ГУ ПФУ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН
Питання легалізації трудових відносин є актуальним питанням сьогодення. Тому що від офіційно нарахованої заробітної плати та відповідно від сплачених внесків залежить набуття страхового стажу.
Відповідно до п.1 ст.24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
З 01.09.2020 року мінімальна заробітна плата становить 5000 грн., а отже мінімальний страховий внесок - 1100,00 грн. Нажаль, сьогодні є випадки, коли роботодавець не сплачує внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників, причиною такого може бути і виплата заробітної плати «в конвертах» без сплати страхових внесків. А отже, періоди, за які не сплачені внески, не враховуються до страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.
Фізичні особи – підприємці в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, не є виключенням та повинні обчислювати та сплачувати єдиний соціальний внесок в розмірі не менше мінімального (5000,00грн. * 22% = 1100,00грн.).
Як свідчить практика, дуже часто застраховані особи не знають про існуючі проблеми й довідуються про них тільки при виході не пенсію. Звертаємо Вашу увагу, що особи мають право на призначення пенсії за віком з 01.01.2020 по 31.12.2020 за наявності страхового стажу не менше 27 років.
З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі можливість безоплатно отримувати відомості про себе, а саме, з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду України страхових внесків. Пропонуємо заздалегідь з'ясувати фактичні суми доходу, які обліковуються в базах персоніфікованого обліку особисто. Цю можливість вам надасть офіційний WEB – портал Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua
• переглянути дані власної пенсійної справи без відвідування Пенсійного фонду України в будь-який зручний час;
• сформувати запити на попередню підготовку документів;
• записатись на прийом до фахівців Фонду, не виходячи з дому;
• отримати інформацію про стан розрахунків платників з Пенсійним фондом України (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців). Для реєстрації заяви на WEB – порталі необхідно особисто відвідати орган Пенсійного фонду України, маючи при собі паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків.
З метою недопущення приховування зайнятості, детінізації заробітної плати та недопущення випадків виплати заробітної плати в "конвертах" звертаємо увагу, що роботодавці несуть персональну відповідальність за незарахування страхового стажу та заробітної плати для призначення пенсій найманих працівників. Звертаємо увагу, що офіційна заробітна плата є гарантією отримання соціальних виплат, а в майбутньому - гідної пенсії. Тільки офіційно оформлений найманий працівник, який отримує заробітну плату не менше встановленого мінімального рівня, може відчувати себе соціально захищеним.