Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

Національний проєкт з цифрової грамотності Дія. Цифрова освіта.

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №471, зокрема, цілі: “Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно здобути”, Міністерство цифрової трансформації України ( далі — Мінцифра) запустило національний проєкт з цифрової грамотності Дія. Цифрова освіта.
У листопаді 2020 року Мінцифра вперше запустила національний тест на цифрову грамотність — Цифрограм 1.0. Це була бета-версія тесту, який надав можливість кожному громадянину дізнатися свій особистий рівень цифрової грамотності. Наразі, запущено удосконалену версію Цифрограм 2.0.
Особливу увагу звертаємо на те. що 27 травня 2021 року Мінцифра запустила Цифрограм для держслужбовців ( https://osvita.diia.gov.ua/digigram). Це безкоштовний тест, розроблений на основі адаптованої Рамки цифрових компетентностей для громадян України (https://bit.ly/3rBs8KL), яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (Dig.Comp2.1.).
Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:
Основи комп’ютерної грамотності;
Інформаційна та медіаграмотність — вміння працювати з даними;
Створення цифрового контенту;
Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві;
Безпека у цифровому середовищі;
Вирішення технічних проблем — навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.
Також додатково повідомляємо, що 03 березня 2021 року прийнята Національна концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року, затверджена Розпорядженням Кабінету Міністрів України №167 ( https://cutt.ly/pbKSA4M). Дана концепція закладає підґрунтя для створення національної стратегії та стратегічного плану дій щодо розвитку цифрових компетентностей.
Звертаємо вашу увагу, що надіславши запит Мінцифрі, можна отримати статистику щодо визначення середнього рівня володіння цифровими навичками як жителів району чи громади в цілому, так і працівників державних установ, зокрема.
Денис ШУГАЛІЙ, заступник голови Київської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації
На зображенні може бути: текст
 
 
 
 

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація