Новини
03 Лютого, 2025 р., 13:32
31 січня відбулося засідання міждисциплінарної команди, залученої до надання соціальної підтримки дітям і їх сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.
31 Січня, 2025 р., 12:12
Тетіївська міська рада нагадує, що згідно пункту 286.2 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
30 Січня, 2025 р., 14:44
У Тетіївській громаді продовжується реалізація ініціативи зі створення «Класів безпеки», які допомагають дітям засвоювати важливі знання з безпеки життєдіяльності.
29 січня ще один такий клас відкрили в Тетіївському ліцеї №3 – це вже п’ятий навчальний простір такого формату в громаді. Раніше «Класи безпеки» вже були відкриті в Тетіївських ліцеях №1 та №2, а також в Кашперівці та Денихівці.
На заході були присутні заступник міського голови з гуманітарних питань Надія Дячук, начальник відділу освіти Вадим Васютинський, представники поліції та пожежної частини, а також адміністрація школи та учні.
Гості наголосили на важливості створення таких просторів, де діти зможуть у цікавій та доступній формі навчатися правилам безпечної поведінки, першої допомоги, реагування в надзвичайних ситуаціях. Особливу увагу приділили питанням пожежної безпеки, правил дорожнього руху та алгоритмам дій під час повітряної тривоги.
Представники поліції та рятувальники провели для дітей перший інтерактивний урок, розповіли про особливості своєї роботи та відповіли на запитання учнів.
Відкриття «Класу безпеки» в ліцеї №3 – ще один важливий крок у формуванні свідомого та відповідального підходу до безпеки серед підростаючого покоління. Адже знання, отримані тут, можуть стати вирішальними у складних ситуаціях.
30 Січня, 2025 р., 14:43
29 січня в Тетіївському музеї відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Крут – юних захисників України, які понад століття тому стали на захист незалежності своєї Батьківщини.
На заході були присутні учні ліцею №2, які разом із викладачами та працівниками музею згадали подвиг молодих курсантів і студентів, що ціною власного життя боронили Україну у 1918 році. Під час заходу учні дізналися більше про ті героїчні події, переглянули документальні матеріали та долучилися до обговорення важливості подвигу крутянців у сучасному контексті боротьби за незалежність.
До присутніх звернулася секретар Тетіївської міської ради Наталія Іванюта, яка наголосила на значущості подвигу Героїв Крут для сучасного покоління українців. Вона зазначила, що їхня жертовність і любов до Батьківщини є прикладом справжнього патріотизму, який надихає нас сьогодні.
Такі зустрічі є важливими, адже вони формують у молоді почуття патріотизму, нагадують про героїчні сторінки нашої історії та зміцнюють зв’язок поколінь.
30 Січня, 2025 р., 14:42
25 січня українські організації почали отримувати повідомлення від Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID) про тимчасове призупинення фінансової підтримки. Більшість проєктів, що фінансуються цією організацією в Україні, спрямовані на підтримку реформ та розвиток демократичного суспільства.
Призупинення фінансування вже вплинуло на низку ініціатив, зокрема на програми допомоги ветеранам і ветеранкам, медичну реформу, енергетичні, культурні та медійні проєкти.
Поки йдеться про призупинення фінансування на 90 днів — президент США Дональд Трамп підписав указ про те, що Сполучені Штати за цей час мають провести аудит всіх програм невійськової зовнішньої допомоги. Її США розподіляють саме через USAID.
Які зміни відбулися для Тетіївської громади розповідає керівник КП КНП «Тетіївський центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександр Поліщук.
- Днями стало відомо про тимчасову зупинку фінансування низки програм USAID в Україні. Як це вплинуло на діяльність вашого Центру?
- Так, на жаль, це рішення вже вплинуло і на нас. Тимчасово зупинено кілька важливих проєктів, які підтримували нашу громаду. Зокрема, не працюють мобільні медичні команди, сервіс перевезення пацієнтів та мобільні аптечні пункти. Також призупинено діяльність амбасадорів здоров’я у Тетієві, Кашперівці та Денихівці.
Водночас, ми раді повідомити, що простори психологічної підтримки продовжують функціонувати. В умовах сучасних викликів психологічна допомога є надзвичайно важливою для людей.
- Зрозуміло, що причини зупинки фінансування лежать поза вашим контролем і це рішення не пов’язане з ефективністю вашої роботи чи доцільністю проєктів. Однак, як ви плануєте справлятися з цими викликами?
- Ми вже працюємо над кількома напрямами. По-перше, шукаємо можливості залучення фінансування з інших джерел, включаючи європейські гранти та внутрішніх партнерів. По-друге, ведемо переговори з місцевою владою, щоб забезпечити додаткове фінансування для найбільш критичних потреб.
- Як такі зміни можуть позначитися на пацієнтах?
- Не приховуватиму, що можуть виникнути певні труднощі. Деякі послуги, які раніше забезпечувалися за рахунок фінансування USAID, тепер недоступні. Проте ми робимо все можливе, щоб мінімізувати цей вплив.
Наша головна мета – зберегти якість медичних послуг, які отримують наші пацієнти.
Хочу запевнити, що наш Центр робить усе можливе для підтримки мешканців громади. Ми завжди відкриті до співпраці і вдячні за будь-яку допомогу чи підтримку. У єдності – наша сила. Разом ми зможемо зберегти якість медичних послуг і подолати цей виклик.
30 Січня, 2025 р., 14:42
Коли справа стосується допомоги захисникам, громада Тетієва вкотре доводить: разом можливо все.
Поранений військовий НГУ Павло Корнієнко оголосив збір коштів для допомоги своєму побратиму, якому конче необхідний Старлінк для зв’язку на передовій. Менш ніж за добу вдалося зібрати 35 400 грн, що стало справжнім проявом єдності. Така згуртованість нагадала перші місяці війни, коли збори закривалися блискавично.
Після успішного збору розпочалися пошуки обладнання, і завдяки друзям Павла вдалося знайти Старлінк за вигідною ціною – 19 500 грн. Але що робити з рештою коштів? Це питання швидко вирішилося завдяки підтримці міського голови Богдана Балагури, який покрив нестачу власним коштом. Завдяки цьому рішення було прийнято – придбати два Старлінки замість одного!
Один пристрій передано до бригади «РУБІЖ», де його з нетерпінням чекає побратим Павла. Другий переданий міському голові, щоб потрапити до військових Тетіївської громади.
Але підтримка не закінчилася на цьому. Колектив Тетіївського ліцею №3 навіть після закриття збору передав ще 4 000 грн, які підуть на оплату інтернету для військових.
Окрім цього, була обіцянка вручити подяку тому, хто зробив найбільший внесок. І нею заслужено став ліцей №3. Тож заклад отримав символічний подарунок за свою небайдужість.
Ця історія – ще один доказ, що разом ми сильні. Кожен внесок, кожна допомога – це крок до Перемоги!
30 Січня, 2025 р., 14:41
Зокрема, депутати розглянули питання про погодження штатного розпису КП «КНП «Тетіївський ЦПМСД»; про затвердження Програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя в Тетіївській міській територіальній громаді на 2025-2030 роки; про внесення змін до рішень сесій; про передачу міжбюджетних трансфертів ГУ Національної поліції в Київській області; про безоплатне прийняття з державної до комунальної власності Тетіївської територіальної громади об’єктів житлового фонду; про включення до переліку другого типу та передачу в оренду без проведення аукціону нерухомого майна комунальної власності для діяльності архівного відділу Білоцерківської районної військової адміністрації; про припинення права оперативного управління на нерухоме майно; про затвердження структури та загальної чисельності працівників апарату виконавчого комітету Тетіївської міської ради та її виконавчих органів на 2025 рік. Крім того, розглянули 37 земельних питань.
З усіх питань, внесених до порядку денного, ухвалено відповідні рішення. Детальну інформацію про них можна знайти на офіційному сайті Тетіївської міської ради відповідно до чинного регламенту.
30 Січня, 2025 р., 14:39
Основні зміни стосуються
- щодо типології закладів дошкільної освіти, різновиду їхньої діяльності;
-щодо тривалості робочого дня та часу відпочинку педагогічних працівників;
- для батьків щодо доступності ЗДО.
Також директорка Тетіївського центру професійного розвитку педагогічних працівників Ольга Лях звернула увагу на перелік документів, які мають бути у закладах дошкільної освіти.
Головною спеціалісткою відділу освіти Валентиною Рабенко були оголошені основні вимоги до ведення військового обліку у закладах освіти.
30 Січня, 2025 р., 14:38
1. ВИПЛАТА ГРОШОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Відповідно до пункту 6 статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” за військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або безвісно відсутніми, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.
Довідково. Дія цього пункту не поширюється на військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (місця служби) або дезертирували зі Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.
Грошове забезпечення виплачується таким членам сімей військовослужбовців:
1) дружині (чоловіку);
2) повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців у разі відсутності дружини (чоловіка);
3) батькам військовослужбовців рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей.
Для отримання виплат, члени сімей звертаються із заявою на ім’я командира військової частини через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, який надав сповіщення про зниклого безвісті, захопленого в полон.
До заяви додаються (в залежності від статусу заявника):
• копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування);
• довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї
• (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
• копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
• копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
• копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це контролюючому органу і мають відмітку в паспорті, - копія сторінки паспорта з такою відміткою).
Командир (начальник, керівник) військової частини (установи, організації) розглядає протягом 15 днів подані документи та приймає рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.
Виплата грошового забезпечення здійснюється з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, а також інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти.
Виплата грошового забезпечення здійснюється щомісяця на підставі наказів командирів (начальників, керівників) військових частин (установ, організацій) членам сімей військовослужбовців:
• захоплених у полон або заручниками, інтернованих у нейтральних державах, - до дня їх звільнення включно;
• безвісно відсутніх, - до дня набрання законної сили рішенням суду про визнання їх безвісно відсутніми або оголошення померлими.
Виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців здійснюється до повного з’ясування обставин захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, їх інтернування або звільнення, або визнання їх в установленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими. У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня виключення військовослужбовця із списків особового складу військової частини (установи, організації).
Виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців здійснюється у разі, коли заява про його виплату надійшла до військової частини (установи, організації):
30 Січня, 2025 р., 14:26
Нещодавно інформаційний простір сколихнула шокуюча новина про катування 12-річної дівчинки у Білоцерківському районі.
Цей випадок вкотре нагадує, наскільки важливо приділяти увагу вихованню дітей і формуванню їхніх моральних цінностей. На жаль, сучасні підлітки часто схильні до імпульсивних вчинків, не замислюючись про наслідки та не усвідомлюючи, що їхні дії можуть зруйнувати власне щасливе майбутнє.
Ми закликаємо батьків провести зі своїми дітьми роз’яснювальну роботу щодо недопущення булінгу, катування, проявів агресії та інших правопорушень. Важливо також стежити за дозвіллям дітей, їхнім оточенням у соціумі та поведінкою у соціальних мережах. Не забувайте, що соціальні мережі можуть бути не лише джерелом розваг, а й серйозною загрозою.
Формуйте довірливі стосунки з дітьми, аби вони знали, що можуть звернутися до вас із будь-якими питаннями. Саме в сім'ї дитина вчиться бути чесною, порядною, доброзичливою до друзів і з повагою ставитися до старших.
Нагадуємо, що за кожне правопорушення, вчинене дитиною, відповідальність несуть не лише вона, а й ви, батьки. Це може бути як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Захистіть життя та майбутнє своєї дитини від фатальних помилок!
Дбайте про майбутнє ваших дітей, адже воно починається з вашої уваги та підтримки!