Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

НОВИНИ

Проведенно природоохоронні заходи з метою виявлення та попередження порушень правил рибальства

На виконання Розпорядження Тетіївського міського голови від 03.03.2020 року «Про створення постійно діючої комісії з питань здійснення контролю за додержанням природоохоронного законодавства, використанням і охороною природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення, відтворення лісів на території Тетіївської міської ради (ОТГ)» 10 червня 2020 року було проведено природоохоронні заходи з метою виявлення та попередження порушень «Правил любительського і спортивного рибальства». В результаті проведених заходів працівниками КП «Муніципальна варта» та громадським інспектором з охорони довкілля України задокументовано факт порушення правил рибальства, а саме: біля гідроспоруди Тетіївського водосховища №2 виявлено громадянина М. із забороненими знаряддями лову – «хваткою» («павуком»), який планував здійснити вилов риби, чим порушив вимогу п. 3.14. вищезазначених «Правил…». На громадянина складено адміністративний протокол за ч. 3 ст.85 КУпАП.

 

 

  

Управління фітосанітарної безпеки в Київській області інформує:                               

   УВАГА!

     небезпечні карантинні шкідники

 

Картопляна міль (Phthorimaea operculella Zell.)

Картопляна міль (КМ) - карантинний шкідник, який пошкоджує картоплю, томати, баклажани, тютюн та деякі дики пасльонові. В Україні картопляна міль, в основному, шкодить картоплі, особливо при зберіганні, знижуючи якість бульб та заражуючи патогенними мікроорганізмами. Основну згубну діяльність виконують личинкові стадії, які шкодять в полі та в сховищах. При високої концентрації шкідника, врожай картоплі в сховищах може бути повністю знищений.

Географічне поширення

Батьківщина картопляної молі - Південна Америка, звідки шкідник широко розповсюдився на всі континенти. Зараз про КМ повідомлено в більш ніж 90 країнах Європи, Азії, Африки, Північної, Центральної, Південної Америки, Океанії. В Україні картопляна міль поширена в основному на півдні: в Донецькій, Запорізькій, Одеській, Херсонській областях.

   

 

Способи поширення

Самостійно КМ може переміщуватись на відстань до 1 км між культурами та заражати рослини або бульби. На великі відстані КМ переміщується із зараженими бульбами.

Ознаки пошкодження

Личинки живляться на листках картоплі, стеблах, бульбах картоплі в полі та при зберіганні. Тільки що вилупившись, личинки створюють міни на листках, харчуючись тканиною листя, залишаючи верхній і ніжній епідерміс листа недоторканим. Харчуються переважно молодим листям. Типовим пошкодженням в бульбах є личинкові ходи, заповнені екскрементами, що робить бульби картоплі

непридатними до вживання. Здорові бульби заражаються від хворих бульб, таким чином при зберіганні може бути знищений весь врожай. Швидко рухома гусінь проникає в бульби, утворює галереї заповнені шовковими нитками та екскрементами. На листі, гусениці утворюють галереї, потім проникають до інших частин рослини. Всередині тунелів, зроблених личинками, можуть розвиватись патогенні гриби, бактерії та кліщі, що призводить до гниття та виділення неприємного запаху.

  

   

Моніторинг

Обстеження посівів картоплі з метою виявлення КМ - дуже важлива частина фітосанітарних заходів. Обстеження здійснюється з метою встановлення присутності картопляної молі в посівах картоплі, що дозволяє вживати своєчасних заходів з ліквідації виявлених вогнищ КМ та застосовувати хімічні препарати в короткі терміні. Для цілей обстеження популяції КМ застосовують феромонні пастки, які використовуються для відлову дорослих самців популяції. В середині пастки використовується біологічно активна речовина, яка виділяється комахою для принаджування самців (феромон) та клейка основа, до якої вони прилипають. Пастки використовують із розрахунку 1 пастка на 5 га посіву картоплі.

Фітосанітарні заходи

  • Заборона вивезення картоплі та пасльонових культур з районів або господарств заражених картопляною міллю.
  • Фітосанітарний контроль при переміщенні пасльонових культур, ґрунту, інших вантажів при переміщенні з карантинних зон по КМ в середині країни та при імпорті.
  • Систематичне обстеження посівів картоплі та пасльонових культур у період вегетації та готової продукції у сховищах.
  • Застосування агротехнічних заходів: використання здорового насіннєвого матеріалу; дотримання сівозміни, не допускати повторних посадок на одному місці протягом 3-х років; знищення бур’янів сімейства пасльонових, які є резерваторами шкідника; знищення бадилля картоплі після збору врожаю, з наступним дискуванням; дотримання температурного режиму зберігання у сховищах 3-4°С.
  • Застосування хімічних і біологічних заходів: застосування інсектицидів та біопрепаратів згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». 

Західний кукурудзяний жук.

Західний кукурудзяний жук - обмежений олігофаг на личинковій фазі: личинки живляться виключно коренями кукурудзи але, за їхньої відсутності певний час можуть живитися корінням деяких злакових трав, на яких здатні повноцінно розвиватись. ЖУКИ - поліфаги: живляться пилком, маточними стовпчиками, незрілими зернами та листям кукурудзи, а також пилком інших рослин з родин гарбузо-бобових, злакових, айстрових.

Шкодять як личинки, так і жуки. Жуки пошкоджують волоть, стовпчики жіночих суцвіть, листя, іноді обгризають молоді качани. При живленні жука на генеративних органах зменшується кількість зерен в качані, а в результаті цього падає врожайність.

Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до значного зменшення кореневої маси та полягання рослин кукурудзи, за якого неможливий механізований збір урожаю. Жуки та личинки D. v. virgifera є переносчиками збудників грибкових, бактеріальних, вірусних захворювань кукурудзи. Найбільша шкoдoчиннicть зaxідного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна. При беззмінному вирощуванні кукурудзи щільність популяції цього шкідника значно зростає. В США західний кукурудзяний жук є одним з найбільш небезпечних шкідників кукурудзи і витрати на використання інсектицидів для боротьби з ним, з урахуванням втрат врожаю від зниження врожайності, досягають 1 млрд. доларів на рік.

Ознаки пошкодження

Личинки перших віків спочатку об'їдають кореневі волоски, потім тонке коріння, а потім великі та стрижневі корені, при цьому, личинки переносять збудників кореневих гнилей. В результаті цього пошкоджені рослини жовтіють, відстають в рості, в'януть, а нерідко, молоді рослини гинуть. Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми "гусячої шиї".

 

Способи поширення

Розповсюдження західного кукурудзяного жука може відбуватись у фазі яйця з ґрунтом, у фазі імаго - транспортними засобами з різними вантажами, а також авто - та залізничними шляхами, літаками. У фазі імаго шкідник може розселятись самостійно. Жуки добре літають, швидкість їхнього активного польоту сягає 10 км за годину.

Фітосанітарні заходи

Ввезення насіннєвого матеріалу і товарних партій кукурудзи з-за кордону дозволяється тільки за погодженням з Департаментом фітосанітарної безпеки, після проведення ретельного огляду та експертизи. Важливим фітосанітарним заходом є щорічне обстеження посівів кукурудзи маршрутно-візуальним методом з використанням феромонних пасток (1 пастка на 5 га).

 

 

6 ЧЕРВНЯ ЗАФІКСОВАНО ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ РИБАЛЬСТВА

06 червня 2019 року під час рейду громадським інспектором з охорони довкілля України Василем Гудзем та працівниками КП «Муніципальна варта» задокументовано факт порушення правил рибальства. Громадянин П. здійснював вилов риби в нерестовий період на Тетіївському водосховищі №2 (на кладці біля острова) двома поплавковими вудками та 4 донними вудками із загальною кількістю гачків 13 штук, чим порушив вимогу п. 4.4. Правил любительського та спортивного рибальства. На громадянина складено адміністративний протокол за ч. 3 ст.85 КУпАП.

 

  

 

ПРОВЕДЕНО РЕЙД ПО ОХОРОНІ ВОДНИХ ЖИВИХ РЕСУРСІВ НА ПЛОХАНІВСЬКОУ ВОДОСХОВИЩІ

04 червня 2019 року при проведені природоохоронних заходів з метою виявлення та попередження порушень «Правил любительського і спортивного рибальства»громадським інспектором з охорони довкілля України та працівниками КП «Муніципальна варта» виявлено порушення правил рибальства, а саме: п. 3.15. Двоє мешканців м. Біла Церква в нерестовий заборонений період здійснювали вилов риби у місцях, не визначених органами Держрибагенства для любительського рибальства у період весняно-літньої заборони. Вилов риби проводили на Плоханівському водосховищі за межами м. Тетіїв по 5 донних вудок на кожного. Порушників притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 85 КУпАП.Також, Тетіївська міська рада доводить до відома рибалок-любителів про те, що на території об’єднаної територіальної громади знаходиться 4 водосховища комплексного призначення (Тетіївське №1, №2, №3 та Скибинецьке). Лист Державного агентства водних ресурсів України додається.

  

РЕЙД НА ВОДНИХ ОБ'ЄКТАХ ТЕТІЇВСЬКОЇ ОТГ

1 червня 2019 року, під час нерестового періоду, працівниками КП "Муніципальна Варта", спільно з громадським інспектором з охорони довкілля України Василем Гудзем, було проведено рейд на водосховищі №1 в Тетієві по охороні водних ресурсів, на водних об'єктах Тетіївської ОТГ. В ході рейду було проведено роз’яснювальну роботу з рибалками.

  

 

  

ЗАФІКСОВАНО ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ РИБАЛЬСТВА

25 травня 2019 року, при проведені природоохоронних заходів з метою виявлення та попередження порушень «Правил любительського і спортивного рибальства», громадським інспектором з охорони довкілля України та працівниками КП «Муніципальна варта» зафіксовано порушення правил рибальства, а саме: п. 4.6. Мешканець м. Біла Церквав м. Тетієві на Плоханівському водосховищі використовуючи донні вудки здійснив вилов риби (короп – 4 шт.) загальною вагою 17 кг 250 грам, чим перевищив добову норму.
Відносно порушника складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Рибу вилучено та залишено на відповідальне зберігання до рішення суду.

 

 

 

  

  

ПРОВЕДЕНО РЕЙД НА ВОДНИХ ОБ'ЄКТАХ ТЕТІЇВСЬКОЇ ОТГ

21 травня 2019 року, під час нерестового періоду, громадським інспектором з охорони довкілля України Василем Гудзем та працівниками КП «Муніципальна варта» проведено рейд по охороні водних ресурсів на водних об’єктах Тетіївської ОТГ.
Від 1 квітня і до червня вилов риби в Україні заборонений. Для затятих рибалок виділили окремі водойми – їх перелік є на сайті Держагентства рибгоспу. Втім і на тих водоймах діють певні обмеження: рибалити лише на одну вудку з одним гачком, і вилов не має перевищувати трьох кілограмів.

 

 

  

 
 

ПРОВЕДЕНО РЕЙД ПО БОРОТЬБІ З БРАКОНЬЄРСТВОМ

16 травня 2019 року громадським інспектором з охорони довкілля України та працівниками КП «Муніципальна варта» було проведено рейдові перевірки по боротьбі з браконьєрством на території Тетіївської ОТГ. Загалом під час рейду виявлено та вилучено один екран та 2 безгосподарські риболовні сітки, загальною довжиною 20 метрів. Встановити хто є власником браконьєрських знарядь так і не вдалося. Сітки та екран вилучені для подальшого знищення, а виявлену рибу в них повернуто до водойми.

Тетіївська міська рада нагадує, що відповідно до «Правил любительського і спортивного рибальства» п. 4.4. в нерестовий заборонний період любительське рибальство може бути дозволено органами рибоохорони на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. Відповідно до п. 4.6. дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі таких видів у таких кількостях: риба – 3 кг, раки — 30 шт. Вивезення з водойми риби та безхребетних – як у свіжому, так і в обробленому вигляді, – незалежно від терміну перебування на водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову норму, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову. Також, п. 4.11. - забороняється лов риби і водних безхребетних, менших за розміри, вказані в додатку цих Правил рибальства – (мінімальні розміри риб і водних безхребетних, дозволених до вилову рибалками-любителями: сазан, щука – 35 см, сом – 70 см, судак – 42 см, плітка – 18 см, лящ – 32 см, рак – 10 см тощо).
Шановні рибалки! Звертаємося до вас із проханням свідомо ставитися до діючих вимог чинного законодавства щодо збереження рибних ресурсів.

  

ПРОВЕДЕНИЙ "СУБОТНИК" У МІСТІ.

5 квітня 2019 року працівниками Тетіївської міської ради було проведено «суботник» у місті, який мав на меті приведення до порядку найбільш засмічених частин нашого міста. На «суботнику» знайшлась робота для кожного: зокрема, відділами земельних відносин та охорони навколишнього середовища, містобудування та архітектури та державного архітектурно-будівельного контролю здійснено прибирання прибережної захисної смуги водосховища по вул. Шкільна, де на схилі берега було зібрано 30 мішків побутових відходів. Під час прибирання у працівників міської ради виникало велике обурення від того, що беріг водосховища був «прикрашений» величезним різноманіттям сміття, починаючи від обрізаних гілок і пластикових пляшок, люмінісцетних ламп та закінчуючи використаними предметами особистої гігієни й битою склотарою. Прикро, що є несвідомі громадяни, які зневажливо ставляться до збереження довкілля, прибравши сміття у себе вдома, викидають його у лісопосадки, на узбіччя доріг, на береги водойм. Довкілля - це наша домівка, тож давайте будем дбати про нього й поза межами свого подвір’я.

  

  

 

 

 

 

 

Також, під час прибирання, на березі було висаджено 10 горіхів та два кущі бузку.

    

ЗДІЙСНЕНО ПІДПАЛ ЗАКАЗНИКА "ЛЕБЕДИНИЙ"

18.03.2019 року невстановленими особами здійснено навмисне спалювання водно-болотної рослинності у ландшафтному заказнику місцевого значення «Лебединий», де на площі біля 15 га було знищено всю рослинність та місця гніздування навколоводних птахів (лелеки білі, чаплі сірі, бугай, бугайчик, качки тощо).

Вказані вище дії підпадають під ознаки ст. 252 Кримінального кодексу України : умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду , за що передбачено штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років. Ті самі дії, вчинені шляхом підпалу або іншим загально-небезпечним способом, якщо це спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

Наразі співробітниками Тетіївського ВП Сквирського ВП ГУНП в Київській області проводяться заходи по встановленню винних осіб та притягнення до кримінальної відповідальності. Також, за результатами виявленого, проводиться підрахунок розміру шкоди заподіяної навколишньому природному середовищу.

Пожежа була ліквідована Тетіївським РС ГУ ДСНС України у Київській області.

         Тетіївська міська рада просить надати за винагороду будь-яку інформацію, яка допоможе у розкритті даного злочину.


   

      

 

 

 

 

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація