33 РІЧНИЦЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ
Сьогодні 33 річниця Чорнобильської трагедії – найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності. На момент вибуху в реакторі знаходилось близько 200 т урану. Було зруйновано обшивку, а через відсутність захисної оболонки більше 60 т радіоактивних речовин піднялись у повітря.
Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.
Пожежа тривала 10 днів, остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня. Одразу після аварії майже 8,5 млн. людей були опроміненими, близько 155 тис. кв. км. територій було забруднено, з них 52 тис. кв. км. – сільськогосподарські землі. Реактор продовжував випромінювати радіацію ще 3 тижні, доки його не закидали сумішшю піску, свинцю, глини і бору.
Через десятки років ми згадуємо про трагедію, яка залишила страшний слід на нашому календарі. Ми безмежно вдячні тим людям, які стали ліквідаторами найбільшої техногенної катастрофи в історії України і пожертвували власними життям і здоров'ям заради порятунку інших людей.
Міський голова Тетіївської ОТГ Руслан Майструк.