимуть страховий стаж (загальний) тривалістю 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги після досягнення 65 років за сукупним доходом сім'ї.
ВОДНОЧАС ЗАКОН ВСТАНОВЛЮЄ:
• новий порядок визначення мінімального розміру пенсії.
Із 1 січня 2018 року для осіб, які досягли 65 річного віку, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40% мінімальної заробітної плати, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
• механізм постійного осучаснення пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії, на коефіцієнт, що відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50% показника зростання середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року, в якому здійснюється збільшення.
ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ АВТОМАТИЧНИЙ ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ.
• перерахунок із 1 жовтня 2017 року пенсій, надбавок, підвищень та інших виплат з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на 1 грудня 2017 року (1373 грн) і збільшеного на 79 грн — до 1452 грн;
• особливий порядок обчислення стажу, який дає право на пенсію згідно зі статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
• новий порядок підтвердження страхового стажу та заробітної плати військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу. Зокрема, з 01.10.2017 страховий стаж та зарплата для таких осіб за період роботи з 01.07.2000 по 31.12.2016 враховується на підставі довідок про періоди служби та нараховані суми грошового забезпечення.
Для того щоб збалансувати бюджет Пенсійного фонду, пропонується звільнити пенсійну систему від невластивих видатків. Певні виплати, які нині здійснює Пенсійний фонд за рахунок надходжень від ЄСВ, будуть здійснюватись з інших джерел, зокрема з Державного бюджету.
Враховано пропозиції, схвалені постановою Верховної Ради за результатами розгляду законопроекту в першому читанні. Зокрема, збережено:
• право для жінок, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, на пільгове пенсійне забезпечення;
• право артистів на пенсію за вислугу років;
• право на пенсію за вислугу років осіб, які на день набрання чинності цього Закону мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення такої пенсії.
Окремо уряду доручено до 1 листопада поточного року подати на розгляд Верховної Ради законопроект щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь