Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

Інформація для виробників насіння

Вирощування перехреснозапильних культур
Відділ контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області нагадує виробникам насіннєвого матеріалу, про необхідність дотримання Порядку узгодження розташування посівів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.10.2016 № 365 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2016 р. за № 1413/29543). 
Перехресний тип запилення властивий для таких культур, як: тритикале, жито, гречка, кукурудза, сорго зернове, цукрове та віничне, соняшник, ріпак, гірчиця, редька олійна, суріпиця, рицина, рижій, мак олійний, льон довгунець та іншим.
Суб’єкти насінництва та розсадництва, які вирощують перехреснозапильні культури повинні дотримуватись норм просторової ізоляції та узгоджувати розташування насінницьких посівів з відповідним територіальним органом Держпродспоживслужби. Згідно із вказаним Порядком, суб’єкт насінництва та розсадництва узгоджує питання про не висівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву в межах норм просторової ізоляції. За результатами узгодження може укладатися угода про не висівання споріднених перехреснозапильних рослин, а також про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення на земельних ділянках в межах норм просторової ізоляції протягом вегетаційного періоду відповідного року. 
Суб’єкти насінництва та розсадництва мають право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів першого покоління) перехреснозапильних культур перед іншими суб’єктами господарювання, що здійснюють товарне сільськогосподарське виробництво. Відповідно до п. 6 Порядку право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних культур мають суб’єкти насінництва та розсадництва при поданні плану схеми, інші суб’єкти господарювання не мають права розміщувати посіви споріднених перехреснозапильних рослин на відстані в межах норм просторової ізоляції. Суб’єкт насінництва та розсадництва, від якого план-схема надійшла першою, має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів. Підставою для відмови в наданні переваги при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин є відсутність суб’єкта насінництва та розсадництва у Державному реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва. 
Для реалізації права на перевагу, рекомендуємо не пізніше 01 березня 2023 року, подати Звернення і план-схему розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур (з зазначенням кадастрового номера (номерів) ділянок), за наявності, угоду про не висівання споріднених перехреснозапильних рослин до Управління фітосанітарної безпеки, відділу контролю в насінництві та розсадництві ГУ Держпродспоживслужби в Київській області (м. Київ, вул. Саперно-Слобідська, 8).
Для отримання детальнішої інформації пропонуємо звертатись до спеціалістів відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки: тел. 044 495 88 61, [email protected]
*Інформація подається суб’єктами насінництва, що планують відведення насіннєвих ділянок перехреснозапильних культур в 2023 році.

Світлана ЧУБКО, головний спеціаліст відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація