Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ОБМЕЖЕННЯ ВОЛІ ДО 12 РОКІВ ЗА НАРУГУ НАД МОГИЛАМИ

Дата: 22.08.2019 15:45
Кількість переглядів: 76

 

 

 

 

Останніми роками в Україні відбувається збільшення соціально негативних явищ, які порушують громадський спокій. В результаті зростання насильства і жорстокості серед населення порушується моральність, заподіюється шкода правам і законним інтересам громадян, суспільству та державі. До подібних проявів антигромадської поведінки належить наруга над могилами. Вчинення даних злочинів свідчать про нагальну потребу захисту суспільної моралі в сфері шанобливого ставлення до померлих та місць їхнього поховання.
На жаль, тетіївчани та гості міста вважають цілком допустимим розпивати алкогольні напої на Кургані Слави, залишаючи після себе пусті пляшки, рештки їжі та сміття.
Наруги над могилою складають образливі для пам’яті померлих дії: розривання могили, знищення, зруйнування чи осквернення могили, квітника при могилі, пам’ятника, огорожі; та викрадення предметів, що знаходяться в місці поховання або на трупі. Тому наруга над могилою або іншим місцем поховання – це активні дії щодо їх осквернення (руйнування, розривання, знищення або пошкодження надмогильних споруд, елементів благоустрою могил, нанесення цинічних й зневажливих написів тощо). Такого типу злочинні діяння мають широкий суспільний резонанс та тісно пов’язані з національно-культурними та релігійними традиціями громадян.
Осквернення могили, як узагальнення відповідних способів вчинення злочину, виявляється в:
- нанесенні образливих написів фарбником на надмогильній споруді; 
- відправлення людських потреб на могилі (включаючи вимазування надмогильних споруд екскрементами); 
- псування портретів померлих домальовуванням образливих елементів; 
- спалювання вінків, іншого похоронного приладдя. 
Тому осквернення – це нескладні по механізму фізичні дії відносно місць поховання, що полягають в наданні їм образливого для суспільної моралі зовнішнього вигляду і що характеризуються відповідними матеріальними та ідеальними слідами. 
Під пошкодженням розуміється така зміна властивостей могили або інших місць поховання, при якому істотно погіршується їх стан, порушується цілісність, втрачається значна частина функціональних властивостей і воно стає частково або повністю непридатним для цільового використання. Пошкоджені надмогильні споруди або інші об’єкти піддаються відновленню, приведенню у початковий стан. Пошкодження могил або інших місць поховання зводиться до: 
- вилучення конструктивних частин споруди, будівлі, надгробка; 
- фізичних дій, направлених на приведення в часткову непридатність надмогильної споруди; 
- підпалу надмогильної споруди і приведення його в стан, що піддається подальшому відновленню. Під знищенням прийнято розуміти приведення об’єкта до повної непридатності.
Стаття 297. Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого
1. Наруга над могилою, іншим місцем поховання, над тілом (останками, прахом) померлого або над урною з прахом померлого, а також незаконне заволодіння тілом (останками, прахом) померлого, урною з прахом померлого, предметами, що знаходяться на (в) могилі, в іншому місці поховання, на тілі (останках, прахові) померлого - караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Осквернення або руйнування братської могили чи могили Невідомого солдата, пам’ятника, спорудженого в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни – радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, воїнів-інтернаціоналістів та миротворців, а також осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації або іншої держави, визнаної Верховною Радою України агресором, учасників Революції Гідності, борців за незалежністьУкраїни у XX столітті – караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою группою осіб, або з корисливих чи хуліганських мотивів, або щодо пам’ятника, спорудженого в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців, або поєднані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування – караються обмеженням волі на строк від чотирьох до п’яти років або позбавленням волі від чотирьох до семи років.
4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки - караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.

Інше місце поховання становить склеп, мавзолей, окремі поховання в парках, скверах, біля храмів, у лісових зонах, у горах, меморіальна стіна або її частина, де знаходиться урна з прахом померлого тощо.

 

 

Фото без опису  Фото без опису

 
 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь