Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ТЕСТУВАННЯ НА КОРОНАВІРУС!

У період пандемії ніхто з нас не має стовідсоткового захисту від зараження. І підступність нового вірусу в тому, що якийсь час (мінімум – кілька днів) він може не давати знати про себе жодними проявами, а може і зовсім протікати безсимптомно.

Однак сьогодні, на щастя, існує діагностика, яка дозволяє відповісти на питання: чи заражені ви, чи йде в вашому організмі активний вірусний процес.

Для діагностування присутності коронавірусу в організмі  було винайдено тести ПЛР – полімеразної ланцюгової реакції. ПЛР тести – це тести, які дозволяють виявити РНК вірусу в генетичному матеріалі людини (наприклад слині).

ПЛР відноситься до прямих способів виявлення збудника інфекції, тобто дозволяє визначити РНК вірусу SARS-CoV-2 в мазку зі слизової носоглотки і / або ротоглотки. 

Тестування на коронарвірус може тривати від 5-6 годин до одного дня.

Що важливо знати при підозрі на захворювання COVID-19:

– необхідно провести тестування в перші дні перебігу хвороби;

Де зробири ПЛР-тестування на коронавірус?  Його проводять у  лабораторії ДУ «Київський ОЛЦМОЗ України» безкоштовно.

Згідно переліку є категорії осіб, яким в першу чергу робитимуть ПЛР -тести:

  • Хворі, з клінічними ознаками коронавірусу та ознаками ГРВІ;
  • Особи, що хворіють на пневмонію;
  • Люди, що контактували з хворими коронавірусом  та мають симптоми хвороби;
  • Особи, що потребують планової госпіталізації (операція);

 Для проведення лабораторних тестів необхідно звернутися до сімейного лікаря.

Коронавірус – родина респіраторних вірусів, що можуть спричинити захворювання від звичайної застуди до тяжкого респіраторного захворювання.

COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами. Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини й не здатний до переміщення на великі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Тому заразитись можливо  від інфікованої людини, якщо ви перебуваєте на відстані до 1,5 м.

Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до  дверних ручок, поручнів, забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Вірус може жити на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо. 

На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання. Визначити його можуть тільки спеціальні тести. Найпоширенішими симптомами є кашель, лихоманка та утруднене дихання. У деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. 

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. У цьому його небезпека. Відсоток смертності від всіх зафіксованих випадків становить 3,3%.

Інкубаційний період коронавірусу становить 14 днів.

При захворюванні, обовязково зверніться до сімейного лікаря та повідомте йому про стан  здоровя. Для ефективного лікування  отримайте від лікаря направлення та  пройдіть безкоштовне тестування на COVID-19.

Відбір матеріалу проводиться у пунктах забору ЦПМСД.

 

Воєводіна А.В. - лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень Білоцерківського  МРВЛД ДУ «Киівський ОЛЦМОЗУкраїни»


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація