Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА №109 «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРАВИЛ БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ МІСТА ТЕТІЄВА»

Кількість переглядів: 27
Скликання: РЕГУЛЯТОРНІ АКТИ
Сесія: ПРИЙНЯТІ НА СЕСІЇ ТЕТІЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Тип документу: РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА
Дата: 21.04.2011
Номер документу: 109
Назва документу: ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРАВИЛ БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ МІСТА ТЕТІЄВА
Прикріплені файли:

УКРАЇНА 

ТЕТІЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

Дев’ята сесія шостого скликання

м. Тетіїв 21 квітня 2011 року

РІШЕННЯ № 109 

Про затвердження Правил благоустрою території міста Тетієва

Відповідно до Закону України « Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування, враховуючи відсутність аналізу регуляторного впливу на рішення Тетіївської міської ради № 604 від 05.02.2009 року, керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», п. 44 ст. 26, пп. 7 п. а ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Затвердити Правила з питань благоустрою території міста (додається).
  2. Визнати такими, що втратили чинність, рішення 6 сесій 5 скликання

- Тетіївської міської ради: № 82 від 07.09.2006 р., рішення 42 сесій 
- 5 скликання Тетіївської міської ради: № 604 від 05.02.2009 р.

       3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань будівництва, благоустрою, транспорту, зв’язку

 

 

Міський голова Р.Майструк

Спеціаліст з юридичного забезпечення Н.Складена

 

ДОДАТОК 
рішенням 9 сесії міської ради
VІ скликання від 21.04.2011р. 
№ 109

 

П Р А В И Л А
БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ МІСТА
Т Е Т І Є В А

 

м. Тетіїв

2011 рік

 

 

Зміст

Розділ 1. Загальні положення.
Розділ 2. Порядок громадського обговорення проекту Правил
благоустрою території міста Тетієва.
Розділ 3. Порядок внесення змін та доповнень до Правил благоустрою 
території міста Тетієва.
Розділ 4. Визначення термінів.
Розділ 5. Порядок здійснення благоустрою та утримання території 
і елементів благоустрою міста Тетієва.
Розділ 6. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів 
та елементів благоустрою суб’єктами господарювання, 
що здійснюють окремі види діяльності.
Розділ 7. Контроль у сфері благоустрою території міста Тетіїв.
Розділ 8. Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення 
Правил благоустрою території міста Тетіїв.

Розділ 1. Загальні положення

1.1. Правила благоустрою території міста Тетієва (далі – Правила) є місцевим регуляторним актом, яким установлюється порядок благоустрою та утримання територій об'єктів благоустрою міста Тетієва, регулюються права та обов'язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території міста. 
Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, і є обов’язковими для виконання на території міста виконавчими органами міської ради, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, їх керівниками, працівниками, приватними підприємцями та громадянами.
1.2. Об'єкти благоустрою міста Тетієва використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, місцевих правил забудови, інших вимог, передбачених законодавством України.
1.3. Організацію благоустрою міста Тетієва забезпечує виконавчий комітет міської ради відповідно до повноважень, встановлених законом. Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території міста.
1.4. Тетіївська міська рада забезпечує вільний доступ населення, підприємств, установ, організацій всіх форм власності до цих Правил. Правила є відкритими та доступними.
1.5. Правила діють на підставі Конституції України, Законів України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про благоустрій населених пунктів”, „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про відходи”, “Про автомобільний транспорт”, “Про дорожній рух”, Правил забудови міста Тетієва та інших документів чинного законодавства України.
1.6. Правила містять загальнообов'язкові на території міста Тетієва норми, за порушення яких винні особи притягуються до відповідальності, встановленої нормативно-правовими актами України.
1.7. Учасниками правовідносин з питань благоустрою згідно з цими Правилами є власники, керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування, фізичні особи, приватні підприємці, громадяни, а також посадові особи уповноваженні здійснювати контроль за дотриманням цих Правил.

Розділ 2. Порядок громадського обговорення проекту Правил благоустрою
території міста Тетієва або змін до них

2.1. Правила забезпечують державні, громадські та приватні інтереси шляхом їх врахуванням під час розроблення та реалізації. На етапі розроблення Правил, Тетіївська міська рада оприлюднює їх проект на громадських слуханнях, у місцевих засобах масової інформації, у тому числі на Інтернет-сайті, для забезпечення громадського обговорення та отримання пропозицій і зауважень від підприємств, установ і організацій усіх форм власності, громадських організацій і громадян.
2.2. Суб’єкти у сфері благоустрою мають подавати власні зауваження та пропозиції протягом одного місяця з дати публікації та розміщення у мережі Інтернет зазначених Правил до Тетіївської міської ради. за адресою : 09800, м. Тетіїв, вул. Комсомольська, 3, міському голові.

Розділ 3. Порядок внесення змін та доповнень до Правил благоустрою 
території міста Тетієва

3.1. Зміни та доповнення до Правил вносяться шляхом прийняття відповідного рішення міською радою.

Розділ 4. Визначення термінів

4.1. Виробнича територія-це територія, де розташовані підприємства, установи, організації, що обмежена огорожею, зеленими насадженнями або іншими умовними позначеннями. 
4.2. Прилегла територія - це територія, що прилягає до виробничої території, території землеволодінь суб'єктів господарювання по всьому периметру (зі сторони вулиць до проїжджої частини включно бордюр і 1 м за ним (на дорогах з м’яким покриттям – до осьової лінії), а з інших сторін на відстані 10 м для індивідуальних житлових будинків та 20 м для інших будівель від межі землеволодіння) для її благоустрою та утримання в чистоті і порядку. 
4.3. Закріплена територія - це територія громадського користування закріплена рішенням виконавчого комітету міської ради за суб’єктом господарювання для її благоустрою та утримання в чистоті і порядку. 
4.4. Вулиця – автомобільна дорога, призначена для руху транспорту і пішоходів, прокладання наземних і підземних інженерних мереж у межах населеного пункту.
4.5. Балансоутримувач - власник або особа, яка за договором або відповідним актом утримує об’єкти або елементи благоустрою, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та їх утримання. 
4.6. Відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.
4.7. Газон – певна ділянка однорідної території зі штучним дерновим покривом, який створюється посівом і вирощуванням дерноутворювальних трав (переважно багаторічних) для декоративних, спортивних, ґрунтозахисних або інших цілей.
4.8. Дорожнє покриття – укріплені верхні шари дороги, що сприймають навантаження від транспортних засобів.
4.9. Елементи благоустрою:
1) площі, вулиці, дороги, проїзди, алеї, бульвари, тротуари, пішохідні зони і доріжки;
2) зелені насадження (дерева, газони, квітники), у тому числі снігозахисні та протиерозійні уздовж вулиць і доріг, у парках, скверах, на алеях, бульварах, у садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових та інших територіях;
3) фасади будинків та споруд ;
4) будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;
5) території будівель та споруд системи інженерного захисту території, санітарні споруди;
6) комплекси та об'єкти монументального мистецтва, пам’ятники культурної і історичної спадщини ;
7) парки, рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики ;
8) місця для зупинки маршрутних транспортних засобів;
9) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку;
10) технічні засоби регулювання дорожнього руху, у тому числі дорожні знаки, знаки місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, переходів, покажчики найменування вулиць, будинкові номерні знаки, будинки-пости;
11) засоби та обладнання зовнішньої реклами;
12) ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, установки для декоративного підсвічування будинків і пам'ятників;
13) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору ;
14) малі архітектурні форми некомерційного призначення і для провадження підприємницької діяльності;
15) шлагбауми та інші огородження, що встановлюються з метою обмеження проїзду або контролю за переміщенням транспортних засобів;
16) урни, контейнери для сміття, сміттєзбірники;
17) прибудинкові території ;
18) вуличні годинники, меморіальні дошки, садові лави ;
19) громадські вбиральні, пляжі;
20) кладовища ;
21) інші елементи благоустрою міста Тетієва.

4.10. Замовник будівельних робіт – особа що укладає договори на проектування та проведення будівельних робіт, контролює виконання договірних зобов’язань, здійснює інші функції відповідно до законодавства.
4.11. Кладовище – відведена в установленому законом порядку земельна ділянка з облаштованими могилами та іншими будівлями та спорудами, призначеними для організації поховання та утримання місць поховань.
4.12. Користувачі дорожніх об'єктів - учасники дорожнього руху, власники та користувачі земельних ділянок, які знаходяться в межах „червоних ліній” міських вулиць і доріг, а також власники (користувачі) малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності, рекламних засобів та інженерних комунікацій і споруд, розташованих у зазначених межах.
4.13. Лісопарк – лісовий масив з елементами паркового благоустрою для масового відпочинку населення.
4.14. Майданчик для відпочинку – об’єкт благоустрою, на якому здійснюється короткочасний відпочинок мешканців житлових масивів.
4.15. Майданчик сезонної торгівлі – об’єкт благоустрою, на якому надаються в тимчасове користування місця для продажу товарів та надання послуг сезонного характеру.
4.16. Мала архітектурна форма некомерційного призначення – штучний архітектурно-об’ємний елемент (бесідки, ротонди, перголи, трельяжі, арки, павільйони, знаки та ін.).
4.17. Мала архітектурна форма для провадження підприємницької діяльності - це невелика (площею до 30 кв. м) споруда торговельно-побутового призначення, яка виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без спорудження фундаменту.
4.18. Санітарне очищення - комплекс заходів, які забезпечують належний санітарний стан території міста у відповідності до вимог чинного законодавства .
4.19. Механізоване прибирання – прибирання території із застосуванням поливомиючих, підмітально-прибиральних, снігоприбиральних та інших машин і механізмів.
4.20. Міст – споруда, призначена для руху через річку, яр та інші перешкоди, межами якої є початок і кінець пролітних споруд. За класами мости підрозділяються на: малі – довжиною до 25 м, середні – довжиною до 100 м, великі – довжиною більше ніж 100 м, позакласові – довжиною більше ніж 500 м.
4.21. Місце для організації ярмарку - об’єкт благоустрою міста з визначенням меж земельної ділянки в натурі, яка використовується для проведення ярмарків та/або улаштування майданчиків сезонної торгівлі.
4.22. Набережна – озеленена та благоустроєна транспортна та пішохідна магістраль уздовж берега річки або водоймища.
4.23. Об'єкти благоустрою – сукупність територій міста (території загального користування, прибудинкові території, території будівель та споруд інженерного захисту територій, території підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності) та об’єкти, що розташовані на територіях загального користування. 
4.24. Парк - самостійний архітектурно-організаційний комплекс, який виконує санітарно-гігієнічні функції і призначений для короткочасного відпочинку населення.
4.25. Прибудинкова територія - територія навколо будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування будинку.
4.26. Проїзна частина - частина автомобільної дороги, безпосередньо призначена для руху транспортних засобів.
4.27. Рекламні засоби (з обладнанням) - це елементи благоустрою міста, які використовуються для розміщення зовнішньої реклами. До рекламних засобів (спеціальних конструкцій) відносяться тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні та підземні, плоскі та об'ємні стенди, щити, панно, транспаранти, троли, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції тощо). До обладнання зовнішньої реклами відносяться опори, блоки тощо. 
4.28. Реконструкція будинків та споруд, їх фасадів - комплекс будівельних робіт, пов’язаних із зміною техніко-економічних показників або використання об’єкта за новим призначенням у межах існуючих будівельних габаритів. 
4.29. Ручне прибирання - прибирання на відповідній території вручну шляхом збирання випадкового сміття, підмітання мітлою, прибирання сміття, снігу, льоду лопатою, видалення їх за допомогою інших засобів.
4.30. Сквер - упорядкована й озеленена ділянка з вертикальними насадженнями, яка є елементом архітектурно-художнього оформлення міста та призначена для короткочасного відпочинку населення.
4.31. Спортивні споруди - окремі будівлі і комплекси споруд, призначені для оздоровчих та навчально-тренувальних занять, а також змагань з різних видів спорту, а також території, на яких вони розташовані.
4.32. Суб'єкти у сфері благоустрою міста Тетієва - учасники відносин у сфері благоустрою міста Тетієва, а саме: органи державної влади та місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, приватні підприємці та громадяни.
4.33. Утримання в належному стані території - використання її за призначенням відповідно до Генерального плану міста Тетієва, іншої містобудівної документації, місцевих Правил забудови, графічної частини Правил благоустрою території міста та цих Правил в цілому, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об'єктів благоустрою.
4.34. Утримання будинків і прибудинкових територій - діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.
4.35. Фасад – обмежена поверхня архітектурного об’єкта (частіше вертикальна) з боку вулиці та/або головного входу.

Розділ 5. Порядок здійснення благоустрою та утримання території і елементів 
благоустрою міста Тетієва

5.1. Загальні вимоги до порядку здійснення благоустрою
та утримання об’єктів благоустрою.
5.1.1. Балансоутримувача об'єктів благоустрою, які перебувають у приватній власності, визначають їх власники.
5.1.2. Порядок розподілу обов'язків між підприємствами, установами та організаціями і громадянами щодо організації робіт з утримання належних їм, закріплених та прилеглих територій у належному санітарно-технічному стані базується на тому, що кожна особа зобов’язана утримувати у належному стані територію, право користування якою їй надано законом, або обов’язок по утриманню якої закріплено даними Правилами чи рішенням виконавчого комітету міської ради. Утримання може здійснюватися спільно на підставі договору.
5.1.3. У разі доручення утримання об’єктів та елементів благоустрою третім особам на підставі відповідних договорів або розпорядчих актів, воно повинно здійснюватися з додержанням вимог та умов цих Правил.
5.1.4. Контроль за надходженням плати за користування об’єктами благоустрою (їх частинами), місцевих податків та зборів здійснюють уповноважені особи відповідно до законодавства.
5.1.5. Фінансування заходів з благоустрою міста, утримання та ремонт об’єктів благоустрою здійснюється за рахунок коштів їх власників або користувачів, якщо це передбачено умовами відповідних договорів, а також за рахунок пайових внесків власників будівель і споруд, розміщених на території об’єкта благоустрою, інших передбачених законом джерел фінансування.
Фінансування заходів з благоустрою міста може здійснюватись за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, інших джерел передбачених законом. 
5.1.6. Використання земель громадського використання для тимчасового складування будівельних та інших матеріалів дозволяється тільки на платній основі з дотриманням вимог безпечного руху автомобільного транспорту та пішоходів.

5.2. Порядок здійснення благоустрою та утримання 
територій загального користування .

На об’єктах благоустрою заборонено :
- здійснювати несанкціоноване підключення до інженерних мереж ;
- очищати дахи від снігу та льоду, виконувати земляні, будівельні та інші роботи без встановлення тимчасової огорожі на прилеглих територіях ;
- залишати транспорті засоби, машини, механізми у не відведених для цього місцях ;
- захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків;
- захаращувати балкони, лоджії, вікна, під’їзди будівель, території предметами і матеріалами, які негативно впливають на естетичний вигляд та архітектуру їх фасадів ;
- наклеювати інформаційні, агітаційні та рекламні листівки, оголошення і плакати у не відведених для цього місцях;

- робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах тротуарах, шляхах, набережних тощо без погодження в установленому законодавством порядку;

  1. паління тютюнових виробів у місцях масового перебування людей на територіях громадського користування: парки, сквери, площі, зупинки маршрутних транспортних засобів (за винятком спеціально відведених для цього місць);
  2. торгівля за межами ринків у невстановлених для цього місцях, без погодження міської ради;
  3. розпиття спиртних напоїв в громадських місцях (крім ресторанів, кафе, барів, що мають відповідну ліцензію та дозвіл);
  4. виїзна торгівля алкогольними та тютюновими виробами у місті;

- продаж алкогольних напоїв на територіях міського парку відпочинку, Кургану Слави, на зупинках маршрутних транспортних засобів (в тому числі на прилеглих до них територіях);

  1. встановлювати гральні автомати на об’єктах комунальної власності, або надавати землю в оренду під розміщення споруд (об'єктів) грального бізнесу.

1) Парків (парків культури і відпочинку, парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, меморіальних та інших (надалі - парків), рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку.
Благоустрій та утримання у належному стані територій вищевказаних об’єктів здійснюють їх балансоутримувачі відповідно до цих Правил та інших нормативних актів.
Благоустрій та утримання у належному стані вказаних у цьому пункті територій включає:
- санітарне очищення: прибирання сміття, відходів, листя; встановлення, щоденне та, по мірі наповнення, очищення урн, утримання контейнерів для сміття та відходів, сміттєзбірних майданчиків (майданчиків для тимчасового накопичення відходів), укладення договорів на їх очищення;
- освітлення територій;
- озеленення, збереження існуючих зелених насаджень;
- відновлення території у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, аварій, в інших випадках; 
- утримання у належному стані відповідно до цих Правил належних балансоутримувачу будівель, споруд та їх фасадів, що розташовані на території парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку;
- встановлення та утримання у належному стані обладнання, приборів освітлення, садових лав, таблиць планів території, меморіальних дощок, пам’ятників та інших елементів благоустрою;

- забезпечення безпечних умов перебування та відпочинку громадян;
- забезпечення належної роботи атракціонів, обладнання майданчиків для дозвілля та відпочинку.
Утримання в належному стані зелених насаджень парків, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку включає догляд, обрізання, знесення (аварійних), висадку зелених насаджень (квітів, дерев, кущів, трави, інших насаджень), що здійснюється відповідно до Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України, затверджених у встановленому порядку, інших нормативних актів.

Благоустрій даних території здійснюється відповідно до затверджених планів. 
На територіях парків, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку суворо забороняється пошкодження елементів благоустрою, зелених насаджень, збір квітів.
Догляд за садовими (парковими) урнами включає: видалення сміття, прибирання бруду, миття, фарбування. Кратність догляду визначається залежно від інтенсивності експлуатації.
2) Пам'яток культурної та історичної спадщини.
Власник або уповноважений ним орган, користувач зобов'язані утримувати території пам’ятників культурної та історичної спадщини, пам'яток у належному стані, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до вимог законодавства.
Використання пам’яток культурної та історичної спадщини повинно здійснюватися відповідно до режимів, встановлених органами охорони культурної спадщини, у спосіб, що потребує якнайменших змін і доповнень та забезпечує збереження їх матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоблення, тощо згідно з паспортом пам’ятки та визначеним предметом її охорони.
Прибирання, збір та вивезення сміття здійснюється згідно із загальним порядком санітарного очищення територій.
3) Площ, вулиць, доріг, провулків, проїздів, пішохідних та велосипедних доріжок.
Благоустрій та утримання вищевказаних об’єктів благоустрою міста здійснюється відповідно до порядку, встановленого для благоустрою та утримання доріг, вулиць, умов цих Правил, інших нормативних актів.
Озеленення вулиць і доріг здійснюється відповідно до встановлених норм та правил ДБН В.2.3.-5-2001.
Власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов'язані:
- своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил з дотриманням норм і стандартів з безпеки руху;
- постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об'єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити - невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів або припинити (обмежити) рух;
- контролювати якість робіт, що виконуються підрядними організаціями;
- вирішувати питання забезпечення експлуатації дорожніх об'єктів у надзвичайних ситуаціях, за несприятливих погодно-кліматичних умов, у разі деформації та пошкодження елементів дорожніх об'єктів, аварії на підземних комунікаціях або виникнення інших перешкод у дорожньому русі разом із спеціалізованими службами та за погодженням з Державною службою безпеки дорожнього руху МВС України оперативно вносити зміни до порядку організації дорожнього руху; 
- разом з Державною службою безпеки дорожнього руху МВС України брати участь в огляді місць дорожньо-транспортних пригод для визначення дорожніх умов, за яких вони сталися, та усувати виявлені недоліки;
- сповіщати виконавчі органи міської ради та учасників дорожнього руху про закриття або обмеження руху, стан дорожнього покриття і рівень аварійності на відповідних ділянках, погодно-кліматичні та інші умови;
- забезпечувати дотримання вимог техніки безпеки, а також безпеки дорожнього руху під час виконання дорожньо-експлуатаційних робіт.
Власники транспортних засобів зобов'язані виключати можливість винесення на дорожні об'єкти землі, каміння, будівельних матеріалів, а також засмічення проїжджої частини внаслідок переповнення кузова транспортного засобу сипучими матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря, не допускати перевезення сипучих матеріалів без накриття тентами, якщо дані матеріали не зволожені.
Проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів дозволяється лише за умови погодження з компетентними органами та з дотриманням вимог , встановлених постановою Кабінету Міністрів України №30 від 18.01.01. У випадку перевищення вагових критеріїв власники транспортних засобів зобов’язані сплачувати в міський бюджет кошти на відновлення дорожнього покриття. 
Забороняється заправляти транспортні засоби паливно-мастильними матеріалами з автомобільних та інших пересувних бензо-газозаправників, займатися торгівлею паливно-мастильними та іншими матеріалами і виробами, а також мити транспортні засоби на проїжджій частині дорожніх об'єктів, узбіччі та тротуарах.
Власники та користувачі земельних ділянок, що межують з „червоними лініями” міських вулиць і доріг, зобов'язані:
- утримувати в належному стані виїзди з цих ділянок, запобігати винесенню на дорожні об'єкти землі, каміння та інших матеріалів, сміття;
- установлювати і утримувати в справному стані огорожі і вживати заходи для запобігання неконтрольованому виходу худоби та свійської птиці на дорожні об'єкти;
- у місцях розміщення споруд побутово-торгового призначення та інших будинків і споруд масового відвідування влаштовувати місця для стоянки транспортних засобів і виїзду на дорожні об'єкти за погодженням з уповноваженим органом виконавчої влади.
Власники та користувачі земельних ділянок, а також власники та користувачі малих архітектурних форм, інженерних комунікацій, що розташовані в межах „червоних ліній” міських вулиць і доріг, зобов'язані :
- утримувати в належному стані зелені насадження, охоронні зони інженерних комунікацій, тротуари, обладнані стоянки автомобілів та інші елементи дорожніх об'єктів;
- забезпечувати прибирання сміття, снігу, опалого листя та інших відходів, а в разі необхідності проводити обробку тротуарів протиожеледними матеріалами;
- забезпечувати належний технічний стан інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших використовуваних елементів дорожніх об'єктів відповідно до їх функціонального призначення та діючих нормативів;
- у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об'єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об'єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об'єктів або уповноважених ними органів, а також Державну службу безпеки дорожнього руху МВС України;
- дотримувати вимог діючих норм і правил щодо охорони дорожніх об'єктів;
- істотною умовою для договорів оренди землі або об’єктів нерухомості, договорів купівлі-продажу земельних ділянок, що здійснює міська рада, є визначення прилеглої території, яка підлягає благоустрою та дотримання Правил благоустрою. Недосягнення згоди по зазначених пунктах договору є підставою для відмови від укладення вище вказаних договорів. Договір на благоустрій території може бути укладено у формі окремого документу.

У межах „червоних ліній” міських вулиць і доріг забороняється
- розміщувати контейнери та іншу тару для твердих побутових і харчових відходів;
- розміщувати гаражі, голубники та інші споруди й об'єкти, крім об’єктів, визначених містобудівною документацією, сміттєзбірників біля об’єктів дорожнього сервісу;
- смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;
- спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;
- скидати промислові, меліоративні і каналізаційні води в систему дорожнього зливостоку;
- встановлювати намети та влаштовувати місця для відпочинку без відповідного дозволу ;
- випасати худобу та свійську птицю;
- виконувати будь-які роботи без одержання на те дозволу у власника дорожнього об'єкта або уповноваженого ним органу та погодження з Державною службою безпеки дорожнього руху МВС України.
Відкриття нових автобусних маршрутів проводиться замовником перевезень після вивчення пасажиропотоків і моделювання маршрутних кореспонденцій, обстеження доріг та дорожніх об’єктів на маршрутах за погодженням з власниками цих дорожніх об’єктів або їх уповноваженими особами.
Власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації, користувачі дорожніх об'єктів та спеціалізовані служби організації дорожнього руху зобов'язані забезпечувати зручні і безпечні умови руху, сприяти збільшенню пропускної спроможності дорожніх об'єктів, запобігати травмуванню учасників дорожнього руху, пошкодженню транспортних засобів і дорожніх об'єктів, забрудненню навколишнього середовища.
Всі дорожні об'єкти згідно з їх класифікацією та призначенням підлягають інвентаризації, технічному обліку і паспортизації власниками дорожніх об'єктів або уповноваженими ними органами. 
Якість робіт по ремонту та утриманню об'єктів повинна відповідати вимогам комфортності, економічності та безпеки дорожнього руху.
Питання виробничої діяльності комунальних служб, пов'язані із закриттям або обмеженням руху, погоджуються з відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.

4) Пляжів.
Території пляжів зобов’язані утримувати у належному стані їх балансоутримувачі або особи, яким вказані території передані згідно з договорами оренди, відповідно до умов цих Правил, інших нормативних актів. Території пляжів, що не передані у користування згідно з договорами оренди, утримуються уповноваженим виконавчим комітетом міської ради органом. Території пляжів повинні бути обладнані приладами освітлення, переважно енергозберігаючими. Кількість та потужність освітлювальних засобів повинна забезпечувати достатнє освітлення для забезпечення безпечного перебування на території пляжів у вечірні та нічні часи громадян.
Утримання територій пляжів включає санітарне очищення, очищення дна акваторії, вживання заходів щодо запобігання забрудненню річок та водоймищ, охорону зелених насаджень, огородження відповідної території, у тому числі декоративне.
Особи або організації, які утримують пляжі:
- забезпечують громадян питною водою;
- забезпечують належний санітарний стан території пляжу;
- забезпечують встановлення та належний санітарно-технічний стан туалетів;
- встановлюють урни, які необхідно очищувати по мірі наповнення;
- забезпечують роботу приладів освітлення у темний час доби.
На території пляжів в обов’язковому порядку організовуються рятувальні станції, санітарні пункти, інші об’єкти відповідно до вимог законодавства.

5Кладовищ.
Утримання в належному естетичному та санітарному стані могил, місць родинного поховання, намогильних споруд і склепів здійснюється відповідно їх користувачами (власниками) за рахунок власних коштів. 
Утримання кладовищ, а також інших місць поховання забезпечує міська рада у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері житлово-комунальної політики України.
Утримання у належному стані територій кладовищ та місць поховань передбачає використання їх за призначенням, санітарне очищення, озеленення, охорону зелених насаджень, збір та вивезення сміття відповідно до вимог цих Правил.

6) Місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування транспорту).
На територіях місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування) забезпечується додержання загальних вимог санітарного очищення територій, вимог цих Правил, встановленого порядку та режиму паркування.
Утримання у належному стані територій місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування) здійснюють їх балансоутримувачі або особи, яким передані зазначені території у користування згідно з договором, або особи, на яких обов’язок по утриманню відповідної території покладений договором або актом виконавчого органу міської ради.
У випадку розміщення місць для паркування на проїжджій частині дороги санітарне очищення території здійснюють особи, на яких покладений обов’язок по прибиранню такої дороги, або особи, на яких обов’язок по утриманню відповідної території покладений договором або актом виконавчого органу міської ради.
У спеціально обладнаних місцях для стоянки транспортних засобів забороняється:
- засмічувати територію, а також мити транспортні засоби в непередбачених для цього місцях;
- розпалювати вогнища;
- торгівля без дозволу власника дорожнього об'єкта або уповноваженого ним органу, без погодження з зацікавленими службами в установленому порядку та без погодження з Державною службою безпеки дорожнього руху МВС України;
- зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття;
- псувати обладнання місць стоянки, паркування, пошкоджувати зелені насадження.
Місця для стоянки транспортних засобів (автостоянки, місця паркування) використовуються виключно за цільовим призначенням. Не допускається захаращення території місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування) сміттям, відходами, товарами, тарою, обладнанням тощо, за виключенням випадків, встановлених законодавством.

7) Майданчиків для дозвілля та відпочинку.
Утримання майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі або особи, на території яких розміщені вказані майданчики відповідно до договору. 
Майданчики для дозвілля та відпочинку повинні бути безпечними для життя та здоров’я громадян, наявне обладнання, 
спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду.
Не допускається наявність поламаного, небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.

8Місць для організації ярмарків та майданчиків сезонної торгівлі.
Місця для організації ярмарків та майданчики для сезонної торгівлі утримуються особами, яким зазначені території надаються з метою проведення цих заходів.
Організація ярмарків, майданчиків сезонної торгівлі має відповідати вимогам Правил торгівлі на ринках міста, санітарним, ветеринарно-санітарним, протипожежним нормам з урахуванням тимчасового фактору. При проведенні ярмарку, сезонної торгівлі забезпечується додержання вимог цих Правил, інших нормативних актів.
Особи, яким надаються земельні ділянки з метою організації ярмарків та (або) сезонної торгівлі, зобов’язані:
- забезпечити належне утримання території, у тому числі санітарне очищення;
- укласти договір на вивезення твердих побутових відходів;
- встановити сміттєзбірники (урни) для збирання відходів та сміття;
- забезпечити встановлення біотуалетів біля торгових точок, які здійснюють торгівлю розливним пивом;
- забезпечити збереження всіх елементів благоустрою, зокрема зелених насаджень, на наданій території.
Контроль за порядком організації ярмарків та сезонної торгівлі здійснює міська рада.

5.3. Порядок здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території, територій житлової та громадської забудови.
5.3.1. Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, регіональних і місцевих правил забудови, цих Правил, а також установлених державних стандартів, норм і правил.
5.3.2. Утримання в належному стані та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.
5.3.3. Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки забезпечує належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.
5.3.4. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність як безхазяйні, проводиться комунальними підприємствами міста. 
5.3.5. Не допускається залишати автотранспортні засоби, механізми на внутрішньоквартальних проїздах або переобладнувати їх, що заважає руху спеціальних машин „швидкої допомоги”, пожежних, прибиральної та аварійної техніки, а також самовільно влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і громадського транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до житлової та громадської забудови, гаражів, автостоянок тощо.
5.3.6. Забороняється розміщення та/або залишення будівельних матеріалів (піску, щебеню, мішків із матеріалами та ін.), будівельного сміття та відходів на прибудинкових територіях, територіях житлової та громадської забудови без відповідного дозволу.
5.3.7. Забороняється складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з майданчиками для тимчасового накопичення відходів.
5.3.8. Власникам індивідуальних будівель приватного сектору :
- дозволяється висадка дерев не ближче 3 м, а кущів 1 м від спільної огорожі, чи 0,7 м від краю тротуару;
- за наявності домашніх тварин, біля хліва обладнується місце для складування гною, так щоб не було витоку рідких нечистот за територію присадибної ділянки. Забороняється складувати гній за територію присадибної ділянки, на берегах річок, струмків та інших водойм ;
- туалет розташовується з таким розрахунком, щоб він був віддалений від житлових приміщень (15 м від вікон, дверей), суміжних будинків, громадських споруд, майданчиків для ігор, відпочинку, річок і струмків та в 20 м від криниць з урахуванням напрямку схилу ділянки ;
- власники собак зобов’язані утримувати їх на прив’язі і спускати з прив’язі лише в закритих дворах, що виключає можливість втечі, про наявність собак застерігати табличкою з відповідним написом ;
- забороняється захаращувати відкриту зливову каналізацію будь-яким сміттям; 
- у випадку проходження зливової водовідвідної системи по приватній території (та прилеглій) – власники цих земельних ділянок зобов’язані регулярно та своєчасно прочищати їх і підтримувати в робочому стані ; 
- забороняється самовільно змінювати русло зливової водовідвідної системи на приватній та території загального користування без погодження з органами міської влади ;
- забороняється здійснювати водовідведення на територію сусідів без їхньої згоди ;
5.3.9. Забороняється витрушувати білизну, ковдри, килими з балконів, лоджій та на сходах багатоквартирних будинків чи кидати будь-які речі з них.
5.3.10. Забороняється здійснювати мийку, ремонт автомобілів, мотоциклів, та інших транспортних засобів, купання тварин, прання білизни на подвір'ях громадського житлового фонду, на дорогах, тротуарах, газонах, біля озер та штучних водойм, на берегах річок, водозабірних колонок, зливати в дощоприймальні колодязі рідкі побутові відходи, підключати до них відвідні каналізаційні труби. 
5.3.11. Забороняєтьсяутримувати на балконах, лоджіях тварин птицю, бджіл, мити балкони зливанням води, виливати з балконів, вікон, лоджій воду, чи будь-які інші рідини та нечистоти.
5.3.12.Забороняється висаджувати городні культури, пасти худобу, птицю на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків, вулицях, площах, скверах, парках, пляжах, в санітарних зонах об'єктів водопостачання.
5.3.13. Керівники організацій, що займаються обслуговуванням багатоквартирних будинків повинні забезпечити входи до під’їздів будинків дошками оголошень. 

5.4. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій 
підприємств, установ, організацій та закріплених (прилеглих) територій.
5.4.1. Підприємства (приватні підприємці), установи, організації забезпечують благоустрій та утримання в належному стані земельних ділянок, наданих їм на праві власності чи користування, відповідно до закону, цих Правил та інших нормативних актів.
5.4.2. Межі та режим використання закріпленої за підприємствами та прилеглої (закріпленої) території, установами, організаціями території визначають відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування залежно від підпорядкування об'єкта благоустрою.
5.4.3. Посадові особи підприємств, установ, організацій, приватні підприємці несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров'ю громадян на власних та закріплених (прилеглих) за підприємствами, установами, організаціями, приватними підприємствами територіях, відповідно до законодавства. 
5.4.4. Керівники (власники) підприємств, установ, організацій усіх форм власності, власники індивідуальних садиб забезпечують вивіз побутового сміття зі своєї прилеглої (закріпленої) території шляхом укладення відповідних договорів зі спеціалізованими підприємствами міста. У разі самостійного вивезення побутового (вуличного) сміття керівники (власники) підприємств, установ, організацій усіх форм власності, укладають договір з відповідними спеціалізованими підприємствами на утилізацію сміття на міському полігоні по знешкодженню твердих побутових відходів.
5.4.5 Керівники (власники) підприємств, установ, організацій усіх форм власності, приватні підприємці зобов'язані не допускати захаращування територій, забезпечити утримання їх в належному санітарно - епідеміологічному стані та естетичному вигляді.
5.4.6. Зупинки маршрутних транспортних засобів та прилегла до них територія закріплюються рішенням виконавчого комітету міської ради за суб'єктами господарювання для утримання та прибирання.
5.4.7. Суб'єкти господарювання (юридичні та фізичні особи), що діють на території міста, які не мають прилеглих територій, укладають договори з виконавчим комітетом міської ради на дольову участь в благоустрої міста шляхом внесення грошових коштів, або за ними можуть закріплюватися для утримання території місць загального відпочинку, міських пляжів, парків,скверів та інші території.

5.5. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій будівель та споруд інженерного захисту, санітарних споруд.
5.5.1. Утримання в належному стані територій будівель та споруд інженерного захисту територій, санітарних споруд здійснюється їх балансоутримувачами відповідно до закону, цих Правил та інших нормативних актів.
5.5.2. Благоустрій та утримання територій будівель та споруд інженерного захисту, санітарних споруд мають забезпечувати нормальну роботу та експлуатацію вказаних будівель та споруд.
5.6. Порядок санітарного очищення території міста Тетієва.
5.6.1. Санітарне очищення території міста Тетієва здійснюється на підставі узгодженої та затвердженої в установленому порядку схеми, включає механізоване та ручне прибирання території об’єктів благоустрою, збір та видалення у встановлені місця відходів, сміття, листя, гілля, снігу, криги, належне їх захоронення, обробку, утилізацію, знешкодження та інші дії, що забезпечують утримання території міста відповідно до вимог цих Правил, санітарних норм та правил, рішень виконкому міської ради, чинного законодавства. 
Формування системи поводження з відходами здійснюється шляхом використання найбільш ефективних і безпечних технологій за мінімальних економічних витрат, найбільш вигідних для того чи іншого населеного пункту схем і методів збирання, перевезення та знешкодження цих відходів з урахуванням щільності забудови, типів та наявного парку сміттєвозів, сміттєзбірників у порядку, визначеному законодавством. 
Власники будинковолодінь (наймачі) зобов'язані забезпечувати санітарне очищення власних, прилеглих (закріплених) територій шляхом укладання договорів на вивіз та утилізацію, або лише з відповідними підприємствами (організаціями) та своєчасну оплату наданих послуг. 
При укладенні договорів суб’єктами підприємницької діяльності повинна враховуватись вся площа належної, прилеглої (закріпленої) території суб'єкта господарювання.

5.6.2 Обов’язок по механізованому та ручному прибиранню територій, вчинення протиожеледних заходів:
1) покриття проїжджої частини міських вулиць, провулків, а також покриття тротуарів, площ, за кошти міського бюджету – покладається на уповноважені виконавчим комітетом міської ради органи;
2) тротуарів, покриття проїжджої частини місцевих (внутрішньоквартальних) доріг, територій, закріплених (прилеглих) з приватними домоволодіннями – покладається на власників домоволодінь, а контроль за виконанням цього обов’язку на виконавчий комітет міської ради, або уповноважені ним органи;
3) дворів, тротуарів, покриття проїжджої частини, територій, прилеглих до будівель громадської забудови, прибудинкової території, - покладається на балансоутримувача будівель;
4) дворів, тротуарів, майданчиків, покриття проїжджої частини, інших прилеглих (закріплених) територій з земельними ділянками, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам, – покладається на відповідні підприємства, 
установи, організації, приватних підприємців, громадян, які є власниками або користувачами таких ділянок;
5) тротуарів, територій, прилеглих до торгових центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, магазинів, ринків та інших об’єктів торгівлі, а також палаток, ларьків, кіосків, інших об’єктів виносної/вуличної торгівлі – покладається на суб’єктів господарювання, що експлуатують вказані об’єкти; 
6) охоронних зон залізничної колії, ліній електропередач - покладається на відповідні підприємства, що їх експлуатують;
7) прилеглих до АЗС - покладається на суб’єктів господарювання, які експлуатують вказані об’єкти;
8) прилеглих до гаражів 10 метрів по периметру - покладається на гаражно-будівельні кооперативи, власників (користувачів) 
індивідуальних гаражів;
9) прилеглих до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій у радіусі 20 м від межі території даних об’єктів - покладається на підприємства, установи, організації на балансі в яких знаходяться вказані об’єкти;
10) лісопосадок - покладається на виконком міської ради, або уповноважений ним орган;
11) зупинок маршрутних транспортних засобів і стоянок (місць відстою) маршрутних таксі - покладається на відповідні підприємства, що експлуатують вказані зупинки (далі - підприємства транспорту) або на власників торгівельних кіосків, що розташовані на їх території та у радіусі 20 метрів від території зупинки, стоянки ;
12) парковок та автостоянок - покладається на осіб, які є їх балансоутримувачами, та осіб, яким вказані території надані у користування згідно з договором та у радіусі 20 метрів від території зупинки, стоянки ; 
13) зелених насаджень парків та скверів, меморіальних, та санітарно-захисних зон, та інших зон, зон зелених насаджень, майданчиків для дозвілля та відпочинку - покладається на їх балансоутримувачів, якщо інше не передбачено угодами на здійснення благоустрою;
14) вокзалів - покладається на відповідні підприємства, що утримують майно вокзалів на балансі;
15) мостів - покладається на їх балансоутримувачів.

Рішенням виконавчого комітету міської ради за підприємствами, установами, організаціями, приватними підприємцями можуть бути закріплені для прибирання інші території в межах міста. У випадку відсутності прилеглої території між двома об’єктами господарювання менше подвійної норми вказаної у підпунктах даного пункту – прилегла територія ділиться пропорційно.
5.6.3. На територіях, які належить прибирати, необхідно проводити весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:
1) регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані; при цьому тротуари та прилегла територія прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності), до бордюрного каменю (включно і 1 м за ним) ;
2) забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або міське сміттєзвалище.
3) регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою, якщо їх можна мити для утримання в належному стані;
4) регулярне прибирання урн, місць встановлення сміттєзбірників, а також місць, забруднених побутовими та іншими відходами, на територіях, прилеглих до будинків та споруд;
5) вивезення сміття з території загального користування, ринків здійснювати один раз на день, а від населення, що мешкає у багатоквартирних будинках, з домоволодінь приватного житлового фонду згідно з укладеними договорами. Вивезення великогабаритних (негабаритних) відходів проводити не менше ніж одного разу на тиждень (у випадку їх наявності);
6) щомісячно проводити заходи „чиста п”ятниця” на закріплених та прилеглих територіях, єдиний санітарний день – п”ятниця;
7) встановлювати на території загального користування урни для випадкового сміття, незалежно від наявності урн, що знаходяться на входах до підприємств, установ, організацій, магазинів та інших ;
8) очищення опор ліній електропередач, стовбурів, стовпів, парканів, дерев, будівель, інших елементів благоустрою від об'яв, реклам, вивішених у недозволених місцях;
9) контролювати стан водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж. При виявленні відкритих люків або інших недоліків в їх утриманні необхідно повідомляти про це організації, які їх експлуатують. Організації, що експлуатують люки, зобов’язані негайно приводити їх у належний стан, забезпечити їх належне закриття;
10) регулярно знищувати бур'яни, скошувати траву заввишки більше 10 см, видаляти сухостійні та аварійні дерева та чагарники, видаляти сухе та поламане гілля та забезпечувати їх вивезення, спалювання категорично забороняється ;
11) регулярно обстежувати прилеглі та закріплені території з метою виявлення амброзії полинолистої, карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню;
12) проводити заходи, що забезпечують збереження та утримання насаджень, квітників, газонів;
13) проводити заходи по боротьбі з гризунами, синантропними комахами та безпритульними тваринами;
14) проводити протягом року необхідні заходи по боротьбі зі шкідниками та хворобами зелених насаджень;
15) проводити у повному обсязі заміну засохлих та пошкоджених кущів і дерев, шляхом садіння нових ;
16) не допускати пошкодження елементів благоустрою міста, розташованих на прилеглих територіях;
17) з додержанням встановлених норм та правил здійснювати утримання в належному стані фасадів будівель, огорож та інших споруд;
18) належним чином проводити відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій або природних явищ, які спричинили погіршення благоустрою.
5.6.4. Для запобігання забруднення випадковим сміттям вулиць, площ та інших об’єктів благоустрою, зобов’язання по встановленню та утриманню урн покладається на:
1) підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, приватних підприємців, що утримують будинки, споруди. Урни встановлюються біля входу в будинки, споруди;

2) підприємства, організації, фізичних осіб - підприємців, що здійснюють торгівлю та побутове обслуговування, - біля входу в торгівельні зали, магазини, салони, інші приміщення з території загального користування, а також біля палаток, ларьків, павільйонів, інших виносних/вуличних об’єктів торгівлі та послуг;
3) підприємства і організації, які є балансоутримувачами парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку, на території вказаних об’єктів з інтервалом не більше 40 м;
4) транспортні та інші підприємства - відповідно до вимог цих Правил.
5.6.5. Особи, на яких покладено обов’язок по встановленню урн, зобов’язані утримувати їх у справному й охайному стані, очищати від сміття в міру їх наповнення, але не менше ніж один раз на добу, у разі стійкого забруднення – промивати.
5.6.6. Громадські вбиральні повинні утримуватися в належному стані підприємствами і організаціями, на балансі в яких вони перебувають, відповідно до вимог законодавства.
5.6.7. Зимове прибирання суб’єктами у сфері благоустрою відповідних територій забезпечує нормальний рух пішоходів та 
транспорту і включає:
1) підмітання та зсув снігу : роботи по прибиранню снігу та льоду суб’єкти у сфері благоустрою зобов’язані розпочинати з настанням снігопаду. Від снігу та льоду в першу чергу очищають тротуари, дороги до під'їздів житлових будинків, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, люки водопровідних і каналізаційних колодязів. дозволяється свіжий сніг укладати у вали на вулицях і площах, за винятком території місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, для подальшого вивезення;
2) видалення снігу та снігово-льодяних утворень : забороняється сколювати лід на тротуарах, вимощених фігурними елементами. При переміщенні снігу з тротуару на проїжджу частину вулиці чи дороги для його механізованого видалення снігові вали розміщуються на відстані не більше ніж 1 м від бордюру. Формування снігових валів не допускається на перехрестях, пішохідних доріжках, місцях для зупинки маршрутних транспортних засобів, місцях для паркування, в місцях в’їзду у двори і на внутрішньоквартальній території, а також на територіях зелених насаджень, на решітках зливових колодязів. Зібрані сніг, лід, повинні щоденно вивозитися на відведені для цього ділянки, визначені наказом по управлінню житлово-комунального господарства та комунальної власності міської ради, або на міське сміттєзвалище.
3) усунення слизькості : під час ожеледиці необхідно посипати тротуари, переходи через вулиці, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання. Боротьба з ожеледицею на проїжджій частині та тротуарах здійснюється шляхом посипання піском, шлаком або піщано-соляною сумішшю. При таненні снігу та льоду мокрий сніг, пісок та бруд вичищають.

5.6.8. Зимове прибирання :
1) Тротуари, доріжки у парках, скверах, сходи, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, розташовані проти будинків та споруд, а також небезпечні для проїзду автотранспорту і проходу пішоходів місця посипають піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами житлові ремонтно-експлуатаційні підприємства, підприємства, організації, установи та громадяни, за якими закріплені ці ділянки для утримання, або особи, яким такий обов’язок переданий за договором.
2) Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та обробка іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїжджої частини, вулиць, площ, мостів, шляхопроводів, перехресть, підйомів проводиться в порядку, визначеному виконавчим комітетом міської ради. 
3) Балансоутримувачі або особи, які утримують відповідні території за договором, зобов’язані:
- мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев'яні, мітли, льодоруби);
- мати достатній запас матеріалу для посипання (пісок, сіль) для своєчасного проведення протиожеледних заходів;
- прибирати сніг негайно, з початку снігопаду, для запобігання накату.
4) Прибирання в зимовий період і посипання піском тротуарів повинні закінчуватись до 7.00 год., але у разі необхідності здійснюється протягом всього дня, а в період снігопадів, відлиг і обледеніння цілодобово. 
5.6.9. Літнє прибирання :
Водостічні прийомні колодязі, зливостоки очищаються навесні після прибирання з лотків технологічних матеріалів, пісочно-сольової суміші. Повторюють цю операцію до початку зимового сезону або в разі потреби. Мул і сміття, вибрані з водостічних прийомних колодязів, вивозяться протягом дня.
5.6.10. Полив проїжджої частини тротуарів, вулиць, площ, бульварів проводиться в плановому порядку із застосуванням спеціальних машин та механізмів.
5.6.11. Балансоутримувачі, житлові ремонтно-експлуатаційні підприємства, установи, підприємства та організації, громадяни можуть укладати договори з відповідними підприємствами про прибирання, у тому числі механізоване, полив, посипання піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами вулиць, площ, перехресть, тротуарів, закріплених за ними територій, та інші дії або проводити ці роботи самостійно.
5.6.12. Збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення відходів здійснюється відповідно до вимог Закону України „Про відходи”.
5.6.13. Вивезення сміття, відходів здійснюється у спеціально відведені рішенням міської ради місця чи об'єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноважених органів на видалення відходів, або здійснення інших операцій з відходами.
5.6.14. Забороняється вивезення відходів, сміття, снігу, листя, льоду у місця, які не призначені для цього.
5.6.15. Визначення територій, прилеглих до територій підприємств, установ, організацій, громадян, які підлягають прибиранню, контроль за їх санітарним очищенням, своєчасним вивезенням твердих побутових відходів з території приватної забудови, ліквідація стихійних звалищ покладається на виконавчий комітет міської ради, якщо інше не визначене цими правилами.
5.6.16. Проектами землеустрою щодо впорядкування існуючих землеволодінь та землекористувань необхідно передбачати заходи щодо впорядкування структури земельних угідь, усунення черезсмужжя, далекоземелля, ламаності меж, ерозійних процесів, процесів підтоплення та інших екологічних наслідків нераціонального використання земель і створення територіальних умов для функціонування всіх галузей економіки, формування й удосконалення раціональної системи існуючого землеволодіння та землекористування, а також заходи по водовідведенню дощових вод.

5.7. Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій.
5.7.1. Впорядкування територій здійснюється в порядку, встановленому законодавством.

5.8. Утримання об'єктів зеленого господарства включає: догляд за деревами і чагарниками, за газонами, квітниками, садовими доріжками, за садовим обладнанням, інвентаризацію зелених насаджень, охорону зелених насаджень від шкідників та хвороб, охорону природної фауни.
5.8.1. Засівання газонів, висадка розсади квітників, обрізання дерев, обробка насаджень проти хвороб і шкідників, а також забезпечення цих робіт матеріалами на об'єктах зеленого господарства, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності), проводяться силами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах зі спеціалізованими підприємствами, які мають досвід у сфері поводження з зеленими насадженнями.
5.10. При виконанні будівельних робіт замовники таких робіт та утримувачі зелених насаджень повинні передавати зелені насадження, які вони охороняють, будівельній організації (підряднику) під охоронну розписку.
5.10.1. Будівельні організації (підрядники) повинні огороджувати зелені насадження, окремі дерева брати в короби, щоб запобігти їх пошкодженню. 
5.10.2. На територіях ділянок, відведених під будівництво, та прилеглих територіях відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними, а також знищення бур’янів покладається на керівників підприємств, установ, організацій та громадян, яким земельні ділянки відведені з вказаною метою.
5.10.3. У випадку неможливості збереження зелених насаджень на ділянках, відведених під будівництво чи виконання інших 
робіт, замовник після завершення робіт зобов'язаний посадити зелені насадження своїми силами та за власні кошти або до початку будівельних робіт укласти угоду зі спеціалізованою організацією на виконання всіх робіт по пересаджуванню і догляду до повного приживання, та у будь-якому випадку компенсувати в установленому порядку вартість зелених насаджень, що підлягають видаленню.
5.10.4. На території зелених насаджень забороняється:
1) складувати будь-які матеріали;
2) влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду; 
3) використовувати роторні снігоочищувальні машини для викидання снігу на зелені насадження. Використання їх для прибирання озеленених вулиць та майданів допускається лише в умовах аварійних ситуацій у разі наявності спеціальних направляючих пристроїв, що зменшують пошкодження насаджень від попадання снігу;
4) обладнувати стоянки або розміщати автомашини, мотоцикли, велосипеди та інші транспортні засоби, у тому числі якщо це призводить до пошкодження зелених насаджень, квітників та газонів;
5) будь-яке будівництво, у тому числі і павільйонів для торгівлі, розміщення малих форм архітектури без наявності рішення міської ради;
6) використовувати малі форми архітектури не за призначенням;
7) влаштовувати місця для зупинки маршрутних транспортних засобів або пасажирські площадки на газонах та зелених зонах;
8) ходити, кататися на ковзанах, санчатах та влаштовувати ігри на газонах ;
9) випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;
10) підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи, електрогірлянди з лампочок та інші предмети, якщо вони можуть пошкодити дерево;
11) добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, надписи, наносити механічні пошкодження;
12) пошкоджувати зелені насадження будь-яким способом, рвати квіти і ламати дерева та чагарники, витоптувати газони, квітники;
13) знищувати мурашники, ловити птахів і звірів ;
14) складати неокорену і непротруєну від шкідників та хвороб деревину в період з 15 квітня до 15 вересня;
15) засмічувати і засипати водоймища або влаштовувати на них загати;
16) висаджувати зелені насадження без погодження з власниками підземних комунікацій;
17) заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми, човни і катери на прибудинкових територіях, газонах, берегах рік і заток, озер, у парках та скверах, інших зелених зонах;
18) збирати квіти, плоди, насіння та інші частини об’єктів рослинного світу, які виростають на об’єктах благоустрою ;
19) зносити, пересаджувати зелені насадження без отримання дозволу у встановленому порядку.

5.10.5. Відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення сухостійних, аварійних, пошкоджених 
хворобами та шкідниками зелених насаджень, знищення бур’янів покладається на:
1) щодо насаджень, що належать до комунальної власності - на виконавчий комітет міської ради.

2) на прилеглих (закріплених) територіях – на балансоутримувачів житлових, громадських, промислових будівель та споруд, а також на балансоутримувачів будівель підприємств побуту, торгівлі, закладів освіти, охорони здоров’я ;

3) на територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно-захисних зонах – на ці підприємства;

4) на територіях, відведених під будівництво та прилеглих до них ділянок, - з дня початку робіт на замовників будівництва;
5) на пустирях, берегах водоймищ та річок - на підприємства, згідно з рішеннями виконавчого комітету міської ради;
6) на приватних садибах та прилеглих ділянках - на їх власників.
5.10.6. Посадка молодих дерев, кронування старих дерев проводиться лише за рішенням уповноваженого виконавчим комітетом міської ради органом у відповідності з архітектурним планом облаштування територій.
5.10.7. Негайне видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин) може здійснюватись підприємствами, установами, організаціями, або громадянами в разі, якщо стан таких зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян, їх майну, з обов’язковим повідомленням не пізніше одного робочого дня виконавчого комітету міської ради. 
5.11. Порядок утримання будинків та споруд, їх фасадів. 
5.11.1. Вимоги щодо порядку утримання будинків та споруд, їх фасадів є обов’язковими для всіх замовників будівельних робіт, які здійснюють ремонтні або будівельні роботи по фасадах.
5.11.2. Можливість вторинного використання раніше погодженої проектної документації для проведення ремонтних робіт визначає виконавчий комітет міської ради у кожному конкретному випадку.
5.11.3. Відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, приватні підприємці а також громадяни зобов’язані:
1) проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду фасадів згідно з паспортом зовнішнього оздоблення, погодженим у відділі будівельної політики, містобудування та архітектури Тетіївської РДА;
2) забезпечувати щорічне і після стихійного лиха обстеження відповідних будівель та споруд та засвідчувати проведені обстеження актами;
3) змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі погодженої у встановленому порядку проектної документації та передбачених чинним законодавством дозволів;
4) розміщувати елементи зовнішнього благоустрою або обладнання архітектурно-художнього освітлювання на фасаді тільки на підставі відповідного дозволу, згоди власника будівлі або приміщень за проектом, погодженим з виконавчим органом міської ради;
5) при проведенні ремонтних або будівельних робіт на фасадах будинків і споруд використовувати захисну сітку чи плівку відповідно до проекту виконання робіт;

5.11.4. У разі оренди будівель або окремих приміщень порядок утримання їх в належному стані встановлює орендодавець у договорі оренди.
5.11.5. Будівництво в житлових районах фізкультурно-оздоровчих і спортивних об'єктів здійснюється відповідно до встановлених нормативів за рахунок коштів, що спрямовуються на житлове будівництво, та коштів організацій - забудовників житла, спортивних організацій, суб’єктів підприємницької діяльності, коштів населення або їх самоврядних структур.

5.12. Вимоги до утримання ліхтарів вуличного освітлення, засобів та обладнання зовнішнього освітлення, установок по декоративному підсвічуванню будинків і пам'ятників, вивісок, вітрин.
5.12.1. Підприємства, установи організації, особи, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, установки по декоративному підсвічуванню будинків і пам'ятників, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечити їх належний режим роботи та технічний стан.
5.12.2. Усі вітрини повинні бути обладнані спеціальною освітлювальною апаратурою, переважно енергозберігаючою.
5.12.3. На головних магістралях та вулицях міста має бути забезпечене освітлення вітрин.
5.12.4. Освітлення має бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху або жителів квартир житлових будинків. 
5.12.5. Ліхтарі вуличного освітлення повинні вмикатися відповідно до встановленого міською радою графіка, в залежності від 
пори року та природних умов.
5.13. Балансоутримувачі, на території яких розміщено обладнання та елементи благоустрою дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку, повинні утримувати їх в справному стані, регулярно обстежувати, своєчасно ремонтувати та щорічно фарбувати.

5.14. Порядок утримання малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності.
5.14.1. Самовільне встановлення малих архітектурних форм заборонене.
5.14.2. Утримання малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності (далі у цьому параграфі – малих архітектурних форм) здійснюється їх балансоутримувачами або власниками.
5.14.3. Біля кожної малої архітектурної форми повинно бути зовнішнє штучне освітлення, а також впритул до неї покриття вдосконаленого типу відповідно до вимог законодавства.
5.14.4. Біля кожної малої архітектурної форми встановлюється урна для сміття.
5.14.5. Підключення малих архітектурних форм до інженерних мереж здійснюється з дотриманням умов і правил технічної експлуатації відповідних мереж і має гарантувати безпеку користувачам дорожніх об'єктів.
5.14.6. Забороняється користуватися малими архітектурними формами, а також пересувними елементами вуличної торгівлі, якщо їх власниками (користувачами) не забезпечене закрите стікання використаної ними води в підземні мережі централізованого каналізаційного водовідведення, не допускається встановлення нових малих архітектурних форм без врахування цих вимог.
5.14.7. Під час експлуатації малих архітектурних форм не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень, якщо інше не передбачено узгодженим проектним рішенням та розрахунком відшкодування втрат озеленення, відповідною угодою.

5.15. Порядок утримання елементів благоустрою 
при розташуванні зовнішньої реклами.
5.15.1. Рекламні засоби (спеціальні конструкції) розташовуються на підставі дозволів на розміщення зовнішньої реклами, наданих у встановленому виконкомом міської ради порядку.
5.15.2. Проведення робіт, пов’язаних з розташуванням (монтажем, реконструкцією, перенесенням, демонтажем) рекламних засобів на території міста, здійснюється на підставі дозволів на проведення цих робіт, наданих виконавчим органом міської ради.
5.15.3. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів на міській території, виконуються з обов'язковим відновленням або проведенням благоустрою місця (території, споруди) у передбачений дозволом термін. Підключення рекламних засобів до існуючих мереж зовнішнього освітлення здійснюється відповідно до вимог, передбачених чинним законодавством.
5.15.4. У разі проведення робіт, пов’язаних з розташуванням рекламних засобів, на територіях з твердим покриттям (трав’яним покровом) і необхідністю проведення земляних робіт виконується попередня підготовка, яка гарантує максимальне збереження твердого покриття (трав’яного покрову) та необхідну якість його відновлення з використанням аналогічного матеріалу покриття за технологією, яка гарантує його належну якість та відсутність осідання ґрунту.
5.15.5. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів, вважаються закінченими, якщо проведено відновлення твердого покриття, трав’яного покрову, вивезено зайвий ґрунт, сміття, залишки матеріалів та виконано у повному обсязі, проведення інших робіт з відновлення благоустрою міста у відповідності до погодженої проектної документації.
5.15.6. Великорозмірні рекламні засоби розташовуються відповідно до комплексного плану благоустрою площі, проспекту, вулиці міста на одному рівні від горизонтальної поверхні ґрунту (дорожнього покриття) та на однаковій відстані від доріг.
5.15.7. Розташування всіх видів рекламних засобів в оновлених частинах міста обмежено збереженням просторового сприйняття реконструйованих площ, проспектів та вулиць міста.
5.15.8. Дистанція між великорозмірними рекламними засобами, встановленими вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, повинна бути не менше двократної відстані між сусідніми опорами контактної мережі (зовнішнього освітлення) і не менше однократної відстані для конструкцій міського (сіті) формату.
5.15.9. Виносні рекламні засоби розміщуються впритул до фасаду будинку на відстані не більше 2 м від входу і тільки при ширині тротуару (пішохідної доріжки) не менше 2 м та за змістом не повинні замінювати чи дублювати вивіску.
5.15.10. Рекламні засоби, які розташовуються на будинках (у тому числі на дахах) і впритул до них, не повинні вступати у візуальний конфлікт з архітектурою цього будинку та суттєво міняти вигляд їхніх фасадів.

5.15.11. Забороняється розташування рекламних засобів:
1) на пішохідних доріжках та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів;
2) на територіях пам’яток садово-паркового мистецтва, природних заповідників, парків, на квітниках та деревах;
3) великорозмірних конструкцій у центральній історичній частині міста, за винятком територій транспортних магістралей, які входять до її складу і характеризуються малою забудованістю.
5.15.12. Забороняється розміщення друкованої реклами безпосередньо на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд, на парканах, огорожах, стовпах та деревах.
5.15.13. Місця розташування рекламних засобів повинні утримуватися в належному санітарно-технічному стані з забезпеченням їх своєчасного прибирання та впорядкування; при короткостроковому розміщенні зовнішньої реклами у зв’язку з проведенням спеціальних виставкових заходів, рекламних акцій (з розміщенням наземних рекламних засобів) повинен додатково укладатись договір з КП „Благоустрій” для забезпечення прибирання території.
5.15.14. Рекламні засоби повинні мати постійне рекламно-інформаційне заповнення.
5.15.15. Матеріали, які використовуються при виготовленні усіх типів рекламних засобів, повинні відповідати сучасним вимогам з якості та екологічної безпеки.
5.15.16. Фундаменти рекламних засобів не повинні виступати за рівень ґрунту, а у випадку розміщення на поверхні повинні бути декоративно оформленими.
5.15.17. Великорозмірні рекламні засоби повинні мати екранну монолітну конструкцію (місця з'єднань, частини конструкції, силові елементи, опори, торцеві поверхні, елементи кріплення освітлювальної арматури, місця з'єднання з фундаментом закрито обшивним матеріалом) з двосторонньою інформаційною площиною або мати декоративно оформлену зворотну сторону.
5.15.18. Рекламні засоби повинні утримуватись у належному технічному стані з забезпеченням негайного відновлення пошкоджених конструкцій, заміною пошкоджених рекламних сюжетів, своєчасним оновленням зовнішнього вигляду рекламних засобів та рекламних сюжетів.
5.15.19. У випадках укладення договору щодо використання елементів благоустрою на місці розташування рекламного засобу між власником рекламного засобу та утримувачем елементу благоустрою міста відповідальність за технічний та естетичний стан всього елементу благоустрою міста несе його утримувач (крім безпосередньо місця розташування рекламного засобу).
5.15.20. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів, без додержання порядку, визначеного виконавчим комітетом міської ради, щодо проведення таких робіт та вимог цих Правил, вважаються незаконними і тягнуть за собою відповідальність згідно з законодавством.
5.15.21. Рекламні засоби, які розташовано з порушеннями Правил благоустрою території міста (без дозволів, у разі закінчення терміну дії дозволів – без продовження строку дії, у разі скасування дозволу, з недодержанням визначеної у дозволі конструкції рекламного засобу, недодержання визначеного місця розташування рекламного засобу), а також в інших випадках, визначених у нормативно-правових актах. 
5.15.22. Шкода, завдана при розміщенні зовнішньої реклами внаслідок порушення законодавства з благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації у встановленому законодавством порядку.
5.15.23. Контроль за додержанням Правил благоустрою міста при розміщенні зовнішньої реклами здійснюють уповноважені виконавчим комітетом міської ради органи та інші органи відповідно до законодавства.

5.16. Порядок утримання мостів.
5.16.1. До складу робіт по прибиранню мостів та шляхопроводів у літній період входять: видалення пилу, сміття та бруду з проїжджої частини та тротуарів, при необхідності проводиться миття проїжджої частини та тротуарів, перил, декоративних та огороджуючих елементів. Роботи, як правило, повинні виконуватися механізованим способом, лише важкодоступні місця прибираються вручну. Прибиральні роботи проводять не менше ніж один раз на десять днів та в залежності від конкретних умов.
5.16.2. До складу робіт по прибиранню мостів та шляхопроводів у зимовий період включаються збір та видалення снігу та льоду, боротьба з ожеледицею. Вказані роботи необхідно проводити механізованим способом, очищення вузьких тротуарів проводиться вручну. Проїзна частина та тротуар повністю очищуються від снігу. Не допускається обледеніння бордюрних огорож та накопичення вздовж них снігових та льодових валків, що зменшують проїзд. Обов’язково очищуються від снігу та льоду водовідні пристрої (трубки, лотки), що попереджують потрапляння води у деформаційні шви. Прибирання снігу та льоду на стальних конструкціях повинні забезпечувати збереження офарблення металу. Боротьба з ожеледицею на проїжджій частині та тротуарах мостів та шляхопроводів здійснюється шляхом посипання їх піском, шлаком, пісчано-соляною сумішшю.
5.16.3. Скидання бруду, відходів, снігу та льоду із штучних інженерних споруд забороняється.
5.16.4. Відповідальність за якість виконання робіт по прибиранню та утриманню у належному стані штучних споруд несуть особи, які виконують такі роботи.
5.16.5. Забороняється рух на мостах транспортних засобів що забруднюють проїжджу частину та тротуари, включаючи автомобілі, які перевозять сміття та відходи з відкритими люками.

5.17. Порядок утримання інших елементів благоустрою.
(малих архітектурних форм некомерційного призначення, садових лав, покажчиків найменування вулиць, будинкових номерних 
знаків, вуличних годинників, меморіальних дошок та інших).
5.17.1. Утримання в належному стані малих архітектурних форм некомерційного призначення, садових лав, покажчиків найменування вулиць, будинкових номерних знаків, вуличних годинників, меморіальних дошок, та інших елементів благоустрою здійснюють їх балансоутримувачі або особи, на об’єктах яких розміщені елементи благоустрою.
5.17.2. Відповідальність за збереження та контроль за утриманням малих архітектурних форм некомерційного призначення, розташованих на території міста, що належать до комунальної власності, покладається на виконавчий орган міської ради.
5.17.3. Керівники виконавчих органів міської ради, житлово-експлуатаційних підприємств, домоуправлінь, підприємств, організацій, закладів освіти, які утримують будинки, власники будинків та споруд, зобов’язані забезпечити наявність на кожному будинку однотипних, погоджених з органом архітектури номерних знаків, їх освітлення в нічний час.
5.17.4. Садові, паркові лави слід розставляти згідно з планами парків, скверів, зелених зон за погодженням з органами архітектури, утримувати в справному стані, фарбувати не рідше двох разів на рік. Садові, паркові лави встановлюються та утримуються підприємствами, що утримують відповідні об'єкти благоустрою. Утримання садових, паркових лав включає їх миття, очищення від пилу і снігу, поточний ремонт.

5.18. Правила утримання тварин.
5.18.1.Власники собак зобов'язані утримувати їх на прив'язі і спускати з прив'язі лише в закритих дворах, що виключає можливість втечі. Про наявність собак застерігати табличкою з відповідним написом.
5.18.2. Забороняється заводити собак у приміщення магазинів, об'єктів громадського харчування, установ охорони здоров'я, культури, на територію дитячих майданчиків, пляжів, скверів та в місця масового відпочинку. 
5.18.3. Відлов, знищення бродячих тварин, котів та собак здійснюється за рішенням виконавчого органу міської ради підприємством або особою на договірних засадах за встановленими правилами. 
5.18.4. Власники, які розшукують зниклих домашніх тварин (собак, котів) зобов’язані негайно повідомити про розшук в управління житлово-комунального господарства міської ради з метою недопущення знешкодження цих тварин як бродячих.

5.18.5. Вигул собак дозволяється тільки у встановлених для цього місцях, визначених рішенням виконавчого комітету міської ради.

 


 

Розділ 6. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою суб’єктами господарювання, що здійснюють окремі види діяльності

6.1. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою суб’єктами господарювання що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів.
6.1.1. Поряд з місцем зупинки або пасажирським майданчиком підприємства та організації, що утримують вказані території, зобов’язані встановлювати урни для сміття. У разі призначення зупинки для одного виду транспорту - 1 урна. У разу призначення зупинки для двох та більше видів транспорту - не менше ніж 2 урни. Прибирання сміття з цих урн вказані підприємства, або інші особи відповідно до укладеного договору здійснюють по мірі їх наповнення, але не менш ніж 1 раз на добу.
6.1.2. Залізниця здійснює утримання та прибирання залізничних колій, що проходять через місто, в межах зон відчуження, залізничних мостів, відкосів, насипів, переїздів, переходів через колії, що знаходяться в межах міста, виїмок (до верхніх кромок в обидва боки).

6.2. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою під час будівництва, земляних, монтажних, ремонтних та інших робіт.
6.2.1. Будівельні підприємства зобов’язані належним чином утримувати земельні ділянки, виділені під будівництво з прилеглими до них тротуарами і дорогами, будівельні майданчики та прилеглі до них території, зелені насадження, місця прокладання інженерних комунікацій від дня передачі таких ділянок для будівництва.
6.2.2. При проектуванні, будівництві, реконструкції об’єктів містобудування обов’язково передбачається:
1) будівництво прохідних каналів (тунелів) для прокладки інженерних комунікацій та комунікацій зв’язку ;
2) комплексний благоустрій відповідної території, у тому числі безперешкодний доступ до об’єктів та елементів благоустрою і можливість їх використання інвалідами та особами з обмеженими можливостями;
3) розміщення гаражів-стоянок або улаштування спеціальних майданчиків для паркування з нормативною кількістю місць для машин відповідно до чинних державних будівельних норм;
4) організація архітектурно-декоративного освітлення об’єктів благоустрою з додержанням вимог органів архітектури та будівельних норм та правил.
6.2.3. Замовники, суб’єкти господарювання у сфері будівництва та інші особи зобов'язані:
1) утримувати в належному стані та у встановленому порядку огороджувати земельні ділянки в межах землекористувань, що відведені уповноваженими органами під будівництво;
2) здійснювати виконання будівельних (монтажних) робіт (у тому числі з реконструкції та нового будівництва) з додержанням будівельних норм та правил на підставі дозволу виконавчого комітету міської ради у встановленому порядку. Забороняється прийняття вказаних робіт без належного та якісного проведення благоустрою території;
3) виконувати земляні, будівельні, ремонтні, монтажні та інші роботи на об’єктах благоустрою, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження чи знищення елементів або об’єктів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, матеріалів та обладнання) на підставі дозволу (ордера) уповноваженого органу. Забороняється закриття вказаних робіт та закриття дозволу (ордера) без належного та якісного відновлення благоустрою території. Зазначена вимога розповсюджується на випадки проведення робіт без траншейним способом. Про закінчення робіт замовником робіт в обов’язковому порядку повідомляється уповноважені виконкомом міської ради органи ;
4) проводити ремонтні роботи на фасадах будинків і споруд з обов’язковим використанням заходів безпеки та проти пилових засобів (захисної сітки, плівки, легких огорож);
5) у встановленому порядку отримувати дозвіл (ордер) на встановлення риштування, каркасно-плівкових та інших легких огорож під час ремонту (реконструкції) елементів будівель, споруд, що пов’язано з погіршенням благоустрою, виконувати умови такого дозволу (ордера) та проводити роботи відповідно до вимог цих Правил та чинного законодавства;
6) на період проведення робіт з улаштування місць паркування автомобілів на об’єктах благоустрою у встановленому порядку отримувати відповідний дозвіл (ордер) на проведення робіт, пов’язаних з тимчасовим погіршенням благоустрою;
7) негайно не більше ніж за добу прибирати на прилеглих до будівельних майданчиків територіях залишки будівельних 
матеріалів, ґрунту і сміття, що виникли у процесі будівельних, ремонтних та відновлювальних робіт;
8) не допускати випадків виїзду автотранспорту з будівельних майданчиків на проїзну частину вулиць із забрудненими колесами;
9) організувати механічне або ручне очищення і миття автотранспортних засобів при їх виїзді з будівельних майданчиків на 
проїзну частину вулиць;
10) здійснювати реконструкцію будинків у частині зміни деталей фасаду виключно на підставі:
- позитивного висновку відділу містобудування та архітектури Тетіївської РДА;
- рішення виконавчого комітету на здійснення відповідної рекнструції 
- погодженого в установленому порядку проекту, виконаного проектною організацією, яка має відповідну ліцензію;
- дозволу Інспекції держаного архітектурно-будівельного контролю на проведення будівельних робіт ;
11) не допускати позанормового накопичення будівельного сміття на будівельних майданчиках та прилеглих до них територіях (будівельне сміття належить вивозити не менше, як один раз на тиждень), виконувати заходи по запобіганню запилювання повітря;
12) не допускати відкачування та виливання води на проїзну частину вулиць, тротуари, у водойми, а також відведення стічних вод на тротуари, шляхи та інші місця, не передбачені технологією відводу стічних вод;
13) при здачі в експлуатацію об'єктів нового будівництва, реконструкції та комплексного капітального ремонту будівель чи споруд проводити комплексний благоустрій відповідної території у відповідності до погодженої проектної документації ;
14) не допускати забруднення, самовільної зміни межі акваторії та прибережних смуг водних об'єктів;
15) не допускати прокладання трубопроводів інженерних мереж на поверхні шляхів, тротуарів, пішохідних доріжок;
16) на вулицях з інтенсивним рухом транспорту і пішоходів роботи по будівництву підземних комунікацій проводити в максимально короткий строк, як правило, в нічний час;

17) улаштування паркувальних місць на тротуарі, автостоянок, нових доріг, в’їздів, перекриття, зменшення (звуження) проїжджої частини дороги здійснюється за рішенням виконавчого комітету міської ради, оформленого у встановленому порядку.
6.2.4. Тимчасове погіршення благоустрою дозволяється виключно на підставі аварійного або планового дозволу (ордера) на виконання земляних, будівельних, ремонтних, монтажних та інших робіт, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження об’єктів та елементів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, матеріалів, обладнання), який видається управлінням житлово-комунального господарства та комунальної власності міської ради на наступних умовах :
1) підприємство, установа, організація або її керівник, що виконує роботи, несе відповідальність за дотримання умов, погоджень і вимог, викладених у дозволі (ордері) та правилах ведення робіт. Таку ж відповідальність несе субпідрядна організація;
2) дозвіл (ордер) повинен знаходитися на місці проведення робіт у відповідальної особи;
3) особа, яка здійснює будівельні роботи, зобов'язана до їх початку:
- обгородити місце перекопу стандартними бар'єрами, пофарбованими в яскраві кольори;
- при обмеженій видимості встановити кутові ліхтарі або обгородити місце перекопу світловим сигналом червоного кольору;

- встановити шляхові знаки і покажчики стандартного типу;
- на ділянках вулиці, де дозволене її перекриття, встановити чіткий покажчик об'їзду;
- у випадках передбачених будівельними нормами та правилами, встановити інформаційний щит з найменуванням осіб, які є замовниками робіт та підрядниками, строками початку і закінчення робіт, іншою інформацією;
4) з метою попередження випадків пошкодження існуючих підземних комунікацій замовник зобов'язаний не пізніше як за дві доби до початку робіт викликати представників зацікавлених організацій, встановити разом з ними і представником будівельної організації (підрядником) точне місцезнаходження підземних мереж, після чого відповідальна особа зобов'язана вжити необхідні заходи для збереження інженерних мереж і провести до початку робіт інструктаж робітників;
5) керівники організацій, що експлуатують підземні комунікації, зобов'язані забезпечити своєчасну явку своїх представників до місця проведення робіт і дати письмові вказівки про умови забезпечення, збереження належних їм підземних комунікацій;
6) організація і особа, яка відповідає за виконання робіт, несуть відповідальність за пошкодження підземних мереж, зелених насаджень. Пошкоджені комунікації повинні бути негайно полагоджені силами і засобами осіб, які їх пошкодили;
7) забороняється перенесення існуючих підземних комунікацій, зелених насаджень, якщо це не передбачено проектом, без узгодження з зацікавленими організаціями;
8) доставка матеріалів, конструкцій на місце робіт має проводитись завчасно, але не раніше одного дня до початку робіт. 
Матеріали повинні складатися з таким розрахунком, щоб не загромаджувати шляхів і переходів, зелених насаджень;
9) при виконанні перекопу в місцях руху транспорту і пішоходів необхідно дотримуватись черговості робіт, забезпечувати безпеку руху. Відповідальність за забезпечення руху транспорту і пішоходів несуть особи, які відповідають за виконання робіт;
10) місця виконання земляних робіт та будівельні майданчики повинні бути огороджені й оснащені застерігаючими знаками стандартного типу, до будмайданчиків влаштовані під'їзні дороги з твердим покриттям;
11) в місцях проходу людей встановлюються перехідні містки, шириною не менше 0,75 м, з перилами висотою не менше 1 м, розраховані на навантаження не менше 400 кг на один погонний метр містка;
12) для найменшого загромадження вулиць вийнятий з траншеї ґрунт повинен прибиратись з місця робіт негайно. Забороняється завалювати ґрунтом, будівельними матеріалами дерева, кущі, інші зелені насадження, геодезичні знаки, кришки водоканалізаційних, телефонних та інших колодязів;
13) відновлення благоустрою, у тому числі твердого покриття та зеленої зони, повинно бути виконано у вказані в дозволі (ордері) терміни з додержанням державних будівельних норм України та санітарних норм і правил, відновленням дорожньої розмітки;
14) проводити зворотну засипку при виконанні робіт на твердому покритті, що проводиться з шаровим утрамбуванням на всю глибину з суворим додержанням будівельних норм та правил, з використанням матеріалів та типу покриття такого ж дорожнього одягу проїжджої частини;
15) відновлення благоустрою (відбудовчі роботи) на головних магістралях, бульварах, проспектах, набережних, у скверах, парках, місцях інтенсивного руху транспорту і пішоходів починається негайно після засипки траншеї (не більше доби), в інших випадках – протягом трьох діб, і закінчується в терміни, вказані в дозволі (ордері);
16) виконання робіт включає відновлення благоустрою; відновлення благоустрою включає відновлення твердого покриття, трав’яного покрову, висадку зелених насаджень, вивезення зайвого ґрунту, сміття, залишків матеріалів, обладнання, машин та механізмів, відновлення нормального руху пішоходів та транспорту, інші роботи з відновлення благоустрою;
17) виконання робіт без отримання дозволу (ордера) або по закінченню вказаних у дозволі (ордері) термінів (без продовження дозволу або оформлення нового дозволу) – забороняється і вважається самовільним. Роботи, які проводяться без дозволу (ордера), повинні бути негайно припинені. Відбудова розритої ділянки проводиться силами та коштами порушника, винні особи (юридичні або фізичні) притягуються до відповідальності, передбаченої рішеннями міської ради, цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами;
18) при аваріях на підземних комунікаціях, ліквідація яких потребує негайного перекопу вулиць, організація, яка веде роботи, може розпочати їх після повідомлення про початок робіт телефонограмою виконавчі міської ради, пожежної інспекції, швидкої медичної допомоги, комунальних органів, всіх організацій, які мають підземні комунікації на ділянці перекопу, з подальшим оформленням (не більше доби) аварійного ордера. Термін дії аварійного ордера не більше трьох діб. При відсутності дозволу (ордера) уповноваженого виконкомом міської ради органом, збільшення строку або об’єму проведення робіт, перекоп вважається самовільним.
6.2.5. Контроль за додержанням цих Правил при проведенні земляних, будівельних, ремонтних, монтажних та інших робіт, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження об’єктів та елементів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту та ін.), та відновлення благоустрою здійснюють виконавчий комітет міської ради через уповноважені ним органи та інші органи відповідно до законодавства.

6.3. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою під час проведення виставок, святкових, розважальних та інших масових заходів.
6.3.1. Під час проведення виставок, святкових, розважальних, концертних, рекламних та інших масових заходів організатори та замовники вказаних заходів зобов’язані забезпечити додержання чистоти та порядку, збереження зелених насаджень (клумб, газонів, дерев, кущів), своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відповідної території, не допускати його накопичення.
6.3.2. На час організації зазначених масових заходів, включаючи вуличну торгівлю, з метою забезпечення чистоти організатори та замовники встановлюють самостійно, або укладають договори відповідної форми із спеціалізованою організацією про встановлення необхідної кількості біотуалетів, контейнерів для збору сміття, своєчасне прибирання, збір та вивіз сміття з відповідної території міста, відновлення зелених насаджень. Кількість встановлених урн та біотуалетів повинна забезпечувати додержання чистоти та санітарних норм. Зазначені договори можуть укладатися як організаторами та замовниками масових заходів, так і юридичними особами та фізичними особами – підприємцями, які здійснюють торгівлю або надають послуги (виконують роботи) під час проведення вказаних заходів. Проведення заходів без укладення вказаного договору (договорів) не допускається, за винятком випадків прийняття обов’язку по прибиранню, збору та вивезенню сміття, відновлення зелених насаджень власними силами.
6.3.3. Якщо організатором або замовником проведення святкових, розважальних та інших масових заходів виступає міська рада в особі її управлінь і відділів, розпорядженням міського голови або рішенням виконавчого комітету міської ради призначаються відповідальні за забезпечення додержання чистоти та порядку, збір та вивезення сміття, збереження зелених насаджень. Проведення заходів без визначення вказаної особи (осіб) не допускається.
6.3.4. Тимчасове розміщення сцен, стендів, обладнання, механізмів і конструкцій, павільйонів, тентів тощо на період проведення виставочних, рекламних, концертних, розважальних та інших масових заходів здійснюється у встановленому порядку з отриманням відповідних дозволів.
6.3.5. На період підготовки і проведення масових і офіційних заходів (свята, народні гуляння, фестивалі, спортивні змагання, з'їзди, конференції, симпозіуми та ін.) на міських вулицях і дорогах допускається розміщувати над проїзною частиною засоби святкового оформлення та відповідну інформацію з дотриманням вимог законодавства і забезпечення видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, місць для зупинки маршрутних транспортних засобів.

6.4. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів 
та елементів благоустрою суб’єктами господарювання,
що здійснюють торговельну діяльність та діяльність
з надання побутових послуг.
6.4.1. Суб’єкти господарювання, що здійснюють торговельну діяльність та/або діяльність з надання побутових послуг, зобов’язані утримувати у належному стані місця розміщення точок оптової і роздрібної торгівлі та сфери послуг (стаціонарні об’єкти торгівлі та побутових послуг, кіоски, павільйони, лотки, столики, автомобілі та інші) та прилеглу (закріплену) територію. 
6.4.2. Приватні підприємці, керівники і власники підприємств торгівлі і громадського харчування, сфери послуг зобов'язані забезпечити своєчасне прибирання, збір сміття та снігу, вивезення сміття, не допускати їх накопичення, забезпечити прибирання територій, прилеглих до об’єктів торгівлі та побутового обслуговування, включаючи павільйони, кіоски, палатки, лотки при організації вуличної торгівлі.
6.4.3. Забороняється зберігати товари і тару на прилеглих до об’єктів торговельної діяльності та/або сфери послуг територіях, проїжджої частині вулиць, тротуарах, інших територіях загального користування.
6.4.5. Лотки, столи, ємності з напоями та інші пересувні елементи вуличної торгівлі розміщуються лише на тротуарах за межею пішохідної частини.

Розділ 7. Контроль у сфері благоустрою території міста Тетієва

7.1. Контроль у сфері благоустрою міста Тетієва спрямований на забезпечення дотримання органами місцевого самоврядування, всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, приватними підприємцями, громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Закону України „Про благоустрій населених пунктів”, цих Правил та інших нормативно-правових актів.
7.2. Контроль за станом благоустрою міста Тетієва, виконанням цих Правил, у тому числі охорону зелених насаджень, водоймищ, пам`ятників культури, археології та історичної спадщини, створення міст відпочинку громадян, контроль за утриманням в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій міська рада покладає на уповноважений нею орган, про що приймає відповідне рішення.
7.3. Контроль за станом благоустрою міста здійснюється шляхом:
1) проведення перевірок території;
2) розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;
3) участі в обговоренні проектів благоустрою територій населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та громадян міста ;
4) подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об'єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території міста Тетієва.
7.4. Контроль у сфері благоустрою міста здійснюється інспекторами благоустрою міста згідно з положенням, яке затверджується у відповідності із законодавчими нормами.
7.5. Громадський контроль у сфері благоустрою міста здійснюється громадськими інспекторами благоустрою міста згідно з положенням, яке затверджується у відповідності із законодавчими нормами.
7.6. Результати громадського контролю за станом благоустрою територій підлягають оприлюдненню на зборах мешканців відповідної території та розгляду органами місцевого самоврядування в порядку, визначеному законодавством.

Розділ 8. Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил благоустрою території міста Тетієва

8.1. Невиконання або порушення передбачених Правилами вимог та обов’язків вважається порушенням цих Правил. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України „Про благоустрій населених пунктів”, цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами та рішеннями Тетіївської міської ради.
Посадові особи підприємств, установ, організацій, приватні підприємці несуть відповідальність за невиконання Правил благоустрою території міста Тетієва а також за дії чи бездіяльність що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених (прилеглих) за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до законодавства.
8.2. До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягаються особи, винні у:
1) порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;
2) проектуванні об'єктів благоустрою міста з порушенням затвердженої в установленому законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;
3) порушенні встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатації об'єктів благоустрою;
4) порушенні Правил благоустрою території міста;
5) порушенні режиму використання й охорони територій та об'єктів рекреаційного призначення;
6) самовільному зайнятті території (частини території) об'єкта благоустрою міста;
7) пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів та елементів благоустрою міста;
8) знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об'єктів озеленення міста, крім випадків, передбачених законом;
9) забрудненні (засміченні) території міста;

10) неналежному утриманні об'єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення територій міста тощо;
11) за порушення Правил додержання тиші в громадських місцях м. Тетієва.
8.3. Законом може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень у сфері благоустрою населених пунктів.
8.4. Допущення порушень не позбавляє винну особу від обов’язку припинення порушення та вчинення дій по відновленню благоустрою. У разі порушення Правил благоустрою особи, винні у їх порушенні, зобов’язані вчинити всі необхідні дії для усунення наслідків такого порушення. Усунення наслідків порушення здійснюється негайно. У виняткових випадках, коли усунення зазначених наслідків пов’язане із значним об’ємом робіт або необхідністю залучення третіх осіб для виконання відповідних робіт, усунення порушення може бути здійснено у триденний строк. У випадках, коли порушення вимог цих Правил пов’язане із аварією, стихійним лихом, усунення наслідків такого порушення здійснюється у п’ятиденний термін.
8.5. У випадку, якщо особа систематично не виконує вимог Правил благоустрою, або здійснює благоустрій власної, прилеглої (закріпленої) території неналежним чином, зазначена обставина є підставою для розірвання договорів користування земельною ділянкою або майном в односторонньому порядку. 
8.6. У разі, коли особи, винні у порушенні цих Правил, не виконують обов’язок щодо усунення наслідків порушення у встановлений строк, балансоутримувач об’єкта або елементу благоустрою має право здійснити усунення наслідків порушення цих Правил власними силами або шляхом укладення відповідного договору залучити для виконання певних дій третіх осіб. У такому випадку балансоутримувач має право на відшкодування витрат (збитків), понесених у зв’язку з усуненням наслідків порушення вимог цих Правил.
8.7. Збитки, завдані об'єкту благоустрою в результаті порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягають відшкодуванню в установленому порядку.
Оцінка завданих збитків проводиться балансоутримувачем у разі:
1) протиправного пошкодження чи знищення елементів благоустрою;
2) пошкодження чи знищення елементів благоустрою при:
- ліквідації аварій на інженерних мережах та інших елементах благоустрою;
- здійсненні ремонту інженерних мереж;
- видаленні аварійних сухостійних дерев та чагарників;
- прокладанні нових інженерних мереж;
- виконанні інших суспільно необхідних робіт.
8.8. Розмір відшкодування збитків, завданих об'єкту благоустрою, визначається балансоутримувачем за методикою визначення відновної вартості об'єктів благоустрою, затвердженою центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

8.9. У разі якщо пошкодження чи знищення елементів благоустрою здійснюється балансоутримувачем у ході усунення аварії на власних інженерних мережах чи власних об'єктах або якщо особу, яка пошкодила чи знищила елементи благоустрою, не виявлено, відновлювальні роботи проводяться за рахунок власника об'єкта благоустрою.
8.10. Шкода, завдана внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення незалежно від сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку такс, методик, розрахунків щодо обрахування шкоди. Відсутність таких такс, методик, розрахунків не може бути підставою для відмови у відшкодуванні шкоди. У такому разі шкода компенсується за фактичними витратами, затвердженими в установленому порядку рішенням виконкому міської ради, з розрахунку на облаштування одного квадратного метра території міста або базової вартості одного квадратного метра землі на відновлення порушеного стану об'єкта благоустрою або довкілля.
8.12. Відповідальність за порушення Правил утримання тварин винні особи несуть відповідно до статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
8.13.4. Контроль за виконанням Правил утримання тварин покладено на уповноважені виконкомом міської ради органи.
8.14. Відповідальність за порушення Правил додержання тиші в громадських місцях м. Тетієва. 
8.14.1.Правила є загальнообов’язковими на території міста, норми порушення яких тягнуть за собою відповідальність передбачену статтею 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 
8.14.2. Контроль за виконанням Правил додержання тиші в громадських місцях м. Тетієва покладено на уповноважені виконавчим комітетом міської ради органи.

Секретар міської ради І. Погоріла

 

А Н А Л І З 
регуляторного впливу проекту рішення Тетіївської міської ради « Про внесення змін до Правил благоустрою території міста Тетієва»

      1. Визначення і аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

Цей регуляторний акт установлює порядок благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою м. Тетієва, регулює права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території міста

       2. Цілями регуляторного акту є:

  1. введення в дію Правил благоустрою території міста Тетієва
  2. застосування положень Правил благоустрою для порушників у сфері благоустрою
  3. наповнення бюджету КП «Благоустрій»

       3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного способу

 

Введення Правил благоустрою в дію дасть більш ефективний контроль дотримання суб’єктами господарювання та жителями міста в правовідносинах у сфері благоустрою.

      4. Механізм реалізації мети

Запровадження регуляторного акту дозволить більш ефективно використовувати Кодекс України про адміністративні правопорушення у сфері благоустрою.

      5. Обгрунтування можливості досягнення поставлених цілей у разі затвердження запропонованого регуляторного акта і оцінка можливості проведення і виконання вимог регуляторного акта

Застосування Правил благоустрою забезпечить дотримання 
правил благоустрою.

     6. Визначення очікуваних результатів ухвалення запропонованого регуляторного акта

Регулювання порядку благоустрою створить сприятливі умови життєдіяльності людини, є обов’язковими для виконання на території міста об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, їх керівниками, працівниками, приватними підприємцями та громадянами.

     7. Обґрунтування запропонованого терміну дії регуляторного акта

Термін дії необмежений, що співвідноситься з цілями його прийняття.

     8. Визначення показників результативності регуляторного акта

Показниками результативності запровадження регуляторного акту є привабливість, чистота міста Тетієва.

    9. Визначення способів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта у разі його ухвалення

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися комісією з питань Регламенту, депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів та контролю за виконанням рішень міської ради та її виконавчого комітету, дотримання законності та правопорядку на підставі статистичних даних виходячи із зазначених показників результативності.


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь