850 ГРН. ШТРАФУ БАТЬКАМ ЗА ПЕРЕБУВАННЯ ЇХ ДИТИНИ ДО 16 РОКІВ У РОЗВАЖАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
На даний час значної актуальності набула проблема вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв, а також тютюнокуріння серед неповнолітніх. Діти, постійно бачачи дорослих, у тому числі й батьків, які п'ють пиво або й міцніші алкогольні напої, палять, вважають це нормою життя. Але хто ж, як не дорослі, свідомі люди, повинні потурбуватися про майбутнє покоління?
Алкоголізм неповнолітніх – це величезна проблема сьогодення. З жахом приходиться дивиться на підлітків, які упиваються пивом до стану сп'яніння.
Чому батьки не займаються вихованням своїх дітей? Що вони говорять дитині, яка повернулась додому з запахом спиртного, відверто п'яній? Тим більше, що відповідальність за це понесуть не самі винні, а батьки.
Якщо неповнолітньому не виповнилось 16 років, то за розпиття ним спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п'яному вигляді, правоохоронцями складається протокол на його батьків за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей». Після чого батьків підлітка–правопорушника чекає суд, який розглядає такі протоколи і, відповідно, виносить рішення про покарання. Штраф, як правило, від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Іноді обмежуються попередженням.
Якщо ж дитині від 16 до 18 років, то за розпивання спиртних напоїв на вулиці, стадіоні, у сквері, парку, усіх видах громадського транспорту і за появу в нетверезому стані в громадських місцях, правоохоронцями складається протокол на неповнолітнього за ст.178 КУпАП «Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п'яному вигляді». Таке правопорушення тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Що ж перешкоджає вихованню в молоді негативного ставлення до алкоголю? Одні з головних труднощів – існуючі сьогодні в суспільній свідомості поблажливо-добродушне відношення до вживання алкоголю. Більш того, самі батьки, найчастіше є першими «алкогольними вихователями» своїх дітей. Саме вони прищеплюють їм «питні традиції», підносячи першу чарку і вважаючи цілком припустимим вживання алкоголю підлітком. Змінити існуюче в суспільній свідомості спокійно-поблажливе відношення до вживання алкоголю неповнолітніми, насторожити суспільну думку у відношенні небезпеки вживання спиртного молоддю – справа складна, важка, але вкрай необхідна.
Наголошуємо на тому, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.
Варто зазначити, що за продаж неповнолітньому алкогольної продукції та тютюнових виробів наступає адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень, та в майбутньому позбавлення ліценції на продаж підакцизних товарів.
Проводити з працівниками профілактичні бесіди щодо недопущення продажу алкоголю та тютюну неповнолітнім, а також про заборону знаходження дітей віком до 16 років після 22-00 у приміщеннях розважальних закладів, що є грубим порушенням діючого законодавства України і несе за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, розміром від 850 гривень. Дитина віком до 16 років повинна після 22-00 перебувати вдома з батьками, окрім випадків коли вона може перебувати в розважальному закладі у супроводі дорослих.
Вище зазначені заборони і штрафи є заходами боротьби з правопорушеннями неповнолітніх, але більш ефективною, є профілактична антиалкогольна робота, формування в суспільстві стійкого негативного відношення до алкоголю, відповідального ставлення до батьківства.
Головне запам’ятайте: діти - це наше майбутнє, а яким воно буде залежить тільки від нас.