Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Тетіївська міська об’єднана територіальна громада активно працює в напрямку енергоефективності, а саме

 • АЕМУ. 25 травня 2017 року Тетіїв приєднався до Добровільного об’єднання органів місцевого самоврядування Асоціації «Енергоефективні міста України» (АЕМУ). Рішення №327 від 25 травня 2017 року 21 сесії Тетіївської міської ради 7 скликання.

Рішення про приєднання

Заявка про членство

 • УГОДА МЕРІВ. 25 травня 2017 року Тетіївська міська рада 7 скликання на 21 сесії прийняла рішення №328 щодо приєднання до європейської ініціативи "Угода мерів". 25 квітня 2017 року Тетіїв приєднався до європейської ініціативи "Угода мерів" шляхом підписання міським головою Русланом Майструком Формуляру приєднання до Угоди Мерів щодо Клімату та Енергії. Відповідно до процедури Тетіїв взяв на себе зобов'язання підготувати до 25 травня 2019 року "План дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Тетієва до 2030 року". Внаслідок об'єднання 13 сільських рад та Тетіївської міської ради 14 вересня 2017 року була створена "Тетіївська міська об'єднанна територіальна громада". Відповідно рішенням 14 сесії Тетіївської міської ради 7 скликання №  424 - 14-VII від 21 грудня 2018 року був затверджений "План сталого енергетичного розвитку та клімату Тетіївської ОТГ до 2030 року". Над планом працювала робоча група, яка складалася із членів виконавчого комітету Тетіївської міської ради та комунальних підприємств міста. Робоча група була створена відповідним розпорядженням Тетіївського міського голови № 76 від 30 травня 2018 року. Угода мерів – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Рішення про приєднання до європейської ініціативи "Угода мерів"

Формуляр приєднання

Розпорядження про створення робочої групи

Рішення про затвердження "Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату Тетіївської ОТГ до 2030 року"

План дій сталого енергетичного розвитку та клімату Тетіївської ОТГ до 2030 року

Sustainable energy and climate action plan of united Tetiyiv territorial community to 2030 year

 • КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЕКСПЕРТНИЙ ЦЕНТР ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ. 16 травня 2018 року Тетіївська міська об’єднана територіальна громада та Київський обласний експертний центр енергоефективності підписали меморандум про співпрацю у сферах енергозбереження та підвищення енергоефективності. За умовами меморандуму буде налагоджена співпраця у сферах енергозбереження, підвищення енергоефективності, розвитку відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива у Тетіївській ОТГ. 27 лютого 2018 року в залі засідань Тетіївської міської ради відбувся семінар-тренінг «Енергоефективність як інструмент підвищення спроможності ОТГ». Його проводила Синецька  Людмила Русланівна, директор ВП «Київський обласний експертний центр енергоефективності». В семінарі взяли участь міський голова, заступники, секретарі, члени виконкому, посадові особи, в.о. старост, журналісти. Всі присутні уважно слухали про потенціал енергозбереження житлового та бюджетного фонду в Україні, співвідношення факторів втрати тепла, основні фактори, що впливають на використання тепла та потенціал економії. А також були чітко роз`яснені покрокові напрямки рішення комплексних енергоефективних заходів: перший крок: проведення енергоаудитів об`єктів бюджетної сфери; другий крок: визначення пріоритетних об`єктів та заходів з підвищення енергоефективності; третій крок: впровадження системи енергоменеджменту; четвертий крок: реалізація заходів з орієнтацією на місцеві ресурси.

 • ТЕТІЇВСЬКА ОТГ ОБИРАЄ ШЛЯХ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ І РОЗПОЧИНАЄ ПРОЕКТ ЩОДО СТВОРЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ БІОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ
  Спільно із партнерами компаніями «Кодимаенерджи», Ecodevelop та Інститутом сталого розвитку, Тетіївська ОТГ розпочинає проект щодо створення на території громади біогазового комплексу за принципом державно-приватного партнерства. Презентації перших кроків проекту був присвячений круглий стіл «Біогазові проекти Тетіївської ОТГ: розв’язання екологічних проблем та залучення інвестицій», який відбувся 16 липня.
  Сьогодні, більшість громад України мають власні стратегії розвитку, співробітники органів місцевого самоврядування пройшли навчання щодо проектного менеджменту в рамках чисельних міжнародних проектів, і наразі у них постала необхідність впровадження складних інфраструктурних проектів. Саме проекти із формування енергетичної достатності громади, використовуючи місцеві енергоресурси (переважно, агробіомасу у вигляді відходів), та спрямовані на зменшення енерговитратності об’єктів соціальної сфери, зможуть формувати енергонезалежність як самої громади, так і всієї країни.
  Саме тому, громада із партнерами розпочала нелегкий шлях пошуку потенційних джерел відновлюваної енергії для власних потреб. Ними стали відходи ДП «Стадницький спиртовий завод» та рослинні рештки (пагони кукурудзи та солома) із місцевих агропідприємств, які шляхом анаеробного збражування будуть перетворені на біогаз, який, в свою чергу, стане основою для виробництва електричної та теплової енергії. Електрична енергія буде подаватися до мережі, а теплова – використовуватись для забезпечення потреб місцевої громади і підприємств у теплоносіях.
  Розробку та будівництво біогазового комплексу буде здійснювати компанія Ecodevelop, що вже має діючий біогазовий комплекс у с. Бзів Київської області.
  Інвестором проекту виступить компанія «Кодимаенерджи», що вже має діючі об’єкти зеленої енергетики і активно працює над консолідацією діяльності місцевих інвесторів та залученням зовнішніх інвестицій.
  Координацію проекту здійснюватиме Інститут сталого розвитку, що відомий своїм проектом «Харківський енергетичний кластер», в рамках впровадження якого реалізовано енергонезалежність вже 3-х територіальних громад. Найвідомішим проектом є «Енергоефективне село» Веселе Харківської області.
  В рамках заходу було підписано меморандум щодо розробки проекту біогазового комплексу між Тетіївською ОТГ, ТОВ «Кодимаенерджи», компанією Ecodevelop, ДП «Стадницький спиртовий завод» та Інститутом сталого розвитку.
   
 • ТЕТІЇВСЬКА ОТГ В 2019 РОЦІ ОТРИМАЛА ЕКО-ОСКАР В РАМКАХ ФОРУМУ СТЕЙКХОЛДЕРІВ ЗЕЛЕНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ 2019. Оскар отримав проект зі створення біогазового комплексу на території Тетіївської ОТГ. Для реалізації цього проекту Тетіївська міська рада об’єднує зусилля з Ecodevelop та Інститутом сталого розвитку – для покращення екологічного стану ОТГ, ефективної переробки відходів та розв’язання інших проблемних питань громади. "Отримували нагороду разом з керівником Тетіївської ОТГ, Русланом Майструком – людиною з сучасними поглядами; та керівником Інституту сталого розвитку, Станіславом Ігнатьєвим, який докладає багато зусиль для реалізації нашого спільного проекту. Для нас честь побудувати першу біогазову станцію на території Тетіївської ОТГ, яка буде взірцем енергоефективної громади!” – прокоментував Ігор Сорока, керівник відділу розвитку бізнесу Ecodevelop.
 • ПРОГРАМА ВІДШКОДУВАННЯ ЧАСТИНИ СУМИ КРЕДИТУ, ЗАЛУЧЕНОГО ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ, ВЛАСНИКАМИ КВАРТИР В БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКАХ НА ПЕРЕХІД НА ІНДИВІДУАЛЬНЕ ОПАЛЕННЯ ШЛЯХОМ ПРИДБАННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИХ КОТЛІВ. 25 травня 2017 року Тетіївською міською радою сьомого скликання на 21 сесії було прийняте рішення №329 «Про затвердження Програми відшкодування частини суми кредиту, залученого фізичними особами, власниками квартир в багатоквартирних будинках на перехід на індивідуальне опалення шляхом придбання енергоефективних котлів на 2017-2018 роки». Банк-партнер програми - "Ощадбанк". 

Рішення

Програма

 • МІСЬКА ПРОГРАМА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ М. ТЕТІЄВА НА 2016 – 2020 РОКИ

Програма

 • ДНІ СТАЛОЇ ЕНЕРГІЇ

Розпорядження міського голови

Дні сталої енергії у 2018 році 

Дні сталої енергії у 2019 році

Дні сталої енергії у 2020 році

   

 • ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ ЗАХОДИ

           Перелік заходів 2007-2020 роки

 • БУДІВНИЦТВО СОНЯЧНОЇ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

 

 

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація