Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

"НОВОРІЧНА ЯЛИНКА"

Незабаром Новий Рік. Головною прикрасою оселі на Новий Рік є ялинка з прикрасами, Дідом Морозом та Снігуркою. Та у передноворічні дні маємо чимало прикрих випадків самовільних вирубок хвойних дерев у лісових масивах, а інколи навіть у парках чи скверах населених пунктів. Задля тимчасової втіхи при низькій екологічній культурі зрізуються навіть верхівки ялинок чи сосен, і ми потім роками дивимось на понівечені дерева.

То ж чи не краще для свята використати у квартирі штучну ялинку або кілька хвойних гілочок, виготовивши з них новорічну композицію. Тим більше, що зелену новорічну красуню прикрасять іграшками та гірляндами в Центральному парку.

Якщо ж ви все таки вирішили дома встановити «живу» ялинку, то, краще  придбайте її на ялинковому базарі, що організовується лісівниками напередодні новорічних свят. До речі, легальність та правомірність реалізації новорічних ялинок можна перевірити шляхом введення номеру з етикетки (бирки), яка прикріплена до ялинки, на сайті OPEN.UKRFOREST.COM або за допомогою програмного забезпечення для Android (yalynka.info – можна безкоштовно встановити з Google Play Market) (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).

Разом з тим, Тетіївська міська рада застерігає, що знищення або пошкодження зелених насаджень в межах населених пунктів тягне за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 510 гривень і на посадових осіб або фізичних осіб - підприємців - від 510 до 850 гривень згідно із ст. 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім цього, за знищення або пошкодження до ступеня припинення росту чи пошкодження до ступеня неприпинення росту хвойних та вічнозелених рослин постановою Уряду №559 від 08.04.1999 року передбачено відшкодування шкоди у розмірі 1152 грн. (при діаметрі шийки кореня від 6,1 до 10 сантиметрів).

Прохання до батьків та вчителів, попередьте дітей про злочинний характер самовільних рубок хвойних дерев.

То ж чи варто  наражатись  на неприємності надто напередодні Нового року заради кількагодинної втіхи? Краще замислитись над тим, що в природі залишимо після себе, адже живемо не заради миттєвого задоволення.

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація