Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

Карате

МІЖРЕГІОНАЛЬНА ФЕДЕРАЦІЯ ФУЛ-КОНТАКТ КАРАТЕ

Президент Мiжрегiональної Федерації Фул-Контакт Карате - Віталій Михалович Красилівський. Віце-президент Мiжрегiональної Федерації Фул-Контакт Карате - мер міста Тетієва Руслан Володимирович Майструк.

ФЕДЕРАЦІЯ СОКАРАТЕ УКРАЇНИ

Правління:
Шиляев О.В. — президент ФСУ.
Красиловский В.М — віце-президент ФСУ.
Рекунов А.Н. — віце-президент ФСУ.
Майструк Р.В. — віце-президент ФСУ.

 

Віталій Красилівський: в Тетіївському районі будуть свої чемпіони світу з карате


Його називають Сенсей. Він тренер по кіокушин карате і фул-контакт карате зі спортивним стажем більше тридцяти років. Журналісту газети «Тетіїв Сьогодні» вдалося поспілкуватися з Красилівським Віталієм Михайловичем, якого в народі вже назвали тренером від Бога за те, як майстерно він розкриває спортивні таланти дітей і веде їх до приголомшуючих перемог. Адже за 5 років в Тетіївському районі є свої чемпіони України та міжнародних змагань. Він є засновником та президентом Міжрегіональної Федерації Фул-контакт Карате і за його ініціативи вже всьоме буде проводитись в Тетієві Чемпіонат України з кіокушинкарате. Мета Сенсея — щоб Тетіїв мав свого чемпіона світу і, мабуть, ніхто не сумнівається, що так і буде.


 

— Розкажіть про себе?

Родом з Жашківського району,на даний час проживаю в Жашкові, в Тетіїв приїжджаю на тренування. Надалі є в планах переїхати до Тетієва.

 

— З чого розпочалося ваше спортивне життя?

Я тренувався з дитинства, хоча на той час це було заборонено. Спочатку займався боксом два з половиною роки, потім самбо. Коли вступив до Одеського технологічного інституту холодильної промисловості на факультет «Низьких температур, кріофізика, кріомедицина», то почав займатися на іншому рівні. Ще в ті роки цей вид спорту був нелегальний. До армії, в армії, після армії — весь свій вільний час я присвячував тренуванням. У 89–90 роках здав на 1-ий дан чорний пояс по кіокушин і фул-контакт — це перший розряд майстерного рівня, що складається з 10 данів. При врученні учневі 1-го дана йому також передається право носити чорний пояс і присвоюється почесний офіційний титул «сенсей» («вчитель», «людина, що народилася раніше»). Після того розпочав свою тренерську  діяльність в Жашкові.

 

— Який у вас розряд на даний час?

В мене 5-ий дан чорний пояс по фул-контакту.

 

— Чого ви досягли за свою тренерську кар’єру?

Виростив шести і семикратних чемпіонів України. За всю свою кар’єру маю чемпіонів Європи, Євразії і чемпіонку Світу, майстра спорту по кікбоксингу і майстра спорту з панкратіону.

 

— В якому році ви розпочали свою діяльність в Тетієві і як все починалось?

З 2011 року приїхав в Тетіїв, зайшов в райдержадміністрацію до Кисляна С. А. (начальник відділу фізичної культури та спорту), погодив з ним питання щодо занять і почав працювати. Тренування проходили в 4-ій школі, дітей спочатку ходило дуже мало. Далі займались в 3-ій школі в підвальному приміщенні — там виникли проблеми аварійного характеру.Чомусь не складалося. Коли я познайомився з міським головою Майструком Русланом Володимировичем, то він запропонував займатися в 2-ій школі, сам домовився, а я вже відповідно підійшов до директора школи і заключив договір. На той час я працював від Одеської федерації Сімей-до президентом якої був Салам Кахіл. В нього колись займався і отримав свій перший дан по кіокушину і по фулу в 90-му році. Дітки, яких я набрав, досягли певного рівня, коли вже потрібно виступати на змаганнях. Всі такі питання вирішуються через федерацію. Перший свій турнір в Тетієві ми провели, завдячуючи знову ж таки Руслану Володимировичу, на базі 3-ої школи в спортзалі, але до цього ми вже їздили і в Одесу, і в Миколаїв, і в Южноукраїнськ.

— Які перші досягнення?

Дуже багато дітей позаймали перші місця. Перший турнір був невеликий, приймало участь десь 80–85 вихованців, в основному з Тетієва. Через півроку наступний турнір був проведений в Тетіївському будинку культури, де брало участь вже 120 учасників-спортсменів. Виникли серйозні фінансові проблеми з цією федерацією, тобто, щоб провести змагання — потрібно сплатити немалу суму. Спонсором знову ж таки став міський голова. І на цьому ми поставили крапку з цією федерацією.

 

— Ми знаємо ви відкрили власну федерацію?

В зв’язку з такими труднощами у нас з’явилась ідея створити свою федерацію. В 2013 році, в липні, було відкрито громадську організацію «МІЖРЕГІОНАЛЬНА ФЕДЕРАЦІЯ ФУЛ — КОНТАКТ КАРАТЕ». Засновниками цієї федерації являється Майструк Р. В., я — Красилівський В. М. і моя дружина Красилівська Н. А. Можна сказати, що перший і великий крок зроблено до великих звершень.

 

— З якими віковими категоріями ви працюєте?

Менша група з 4 років до 7 — це початківці, які тільки прийшли, з 8 до 11 років — середня, старша — 12–16 років.

 

— Чи може доросла людина прийти на ваші тренування?

Старшим 16 років я відмовляю, тому що вони переслідують інші цілі, ніяк не спортивні. В цьому виді спорту потрібно наполегливо трудитись, виконувати різні вправи, працювати над розтяжкою. А одне з головних правил — не тільки покращувати свої фізичні якості, а й моральні, велику роль відіграє психологічний настрій. Саме з цього починається тренування, як потрібно себе вести і для чого ви вчитеся, саме цим і закінчується.

 

— Чи існує спонсорська допомога в підтримку розвитку спорту в Тетіївському районі?

Спонсорами змагань є бізнесмени, люди які небайдужі, в основному це батьки дітей, які у мене займаються. Дуже вдячний Голубу Р. Т., Майструку Р. В., Полярушу С. С., Романюку С. М., Гончаруку Ф. Ф.,  Мамітьку Р. В., які неодноразово надавали допомогу.

 

— Які досягнення мають ваші вихованці на сьогоднішній день?

На даний час ми маємо чемпіона України по кіокушин карате — Соловей Женя, 12 років. Столярчук Костя, йому зараз 9 років, вже має 14 золотих медалей. Також Ткачук Ілля, Паламарчук Юра, Гіглавий Коля. Їздили ми в Польщу, дякуючи знову ж таки спонсорам за фінансову допомогу, ми мали змогу поїхати і гарно виступити на міжнародному турнірі, який прирівнюється до чемпіонату Європи. Перше місце взяв Лісовий Олександр — 16 років, в нього зараз 2 кю коричневий пояс, він іде на чорний пояс, дуже багато має призових місць по кіокушину і по фул-контакту. Друге місце взяв Лісовенко Богдан, який постійно виграє призові місця, у нього 40 змагань за плечима, і 4-е місце — Соловей Денис. Перспективними є Непомнящий Роман, Ткачук Ілля, Заграюк Іван, Лях Артур, Сліпий Владислав, Цвіга Артем, Калашник Руслана.

 

— Що саме потрібно юному спортсмену, щоб стати чемпіоном?

Є такі спортсмени, яким дано від бога, а є такі, яким важко. Кожна дитина більше всього проявляє свої здібності під час змагань. Якщо дитина працює наполегливо, то досягне цілі, яку перед собою поставила.

 

— Як заняття спортом впливає на виховання дитини?

Одне з головних — спорт дисциплінує дитину, у батьків на виховання дітей немає часу. Вони підростають і потрапляють під вплив вулиці. А у нас проводяться тренування 3 рази на тиждень по півтори години, крім цього, 3–4 рази на рік їздять на відпочинок літом у тренувальні табори і зимою в Карпати. Це все загартовує дітей, вони встають в сім годин, застеляють постіль, привчаються бути невибагливими до харчування.

 

— Чи важко знайти підхід до дитини, вони ж всі різні?

До кожного підбираю ключик. Ці всі методи і прийоми прийшли з досвідом, адже в спорті я більше 30 років. Знаю як з ким говорити, вони мені відкриваються, мамі чи тату так не довіряться.

 

— Ви цілий рік з дітьми: під час навчання, під час канікул. Де ви черпаєте сили і натхнення?

Самі діти дають наснагу, зацікавлені батьки — все це дає такий ентузіазм. Змагання дають величезне натхнення і мені, і дітям. Тому що, де ми тільки не їздимо, ми беремо постійно 1-ші, 2-гі місця. 70 % призові місця, було таке, що і всі призові, і не один раз.

 

— Що саме цей вид спорту в майбутньому може дати молодій людині?

На даний час я більше приділяю уваги саме кіокушин карате, тому що за 2 роки цей вид спорту буде національним не тільки в Україні, але й стане Олімпійським видом спорту. По цьому виду спорту можна отримати майстерську ступінь.

 

— Вони отримують документ?

Так, будо-паспорт, свідоцтво та сертифікат.

 

— Які у вас плани на майбутнє?

Хочу витренувати собі хорошу достойну зміну, а там як Бог дасть. І не зупинятись на досягнутому: чемпіони України у нас вже є, повинні бути Тетіївські чемпіони Світу — це саме основне.

За матеріалами "Тетіїв Сьогодні"

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація