Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку Тетіївської міської територіальної громади на 2022-2024 роки
Програма
соціально-економічного та культурного розвитку Тетіївської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
Вступ
Мета та завдання діяльності програми соціально-економічного та культурного розвитку Тетіївської міської територіальної громади на 20252027 роки.
Програма соціально-економічного та культурного розвитку Тетіївської територіальної громади (далі – Програма) розроблена відповідно до вимог законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України", Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року, Стратегії розвитку Київської області на 2021-2027 роки і Стратегії розвитку Тетіївської ОТГ до 2030 року.
Передбачається, що основна робота муніципалітету, ураховуючи виклики сьогодення, буде і надалі спрямовуватися на максимальну мобілізацію ресурсів з метою забезпечення стабільної роботи економіки в умовах воєнного
(післявоєнного) періоду, у тому числі за рахунок реалізації комплексу заходів зі створення нових робочих місць через підтримку бізнесу, стимулювання залучення інвестицій; оборони громади від можливої ескалації воєнних дій та безпеки для жителів громади і внутрішньо переміщених осіб; продовження робіт з відновлення соціальної інфраструктури; підвищення рівня соціального захисту населення, у тому числі осіб, постраждалих внаслідок військової агресії російської федерації; надання якісних освітніх, медичних, житлово-комунальних послуг; підвищення доходів населення.
Враховуючи відсутність більшості статистичних показників внаслідок призупинення оприлюднення статистичної інформації через дію Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», Програма базується на аналізі певного кола наявних показників соціально-економічного розвитку за 2023 рік та поточної ситуації у 2024 році з урахуванням наслідків впливу збройної агресії російської федерації, визначенні основних зовнішніх і внутрішніх чинників, які стримують розвиток регіону.
Відповідно до оцінки тенденцій соціально - економічного і культурного розвитку громади та наявних проблем, у Програмі визначено цілі та завдання соціально-економічної та культурної політики на 2025-2027 роки та передбачено комплекс взаємопов’язаних заходів із зазначенням джерел їх фінансування.
Основною метою Програми є загальне підвищення суспільного добробуту населення.
Програма є основою для формування та раціонального використання фінансових ресурсів відповідно до визначених цілей і завдань соціальноекономічного та культурного розвитку Тетіївської громади на 2025-2027 роки.
Відповідальні за виконання заходів Програми – Тетіївської міської ради, постійні депутатські комісії, управління, відділи та структурні підрозділи Тетіївської міської ради в межах компетенції та повноважень.
Реалізацію заходів Програми буде забезпечено за наявності фінансування з державного, обласного та міського бюджетів, коштів підприємств, міжнародних фінансових організацій та інвесторів, спонсорської допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством України.
У процесі виконання Програму можна уточнювати. Зміни і доповнення до Програми затверджуватимуться рішеннями сесій міської ради.
I. Аналіз соціально-економічна розвитку Тетіївської міської територіальної громади у 2024 році
Безпека життєдіяльності та цивільний захист
У 2024 році в громаді вживалися заходи щодо ефективної реалізації державної політики у сфері безпеки і правопорядку, створення належних умов для ефективної реалізації завдань цивільного захисту.
В Тетіївській громаді діє Програма захисту населення і території Тетіївської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2021-2025 роки, яка затверджена рішенням Тетіївської міської ради від 28 лютого 2023 року №819-18-VIIІ. Програма передбачає широкий спектр заходів, спрямованих на підвищення рівня безпеки громадян, зокрема створення системи оповіщення, забезпечення засобами індивідуального захисту, поповнення матеріального резерву та розвиток місцевої пожежної охорони.
Значна увага в громаді приділялась поліпшенню діяльності у сфері цивільного захисту, зокрема, підвищенню рівня безпеки населення під час бойових дій та ракетних обстрілів, а також від наслідків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Проведено 29 засідань Тетіївською міською територіальною комісією з питань технікоекономічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на яких розглянуто питання у сфері цивільного захисту щодо планування діяльності органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту і її ланок та організації роботи з виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту Тетіївської територіальної громади.
У Тетіївській громаді забезпечено цілодобовий та безперешкодний доступ до наявного фонду захисних споруд цивільного захисту придатного до використання за призначенням. На території громади розташовано 46 сховищ, 9 протирадіаційних та 37 найпростіших укриттів. Ведеться робота щодо будівництва споруд подвійного призначення для укриття учасників освітнього процесу. Облаштовано 5 пунктів незламності: - Тетіївський ліцей №3, адміністративна будівля Тетіївської міської ради, Кашперівський ліцей, Денихівський ліцей, П’ятигірський ліцей.
Дорожнє господарство
Протягом 9 місяців 2024 року в Тетіївській громаді вживалися заходи, спрямовані на підвищення рівня безпеки дорожнього руху та утримання мережі автодоріг загального користування місцевого значення.
У 2024 році в Тетіївській громаді здійснено комплекс заходів з ремонту дорожнього покриття, включаючи поточний ремонт доріг у м. Тетіїв, с. Кашперівка, с. Степове та с. Горошків з використанням сучасних матеріалів, таких як емульсія бітумомінеральна та щебінь фракції 5-10. Загальна вартість виконаних робіт склала 1 529 883,61 грн. Окрім того, для покращення дорожньої інфраструктури було замовлено розробку проектної документації для організації дорожнього руху на перехресті вул. Байраківського та вул. Франка.
У 2024 році здійснено комплекс робіт з поточного ямкового ремонту доріг у Тетієві та прилеглих селах. Загальна площа відремонтованих ділянок склала 5348 кв. м, а вартість робіт – 2 714 820,80 грн. Зокрема, у місті Тетієві відремонтовано дороги на вулицях Цвіткова, Соборна, Я.Острозького та інших, а в селах Високе, Стадниця, Клюки і Михайлівка оновлено дорожнє покриття струменевим методом. Окрім того, було викладено тротуар з бруківки по вул. Соборна (біля Тетіївського ліцею №4), вул. Цвіткова та нанесено нову дорожню розмітку.
У рамках капітального ремонту доріг було використано 3 460 584,50 грн, з яких 2 967 680,46 грн спрямовано на ремонт вул. Гоголя та 438 685,62 грн – на ремонт вул. І. Франка.
З метою підвищення безпеки дорожнього руху в м. Тетієві проведено масштабну реконструкцію вуличного освітлення за рахунок грантових коштів НЕФКО, в рамках якої замінено 700 LED-світильників, 23825 м СІП-провода, 14 шаф управління та 41 опору, загальною вартістю 360 тис. євро.
Якісна освіта для всіх
Протягом січня-вересня 2024 року продовжувалася реалізація стратегічних завдань функціонування системи освіти, найважливішими серед яких є забезпечення рівного доступу до якісної освіти для всіх дітей та молоді, незалежно від їхніх соціальних, економічних чи фізичних особливостей. Це включає створення належних умов навчання, професійний розвиток учителів та розробку інклюзивних освітніх програм.
Станом на 01 жовтня 2024 року в громаді функціонувало 11 закладів дошкільної освіти (ЗДО - 605) та 8 дошкільних підрозділів, де навчається і виховується 181 дітей. Мережа закладів загальної середньої освіти Тетіївської громади на 01.10.2024 року налічує 12 ЗЗСО, в яких навчається 3082 учні (в місті 1817, селах 1265). З метою оптимізації освітнього процесу, відповідно до рішення сесії міської ради, у 2024 році було прийнято рішення про закриття 8 малокомплектних шкіл у сільській місцевості.
На Тетіївщині поза межами пішохідної доступності до закладів освіти проживають і потребують підвезення 1132 школярі. Організованим підвезенням забезпечено 100% дітей, з них: 70,2 % дітей підвозяться шкільними автобусами, 8,1 % учнів – найманими або орендованими транспортними засобами, 21,7 % дітей – міським маршрутним транспортом.
На початок цього року загальна потреба у додаткових шкільних автобусах становила 5 одиниць. У 2024 році парк шкільних автобусів поповнився 4 шкільними автобусами. У співфінансуванні з державного та місцевого бюджетів в громаді закуплено 2 шкільних автобуса, ще 2 автобуса передано від іноземних партнерів. Для організації підвезення учнів сільської місцевості до закладів освіти задіяно 12 шкільних автобусів. Потреба у шкільних автобусах залишається. Для підвезення учасників освітнього процесу, які проживають поза межами пішохідної доступності, громада додатково потребує 3 шкільні автобуси та 1 спеціалізований шкільний автобус.
У Тетіївській громаді діють два інклюзивно-ресурсних центри, які надають послуги для 261 дитини. У звітному періоді у ЗДО «Сонечко» м. Тетіїв, завдяки грантовій підтримці МОМ, створено групу компенсуючого типу для дітей з особливими освітніми потребами, що потребують корекції та реабілітації. Група, розрахована на 12 дітей, обладнана сучасними меблями та спеціалізованим обладнанням після проведення капітального ремонту приміщення.
Станом на 01 жовтня 2024 року у гуртках і творчих об’єднаннях центру позашкільної освіти, за різними напрямами навчаються понад тисячу дітей.
Одним з важливих напрямів роботи у сфері освіти у 2024 році було формування безпечного й комфортного освітнього середовища завдяки відновленню (побудові) об’єктів цивільного захисту у закладах освіти, а також оснащення таких укриттів засобами життєзабезпечення.
З метою збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу в закладах освіти усіх типів та форм власності облаштовано 35 об’єктів цивільного захисту. Серед них 3 ПРУ, один із яких знаходиться у закладі освіти, який призупинено освітню діяльність. З метою приведення об’єктів фонду захисних споруд до використання за призначенням комісіями обстежено усі заклади освіти (100 %). Продовжується робота зі створення класів безпеки у закладах освіти громади. Охорона здоров’я
У 2024 році в Тетіївській громаді було продовжено роботу зі зміцнення системи охорони здоров’я. Зокрема, зосереджено увагу на забезпеченні медичних закладів необхідним обладнанням, підвищенні кваліфікації медичного персоналу та впровадженні нових медичних технологій.
Станом на 30 вересня 2024 року структура медичної галузі Тетіївської громади складається з 30 медичних закладів. Структура закладів включає 8 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 20 фельдшерських пунктів та фельдшерсько-акушерських пунктів, поліклініку та лікарню. Штат працівників закладів охорони здоров’я становить 437 осіб. Окрім комунальних закладів, на території громади функціонують приватні медичні центри "Медікал Лаб", "Я Ваш лікар" та лабораторний центр "Сінево".
З метою протидії поширенню інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики, постійно вживаються заходи реагування для охоплення населення Тетіївської громади профілактичними щепленнями. За звітний період охоплення рутинними щепленнями дитячого населення Тетіївської громади є наступним: проти туберкульозу (БЦЖ) віком до 1 року – 60%, проти поліомієліту віком до 1 року – 70,7% та вакциною АКДП – 69,5%, діти старше 1 року охоплені АКДП на 66,4% та проти поліомієліту – на 64,4%. Охоплення щепленнями проти кору, паротиту, краснухи (КПК) дітей віком до 1 року – 72,2%, ревакциновано КПК дітей у 6 років – 71,6%.
Комунальними закладами охорони здоров’я Тетіївської громади законтрактовано 10 пакетів з Національною службою здоров’я України (надалі – НСЗУ). А саме: 1. Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах; 2. Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій; 3. Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям; 4. Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям; 5. Ведення вагітності в амбулаторних умовах; 6. Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня; 7. Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки; 8. Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах; 9. Стоматологічна допомога дорослим та дітям; 10. Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів.
Протягом 2024 року Тетіївська центральна лікарня отримала гуманітарну допомогу від міжнародних та національних фондів, яка включала лікарські засоби, необхідні для лікування різних захворювань, медичні вироби для проведення діагностичних процедур та операцій, а також медичний одяг (як одноразовий, так і багаторазовий) та засоби дезінфекції для забезпечення безпечних умов роботи медичного персоналу.
Соціальний захист населення
Соціальний захист населення є одним з ключових напрямків діяльності Тетіївської міської ради в громаді. Сьогодні, в умовах повномасштабної військової агресії проти нашої країни, коли виклики постійно змінюються, необхідно забезпечити комплексний підхід до вирішення соціальних проблем. Програма соціально-економічного розвитку спрямована на створення ефективної системи соціальної підтримки, яка дозволить кожному мешканцю громади відчути турботу та захищеність.
На сьогоднішній день соціальну інфраструктуру Тетіївської громади представляють:
- управління соціального захисту населення;
- КУ «Тетіївський центр соціальних служб», що надає соціальні послуги сім’ям з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах;
- КУ «Територіальний центр надання соціальних послуг ( соціального обслуговування) з двома відділеннями стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання.
А також на території громади діють відділ управління соціального захисту населення Білоцерківської РДА, Тетіївське управління Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості, відділ обслуговування громадян № 15 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області.
З метою надання матеріальної підтримки особам та сім’ям, які опинились в складних життєвих обставинах в громаді прийняті і діють:
- Програма соціального захисту жителів Тетіївської міської територіальної громади «Турбота»;
- Програма соціальної турботи про Захисників та Захисниць України, членів їх родин на 2023-2025 роки;
- Програма соціального захисту громадян, постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи на 2021-2025 роки;
- Програма соціальної підтримки сімей, дітей та молоді Тетіївської міської територіальної громади.
- Програма запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2025 -2027 роки.
У зв’язку з продовженням активних бойових дій у низці регіонів України загалом нагальною проблемою є забезпечення базових соціальних потреб внутрішньо переміщених осіб, яких проживає в громаді біля 500 осіб. У рамках запровадженої на державному рівні Урядової соціальної програми «Прихисток», яка передбачає виплату компенсацій на сплату комунальних послуг власникам помешкань, які безкоштовно прихистили у себе ВПО, компенсації отримують власники 47 помешкань, в яких проживає 116 осіб з числа ВПО.
Соціальний захист тісно пов'язаний з іншими сферами життя громади, такими як економіка, освіта та охорона здоров'я. Тому програма соціальноекономічного розвитку передбачає інтегрований підхід до вирішення соціальних проблем.
Підтримка дітей та сім’ї
Збройна агресія російської федерації проти України спричинила стрімке загострення у соціальній сфері, зокрема, розпад сімей, загибель рідних, появу великої кількості біженців та переселенців, системне порушення їх фундаментальних законних прав (на життя, на гідність, на вільний доступ до освіти, на вільний національний розвиток, на здоров’я, на відпочинок тощо).
У Тетіївській громаді служба у справах дітей та сім’ї здійснює державну політику з питань захисту прав дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчинення дітьми правопорушень, визначення пріоритетних напрямків поліпшення становища дітей у територіальній громаді, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвитку.
З метою напрацювання напрямків діяльності, спрямованих на трансформацію ставлення громадян до створення та функціонування сім’ї, посилення відповідальності кожного з батьків за виховання дітей, створення умов для повноцінного виховання та розвитку в сім’ї, запровадження ефективного механізму взаємодії та соціального партнерства сім’ї, громадянськості та держави, а у випадку втрати дитиною піклування батьків забезпечення її конституційних прав та законних інтересів в громаді прийнята та діє Програма підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей на 2023-2025 роки.
Наразі на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї перебуває 61 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які влаштовані до сімейних форм виховання. На обліку дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах перебуває 39 осіб, із них 24 – мають статус дитини постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Оздоровлено 40 дітей соціально-незахищених категорій.
Розвиток фізичної культури та спорту
З метою створення належних умов для залучення широких верств населення до систематичних занять фізичною культурою та масовим спортом, зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази фізкультурно-спортивної галузі громади, поліпшення кадрового, матеріально-технічного, фінансового, науковометодичного, медичного, інформаційного забезпечення сфери фізичної культури і спорту в Тетіївській громаді реалізовувалась Програму розвитку фізичної культури і спорту на території Тетіївської міської територіальної громади на 2022-2024 роки.
Станом на 01 жовтня 2023 року в Тетіївській громаді функціонує дитячоюнацька спортивна школа, у якій займаються понад 327 дітей та підлітків. У ДЮСШ працює 15 тренерів, які забезпечують різнобічний розвиток дітей завдяки заняттям з 6 видів спорту, розподілених по 27 групах.
У звітному періоді ДЮСШ організувала понад 20 змагань з різних видів спорту та взяла участь у 33 виїзних змаганнях, а також провела 3 навчальнотренувальних збори з біатлону та лижних гонок.
Комунальним закладом «Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» за організаційної та фінансової підтримки відділу культури молоді та спорту Тетіївської міської ради протягом 9 місяців було проведено 23 спортивних змагань з таких видів спорту, як: мініфутбол, волейбол, армреслінг, пауерліфтинг, настільний теніс, пляжний волейбол, футбол серед дорослих 7+1, участь в яких взяли 3062 учасників, із них 137 внутрішньо переміщених осіб, 36 учасників бойових дій та ветеранів війни, 48 інвалідів.
За сприяння та підтримки Міністерства молоді та спорту, Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Програми «Активні парки», з нагоди Дня міста Тетієва 04 травня в Тетіївській громаді відбувся забіг на підтримку ЗСУ «Біжу за героїв – вірю в перемогу, вірю в ЗСУ». В спортивнооздоровчому заході взяли участь 1700 чоловік різного віку: наймолодшому учаснику – 4 роки, а найдосвідченішому – 75.
Культура та туризм
Незважаючи на негативні наслідки війни та воєнного стану, культурна спільнота громади власною діяльністю забезпечує сталість розвитку культури. Більшість закладів культури реалізують у доступній на даний час формі культурно-мистецькі ініціативи, мистецькі акції, спрямовані на підтримку українського народу, його патріотичного духу в боротьбі проти російської агресії.
Відділу культури, молоді та спорту Тетіївської міської ради підпорядковані 63 заклади культури з них: КЗ « Централізована клубна система» у кількості 29 клубних закладів, КЗ «Тетіївська дитяча музична школа», КЗ «Тетіївський народний історико – краєзнавчий музей», та КЗ «Централізована бібліотечна система ім. М. Кравчука» у кількості 32 філіали, Тетіївська ДЮСШ, КЗ «Центр фізичного здоров`я населення « Спорт для всіх», стадіон «Колос».
Робота закладів культури спрямована на збереження і розвиток української національної культури, активізації діяльності закладів культури, шляхів збереження існуючої мережі і посилення їх ролі в розгортанні процесів національно - культурного відродження, поліпшення матеріально-технічної бази. Проводяться свята, фестивалі, конкурси, інші культурно-мистецькі заходи, пов'язані з відзначенням календарних та пам'ятних дат в Україні, а також обласні культурно - мистецькі свята, що є історичним надбанням не лише Тетіївської громади, а й України в цілому.
Основною проблемою культурно-освітнього спрямування в громаді є слабке інфраструктурне та матеріальне забезпечення для здійснення основних видів діяльності, що значно ускладнює, а подекуди унеможливлює проведення культурно-масових заходів для населення, насамперед молоді. Також гострою проблемою є опалення закладів культури.
Молодіжна політика та національно-патріотичне виховання
У 2024 році забезпечено реалізацію заходів у сфері державної молодіжної політики, спрямованих на створення умов для повноцінної самореалізації молоді, формування громадянської позиції, розвитку неформальної освіти, підтримки волонтерської діяльності.
Проведено 3 базові тренінги за програмою «Відносини в сім’ї», «Протидія булінгу» , «Стресостійкість», «Комунікативність», «Самоусвідомленння та мотивація» для шкільної молоді.
Проводяться розмовні та дискусійні клуби на тему « Соборності у наших серцях», «Зіткнення айсбергів» ( питання толерантного ставлення), «Шляхи діалогу та співпраці між молоддю та структурами міста», «Емоційний обмін» (день емоційного спілкування в межах розмовного клубу). Відбувся квест «Відкрий для себе Кобзаря» для старшокласників місцевих закладів загальної середньої освіти.
За участі Київського обласного молодіжного центру для молоді громади було проведено тренінги з таких тем «Сексуальна освіта молоді», «Життєстійкість в умовах війни», «Медіаграмотність та розвиток soft skills», «Безпека в інтернеті та інформаційна бульбашка», «Про маніпуляції в інформаційному просторі».
Проводились вечори акторської майстерності. Щотижневі настільні ігри: гра-вікторина «Вивчай Україну разом з нами! Знаю Україну – героїв знаю!» «Монополія», «Мафія», «MOD», «Бути жінкою». Участь в обласному Молодіжному форумі до Дня Молоді «Молодь – авангард змін. Вільні мріяти».
Організовано волонтерський рух на підтримку наших воїнів: виготовляли окопні свічки, проводили збір і передавали ліки та смаколики.
Забезпечення населення якісними комунальними послугами та підвищення рівня енергоефективності
Систему енергопостачання в Тетїівській громаді представляє Тетіївський районний підрозділ ПрАТ «Київобленерго» - компанія, що здійснює передачу та постачання електроенергії електромережами споживачам Київської області та Тетіївської громади вцілому.
Систему газопостачання в Тетїівській громаді представляє Тетіївська філія ПАТ «Київоблгаз» - компанія, що здійснює передачу та постачання природного газу споживача Київської області та Тетіївського громади в цілому.
Систему централізованого теплопостачання в Тетіївській громаді представляє КП «Тетіївтепломережа».
Систему водопостачання та водовідведення в Тетїівській громаді представляє ВУ ВКГ «Тетіївводоканал». Станом на 01.01.2024 року ВУ ВКГ «Тетіївводоканал» по водопостачанню обслуговує:
- населення - 9,0 тис. чоловік (3603 абонентських рахунки); - підприємства та організації (в т.ч. ФОП) – 144.
Протяжність розподільчих мереж – 129,78 км., середній діаметр мереж – 100 мм., середній вік мереж – 34 роки. На водопровідній мережі встановлено 2 водорозбірні колонки та 23 пожежних гідранти.
Водопостачання м. Тетієва здійснюється з підземних вододжерел, що знаходяться переважно на Південно-Східній ділянці Тетіївського родовища. На балансі підприємства знаходиться 10 артезіанських свердловин, 3 водонапірні вежі та 2 резервуари чистої води. Також наявні очисні споруди. Система водовідведення – повна та роздільна. Протяжність каналізаційних мереж - 32,8 км, середній вік мереж -26 років, середній діаметр мереж – 250 мм. Кількість КНС – 8 шт.
На території Тетіївської громади наявний полігон твердих побутових відходів, що знаходиться за межами міста та обслуговується КП «Благоустрій». Даним підприємством надаються послуги благоустрою міста, поточний ремонт дорожнього покриття, збирання, сортування та вивезення ТПВ, освітлення вулиць міста.
Управитель багатоповерхового житлового фонду Тетіївської громади являється КП «Благоустрій». Також даному підприємству підпорядковано обслуговування міських кладовищ. Станом на 01.01.2024 р. житловий фонд комунальної власності складає 62 багатоповерхових будинків з них 41 будинок комунальної власності, загальна житлова площа складає 89,412 тис. кв. м., також в місті налічується близько 5100 індивідуальних житлових будинків житлова площа яких складає 459,000 тис. кв. м.
КП «Дібрівка-Обрій» забезпечує благоустрій сіл громади, встановлення освітлення, вивіз сміття в селах.
КП «Тетіївське МБТІ» забезпечує технічну інвентаризації, паспортизація і оцінку житлових будинків, будинків і споруд громадського та виробничого призначення, господарських будівель, господарських споруд, садових та дачних будинків, гаражів незалежно від форми власності.
ДП ДЗ «Укрпошта» підприємство поштового зв'язку.
Послуги Інтернету надають:
- ПАТ «Укртелеком» надання послуг зв’язку та інтернет (сполучення
ADSL). Охоплення території – за наявності підключення до телефонної лінії - «Інтертелеком» (сполучення CDMA). Охоплення території – 50%.
- Тетіївтелеком надання послуг інтернет з використанням гігабітних оптоволоконних магістралей та сучасного комутаційного обладнання.
- Satok надання послуг інтернет з використанням гігабітних оптоволоконних магістралей та сучасного комутаційного обладнання.
- БКМ надання послуг інтернет з використанням гігабітних оптоволоконних магістралей та сучасного комутаційного обладнання. Охоплення території – 90%.
Цифрова трансформація
У рамках проєкту «Громада 4.0», який реалізується міжнародною організацією SocialBoost у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», Тетіївську громаду було обрано до участь у його реалізації. Серед проєктів, які хоче реалізувати громада, створення єдиної системи комунальних установ.
Завдяки співпраці з Урядом Японії та Програми розвитку ООН (ПРООН) у межах проєкту «Сприяння безпеці громадян України у відповідь на кризу спричинену війною» отримано 3 портативних джерел живлення малої потужності Goal Zero Yeti 500X.
Крім цього, від Міністерства цифрової трансформації України отримано та передано пунктам незламності систему Starlink, які забезпечать доступ пунктів незламності до широкосмугового інтернету у разі відсутності стаціонарного інтернет зв’язку.
За звітний період в Тетіївській громаді запроваджені такі цифрові рішення: система електронного, поіменного голосування "ГОЛОС" та онлайн трансляція сесій, система електронного документообігу "АСКОД" з інтеграцією СЕВ ОВВ, call-центр для комунальних служб, створено ЧАТБОТ громади, створено чат бот "Стоп-булл", ІР- телефонія, онлайн трансляція сесій, онлайн петиції, онлайн звернення до голови через сайт громади.
Надання адміністративних послуг
Станом на 01 жовтня 2024 року у Тетіївській громаді працює Центр надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП), який входить до мережі Дія центрів та 21 віддалених робочих місць.
За 9 місяців 2024 року через ЦНАП надано понад 9 тис. адміністративних послуг. Наразі у ЦНАП можна отримати 313 видів послуг. Найбільш затребуваними послугами є:
- реєстрація місця проживання – надано понад 3530 послуг;
- державна реєстрація нерухомого майна – надано понад 1120 послуг;
- соціального характеру – надано понад 1 тис. послуг.
В Тетіївській громаді послуги Державної міграційної служби України з оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі ID- картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон у повному обсязі надаються через ЦНАП. Було закупилено відповідне обладнання для видачі паспортних документів. Протягом звітного періоду видано 288 паспортів.
Завдяки реалізованим у 2024 році заходам з безбар’єрності, центр надання адміністративних послуг став більш доступними для людей з інвалідністю, що сприяло підвищенню якості їхнього життя.
У приміщенні ЦНАПу розміщуються інформаційні буклети та плакати з питань розвитку системи надання адміністративних послуг, у тому числі з використання електронних сервісів.
Ринок праці
Через складну ситуацію, що склалась у сфері зайнятості та значний відплив працездатного населення з ринку праці, зокрема, до лав Збройних сил України, сил територіальної оборони, волонтерських організацій, а також внаслідок еміграції за кордон, зростає потреба в максимально раціональному використанні робочої сили та забезпеченні сприятливого рівня адаптивності працездатного населення до змін на ринку праці.
Основні показники роботи служби зайнятості в Тетіївській громаді за 9 місяців 2024 року:
- 975 жителів Тетіївської громади скористалися послугами служби
зайнятості;
- 368 осіб які шукали роботу були працевлаштовані,з них 185 осіб працевлаштувались до надання статусу безробітного;
- працевлаштовано 9 осіб з числа внутрішньо-переміщених осіб, 6 осіб - з числа учасників бойових дій;
- 434 клієнти направлено на суспільно корисні роботи проєкту «Армія відновлення на підприємствах громади, їх залучали до благоустрою населених пунктів, догляду за хворими, плетіння маскувальних сіток. Всього було профінансовано 3 126 359 грн. службою зайнятості за виконані роботи;
- 26 осіб отримали ваучер на навчання та перенавчання, 23 особи стажувались в роботодавців перед працевлаштуванням;
- 4 роботодавці скористались компенсацією фактичних витрат за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю;
- 7 роботодавців скористались компенсацією за працевлаштування внутрішньо-переміщених осіб;
- 4 жителі Тетіївської громади отримали кошти на розвиток власної справи, завдяки чому буде створено 7 нових робочих місць, двоє з них отримали грант як учасники бойових дій.
Промисловість
На початку 2024 року промислові підприємства Тетіївської громади продовжували працювати в умовах складної логістики сировини та реалізації продукції, а також обмеження електропостачання внаслідок ракетних ударів російської федерації, що суттєво вплинуло на обсяги виробництва.
В Тетіївській територіальній громаді зареєстровано 64 промислових підприємства, які є малі та середні за розміром. Основні види промислової продукції: кондитерські вироби, м’які іграшки, комбікорми, спецодяг, цукор, спирт етиловий ректифікований, теплова енергія. В зв’язку з військовим станом та застосуванням графіків відключень електроенергії призупинили діяльність ТОВ «Призма-14», Стадницька філія ДП «Укрспирт», а також зменшили потужності виробництва ТОВ «Тетіївський пряник».
Тетіївська громада пройшла відбір та отримає підтримку у проєкті Міжнародної організації з міграції (МОМ) «Життєздатність+: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW.
Проєкт передбачає підвищення кваліфікації для 85-90 осіб, які отримають можливість пройти курси професійної підготовки за актуальними для нашого регіону напрямками, буде відремонтовано 2 важливі об’єкти, що сприятимуть розвитку місцевої економіки, буде створено сучасний соціально-економічний хаб, де мешканці зможуть отримувати різноманітні послуги та розвивати свої таланти.
Агропромисловий комплекс
Тетіївська громада характеризується високорозвиненим сільським господарством, яке представлене вирощуванням зернових культур і цукрових 2 буряків, виробництвом молока, м’яса птиці, свинини. Площа сільськогосподарських угідь становить 35573 га із них ріллі 29703 га. В громаді станом на 01.10.2024 року функціонує 66 фермерських господарств, в користуванні яких знаходиться 48586 га сільськогосподарських угідь. Основні напрямки спеціалізації в структурі сільського господарства: рослинництво 90%, тваринництво – 10%.
Розвиток малого та середнього підприємництва
Мікро- та малі підприємства становлять більшу частину у структурі економіки Тетіївської громади. На території Тетіївської громади зареєстровано
1341 фізичних осіб підприємців та 536 юридичних осіб. Із них сплачують податки 1181 ФОП та 188 ЮО. Для забезпечення дієвого діалогу між бізнесом та владою у січні 2020 року було створено Координаційну раду підприємців Тетіївської територіальної громади при міському голові. Тетіївська міська рада тісно співпрацює з Polish Business Center (Польсько-українським бізнес-центром) з метою розвитку малого та середнього підприємництва Тетіївської громади та його виходу на нові ринки.
Перелік завершених інвестиційних проєктів:
- за підтримки НЕФКО модернізовано вуличне освітлення в місті Тетіїв на суму 360 тис. євро;
- в рамках програми МОМ завершено реалізацію проекту Створення центру денного догляду за дітьми за грантові кошти на заг. суму 740 тис. грн. Стан реалізації найважливіших інвестиційних проєктів
- за підтримки МОМ триває реалізація проекту «Життєздатність+: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни»;
- реалізується проект «Шлях до Захисту та Сталих Рішень», що фінансується Корейським агентством з міжнародного співробітництва (KOICA) та реалізується Міжнародною організацією з міграції (МОМ).
Нові інвестиційні проєкти, в рамках Програми з відновлення України за кошти ЄІБ реалізовується проект «Реконструкція будівлі корпусу №1 комунального некомерційного підприємства «Тетіївська центральна лікарня» Тетіївської міської ради за адресою: вулиця Цвіткова, 26-Е, місто Тетіїв, Київської області».
Фінанси
Стан виконання доходів загального фонду до місцевого бюджету Тетіївської міської територіальної громади за 9 місяців 2024 року становить 104,7 %, а саме 256 074 692,6 грн. Основним податком який наповнює бюджет загального фонду є податок з доходів фізичних осіб, план виконано на 111,1 %, фактично надійшло 98 646 993,5 грн. По єдиному податку надійшло за 9 місяців 2024 рік 37 228 081 грн., виконання становить 100,4 %. По земельних податках виконання становить 100,1 %, надійшло до бюджету 16 281 037,3 грн. Виконання видаткової частини загального фонду за 9 місяців 2024 рік становить 91,2 %, а саме 245 090 938,41 грн.
Стан виконання доходів спеціального фонду до місцевого бюджету Тетіївської міської територіальної громади за 9 місяців 2024 року становить 43%, а саме 15 749 598,5 грн. Виконання видаткової частини спеціального фонду за 9 місяців 2024 року становить 37,6,1% а саме 20 719 982,7 грн.
Управлінням фінансів Тетіївської міської ради постійно проводяться дії, щодо мобілізації податків до місцевого бюджету.
Розвиток міжнародного співробітництва
Місто Тетіїв має позитивний досвід співробітництва із іноземними громадами. Зокрема, Тетіїв є містом-побратимом місту Жори, Сілезького воєводства Республіки Польща. Встановлено партнерські стосунки з мерією міста Штауффенберг Німеччина. Укладено угоду про партнерство міждержавним самоврядуванням українців Угорщини і містом Тетієвом. Містапобратими в Україні. Чортків — місто обласного значення в Тернопільській області України. 12 травня 2019 року, Тетіїв та Чортків стали містамипобратимами. Славутич — місто обласного підпорядкування в Київській області, розташоване на лівому березі Дніпра. 15 липня 2017 року, Тетіїв і Славутич стали містами побратимами.
Тетіївська територіальна громада є дійсним членом двох ініціатив ЄС «Угода мерів – Схід», «Мери за економічне зростання». Реалізовується проект «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення міста Тетієва Київської області», що фінансується за грантові кошти НЕФКО. Тетіївська громада пройшла відбір на отримання технічної підтримки у залученні фінансування на реалізацію Плану дій сталого енергетичного розвитку і клімату (ПДСЕРК) від проекту «Угода мерів- Схід».
Містобудівна діяльність
Відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету Тетіївської міської було розглянуто ряд питань щодо діяльності відділу у сфері містобудування та архітектури, веденням Реєстру будівельної діяльності в ЄДЕССБ.
За 2024 року відділом містобудування та архітектури було розглянуто 36 звернень по видачі містобудівних умов та обмежень для проєктування об’єкта будівництва, 42 звернень по видачі будівельних паспортів для забудови земельної ділянки.
За звітний період відділом містобудування та архітектури Розглянуто 84 звернень стосовно присвоєння, зміни, упорядкування адреси з використанням реєстру в ЄДБССБ.
Розглянуто 42 звернень щодо можливості розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності. Оформлено 51 паспортів прив’язки на встановлення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
Надано 57 витягів із відповідної містобудівної документації із зазначенням функціональної зони території, в межах якої розташована земельна ділянка, та обмежень у використанні території для містобудівних потреб при формуванні земельної ділянки чи зміни її цільового призначення для потреб, пов’язаних із забудовою.
Видано 18 дозволів на розміщення рекламних засобів на території Тетіївської територіальної громади.
В сфері містобудування та архітектури також присутній ряд проблемних питань. Виникає необхідність в розробленні нових генеральних планів населених пунктів, де є застаріла містобудівна документація, проведення містобудівного моніторингу та поновлення генерального плану м. Тетієва, розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Тетіївської територіальної громади, створення містобудівного кадастру.
Наявність застарілої містобудівної документації та повільні темпи розроблення (оновлення) містобудівної документації деяких населених пунктів Тетіївської територіальної громади в основному зумовлені недостатнім фінансуванням видатків з місцевого бюджету. Виникає необхідність в залученні додаткових коштів на розвиток інфраструктури населених пунктів територіальної громади.
Охорона довкілля
Природно заповідний фонд Тетіївської міської ради має у своєму складі 17 одиниць територій та об'єктів. Фактична площа природно-заповідного фонду – 927,1999 га. Відношення площі ПЗФ до адміністративної площі громади («показник заповідності») становить 1,22 %. Існуюча мережа ПЗФ представлена заповідними територіями різних категорій, що створені для охорони рідкісних та типових, унікальних та мальовничих територій та ландшафтів, популяцій рослин та тварин, водних джерел. На цих землях встановлений обмежений режим природокористування, заборонено втручання, яке може призвести до руйнації природних комплексів та їх компонентів.
З метою забезпечення інформованості та природоохоронного виховання населення, забезпечується виготовлення та встановлення охоронних знаків та інформаційних аншлагів на об’єктах природно-заповідного фонду місцевого значення, загальною кількістю 8 штук.
У рамках Програми охорони навколишнього природного середовища населених пунктів Тетіївської міської ради на 2021-2025 роки (затверджена рішенням Тетіївської міської ради від 24.12.2020 № 34-02-VIII) передбачено та здійснюються такі заходи:
- Придбання насосного і технологічного обладнання для заміни такого, що використало свої технічні можливості на комунальних каналізаційних системах
ВУ ВКГ «Тетіївводоканал»;
- Ліквідаційний тампонаж артезіанських свердловин;
- Розроблення паспортів на водні об’єкти;
- Заходи з озеленення населених пунктів;
- Заходи щодо охорони тваринного світу та боротьби з браконьєрством (придбання матеріально-технічних засобів тощо);
- Витрати на утримання об'єктів природно-заповідного фонду, а саме:
придбання інформаційно-охоронних знаків та інформаційних щитів;
- Придбання обладнання та машин для збору, транспортування та складування побутових відходів;
- Забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення і зберігання використаних батарейок та люмінесцентних ламп, утилізації люмінесцентних ламп та елементів побутового обладнання, яке містить ртуть;
- Забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення та утилізації відпрацьованих ламп розжарювання.
Загалом на впровадження природоохоронних заходів у 2024 році за рахунок коштів місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища передбачалося освоїти кошти у сумі 151,60 тис. гривень.
Протягом 9 місяців 2024 року профінансовано природоохоронні заходи на суму 15053,22 грн., а саме:
- 15053,22 грн. використано на придбання насосного і технологічного обладнання для заміни такого, що використало свої технічні можливості на комунальних каналізаційних системах ВУ ВКГ «Тетіївводоканал».
Однією з найгостріших проблем на сьогодні є проблема відходів, що утворюється внаслідок господарювання та життєдіяльності. З метою забезпечення своєчасного реагування на електронні звернення громадян щодо виявлених місць чи об’єктів несанкціонованих та неконтрольованих звалищ відходів Міністерством екології та природних ресурсів України з 08.09.2016 року запроваджено електронний сервіс «Інтерактивна мапа Міністерства екології та природних ресурсів України» (ecomapa.gov.ua), що включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток із функцією он-лайн сповіщення про виявленні сміттєзвалища. На рівні області та районів визначено відповідальних осіб щодо оперативного реагування на звернення громадян, що надійшли на електронний сервіс.
На протязі 9 місяців 2024 року на електронний сервіс «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ» не надійшло ні одного звернення від громадян щодо виявлених стихійних звалищ сміття на території Тетіївської міської територіальної громади, це свідчить про те що, комунальними службами вживаються заходи щодо виявлення та своєчасного прибирання несанкціонованих сміттєзвалищ.
Пріоритетним напрямком Тетіївської міської ради є організація у населених пунктах майданчиків для роздільного збирання ТПВ зі встановленням на них спеціальних контейнерів. Загальна кількість контейнерів на території громади становить 983 шт..
Великі сміттєві контейнери встановлено на вулицях всіх сіл громади. В м. Тетієві запроваджено планово-подвірну систему збору сміття. Кожен власник приватного будинку підписує угоду на оренду сміттєвого контейнера з комунальним підприємством.
В місті Тетіїв на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків (вул. Цвіткова, 45, вул. Соборна 62 та по вул. Злагоди, 18 «А») встановлено 3 модулі для роздільного сміттєвидалення.
В закладах освіти і закладах громадського харчування міста встановлено 30 шт. контейнерів для збору ПЕТ-пляшки. Викидати у контейнери можна пластикові та пляшки з побутової хімії, а от одноразовому посуду та пакетам у контейнері не місце. Також в закладах освіти та торгівлі, зокрема, в супермаркеті «АТБ», яке у співпраці з Duracell, SavService та PromoService реалізує проєкт зі збирання й утилізації використаних батарейок, встановлені спеціальні контейнери для збирання відпрацьованих елементів живлення.
Завдяки такому сортування вдається бодай трохи зменшити навантаження на полігон твердих побутових відходів.
До Тетіївської міської об’єднаної територіальної громади входить 33 населених пункти, де санітарне очищення територій населених пунктів здійснюють спеціалізовані комунальні підприємства – КП «Благоустрій» та КП «Дібрівка-Обрій».
Видалення побутових відходів проводиться на Тетіївське міське сміттєзвалище площею 2,2 га, яке експлуатується із 1975 року і знаходиться на балансі КП «Благоустрій». Проектний обсяг видалення відходів складає 61700 т. За даними паспорта місця видалення відходів – обсяг видалення відходів складає станом на 01.01.2024р. – 57065 т, що становить 92,4 % заповнення. Обсяг видалення відходів за 2023 рік складає 1860 т. Сміттєзвалище утримується в задовільному стані, обладнане локальною мережею спостережних свердловин для контролю за впливом на підземні води.
Тетіївська міська рада приєдналася до світової децентралізованої мережі громадського моніторингу якості повітря. Відтепер кожен може знати, яким повітрям ми дихаємо. Станція моніторингу якості повітря вимірює вміст пилу фракцій 2.5 та 10 мікрон в повітрі (так звані PM 2.5 і PM 10). Інтегрований сенсор температури-вологості-тиску дозволяє автоматично коригувати отриману інформацію в залежності від погодних умов, а наявність модулю підігріву дозволяє отримувати достовірну інформацію під час туману, опадів та при від’ємних температурах. Станція моніторингу повітря збирає інформацію в центральній частині міста і транслює її онлайн на мапу.
II. Мета, завдання та заходи економічного та соціального розвитку Тетіївської територіальної громади у 2025-2027 роках
Мета Програми – подолання негативних наслідків впливу глобальної економічної рецесії на соціально-економічний розвиток для забезпечення гідних умов життя та добробуту населення громади шляхом посилення інвестиційної та інноваційної активності, стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу, забезпечення енергоефективності об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери, забезпечення діджиталізації комунікації з громадськістю, підвищення туристично-рекреаційного потенціалу, підтримання стабільного та задовільного стану навколишнього природного середовища.
Досягнення цієї мети передбачає реалізацію таких пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку Тетіївської територіальної громади у 2025-2027 роках:
2.1. Безпека життєдіяльності та цивільний захист
З метою забезпечення підвищення загального рівня правопорядку і публічної безпеки в умовах дії воєнного стану та післявоєнний період, зменшення кількості правопорушень, смертності і травматизму, відновлення системи соціальної профілактики правопорушень, а також забезпечення захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного, техногенного та природного характеру, небезпечних об’єктів, об’єктів підвищеної небезпеки та об’єктів з масовим перебуванням людей та створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки на 2024 рік заплановані наступні основні завдання та заходи:
- забезпечення реалізації заходів цільової Програми захисту населення і території Тетіївської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2021-2025 роки (затверджена рішенням Тетіївської міської ради від 28 лютого 2023 року №819-18-VIIІ),
- удосконалення системи управління силами та засобами місцевої субланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області,
- подальший розвиток місцевих сил цивільного захисту, забезпечення їх належного матеріально-технічного забезпечення та оснащення сучасним обладнанням,
- забезпечення гарантованого Конституцією України права громадян на захист їх життя і здоров’я від надзвичайних ситуацій та їх негативних наслідків,
- запобігання виникненню та створення передумов для своєчасної та успішної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на об’єктах і територіях, що характеризуються незадовільним техногенним та екологічним станом,
- забезпечення оповіщення керівного складу місцевої субланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, населення громади про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного або воєнного (військового) характеру,
- забезпечення непрацюючого населення, спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту засобами індивідуального захисту,
- забезпечення безпеки населення на водних об’єктах громади,
- створення місцевого та об`єктових матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків,
- удосконалення системи підготовки фахівців з питань цивільного захисту, навчання населення на місцевому рівні тощо,
- забезпечення захисту населення, навколишнього природного середовища і небезпечних об’єктів, об’єктів підвищеної небезпеки, об’єктів з масовим перебуванням людей та населених пунктів від пожеж, підвищення рівня протипожежного захисту та створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки,
- створення та подальший розвиток підрозділів місцевої пожежної охорони, добровільних протипожежних формувань, інших спеціалізованих та добровільних аварійно-рятувальних підрозділів (формувань) як формувань цивільного захисту.
2.2. Розвиток дорожнього господарства
З метою реконструкції та ремонту мережі автомобільних доріг громади, удосконалення системи контролю експлуатаційного стану автодоріг та за параметрами безпеки на 2025-2027 роки передбачені такі основні завдання та заходи:
- продовження обстеження технічного стану, паспортизація автомобільних доріг місцевого значення загального користування, штучних споруд на них,
- здійснення капітальних ремонтів штучних споруд на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, що пошкоджені внаслідок військової агресії російської федерації проти України,
- продовження робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах громади,
- забезпечення ефективного проведення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, які рухаються автомобільними дорогами загального значення шляхом влаштування місць для розташування пересувних пунктів габаритно-вагового контролю,
- продовження робіт з модернізації системи вуличного освітлення,
- ліквідація місць концентрації дорожньо-транспортних пригод та ліквідація ділянок з підвищеною аварійністю,
- встановлення дорожнього огородження та дорожніх знаків на автомобільних дорогах.
2.3. Якісна освіта для всіх
З метою формування компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості, продовження створення єдиного інформаційного освітнього простору, приведення мережі закладів освіти у відповідність до потреб громад, забезпечення дітей з особливими потребами якісними освітніми послугами у 2025-2027 роках заплановано виконання таких основних завдань та заходів:
Підвищення кваліфікації педагогічних працівників
- Регулярні курси підвищення кваліфікації: Організація тренінгів та семінарів з використанням інноваційних методів навчання, нових освітніх технологій та психології.
- Менторство: Впровадження системи менторства для молодих педагогів, де досвідчені вчителі допомагатимуть їм у професійному зростанні.
- Обмін досвідом: Запрошення фахівців з інших регіонів для проведення майстер-класів та лекцій.
Модернізація навчального процесу
- Впровадження нових освітніх програм: Розробка та впровадження сучасних навчальних програм, які відповідають вимогам часу та потребам учнів.
- Використання цифрових технологій: Оснащення шкіл сучасним обладнанням, забезпечення доступу до інтернету та впровадження цифрових навчальних ресурсів.
- Індивідуалізація навчання: Розробка індивідуальних навчальних планів для кожного учня з урахуванням його особливостей та потреб.
Створення сприятливого освітнього середовища
- Ремонт та модернізація шкільних приміщень: Створення комфортних умов для навчання та відпочинку учнів.
- Оснащення шкіл спортивним інвентарем та обладнанням для творчості:
Сприяння всебічному розвитку учнів.
- Розширення мережі інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти,
- Створення сучасного, розвивального, безпечного, комфортного освітнього середовища, яке сприяє збереженню та зміцненню здоров’я і підвищенню
рухової активності дітей та захисту їх від небезпек,
- Нарощування фонду об’єктів цивільного захисту в закладах освіти,
- Створення умов для забезпечення підвезення учнів та вчителів, оновлення парку шкільних автобусів.
Соціальна підтримка учнів
- Організація харчування: Забезпечення якісним харчуванням всіх учнів, особливо учнів з малозабезпечених сімей.
- Психологічна підтримка: Надання психологічної допомоги учням, які її потребують.
- Протидія булінгу: Реалізацію в закладах освіти програм, спрямованих на протидію проявам насильства і булінгу (цькування) та їх попередження,
- Соціальна адаптація: Розробка програм соціальної адаптації для учнів з особливими потребами.
Розвиток позашкільної освіти
- Створення гуртків та секцій: Забезпечення різноманітних можливостей для розвитку талантів учнів у позаурочний час.
- Співпраця з місцевими громадськими організаціями: Залучення до співпраці спортивних клубів, культурних центрів та інших організацій.
Моніторинг якості освіти
- Регулярна оцінка результатів навчання: Проведення моніторингу знань учнів та якості освітніх послуг.
- Аналіз результатів і впровадження корективних заходів: Виявлення проблемних питань та розробка заходів для їх вирішення.
2.4. Охорона здоров’я
З метою створення ефективної та доступної системи охорони здоров’я в Тетіївській громаді, яка забезпечить якісне медичне обслуговування всього населення, підвищить рівень здоров’я громадян та сприятиме збільшенню тривалості життя, визначено такі основні завдання та заходи:
- Модернізація матеріально-технічної бази амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фельдшерських пунктів.
- Впровадження електронної системи охорони здоров’я для зручності пацієнтів та оптимізації робочих процесів.
- Розширення спектру послуг, що надаються на первинному рівні.
- Створення сприятливих умов для роботи медичних працівників (заробітна плата, соціальні гарантії).
- Залучення молодих спеціалістів (придбання службового житла) v Модернізація обладнання лікарні та поліклініки.
- Розширення спектру спеціалізованих послуг.
- Співпраця з обласними та центральними медичними закладами.
- Розвиток системи реабілітаційної допомоги в громаді.
- Розширення програми мобільних бригад для обслуговування віддалених населених пунктів.
- Співпраця з службою екстреної медичної допомоги.
- Розробка та впровадження програм профілактичних заходів.
- Проведення інформаційних кампаній з питань здорового способу життя.
- Співпраця з освітніми закладами для формування здорових звичок у молоді.
- Впровадження системи збору та аналізу відгуків пацієнтів.
- Постійне покращення якості обслуговування.
Створення комфортних умов для пацієнтів у медичних закладах.
2.5. Соціальний захист населення
З метою забезпечення права кожного громадянина на отримання якісних соціальних послуг, максимального охоплення соціально вразливих верств населення громади різними видами соціальних послуг, а також підняття рівня та розширення спектру надання соціальних послуг у територіальній громаді на фоні реформи децентралізації влади, у 2025-2027 роках заплановано реалізувати наступні основні завдання та заходи:
- забезпечення реалізації на території Тетіївської міської територіальної громади державної політики у сфері соціального захисту населення, організації надання соціальних послуг особам, окремим соціальним групам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати;
- модернізація та розширення мережі соціальних закладів, забезпечення їх належного оснащення;
- координація роботи комунальних установ Тетіївської міської ради, які надають базові соціальні послуги жителям територіальної громади, забезпечення доступності соціальних послуг для всіх верств населення;
- організація роботи з визначення потреб жителів Тетіївської міської територіальної громади у соціальних послугах, забезпечення їх планування та визначення обсягів видатків відповідного місцевого бюджету на надання таких послуг;
- здійснення стратегічного планування розвитку соціальної сфери в Тетіївській міській територіальній громаді відповідно до сучасних вимог;
- розробка та впровадження програм, спрямованих на попередження соціальних проблем в громаді, таких як безробіття, бідність, насильство в сім'ї тощо;
- здійснення моніторингу, контролю та оцінювання якості надання соціальних послуг, інформування населення про соціальні послуги які надаються в громаді;
- забезпечення доступності соціальної інфраструктури для осіб з
інвалідністю;
- співпраця з громадськими організаціями, благодійними фондами, бізнесом для вирішення соціальних проблем в громаді.
2.6. Підтримка дітей та сім’ї
Створення сприятливих умов для життя та розвитку дітей відповідно до мінімальних стандартів благополуччя та безпеки дитини; підтримка дітейсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей і сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, забезпечення належних умов для їх навчання, виховання та розвитку, реалізацію сімейної політики передбачається здійснити шляхом виконання у 2025-2027 роках наступних основних завдань та заходів:
- Сприяння розвитку сімейних форм виховання та надання підтримки прийомним батькам;
- Проведення профілактичних заходів щодо насильства над дітьми. Забезпечення доступу дітей до правової допомоги;
- Організація консультаційних служб для батьків. Програми підтримки молодих сімей;
- Забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа;
- Забезпечення реабілітацією в спеціалізованих службах первинного соціально-психологічного консультування (притулках, денних центрах тощо) осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, їх соціальна інтеграція, а також підвищення професійного рівня спеціалістів, які надають допомогу вказаним категоріям осіб;
- Проведення інформаційно-просвітницьких заходів з питань протидії торгівлі людьми, зокрема, для внутрішньо переміщених осіб, а також осіб, які вимушено виїхали за кордон щодо роз’яснення можливих ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми та можливостей отримання постраждалими комплексної допомоги у державних інституціях;
- Удосконалення механізмів здійснення профілактики негативних проявів наркоманії, алкоголізму та правопорушень серед дітей та їхніх батьків;
- Пропаганда сімейних цінностей, активізація участі батьків у семінарах, тренінгах, круглих столах, що сприяють підвищенню рівня культури сімейних стосунків і відповідальності батьків за виконанням своїх обов’язків.
2.7. Розвиток фізичної культури та спорту
З метою розвитку дитячо-юнацького спорту та пропагування здорового способу життя на 2025-2027 роки основними завданнями є:
- Забезпечення реалізації заходів Програми розвитку фізичної культури і спорту на території Тетіївської міської територіальної громади на 2025 – 2027 роки.
- Запровадження оздоровчої рухової активності в повсякденному житті різних верств населення області шляхом проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в усіх навчальних закладах;
- Будівництво нових спортивних майданчиків, залів, стадіонів та їх модернізація.
- Забезпечення Тетіївської ДЮСШ необхідним спортивним інвентарем, обладнанням, спортивним екіпіруванням.
- Проведення виїзних навчально-тренувальних зборів та забезпечення участі вихованців Тетіївської ДЮСШ у змаганнях різних рівнів. Розширення мережі спортивних секцій та гуртків.
Створення інклюзивних спортивних програм та забезпечення доступності спортивних об’єктів для людей з особливими потребами.
- Створення партнерств для фінансування спортивних проєктів.
- Забезпечення участі тренерів-викладачів та інших фахівців Тетіївської ДЮСШ в обласних та Всеукраїнських навчальних семінарах, круглих столах, нарадах, курсах підвищення кваліфікації.
2.8. Культура та туризм
Для підвищення ролі культури в консолідації українського суспільства шляхом збереження мережі закладів культури та кадрового потенціалу забезпечення проведення державних, професійних та святкових заходів визначено такі основні завдання та заходи на 2025-2027 роки:
- Продовження реалізації заходів Програми по забезпеченню культурного розвитку Тетіївської міської територіальної громади на 2023-2026 роки;
- Відновлення та модернізація культурної інфраструктури, матеріально- технічної бази закладів культури, сприяння посиленню спроможності до міжсекторної взаємодії.
- Розвиток позитивного іміджу та популяризація громади як культурної, туристичної дестинації на території Київської області.
- Забезпечення сприятливих умов для функціонування та розвитку театрального і музичного мистецтва.
- Придбання музичних інструментів для забезпечення діяльності КЗ Тетіївська дитяча музична школа.
- Створення умов для розвитку публічних бібліотек як соціокультурних та інформаційних центрів з якісно новим рівнем послуг;
- Організація та проведення культурно-мистецьких заходів та урочистих подій з нагоди відзначення державних та професійних свят;
- Сприяння розвитку творчого потенціалу громади, творчій діяльності професійних митців та колективів;
- Створення нових туристичних маршрутів та відновлення туристичних об’єктів громади.
2.9. Розвиток молодіжної інфраструктури, підтримка соціальних проєктів з |
|
розвитку молоді, її національно-патріотичного виховання |
|
Для створення умов з метою підвищення рівня активності молоді та формування у неї високої національно-патріотичної свідомості шляхом підтримки молодіжних ініціатив та проектів, що спрямовані на повноцінну самореалізацію молоді та зменшення негативних явищ у молодіжному середовищі, виховання почуття відданості своїй державі, у 2025-2027 роках передбачається вжити наступні основні завдання та заходи:
- розширення мережі молодіжної інфраструктури;
- підвищення кваліфікацій і компетентностей активної молоді, залучення її до реалізації проектів на території Тетіївської громади, розширення участі у розвитку громад шляхом використання неформальної освіти та проведення різноспрямованих на розвиток молоді семінарів, тренінгів, форумів, конференцій тощо;
- сприяння функціонуванню молодіжної ради;
- проведення заходів у сфері молодіжної політики та національнопатріотичного виховання;
- реалізація заходів щодо підтримки та покращення ментального здоров'я молоді, надання психологічної допомоги постраждалому під час бойових дій населенню та внутрішньо переміщеним особам;
- створення якісних умов для доступу молоді до послуг, що сприяють її адаптації до нової структури та умов ринку праці, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни та в післявоєнний період, зниженню рівня тривожності та психотравмуючих ситуацій, у тому числі спричинених внаслідок війни, розвитку громадянських та інших компетентностей, необхідних для молодої людини під час війни та в післявоєнний період, зокрема, навичок домедичної допомоги;
- виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;
- підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника вітчизни, героя;
- формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;
- утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства;
- культивування кращих рис української ментальності - працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи; v формування мовленнєвої культури.
2.10. Забезпечення населення якісними комунальними послугами та |
|
підвищення рівня енергоефективності |
|
Для забезпечення реалізації на території Тетіївської громади державної політики у галузі житлово-комунального господарства з метою задоволення потреб населення і господарського комплексу в якісних комунальних послугах, у 2025-2027 роках передбачено реалізацію таких основних завдань та заходів:
- технічне переоснащення житлово-комунального господарства;
- створення механізму стимулювання використання альтернативних джерел енергії та видів палива;
- забезпечення безперебійного надання послуг;
- організація ефективного управління у сфері виробництва і надання житлово-комунальних послуг;
- 100% оснащення багатоквартирних житлових будинків та будівель вузлами комерційного обліку теплової енергії та водопостачання;
розвиток та реконструкція систем тепло-, водопостачання та
водовідведення для забезпечення населення якісними послугами;
- постійне вжиття заходів з благоустрою населених пунктів громади;
- забезпечення належної підготовки об'єктів життєзабезпечення населення та соціально-культурного призначення громади до сталої роботи в опалювальному сезоні;
- забезпечення функціонування системи енергетичного менеджменту та моніторингу енергоспоживання
2.11. Розвиток цифрової трансформації
З метою розбудови інформаційного суспільства, створення умов для розвитку регіональної складової електронної інформаційної системи, сприяння соціально-економічному розвитку Тетіївської громади шляхом упровадження сучасних та перспективних інформаційних технологій в усі сфери життєдіяльності громади та підвищення цифрових навичок населення, на 20252027 роки заплановані наступні основні завдання та заходи:
- продовження впровадження системи електронного документообігу та
автоматизації бізнес-процесів;
- створення мережі Wi-Fi зон у громадських місцях, забезпечення доступу до інтернету у віддалених населених пунктах;
- переведення більшості адміністративних послуг в онлайн-режим, створення єдиного порталу для взаємодії громадян з органами місцевого самоврядування.
- запровадження систем електронної освіти у закладах загальної середньої;
- впровадження електронної медичної картки, телемедицини, дистанційного моніторингу здоров'я;
- розробка мобільних додатків, чат-ботів, соціальних мереж для комунікації з громадянами та збору їхніх пропозицій.
- організація навчання фахівців органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств з питань цифрових навичок та компетенцій, а також впровадження електронних сервісів;
- впровадження систем захисту інформації, проведення регулярних аудитів безпеки;
- дотримання законодавства про захист персональних даних, забезпечення конфіденційності інформації.
2.12. Удосконалення системи надання адміністративних послуг
З метою забезпечення сталого розвитку сфери надання адміністративних послуг, у тому числі прискорення впровадження використання електронних сервісів, створення належних умов для максимального наближення державних послуг до кожного мешканця громади на 2025-2027 роки заплановані такі основні завдання та заходи:
Відпрацювання та впровадження дієвих механізмів надання якісних та доступних адміністративних послуг на території Тетіївської громади;
- Запровадження нових підходів до сервісного обслуговування населення з надання адміністративних послуг;
- Збільшення швидкості надання послуг, мінімізація бюрократичних процедур, підвищення рівня задоволеності клієнтів.
- Постійне оновлення переліку послуг, які надаються в ЦНАП, з урахуванням потреб громадян.
- Активне впровадження електронних послуг, створення зручного онлайнкабінету для громадян, розвиток мобільних додатків.
- Оптимізація адміністративних процедур, зменшення кількості необхідних документів, впровадження електронного документообігу.
- Забезпечення відкритості інформації про діяльність ЦНАП, публікація звітів про виконану роботу.
- Організація зручного простору для відвідувачів, забезпечення доступності для людей з інвалідністю.
2.13. Розвиток ринку праці для підвищення рівня зайнятості населення
З метою підвищення рівня зайнятості працездатного населення, конкурентоспроможності та ефективності використання робочої сили з урахуванням суттєвих змін у функціонуванні вітчизняного ринку праці у воєнний час, а також для стабілізації доходів мешканців громади у 2025-2027 роках заплановано реалізувати наступні основні завдання та заходи:
- забезпечення належного професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців шляхом організації професійного навчання безробітних;
- сприяння поверненню безробітних осіб до продуктивної зайнятості, збереженню мотивації до праці шляхом залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру;
- організація професійної та соціальної адаптації осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росії;
- вдосконалення процесів професійної орієнтації населення, особливо внутрішньо переміщених осіб, демобілізованих учасників АТО/ООС, осіб з інвалідністю, молоді у віці до 35 років, щодо актуальних професій з метою їх самореалізації;
- здійснення заходів щодо популяризації робітничих професій та боротьби із стереотипами, у тому числі гендерними, щодо вибору професій;
- зменшення негативних наслідків збройної агресії на економіку та підвищення мотивації до зайнятості в реальному секторі економіки;
- скорочення сфери тіньової зайнятості та підвищення мотивації до офіційного працевлаштування в усіх сферах підприємницької діяльності, насамперед, у сфері малого бізнесу;
посилення контролю за додержанням суб’єктами господарювання
відповідних державних гарантій оплати праці, легалізації заробітної плати та зайнятості, недопущення виплати заробітної плати нижче законодавчо встановленого мінімуму за умови повної зайнятості працівників.
2.14. Розвиток промислового потенціалу та інноваційно-орієнтованих |
|
галузей економіки |
|
З метою сприяння розвитку переробних галузей промисловості та підвищення рівня їх інноваційності, технологічної модернізації діючих підприємств, що виробляють продукцію з високою доданою вартістю та імпортозамінні товари, сприяння пошуку ринків збуту продукції для експортоорієнтованих підприємств, сприяння розбудові інфраструктури індустріальних парків та промислових зон, підтримки кластерних ініціатив на 2024 рік передбачені такі основні завдання та заходи:
- запровадження пільгового режиму оподаткування для інвесторів;
- будівництво та модернізація доріг, комунікацій, промислових зон;
- організація тренінгів, семінарів, консультацій для підприємців;
- стимулювання підприємств до використання екологічно чистих технологій;
- сприяння реалізації проєктів регіонального розвитку з розбудови індустріальних парків та промислових зон;
- популяризація продукції місцевих виробників шляхом сприяння участі підприємств у виставково-ярмаркових заходах, конкурсах, форумах,
презентаціях регіонального, національного та міжнародного рівня;
- сприяння підвищенню професійних компетенцій кадрів суб’єктів підприємництва, зокрема в питаннях циркулярної економіки, шерінгової економіки, проєктного менеджменту, цифровізації, кластеризації;
- створення спільних освітніх програм, організація практики студентів на підприємствах;
- залучення інвестицій у будівництво сонячних електростанцій, вітрових електростанцій та інших об'єктів відновлюваної енергетики.
2.15. Розвиток високотехнологічного сільськогосподарського виробництва
З метою сприяння організації виробництва високоякісної, корисної та безпечної для життя і здоров'я споживача сільськогосподарської продукції, розвитку високотехнологічного ресурсозберігаючого сільськогосподарського виробництва, створення сприятливих соціальних умов для життя сільських жителів на 2025-2027 роки заплановані наступні основні завдання та заходи:
- впровадження екоінноваційних проєктів в агросекторі, а саме біогазових технологій, за допомогою яких залишки та відходи сільськогосподарського виробництва можна трансформувати в електричну і теплову енергію;
широке інформування сільгоспвиробників щодо законодавства у сфері
забезпечення прав власників та орендарів земельних паїв/ділянок, охорони та використання земель сільськогосподарського призначення;
- задоволення потреб населення в якісних і доступних продуктах харчування шляхом збільшення обсягів виробництва тих видів сільськогосподарської продукції, що не забезпечують норми споживання населення;
- організація системи навчання, інформування та консультування малих і середніх виробників, фермерів, сільського населення;
- технічне переоснащення сільськогосподарського виробництва через механізм часткової компенсації сільгосптоваровиробникам вартості
сільськогосподарської техніки та обладнання;
- створення і відновлення сіножатей та пасовищ;
- підвищення рівня самозайнятості сільського населення, перш за все молоді, яка проживає на сільських територіях, шляхом підтримки проєктів розвитку ринкової інфраструктури, зокрема обслуговуючих кооперативів;
- запровадження на постійній основі проведення тренінгів, семінарів та курсів для фермерів, сільського населення для підвищення їх кваліфікаційних знань про розвиток органічного виробництва, сільськогосподарську кооперацію, механізми державної підтримки тощо.
2.16. Створення умов для розвитку малого та середнього підприємництва
З метою сприяння розвитку малого та середнього бізнесу в умовах воєнного стану та післявоєнний період, забезпечення сприятливого бізнес- клімату Тетіївської громади для відновлення його ділової активності, формування реальних механізмів підтримки малого та середнього підприємництва, стимулювання інвестиційної діяльності в громаді, зростання інвестиційної активності підприємств, ділових та фінансових структур, залучення прямих інвестицій як внутрішніх, так і іноземних для підвищення конкурентоспроможності регіону, створення нових робочих місць для мешканців громади у 2025-2027 роках передбачається вжити такі основні завдання та заходи:
- інформування підприємців про діяльність міжнародних організацій бізнесасоціацій, спрямовану на розвиток та підвищення конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу;
- сприяння розвитку інфраструктури підтримки розвитку малого та середнього підприємництва;
- запровадження постійних консультацій з потенційними інвесторами з метою виявлення та вирішення проблем, які створюють перешкоди у процесі інвестування;
- формування бази даних потенційних інвесторів, виходячи із наявних ресурсів, пріоритетних сфер для інвестування та потреб громади, налагодження з ними ефективної комунікації з метою підписання меморандумів про співпрацю, стимулювання до здійснення інвестицій;
проведення спеціалізованих тематичних публічних заходів, у т.ч. в онлайн-
форматі (засідань за «круглим столом», «бізнес зустрічів» тощо), за участю представників влади, бізнесу, науковців тощо;
- створення інтерактивного порталу інвестиційних можливостей;
- співпраця з Агенцією регіонального розвитку Київської області;
- сприяння розробці та реалізації ряду проєктів для будівництва заводів з виробництва біогазу на базі підприємств тваринництва, птахівництва та сільськогосподарської продукції із залученням фінансування від міжнародних фінансових інституцій з метою підвищення енергетичної незалежності регіону та зменшення споживання енергії зі вмістом вуглеводнів.
2.17. Надходження до місцевого бюджету
З метою поліпшення ситуації з виконання місцевих бюджетів, вишукування додаткових ресурсів для їх наповнення, подальшого формування взаємовідносин між державним бюджетом та місцевим бюджетом у 2025-2027 роках визначено такі основні завдання та заходи:
- розвиток власних ресурсних баз шляхом:
- залучення до оподаткування підприємств, які зареєстровані в інших місцевостях, проте здійснюють свою господарську діяльність на території громади;
- розширення дохідних джерел (податків і зборів) місцевого бюджету;
- залучення інвесторів в громаду;
- підвищення ефективності використання бюджетних коштів за рахунок: • оптимізації мережі та чисельності працівників бюджетних установ, які утримуються за кошти місцевого бюджету у межах затверджених асигнувань на оплату праці;
- недопущення виникнення простроченої кредиторської заборгованості по захищених статтях видатків у бюджетній сфері, в т.ч. казначейської позики на покриття тимчасових касових розривів;
- вжиття заходів щодо погашення дебіторської та кредиторської заборгованості та неутворення відповідної простроченої заборгованості.
2.18. Розвиток міжнародного співробітництва
З метою поглиблення партнерських зв'язків із муніципалітетами іноземних держав та розширення міжнародного співробітництва, на 2025-2027 роки визначено такі основні завдання та заходи:
- продовження роботи щодо розвитку міжнародного співробітництва, зокрема шляхом підписання угод про співпрацю з муніципалітетами іноземних держав;
забезпечення участі суб’єктів підприємницької діяльності у міжнародних виставково-ярмаркових заходах, як інструменту презентації економічного потенціалу громади на міжнародному рівні;
- забезпечення участі громади у ініціативах Європейського Союзу що розвитку взаємовідносин в рамках Східного партнерства (Угода мерів, Мери за економічне зростання);
2.19. Містобудівна діяльність
З метою ефективного і раціонального планування територій, розвитку інженерної та соціальної інфраструктури, сталого та гармонійного розвитку громади на 2025-2027 роки заплановані такі основні завдання та заходи:
- продовження роботи щодо розроблення містобудівної документації
(детальних планів територій);
- регулярне оновлення генерального плану з урахуванням нових соціальноекономічних умов та викликів;
- проведення громадських слухань, опитувань, щоб врахувати думку мешканців щодо розвитку території;
- покращення транспортної доступності різних районів громади;
- збільшення зелених зон, облаштування місць для відпочинку та прогулянок;
- забезпечення проведення інвентаризації земель та розроблення технічної документації для здійснення нормативної грошової оцінки землі;
- виконання Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Київській області;
- продовження роботи з перегляду проєктно-кошторисної документації на об’єкти будівництва на предмет їх безбар’єрності для забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури;
- впровадження екологічних стандартів у будівництві та виробництві; v розробка системи збору та утилізації побутових відходів;
- створення цифрових моделей території.
2.20. Екологічна безпека, удосконалення системи |
поводження з |
|
твердими побутовими відходами |
|
|
З метою ведення моніторингу атмосферного повітря, відновлення та покращення екологічного стану водних об’єктів, створення нових та розширення існуючих територій і об’єктів природно-заповідного фонду, розвитку екологічної освіти та виховання визначені наступні основні завдання та заходи на 2025-2027 роки:
- збільшення площі природно-заповідного фонду;
- виготовлення й встановлення охоронних знаків та інформаційних аншлагів на об’єктах природно-заповідного фонду місцевого значення;
розроблення проєктів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду місцевого значення на території громади; v формування екологічної культури населення;
- здійснення оцінки ризиків та вразливості населених пунктів до зміни клімату;
- поліпшення екологічного та санітарного стану водойм;
- обслуговування стаціонарних постів автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря;
- придбання контейнерів з роздільного збору побутових відходів для населених пунктів області;
- будівництво об’єкта поводження з відходами;
- придбання машини для збору та транспортування відходів;
- проведення робіт з екологічно безпечного очищення громади від непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин;
- проведення в громаді екологічних заходів з пропаганди охорони навколишнього природного середовища;
- сприяння розвитку біорізноманіття в Тетіївській громаді.
3. Джерела фінансування заходів з економічного та соціального розвитку Тетіївської територіальної громади на 2025-2027 роки
Реалізацію заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку Тетіївської територіальної громади на 2025-2027 роки передбачається здійснювати за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, обласного і місцевого бюджету в межах видатків, що передбачені для головних розпорядників бюджетних коштів, відповідальних за їх виконання, кредитні та лізингові програми державних банків, кошти МФО, гранти, МТД, а також інші джерела, не заборонені законодавством.
Міський голова Богдан БАЛАГУРА
Додаток 1
до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Тетіївської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
Перелік інвестиційних проектів (об’єктів будівництва), які планується реалізувати у 2025-2027 роках
№ пп |
Назва заходу |
1 |
Реконструкція (модернізація) місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення у Тетіївській територіальній громаді. |
2 |
Нове будівництво споруди подвійного призначення з захисними властивостями протирадіаційного укриття на території Тетіївського ліцею №2 за адресою: Київська область, Білоцерківський район, м. Тетіїв, вул. Соборна, 32. |
3 |
Капітальний ремонт (утеплення стін, заміна вікон та дверей) Тетіївського ліцею №1 по вул. Центральна, 107 в м. Тетіїв Київської області |
4 |
Реконструкція даху з встановленням дахової сонячної електростанції на об'єкті "Заклад дошкільної освіти (ясла–садок) "Оленка" Тетіївської міської ради, Київської області (в тому числі виготовлення ПКД) |
5 |
Реконструкція вхідної групи та прилеглої території з влаштуванням універсального майданчику Тетіївського Ліцею №2 Тетіївської міської ради по вул. Соборна, 32 в м. Тетієві Київської області |
6 |
Капітальний ремонт покрівлі із заміною азбестоцементних листів на металочерепицю, утеплення перекриття, встановлення блискавкозахисту комунального закладу Тетіївський ліцей №2 Тетіївської міської ради по вул. Соборна, 32 в м. Тетіїв Київської області |
7 |
Капітальний ремонт покрівлі та заміна віконних та дверних блоків, термосанація будівлі Тетіївського ліцею №4 Тетіївської міської ради Київської області по вул. Володимирська, 1/1 в м. Тетіїв, Білоцерківського району Київської області. |
8 |
Придбання 3 шкільних автобусів та 1 спеціалізованого шкільного автобуса |
9 |
Капітальний ремонт приміщень кухні та їдальні «Кашперівського ліцею» за адресою: Київська область, Тетіївський район, с. Кашперівка, вул. Київська, 9. Коригування |
10 |
Капітальний ремонт (заміна даху та покрівлі, заміна вікон та дверей, утеплення фасаду) «Кашперівський ліцей Тетіївської районної ради Київської області» по вул. Київська, 9 в с. Кашперівка Тетіївського району Київської області |
11 |
Капітальний ремонт (заміна даху та покрівлі, утеплення фасаду) Денихівський ліцей Тетіївської районної ради Київської області по вул. Шевченка, 91 в с.Денихівка Тетіївського району Київської області |
12 |
Капітальний ремонт будинку культури в м. Тетіїв Київської області |
13 |
Капітальний ремонт будинку культури "Слобода" по вул. Центральна 103 в м. Тетієві, Київської області з утепленням фасаду та заміною вікон і дверей |
14 |
Капітальний ремонт будинку Спортшколи по вул. Спортивна, 23 в м. Тетієві, Київської області з утепленням фасаду та заміною вікон і дверей |
15 |
Будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейном в м. Тетіїв Київської області |
16 |
Будівництво біатлонного стадіону в м. Тетіїв Київської області |
17 |
Будівництво та реконструкція спортивних майданчиків та дитячих спортивних майданчиків |
18 |
Реконструкція будівлі корпусу №1 комунального некомерційного підприємства «Тетіївська центральна лікарня» Тетіївської міської ради за адресою: вулиця Цвіткова, 26-Е, місто Тетіїв, Київської області |
19 |
Капітальний ремонт та облаштування офтальмологічного відділення КНП «Тетіївська центральна лікарня» Тетіївської міської ради |
20 |
Капітальний ремонт та облаштування відділення гемодіалізу КНП «Тетіївська центральна лікарня» Тетіївської міської ради |
21 |
Проведення ремонту амбулаторій та ФАПів. Придбання медичного обладнання. |
22 |
Енергосервіс комплексу будівель КНП "Тетіївська ЦЛ" Тетіївської міської ради |
23 |
Капітальний ремонт приміщень кухні та їдальні «П‘ятигірського ліцею» за адресою: Київська область Тетіївський район с.П‘ятигори |
24 |
Капітальний ремонт ДНЗ « Ластівка » по вул. Київська, 77 в с. Кашперівка Тетіївського району Київської області |
25 |
Капітальний ремонт дороги по вул. Зарічна в с. Стадниця Тетіївського району, Київської області |
26 |
Капітальний ремонт дороги по вул. Лесі Українки в с. Стадниця, Тетіївського району, Київської області |
27 |
Капітальний ремонт дороги по вул. Заводська в с. Стадниця, Тетіївського району, Київської області |
28 |
Капітальний ремонт дороги по вул. Шевченка в с. Стадниця Тетіївський р-н, Київської області |
29 |
Капітальний ремонт дороги по вул. Старинці в с. Бурківці Тетіївського району, Київської області |
30 |
Капітальний ремонт дороги по вул. Козуба в с. Бурківці Тетіївського району Київської області |
31 |
Капітальний ремонт дороги по вул. Надводського в с. Бурківці, Тетіївського району, Київської області |
32 |
Капітальний ремонт дороги по вул. Квітнева в с. Михайлівка, Тетіївського району, Київської області |
33 |
Капітальний ремонт дороги по вул. Гагаріна в с. Дзвеняче Тетіївського району, Київської області |
34 |
Капітальний ремонт дороги комунальної власності по вул. Зарічна в місті Тетіїв Київської області |
35 |
Капітальний ремонт дороги комунальної власності по вул. Визволителів (колишня Червоноармійська) в м. Тетієві Київської області |
36 |
Капітальний ремонт дороги комунальної власності по вул. Ярослава Мудрого (колишня Ворошилова) в м. Тетієві Київської області |
37 |
Капітальний ремонт дороги комунальної власності по вул. Зарічна в м. Тетієві Київської області |
38 |
Будівництво дороги по вулиці Чапаєва в місті Тетіїв Київської області |
39 |
Капітальний ремонт доріг комунальної власності м. Тетієва по вул. Зарічна, Франка, Ворошилова, Пушкіна, Червоноармійська |
40 |
Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Жовтнева в с. Галайки Тетіївського району Київської області |
41 |
Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Дачна в с. П‘ятигори Тетіївського району Київської області |
42 |
Капітальний ремонт дорожнього покриття частини вулиці Молодіжна в селі Горошків Тетіївського району Київської області |
43 |
Капітальний ремонт дорожнього покриття по вулиці Ярова в селі Горошків Тетіївського району Київської області |
44 |
Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Великий шлях в с. Кашперівка Тетіївського району Київської області |
45 |
Реконструкція очисних споруд КП Тетіївводоканал Тетіївської міської ради |
46 |
Реалізація проекту "Реконструкція гідротехнічних споруд з метою захисту від підтоплення і затоплення вул. Нова у місті Тетієві |
47 |
Капітальний ремонт гідротехнічної споруди в с. Кашперівка Тетіївського району Київської області |
48 |
Будівництво кладовища в с. Кашперівка. |
49 |
Реалізація проекту "Заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану р. Дубравка в районі вул. Першотравнева у м. Тетіїв з метою захисту від підтоплення прилеглих територій" |
50 |
Будівництво артезіанської свердловини в м. Тетієві Київської області |
51 |
Капітальний ремонт будинку військомату по вул. Академіка Байраківського 1, в м. Тетієві, Київської області з утепленням фасадів та заміною вікон і дверей |
52 |
Будівництво літньої паркової сцени по вул. Соборна в м. Тетіїв Київська область |
53 |
Реконструкція системи газопостачання топкової адмінприміщення Тайницької сільської ради по вул. Центральній, 46-а в с. Тайниця Тетіївського району Київської обл. |
54 |
Волоконно-оптична мережа передачі даних м. Тетіїв, Київської області |
55 |
Будівництво полігону із знезараження твердих побутових відходів у м. Тетієві Київської області |
56 |
Будівництво кладовища на земельній ділянці площею 3,2 га кадастровим номером 3224610100:05:015:0018, в м. Тетіїв Київської області |
57 |
Реновація центральної частини міста Тетіїв «Старе місто» |
58 |
Будівництво міського ринку по вул. Крючкова м. Тетіїв Київської області |
59 |
Створення індустріального (промислового) парку на земельній ділянці 24 га на території Тетіївської територіальної громади |
60 |
Будівництво сонячної електростанції з акумуляторними батареями для КП Тетіївводоканал Тетіївської міської ради |
61 |
Будівництво сонячної електростанції з акумуляторними батареями для КП Тетіївська центральна лікарня Тетіївської міської ради |
62 |
Придбання контейнерів для збору сміття в населених пунктах територіальної громади |
63 |
Оновлення бази комунальної техніки |
64 |
Встановлення сміттєсортувальної лінії на полігоні твердих побутових відходів |
65 |
Будівництво біогазової установки |
66 |
Придбання автоматизованої системи оплати комунальних послуг |
67 |
Капітальний ремонт (утеплення стін, заміна вікон та дверей) КЗ Тетіївська дитяча музична школа Тетіївської міської ради по вул. Соборна, 7, м. Тетіїв, Білоцерківський район Київської області |
68 |
Придбання музичних інструментів для потреб КЗ Тетіївська дитяча музична школа, КЗ Центр позашкільної освіти, аматорських колективів Тетіївської громади |
69 |
Капітальний ремонт приміщення з облаштуванням багатофункціонального укриття та придбання обладнання для влаштування Центру Життєстійкості в Тетіївській територіальній громаді |
70 |
Облаштування ветеранського простору для роботи фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб |
71 |
Капітальний ремонт та облаштування приміщення соціально-економічного хабу |
Міський голова Богдан БАЛАГУРА
Додаток 2
до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Тетіївської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
Перелік програм Тетіївської міської ради, які будуть реалізовуватися у 2025-2027 роках
32 |
|
20.12.2022р. № 769-17- VIIІ 17 сесія |
||
33 |
Про затвердження місцевої цільової Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2023-2025 роки |
|
28.02. 23 р. № 819 - 18 – VIIІ 18 сесія |
|
34 |
Програма «Забезпечення поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів у місті Тетієві» |
|
30.05.2023 р. № 920-20-VIII 20 сесія |
|
35 |
Про затвердження Програми «Соціальна підтримка сімей, дітей та молоді Тетіївської міської територіальної громади» на 2023-2025 роки |
|
20.06.2023 р. № 944-21-VIII 21 сесія |
|
36 |
Про затвердження Програми «Обдарована дитина» на 2023-2027 роки в новій редакції |
|
01.08.2023 р. № 987-22-VIII 22 сесія |
|
37 |
Про затвердження Програми соціальної турботи про Захисників та Захисниць України, членів їх родин на 2023 – 2025 роки |
|
26.10.2023 р. № 1023-23-VIII 23 сесія |
|
38 |
Про затвердження Програми підтримки Збройних сил України, підрозділів Національної гвардії України, державної прикордонної служби України, територіальної оборони, мобілізаційної підготовки та мобілізації на 20242025 роки |
|
22.12.2023 р. № 1096-24-VIII 24 сесія |
|
39 |
Про затвердження Програми забезпечення безпеки громадян шляхом виправлення засуджених та запобігання вчинення ними повторних злочинів на території Тетіївської міської територіальної громади на 2024-2026 роки |
|
22.12.2023 р. № 1097-24-VIII 24 сесія |
|
40 |
Про затвердження Програми боротьби з амброзією на території Тетіївської територіальної громади на 2024 – 2026 роки |
|
22.08.2024 р. № 282 рішення виконавчого комітету
|
|
41 |
Про затвердження Програми «Реалізація стратегії реформування системи шкільного харчування у закладах освіти Тетіївської міської ради на 2024 – 2027 роки» |
|
05.09.2024р. № 295 рішення виконавчого комітету
|
|
42 |
Про затвердження Програми «Захист України» на 20242025 роки
|
|
19.09.2024 р. № 1366-29-VIII 29 сесія |
|
43 |
Про затвердження Програми надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавлених батьківського піклування, яким у 2025-2027 роках виповнюється 18 років |
|
26.11.2024р. № 1471-31- VIIІ 31 сесія |
|
44 |
|
Про затвердження Програми Запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2025-2027 роки |
|
26.11.2024р. № 1469-31- VIIІ 31 сесія |
|
||||
45 |
|
Про затвердження Програми для кривдників на 2025-2027 роки |
|
26.11.2024р. № 1468-31- VIIІ 31 сесія |
|
||||
46 |
Про затвердження Програми розвитку та підтримки комунального підприємства «Комунальне некомерційне підприємство «Тетіївський центр первинної медикосанітарної допомоги» Тетіївської міської ради на 2025 – 2027 роки |
|
26.11.2024р. № 1466-31- VIIІ 31 сесія |
|
|
||||
47 |
Про затвердження Програми розвитку фізичної культури і спорту на території Тетіївської міської територіальної громади на 2025-2027 роки |
|
26.11.2024р. № 1464-31- VIIІ 31 сесія |
|
|
Міський голова Богдан БАЛАГУРА