Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА №ПОЛОЖЕННЯ «ПРО ОРЕНДУ ОКРЕМИХ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ БЛАГОУСТРОЮ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ДЛЯ НАДАННЯ ПОСЛУГ У СФЕРІ ВІДПОЧИНКУ І РОЗВАГ НА ТЕРИТОРІЇ ТЕТІЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»

Кількість переглядів: 17
Скликання: РЕГУЛЯТОРНІ АКТИ
Сесія: ПРИЙНЯТІ НА СЕСІЇ ТЕТІЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Тип документу: РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА
Дата: 17.11.2023
Номер документу: ПОЛОЖЕННЯ
Назва документу: ПРО ОРЕНДУ ОКРЕМИХ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ БЛАГОУСТРОЮ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ДЛЯ НАДАННЯ ПОСЛУГ У СФЕРІ ВІДПОЧИНКУ І РОЗВАГ НА ТЕРИТОРІЇ ТЕТІЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Прикріплені файли:

ПОЛОЖЕННЯ

про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності  для надання послуг у сфері відпочинку  і розваг  на  території  Тетіївської міської ради

1. Загальні положення

 

1.1. Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для надання послуг у сфері відпочинку і розваг на території Тетіївської міської ради (далі - Положення) розроблено на пiдставi Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про оренду державного та комунального майна",  "Про благоустрій населених пунктів".

 1.2. Це Положення встановлює  порядок розміщення та облаштування на території  Тетіївської міської ради об’єктів сезонної торгівлі, сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку і розваг для здійснення підприємницької діяльності.

1.3.  При  сезонному або короткостроковому розміщенні атракціонів,  циркових вистав, пересувних тимчасових споруд та інших об’єктів з надання послуг у сфері відпочинку і розваг  у тимчасове користування суб'єктам підприємницької діяльності можуть надаватися, на умовах оренди, окремі конструктивні елементи благоустрою комунальної власності.

1.4. Положення встановлює вимоги до організації надання послуг у сфері відпочинку та розваг з врахуванням архітектурних, санітарно-гігієнічних, пожежних, функціонально-планувальних та історико-культурних чинників, визначає  порядок справляння орендної плати за окремі конструктивні елементи благоустрою та  ступінь відповідальності за недотримання передбачених вимог.

1.5. Дія цього Положення поширюється на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, а також на фізичних осіб, які облаштовують об’єкти сезонної торгівлі, здійснюють підприємницьку діяльність у сфері організації відпочинку і розвага на території Тетіївської міської ради.

 

 

2. Визначення термінів

 

2.1. Конструктивні елементи об’єктів благоустрою :

 • покриття  площ, вулиць,  алей, бульварів,  пішохідних зон;
 • зелені насадження загального  користування;            
 • інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.

2.2. Об’єкт сезонної торгівлі  - кіоски, палатки, намет, ятка, лоток, рундук, павільйони для сезонного продажу товарів, торговельні автомати,  автомагазини,  авторозвозки,  автоцистерни,  лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання   (низькотемпературні   лотки-прилавки), розноски, столики тощо (ДСТУ 4303:2004 „Роздрібна та оптова торгівля”, наказ Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.07.1996 № 369 „Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі”).

2.3. Послуги у сфері відпочинку і розваг:

 • послуги прокату іграшкових машинок, дитячих мотоциклів, електро-веломобілів, "паровозиків";
 • послуги прокату дитячих атракціонів, спортивно-розважальних автоматів, пересувних кінотеатрів;
 • послуги, які надаються при використанні тварин;
 • послуги цирків;
 • розміщення пересувних тимчасових споруд для здійснення сезонної або короткострокової підприємницької діяльності.

2.4.  Дитячі атракціони:

 •  механізовані та немеханізовані стаціонарні, пересувні і мобільні катальні атракціони, у тому числі каруселі, гойдалки, качалки, катальні гори, гірки, колеса огляду, вежі, дороги, автодроми, катапульти тощо;
 • атракціони з еластичними елементами (катапульти, стрибки з висоти на еластичному тросі тощо);
 • водні, у тому числі гірки, спуски, кулі тощо;
 • спортивні, у тому числі силові, тренажери, тири, батути тощо;
 • обладнання дитячих ігрових майданчиків, у тому числі каруселі, гойдалки, качалки, гірки тощо.

2.5. Пересувна тимчасова споруда  - споруда,  яка не має закритого приміщення для тимчасового  перебування  людей (палатка, автомагазин, автокафе, авторозвозка, автоцистерна, автопричеп, атракціони),  у  якій  може   бути   розміщене торговельне   обладнання,   низькотемпературний  прилавок, ємність,  торговельний  автомат,  інші   пристрої   для сезонної   роздрібної торгівлі.

2.6. Терміни, що не визначені у цьому Положенні, вживаються у значенні, встановленому чинним законодавством України.

 

3. Умови оформлення оренди окремих конструктивних

 елементів  благоустрою комунальної власності 

 

3.1. Орендодавцем окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення атракціонів, циркових вистав, пересувних тимчасових споруд та інших об’єктів  сфери відпочинку та розваг є  КП «Агенція регіонального розвитку» Тетіївської міської ради.

3.2. Дозвіл надання в оренду  окремих конструктивних елементів благоустрою для надання послуг у сфері відпочинку і розваг (далі - Дозвіл) надається КП «Агенцією регіонального розвитку» Тетіївської міської ради.

3.3. Передача в оренду  окремих конструктивних елементів благоустрою для надання послуг у сфері відпочинку і розваг здійснюється після підписання Договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди (додаток №3).

3.4. Місце розташування об'єктів для надання послуг у сфері відпочинку і розваг не повинно створювати будь-яких незручностей для пішоходів та транспортних засобів на території міста.

3.5. Усі об'єкти, що стосуються сфери відпочинку і розваг, повинні мати належний естетичний вигляд, архітектурно вписуватись в навколишнє середовище, відповідати вимогам нормативних документів щодо санітарії, охорони праці, техніки безпеки.

3.6. Передача в суборенду окремих конструктивних  елементів  благоустрою комунальної власності  не дозволяється.

 

4. Порядок отримання дозволу на надання

 послуг  у сфері відпочинку і розваг

 

4.1. Для отримання дозволу на надання послуг, визначених п. 1.2   Положення суб'єкт  господарювання подає до КП «Агенція регіонального розвику», а після відкриття ЦНАПу в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) такі документи:

 • заяву (форма заяви - додаток  до Положення);
 • копія витягу з Єдиного державного  реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
 • дозвіл територіального управління Держгірпромнагляду на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (за наявності);
 • викопіювання з ситуаційного плану міста в масштабі М 1:2000, М 1:500 із зазначенням місця розташування та схеми об’єкту з надання послуги у сфері відпочинку і розваг;
 • ветеринарний паспорт на тварину (при наданні послуг з використанням тварин);
 • довіреність про право представляти інтереси суб'єкта господарювання в органах місцевого самоврядування, оформлену в установленому законодавством порядку (у разі звернення уповноваженого представника).

4.2.  Заява та документи, що додаються до неї, подаються адміністратору ЦНАП особисто суб'єктом господарювання (керівником юридичної особи, фізичною особою-підприємцем) або уповноваженою ним особою на підставі довіреності.

 Зазначений перелік документів є вичерпним.

Заявник несе відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в заяві та документах, що додаються до неї.

Заяви розглядаються в порядку їх чергового надходження згідно з реєстрацією.

4.3. Відмова у наданні дозволу на надання послуг у сфері відпочинку і розваг, визначених даним Положенням, надається у разі неподання суб'єктом господарювання усіх необхідних документів, передбачених даним Положенням, чи запропоноване суб'єктом господарювання місце розташування об'єкту для надання послуг у сфері відпочинку і розваг використовується для інших потреб громадян міста.

4.4. Адміністратор ЦНАП реєструє заяву та документи і передає на  розгляд до КП «Агенції регіонального розвитку» Тетіївської міської ради.

4.5. Для надання дозволу та укладання Договору про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності  для надання послуг у сфері відпочинку і розваг  суб'єкт  господарювання  звертається до КП «Агенції регіонального розвитку» Тетіївської міської ради.

 

5. Визначення розмірів орендованої площі

 

5.1. Для розміщення об’єкту з надання послуг в сфері відпочинку і розваг площа орендованого окремого конструктивного елемента благоустрою визначається, як сума площі горизонтальної проекції  об'єкта і площі прилеглої території, необхідної для обслуговування об’єкту.

 

6.  Визначення розмірів орендної плати

 

6.1. Орендна плата за оренду окремого конструктивного елемента благоустрою визначається відповідно до Методики розрахунку вартості окремих конструктивних елементів благоустрою і розміру орендної плати за розміщення на них об’єктів з надання послуг у сфері відпочинку на території  Тетіївської міської ради  (додаток №2).

6.2. Розрахункові ставки орендної плати щорічно на кожний наступний рік визначаються шляхом корегування розміру розрахункової ставки попереднього року на індекс інфляції за цей рік.

6.3. Порядок внесення орендної плати визначається в договорі оренди.

6.4. Орендна плата нараховується з моменту укладення договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою.

6.5. За несвоєчасне внесення орендної плати орендар несе відповідальність згідно договору.

 

7. Вимоги до розміщення та облаштування об’єктів сезонної торгівлі

7.1. Об’єкт сезонної торгівлі та сезонні об’єкти сфери послуг, відпочинку і розваг розміщуються з дотриманням передбачених законодавством норм і правил у межах визначеної території. При здійсненні діяльності у сфері організації відпочинку і розваг не повинні створюватись будь-які незручності для пішоходів та проїзду транспортних засобів на даній території.

7.2. Об’єкти виїзної (виносної) торгівлі повинні мати належний естетичний вигляд, відповідати вимогам правил торгівлі та нормативних документів щодо санітарії, охорони праці, техніки безпеки.

7.3. Протягом дня та після закінчення роботи господарюючий суб’єкт повинен забезпечувати чистоту на прилеглій до пункту виїзної (виносної) торгівлі території. У випадках порушення Правил благоустрою міста суб’єкт, який здійснює торгівлю ,буде притягнутий до адміністративної відповідальності, згідно статті 152 КУпАП.

7.4. Розміщення пунктів виїзної торгівлі дозволяється в районах вулиць, площ та інших орієнтирів, що вказані в дозволах, за умови дотримання правил безпеки руху транспорту й пішоходів.

7.5. Заборонено розміщення пунктів виїзної (виносної) торгівлі:

- в межах міських комунікацій;

- на газонах, зелених насадженнях;

- на землях, обтяжених правами землекористувачів, без їх згоди;

- в природоохоронних зонах, охоронних зонах пам’ятників історії та культури (за винятком обслуговування міських заходів);

- у парковій зоні міста (окрім спеціально визначених святкових і фестивальних днів).

7.6. Суб’єкти господарювання, яким погоджено розміщення та облаштування об’єкта літньої торгівлі, забезпечують дотримання на об’єктах торгівлі вимог чинного законодавства у сфері торгівлі.

7.7.У випадку, якщо реальна площа більша за площу, зазначену в дозволі, суб’єкт господарювання зобов’язаний привести реальну площу  у   відповідність   до   площі,   зазначеної   в   дозволі. Якщо дана вимога суб’єктом господарювання не виконана в 10-ти денний термін, КП «Агенцією регіонального розвитку» приймається рішення про демонтаж.

7.8. Працівники, які безпосередньо здійснюють продаж продовольчих товарів із засобів пересувної мережі на товари, що одержані для продажу, повинні мати та пред’явити на вимогу:

-  документи про надходження товарів до продажу (товарно-транспортні накладні із зазначенням назви, сорту, кількості, ціни та загальної вартості товару);

-  документи, що засвідчують відповідність якості товарів вимогам нормативних документів (для імпортних товарів - копії сертифікатів, викладені мовою країни-експортера і українською та завірені печаткою суб'єкта господарювання, від якого одержані ці товари);

- для товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації в Україні (Перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, затверджений наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 1 лютого 2005 р. № 28 (зареєстрований в Міністерстві юстиції 4 травня 2005 р. за № 466/10746) із змінами, у накладній або в іншому відвантажувальному документі має бути зазначено реєстраційний номер сертифікатів відповідності та/або реєстраційні номери декларацій про відповідність;

- копії гігієнічних висновків;

- ярлики (цінники) або покажчики цін;

-  у випадках застосування пересувної мережі(транспортного засобу) свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу з відмітками про переобладнання транспортного засобу, видане у встановленому порядку Центром надання послуг з використання транспортних засобів Міністерства внутрішніх справ України, дотримання санітарно-гігієничних вимог стосовно транспорту.

Суб'єкти господарювання (власники засобів пересувної мережі) повинні мати на всі товари, що реалізуються в цих засобах, вищезазначені документи.

 

Порядок отримання Погодження на розміщення та облаштування об’єкта сезонної торгівлі 

 Для отримання погодження претендент подає заяву до КП «Агенції регіонального розвитку», а після відкриття ЦНАП з 01.07.2019р. до центру надання адміністративних послуг Тетіївської міської ради.

Разом із заявою додається копія витягу з Єдиного державного реєстру із зазначенням основних видів діяльності юридичної особи або фізичної особи-підприємця, довідку платника податків, план - схему розміщення місця торгівлі із зазначення метражу, асортиментний перелік товарів.

Рішення про погодження або відмови надання місця торгівлі приймається КП «Агенцією регіонального розвитку».

Перелік місць для розміщення об’єктів сезонної торгівлі на території м.Тетіїв:

 1. Площа Героїв майдану
 2. Центральна паркова зона
 3. вул.Соборна, р-н магазину «Оптовичок»
 4. вул.Академіка Байраківського, р-н ринку
 5. вул.Центральна поворот на с.Дзвеняче (вул.М.Грушевського)
 6. вул.В.Гуменюка, р-н Дзержинське (біля магазинів)

 

 

8. Умови  утримання місць для надання послуг у сфері відпочинку і розваг

 

8.1. Особи, яким дозволяється надання послуг у сфері відпочинку і розваг, зобов'язані:

8.1.1. забезпечити належне утримання території, у тому числі санітарне очищення,  встановити сміттєзбірники, урни для збирання відходів та сміття;

8.1.2. забезпечити належне утримання тварин у цирках, зоопарках, на виставках та інших видовищних заходах;

8.1.3. забезпечити збереження всіх елементів благоустрою, у тому числі зелених насаджень на наданій території;

8.1.4. здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні та інші заходи з попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами.

8.2. На об'єктах благоустрою забороняється:

8.2.1. наклеювання оголошень та інформаційно-агітаційні плакатів, реклами, листівок, тощо у не визначених спеціально для цього місцях;

8.2.2. самовільне підключення до мереж електро-, водо- та газопостачання, зливової та господарсько-побутової каналізації;

8.2.3. зведення та переобладнання будь-яких елементів благоустрою без погодження з балансоутримувачем;

8.2.4. куріння тютюнових виробів на робочих місцях та на територіях, безпосередньо поряд з територіями дитячих розважальних атракціонів, майданчиків для відпочинку та дозвілля.

 

9. Контроль за дотриманням цього Положення та відповідальність за його порушення

 

9.1. Відповідальність за технічний стан та зовнішній вигляд об'єктів з надання послуг у сфері відпочинку і розваг, порушення вимог техніки безпеки під час розташування (монтажу), експлуатації та демонтажу цих об'єктів, безпеку відвідувачів, дотримання санітарно-гігієнічних норм та правил пожежної безпеки несе суб'єкт господарювання згідно із законодавством.

9.2. Суб'єкт господарювання повинен своєчасно за свій рахунок усувати всі дефекти, що виникають в процесі експлуатації об'єктів з надання послуг у сфері відпочинку і розваг.

9.3. Шкода, завдана при розміщенні об'єктів з надання послуг у сфері відпочинку і розваг внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою, підлягає компенсації у встановленому законодавством порядку.

9.4. За порушення вимог Закону України "Про благоустрій населених пунктів", Правил благоустрою  на території  Тетіївської міської ради, цього Положення винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення.

9.5. У разі невиконання  обов'язків, передбачених даним Положенням, КП «Агенція регіонального розвитку» Тетіївської міської ради  має право скасувати Дозвіл на надання послуг у сфері відпочинку  і розваг на визначеній території міста та дострокове припинення відповідного Договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності.

 

 

         Секретар ради                                          С.М.Денисюк


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь