Тетіївська міська рада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

РІШЕННЯ №281 «Про схвалення прогнозу бюджету Тетіївської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки»

Кількість переглядів: 86
Скликання: РІШЕННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
Сесія: ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Тип документу: РІШЕННЯ
Дата: 21.08.2025
Номер документу: 281
Назва документу: Про схвалення прогнозу бюджету Тетіївської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки
Прикріплені файли:

                                                                    

 

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ 

 

ТЕТІЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

РІШЕННЯ 

 

       21 серпня 2025 року                                                                               № 281

 

Про схвалення прогнозу бюджету

Тетіївської міської територіальної

громади на 2026 – 2028 роки

 

Відповідно до підпункту 1 пункту а статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 751 Бюджетного кодексу України та керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025 року «Про схвалення Бюджетної декларації на 2026 – 2028 роки», виконавчий комітет Тетіївської міської ради

В И Р І Ш И В:

 

1. Схвалити прогноз бюджету Тетіївської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки (додається).

 

2. Винести на розгляд сесії Тетіївської міської ради прогноз бюджету Тетіївської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки.

 

3. Контроль за виконання даного рішення покласти на першого заступника міського голови Кизимишина В.Й.

  

   

 

 

       Перший заступник

       міського голови                                                      Василь КИЗИМИШИН

 

 

 

 

 

                                                                                                       Додаток

                                                                            до рішення виконавчого комітету

                                                                            Тетіївської міської ради

                                                                            21.08.2025      № 281

 

 

ПРОГНОЗ

бюджету Тетіївської міської територіальної громади

на 2026–2028 роки

 

10508000000

(код бюджету)

 

 

I.Загальна  частина

 

Прогноз бюджету Тетіївської міської територіальної громади на 2026-2028 роки (далі – Прогноз) розроблено відповідно до статті 75¹ Бюджетного кодексу України, діючого Податкового та Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин. Показники Прогнозу сформовано на підставі положень Бюджетної декларації на 2026-2028 роки, основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025 року № 774, а також на основі комплексного аналізу економічної ситуації, стану фінансового потенціалу, оцінки досягнутого рівня економічного розвитку і  стану соціальної сфери Тетіївської міської територіальної громади.

Основні вимоги щодо складання пропозицій до прогнозу бюджету визначені Інструкцією щодо здійснення підготовки пропозицій до прогнозу бюджету громади головними розпорядниками бюджетних коштів.

Прогноз є стратегічним документом планування показників бюджету Тетіївської міської територіальної громади на середньостроковий період та являється основою для складання проєкту бюджету на 2026 рік.

Мета Прогнозу полягає у формуванні послідовної та передбачуваної бюджетної політики на рівні громади шляхом створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення зв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету в середньостроковій перспективі.

Для досягнення мети Прогнозу планується забезпечити виконання наступних завдань:

  • підвищення рівня доступності та якості публічних послуг;
  • забезпечення комфортного проживання мешканців громади;
  • прогнозування обсягів видатків, пов’язаних із продовженням вже існуючих бюджетних програм та визначення наявності фінансового ресурсу для планування нових бюджетних програм;
  • підвищення результативності та ефективності видатків бюджету;
  • підвищення прозорості бюджетного процесу;
  • посилення бюджетної дисципліни та контролю за використанням бюджетних коштів;
  • підвищення рівня відповідальності учасників бюджетного процесу.

Прогноз містить цілі державної політики у відповідній сфері діяльності, формування та/або реалізацію якої забезпечує головний розпорядник коштів бюджету міської територіальної громади, та показники їх досягнення на 2026 – 2028 роки у межах визначених граничних показників видатків.

Виконання прогнозних показників бюджету в середньостроковому періоді дозволить:

-реалізувати цілі державної політики та місцевого розвитку, включаючи покращення якості надання публічних послуг та комфортності проживання жителів громади;

-забезпечити передбачуваність та послідовність бюджетної політики;

-впровадити соціальні стандарти.

Можливими ризиками невиконання прогнозних показників можуть бути зростання тарифів на оплату комунальних послуг та енергоносіїв та підвищення рівня інфляції.

 

           ІІ. Основні прогнозні показники економічного та соціального розвитку

Відповідно до листа Міністерства фінансів України від 09.07.2025 №05120-08-6/19235 під час формування видаткової частини бюджетів усіх рівнів на 2026 – 2028 роки необхідно враховувати наступне:

 

  • основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України та окремі припущення на 2026–2028 роки:

 

Показник

2026 рік

2027 рік

2028 рік

Валовий внутрішній продукт: номінальний, млрд грн

 

10 443,5

 

11 920,9

 

13 471,7

реальна зміна, відсотків до попереднього року

 

4,5

 

5,0

 

5,7

Індекс споживчих цін:

у         середньому    до    попереднього           року, відсотків

 

 

109,7

 

 

107,1

 

 

105,6

грудень        до   грудня   попереднього                     року, відсотків

 

108,6

 

105,9

 

105,3

Індекс           цін      виробників                     промислової продукції:

грудень        до   грудня   попереднього                     року, відсотків

 

 

 

111,3

 

 

 

109,4

 

 

 

107,9

Припущення прогнозу

Обмінний    курс   гривні   до   долара                     США, гривень за долар США:

в середньому за період

 

 

 

44,7

 

 

 

45,2

 

 

 

45,6

на кінець періоду

44,8

45,3

45,8

 

  • розміри мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки:

(гривень)

Показник

з 1 січня

2026 року

з 1 січня

2027 року

з 1 січня

2028 року

Розміри мінімальної заробітної плати

8 688

9 374

10 059

Розміри посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки

 

3 470

 

3 744

 

4 018

 

    • розміри прожиткового мінімуму, які розраховано з урахуванням підвищення темпів індексу споживчих цін для відповідних років, що становитиме:

(гривень)

Прожитковий мінімум

2026 рік

2027 рік

2028 рік

На одну особу

3 171

3 358

3 536

Для дітей віком до 6 років

2 783

2 947

3 103

Для дітей віком від 6 до 18 років

3 471

3 676

3 871

Для працездатних осіб

3 288

3 482

3 667

Для осіб, які втратили працездатність

2 564

2 715

2 859

 

З огляду на поточний воєнний стан та наявні економічні показники, прогноз розвитку економіки Тетіївської громади на 2026-2028 роки базується на зміцненні власного потенціалу та адаптації до поточних умов. Основними пріоритетами залишатимуться підвищення якості життя, економічне зростання, інвестиційна активність та забезпечення функціонування інфраструктури.

Стратегічно важливим для розвитку економіки, наповнення місцевого бюджету, забезпечення зайнятості населення є діяльність сільськогосподарських підприємств.

Ключові напрями та прогнозовані результати.

Сільське господарство і промисловість: Ці галузі залишатиметься стратегічно важливою для економіки, наповнення бюджету та зайнятості. Стимулюючими факторами будуть державні заходи щодо спрощення експорту та зменшення торговельних бар'єрів. Завдяки діяльності ключових підприємств, таких як Група компаній «ТАК» та ТОВ «АГРО-ДІБРІВКА», ДП ДГ «ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ», ПОПП «ЕЛІТА», ТОВ «Тетіївський пряник, ТОВ «Призма-14» прогнозується стабільне функціонування та можливе зростання виробництва.

Комунальна та інженерно-транспортна інфраструктура: Заплановані проєкти, такі як капітальний ремонт лікарні, встановлення когенераційних установок, встановлення сонячних електростанцій на об’єктах критичної інфраструктури та будівництво сміттєсортувальної лінії, дозволять не лише модернізувати інфраструктуру, а й створити нові робочі місця, залучити фінансування від міжнародних партнерів і підвищити енергетичну стійкість громади.

Малий та середній бізнес: Наявність 1398 суб’єктів МСБ свідчить про значний потенціал для розвитку. Завдяки державним програмам підтримки та спрощенню умов ведення бізнесу, цей сектор може стати рушійною силою для створення додаткових робочих місць і диверсифікації місцевої економіки.

Воєнний стан створює ризики, пов’язані з логістикою, безпекою та невизначеністю, що може впливати на інвестиційну привабливість. Однак, активна позиція громади у залученні міжнародної допомоги та досвід реалізації проєктів з партнерами (ЄІБ, МОМ, НЕФКО) є ключовим фактором для сталого розвитку.

Таким чином, у 2026-2028 роках очікується, що економіка громади буде поступово зміцнюватися, спираючись на потужний аграрний сектор, диверсифіковану промисловість та залучення інвестицій у модернізацію інфраструктури.

Згідно з прогнозами, викладеними у Бюджетній декларації на 2026-2028 роки, Уряд України планує поетапне підвищення основних державних соціальних стандартів. Це свідчить про намір підтримувати соціальну стабільність та купівельну спроможність населення, незважаючи на воєнний стан. Поетапне підвищення соціальних стандартів (мінімальна заробітня плата, мінімальний прожитковий мінімум та ін.) є ключовими для розрахунку соціальних виплат, пенсій та інших державних гарантій, а також впливатимуть на формування місцевого бюджету, зокрема на доходи від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Зростання мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму матиме позитивний вплив на доходи населення, що, в свою чергу, стимулюватиме економіку громади через збільшення споживчого попиту.

ІІІ. Загальні показники бюджету

 

Прогноз бюджету на 2026-2028 роки включає прогнозні показники бюджету громади за основними видами доходів, фінансування, видатків.

Зазначені показники є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності, місцевих програм та формування показників проєкту бюджету міської територіальної громади на 2026 рік.

Формування проєкту бюджету на відповідний рік здійснюватиметься з урахуванням змін основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку громади, а також змін у нормативно-правовій базі.

Обсяг ресурсу бюджету Тетіївської міської територіальної громади на 2026-2028 роки прогнозується в обсягах 445,9 млн. грн, 471,4 млн. грн та 540,8 млн. грн відповідно.

Загальні показники надходжень до бюджету та граничні показники видатків бюджету у розрізі років середньострокового періоду наведені у додатку 1  до проєкту прогнозу бюджету.

 

ІV. Показники доходів бюджету

 

Прогноз дохідної частини бюджету громади розроблено відповідно до норм бюджетно-податкового законодавства, основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та міста, особливостей податкової політики, передбачених Бюджетною декларацією на 2026-2028 роки, рішень міської ради про встановлення місцевих податків і зборів.

З метою розширення податкової бази та залучення додаткових надходжень до бюджету громади визначено такі пріоритетні завдання:

-задіяння земельного потенціалу громади;

-впровадження заходів, спрямованих на дерегуляцію підприємницької діяльності, поліпшення бізнес-клімату.

Для виконання пріоритетних завдань передбачається здійснити наступні заходи:

  1. провести в установленому порядку перевірки фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання щодо дотримання норм законодавства в частині легалізації зайнятості та оплати праці у розмірі не менше мінімальної заробітної плати. Очікуваний результат – підвищення рівня зайнятості та соціального забезпечення населення, зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб;
  2. провести інвентаризацію земельних ділянок, перегляд укладених договорів оренди земельних ділянок на предмет відповідності розміру орендної плати нормам Податкового кодексу України, що забезпечить задіяння земельного потенціалу громади для збільшення надходжень з плати за землю;
  3. організація реєстрації фізичних осіб-підприємців у доступній формі та у найкоротші терміни, що очікувано розширить сфери діяльності малого бізнесу;
  4. проводити моніторинг податкового боргу платників податків до бюджету та провести претензійно-позовну роботу щодо його зменшення.

Прогнозні показники доходів бюджету сформовані на основі існуючої податкової бази та реалізації пріоритетних завдань із розширення її потенціалу. Показники доходів бюджету громади наведені в додатку 2 до прогнозу бюджету.

В структурі доходів бюджету Тетіївської міської територіальної громади найбільшу частку становитимуть податкові та неподаткові надходження – близько 67,6 %  та міжбюджетні трансферти – 32,4 %.

Основним джерелом формування дохідної частини бюджету громади, як і в попередні періоди, залишатиметься податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати.

Прогноз надходжень з податку на доходи фізичних осіб розраховано відповідно до єдиної ставки (18%) оподаткування доходів фізичних осіб, сталого підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, подальшого зростання середньомісячної заробітної плати найманих працівників шляхом збільшення продуктивності праці, легалізації виплати заробітної плати.

Темпи росту податку на доходи фізичних осіб прогнозуються у 2026 році у порівнянні з 2025 роком  на 16 001 100 грн., у 2027 році у порівнянні з 2026 роком на 17 601 200 грн, та у 2028 році у порівнянні з 2027 роком на 19 361 300 грн.

Єдиний податок – це другий бюджетоутворюючий податок. Прогнозний обсяг єдиного податку на 2026-2028 роки розраховано з урахуванням положень Податкового кодексу України, фактичних надходжень, кількості платників та за ставками, встановленими рішенням Тетіївської міської ради від 24 червня 2021 року № 286-07-VIII. Темпи росту єдиного податку у 2026 році прогнозуються  збільшитись у порівнянні з аналогічним періодом 2025 року  на 5 491 600 грн, у 2027 році на 6 040 800 грн  у порівнянні з 2026 роком  та у 2028 році  на 6 644 800 грн  у порівнянні з 2027 роком.

Розрахунок прогнозної суми плати за землю на 2026-2028 роки проведено за підсумками фактичних надходжень за попередні роки та за ставками, визначеними рішеннями міської ради щодо земельного податку  від 25 червня 2024 року № 1337-28-VIII, орендної плати від 24 червня 2025 року №1706-38-VIII, також приріст плати за землю  збільшиться за рахунок прийнятого рішення сесії «Про затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земель усіх категорій та форм власності в межах території Тетіївської міської територіальної громади» від 29 квітня 2025 року №1654-36-VIII. Темпи росту з плати за землю прогнозуються збільшитись у 2026 році у порівнянні з аналогічним періодом 2025 року  на 2 154 000 грн,  у 2027 році у порівнянні з 2026 роком на 2 368 000  грн, та у 2028 році у порівнянні з 2027 роком – на 2 607 000 грн.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на       2026-2028 роки прогнозується з урахуванням збільшення ставок податку, які встановлені рішенням Тетіївської міської ради від 24 червня 2024 р.              № 1303-28-VIII та темпів зростання мінімальної заробітної плати, податок  прогнозується збільшитись у 2026 році у порівнянні з аналогічним періодом 2025 року  на 558 700 грн,  у 2027 році у порівнянні з 2026 роком на 614 500 грн, та у 2028 році у порівнянні з 2027 роком на 676 100 грн.

Прогнозні надходження акцизного податку на 2026-2028 роки розраховані, виходячи з фактичних надходжень, розширення бази оподаткування за ставкою 5% в частині акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну) та з урахуванням вимог діючого законодавства щодо спрямування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію

України пального в розмірі 13,44 відсотка до бюджетів територіальних громад. Темпи росту акцизного податку прогнозуються у 2026 році на     1 505 000 грн у порівнянні з 2025 роком, у 2027 році – на 1 633 500 грн  у порівнянні з 2026 роком,  та у 2028 році – на 1 796 900 грн  у порівнянні з 2027 роком.

Впровадження послідовної та передбачуваної податкової політики на території громади в середньостроковому періоді дозволить забезпечити середньорічний приріст доходів бюджету на 10%.

 

V.Показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу, гарантованого територіальною громадою міста боргу та надання місцевих гарантій

 

 Прогнозні показники фінансування Тетіївської міської територіальної громади в першу чергу враховують передачу коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) на реалізацію публічних інвестицій, на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій із зазначенням пріоритетних напрямів таких публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій територіальної громади.

Профіцит за загальним фондом та дефіцит за спеціальним фондом бюджету Тетіївської міської територіальної громади визначений у сумі: на 2026 рік – 20 000 000 грн, на 2027 рік – 0 грн, на 2028 рік – 0 грн.

Показники фінансування бюджету наведені у додатку 3 до Прогнозу бюджету Тетіївської міської територіальної громади на 2026-2028 роки.

У Додатоку 4 «Показники місцевого боргу» та Додатоку 5 «Показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань та гарантованого Автономною Республікою Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою боргу» показники відсутні. На середньострокове бюджетне прогнозування міською територіальною громадою не планується погашення внутрішнього та зовнішнього місцевого боргу у зв’язку з його відсутністю. Місцеві гарантії Тетіївською міською радою не надавалися і не плануються надаватися.

Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій регіону (територіальної громади) на 2026 рік прогнозується в сумі 28 500 000 грн (кошти що передаються із загального фонду до спеціального фонду (бюджет розвитку) – 20 000 000 грн, кошти спеціального фонду бюджету розвитку за рахунок надходжень від продажу комунального майна – 8 500 000 грн) наведено у додатку 9 до Прогнозу.

 

              VI. Показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету 

 

Під час формування видаткової частини бюджету Тетіївської міської територіальної громади у середньостроковому періоді основним прагненням є досягнення цілей державної політики в межах ресурсних можливостей бюджету територіальної громади, спрямування коштів на заходи відповідно до пріоритетності та актуальності, а також з урахуванням економного використання коштів за діючими бюджетними програмами.

Прогнозні показники видатків та кредитування бюджету Тетіївської міської територіальної громади на 2026 – 2028 року відображені на підставі поданих головними розпорядниками коштів пропозицій до Прогнозу, а саме:

- граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів – додаток 6;

- граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету – додаток 7;

- граничні показники кредитування бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету – додаток 8.

В процесі формування видаткової частини бюджету враховані прогнозні розміри мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки на 2026 – 2028 роки відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 27 червня 2025 року    № 774 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2026 – 2028 роки», а саме:

- мінімальної заробітної плати: з 1 січня 2026 р. в розмірі 8 688 гривень; з 1 січня 2027 р. в розмірі 9 374 гривні; з 1 січня 2028 р. в розмірі   10 059 гривень;

- посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної
сітки: з 1 січня 2026 р. в розмірі 3 470 гривень; з 1 січня 2027 р. в розмірі      3 744 гривні; з 1 січня 2028 р. в розмірі 4 018 гривень.
 

В першу чергу при формуванні видаткової частини прогнозу бюджету враховано вимоги статті 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення потреби в коштах на оплату праці бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуг зв’язку, які споживаються бюджетними установами та некомерційними підприємствами охорони здоров'я.

Враховані також обсяги видатків, необхідні для забезпечення стабільної роботи установ та закладів соціально-культурної сфери, надання встановлених власних соціальних гарантів для малозахищених категорій громадян, ветеранів війни та членів їх сімей, підтримки в належному стані об’єктів житлово-комунального господарства, інших об’єктів інфраструктури міста, виконання в межах фінансових можливостей міських цільових програм та інше.

У цілому прогноз видатків бюджету Тетіївської міської територіальної громади на 2026 рік становить 417 400 024 грн, у тому числі загального фонду – 408 109 824 грн, спеціального фонду – 9 290 200 грн; на 2027 рік – 471 369 800 грн, у тому числі загального фонду – 461 514 800 грн, спеціального фонду – 9 855 000 грн; на 2028 рік – 540 818 554 грн,  в тому  числі загального фонду – 530 272 354 грн,  спеціального фонду – 10 546 200 грн.

 

Державне управління

 

Цілі державної політики у сфері місцевого самоврядування в Україні полягають у забезпеченні ефективного управління на місцевому рівні, розвитку територіальної громади, підвищення якості життя населення та зміцнення демократичних засад держави. Державна політика спрямована на створення умов для самостійного вирішення громадою питань місцевого значення, забезпечення їх фінансової та організаційної спроможності, а також на реалізацію прав громадян на участь в управлінні державою через місцеве самоврядування

Пріоритетними завданнями розвитку галузі є:

- забезпечення якісного виконання повноважень, визначених Конституцією України та іншими законами, створення та підтримки сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, її самореалізації, захисту її прав, надання населенню високоякісних та доступних адміністративних, соціальних та інших послуг, створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для здійснення власних та делегованих повноважень.    

Основними результатами, яких планується досягти, є:

- посилення правової, організаційної та матеріальної спроможності територіальної громади;

- створення прозорої системи рішень, підвищення рівня довіри до місцевої влади;

- поліпшення умов надання населенню адміністративних послуг на належному рівні, підвищення їх якості.

Реалізація програми «Державне управління» здійснюється виконавчим комітетом, відділами та управліннями Тетіївської міської ради в кількості 5 установ із статусом юридичної особи, а саме: виконавчий комітет Тетіївської міської ради, відділ освіти Тетіївської міської ради, управління соціального захисту населення Тетіївської міської ради, відділ культури, молоді та спорту  Тетіївської міської ради, управління фінансів Тетіївської міської ради. Дані установи фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету.

Штатна чисельність працівників виконавчих органів становить 174 одиниць, станом на 01.07.2025 року фактично зайняті посади – 137 одиниць.

 

Освіта

 

Цілі державної політики у сфері освіти реалізуються через головних розпорядників бюджетних коштів – відділом освіти Тетіївської міської ради та відділом культури, молоді та спорту Тетіївської міської ради.

Основними завданнями у галузі освіти на  місцевому рівні буде:

- забезпечення доступності високоякісної освіти в дошкільних та загальноосвітніх закладах для всіх громадян України незалежно від місця їх проживання;

- забезпечення доступності мистецької і позашкільної освіти та інтегрування її в європейський простів;

- забезпечення функціонування ефективної та доступної мережі інклюзивно-ресурсних центрів;

- створення оптимальної мережі навчальних закладів, яка б реально враховувала освітні запити населення, забезпечувала ефективне використання фінансових та кадрових ресурсів.

Пріоритетами розвитку галузі освіти на 2026-2028 роки є:

- реалізація Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»;

- оптимізація мережі навчальних закладів з урахуванням демографічних, економічних, соціальних перспектив розвитку громади, вимог сьогодення та потреб суспільства;

- збереження та розвиток мережі опорних закладів з метою створення безпечного освітнього середовища, концентрації та ефективного використання наявних ресурсів та їх спрямування на задоволення освітніх потреб здобувачів освіти;

- створення сучасного освітнього середовища;

- забезпечення права і комфортних умов на освіту дітей з обмеженими можливостями здоров’я в загальноосвітніх навчальних закладах;

- підвищення якості загальної середньої освіти шляхом модернізації матеріально-технічної  бази загальноосвітніх навчальних закладів, підготовки та підвищення рівня професійної компетентності вчителів;

- удосконалення роботи щодо діяльності інклюзивно-ресурсних центрів;

- організація підвозу дітей до загальноосвітніх закладів;

- створення умов для здобуття дітьми з особливими освітніми потребами якісної освіти в закладах освіти;

- створення умов для подальшого розвитку позашкільної освіти, проведення модернізації навчальної, матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів, оснащення їх сучасним обладнанням;

- розвиток та підтримка системи роботи з обдарованими дітьми та учнівською молоддю;

- посилення мовної, інформаційної, правової та військово-патріотичної підготовки учнів.

Мережа галузі освіти Тетіївської міської територіальної громади на даний час налічує 30 установ, закладів та структурних підрозділів, а саме:

- 11 закладів дошкільної освіти;

- 12 закладів загальної середньої освіти;

- 1 центр позашкільної освіти;

- 1 музична школа;

- 2 інклюзивно-ресурсних центри;

- 1 центр професійного розвитку педагогічних працівників;

- 1 централізована бухгалтерія, яка підпорядкована відділу освіти;

- 1 господарча група, яка підпорядкована відділу освіти.

Штатна чисельність працівників освіти становить 1 226,64 одиниць, станом на 01.07.2025 року фактично зайняті посади – 1 132 одиниць.

 

Охорона здоров’я

 

Головними напрямками розвитку галузі у 2026-2028 роках є забезпечення населення високоякісними і доступними медичними послугами та створення сприятливих для здоров'я умов життєдіяльності цивільного населення, а також військовослужбовців.

Цілі державної політики у сфері охорони здоров'я направлені на виконання заходів програми фінансової підтримки та розвитку Комунального некомерційного підприємства "Тетіївська центральна лікарня" Тетіївської міської ради та програми розвитку та підтримки Комунального підприємства "Комунальне некомерційне підприємство "Тетіївський центр первинної медико-санітарної допомоги" Тетіївської міської ради", які здійснюються головним розпорядником бюджетних – виконавчим комітетом Тетіївської міської ради.

Основні результати, яких планується досягти:

- підвищення доступності і якості медичних послуг;

- зниження рівня загальної захворюваності населення;

- запровадження нових підходів до організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового забезпечення;

- надання закладам охорони здоров’я більшої економічної самостійності, розширення переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами, з метою раціонального поєднання і ефективного використання бюджетних ресурсів  у галузі охорони здоров’я.

На територій громади функціонують 2 комунальних некомерційних підприємства охорони здоров'я:

- КНП «Тетіївська центральна лікарня» Тетіївської міської ради;                  - КНП «Тетіївський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетіївської міської ради.

Соціальний захист та соціальне забезпечення

 

Пріоритетними завданнями у сфері соціального захисту та соціального забезпечення на 2026—2028 роки є:

- забезпечення на території громади реалізації державної політики у сфері надання соціальних послуг, соціального захисту та соціального обслуговування населення;

- забезпечення адресного характеру надання соціальної підтримки;

- підвищення рівня охоплення соціальною підтримкою незахищених верств населення, ветеранів війни, членів їх сімей;

- подальше реформування сфери надання соціальних послуг та соціального захисту;

- підвищення ефективності управління бюджетними коштами;

- виконання програм місцевого значення («Програма підтримки сім'ї та забезпечення прав дітей», «Програма по наданню пільг з оплати послуг зв'язку Тетіївської міської ради», «Програма компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян на залізничному транспорті», «Програма соціального захисту жителів Тетіївської міської територіальної громади «Турбота»», «Програма соціальної турботи про Захисників та захисниць України, членів їх сімей» та інші).

В умовах воєнного стану в Україні існує необхідність надання додаткових соціальних гарантій ветеранам війни, членам їх сімей, пораненим військовослужбовцям, а також родинам у разі загибелі воїнів, які захищали незалежність, суверенітет  та територіальну цілісність України, зокрема у частині поліпшення фінансово-матеріального стану зазначених категорій осіб.

Цілями державної, регіональної та місцевої політики у сфері соціального захисту та соціального забезпечення є:

- підвищення рівня життя вразливих категорій громадян, надання їм необхідних соціальних послуг, забезпечення гідних умов існування;

- підвищення рівня та якості послуг у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами відпочинку та оздоровлення;

- забезпечення підтримкою дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою чи піклуванням;

- створення сприятливих умов життєдіяльності одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю;

- поліпшення становища сім’ї;

- реалізація державної політики, спрямованої на підвищення якості життя громадян.

Показниками досягнення цілей є:

- надання допомоги соціально незахищеним верствам населення, які зареєстровані та фактично проживають на території громади;

- надання фінансової підтримки ветеранам війни, членам сімей загиблих (померлих) воїнів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України;

- створення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів
соціального, громадського та житлового призначення.

- здійснення заходів, спрямованих на зміцнення здоров’я дітей шляхом організації оздоровлення та відпочинку;

- надання соціальних послуг за місцем проживання громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю;

- забезпечення гідного та комфортного проживання громадян похилого віку та інвалідів у будинках престарілих. 

На територій громади функціонує 2 комунальні установи соціального напрямку:

- КУ «Тетіївська центр соціальних служб» Тетіївської міської ради (в складі фахівці з супроводу ветеранів);

- КУ «Територіальний центр надання соціальних послуг (соціального обслуговування» Тетіївської міської ради.

Штатна чисельність працівників соціальної сфери становить 114 одиниць, станом на 01.07.2025 року фактично зайняті посади – 98 одиниць.

 

Культура і мистецтво

 

       Першочергові напрямки розвитку культури та мистецтва на місцевому рівні включають в себе: збереження та популяризацію культурної спадщини, підтримку місцевих митців та творчих ініціатив, розвиток культурних просторів та інфраструктури, залучення громади до культурних подій, а також впровадження інноваційних підходів до культурної діяльності, удосконалення та утримання культурної інфраструктури галузі, основних культурно-мистецьких закладів та організацій.

Цілі державної, регіональної та місцевої політики, реалізація яких здійснюватиметься в середньостроковий період:

- проведення громадсько-культурних та організаційно-масових заходів;

- збереження і відтворення культурної спадщини, розвиток музейної справи;

- збереження та оновлення системи бібліотек громади як культурно-просвітницьких та інформаційних закладів;

- забезпечення гарантій свободи творчої молоді, підтримка творчих ініціатив, спрямованих на розвиток національної літератури, культури і мистецтва, збагачення національної культурної спадщини.

У 2026 – 2028 роках передбачається здійснити такі заходи:

- популяризація  народної творчості та проведення культурно-мистецьких заходів;

- підвищення ефективності використання та  поповнення бібліотечного фонду літературою та періодичними виданнями, з метою задоволення і розвитку інформаційно-культурних потреб користувачів;

- збільшення кількості відвідувачів за рахунок створення нових програм та культурно-мистецьких заходів;

- проведення державних свят на належному рівні, розвиток самоцінностей культури і мистецтва в усіх їх проявах.

Мережа закладів культури та мистецтва налічує 31 установи та 1 структурний підрозділ, який підпорядковується відділу культури, молоді та спорту Тетіївської міської ради, у тому числі:

- 1 централізована бібліотечна система;

- 1 музей;

- 20 будинків культури;

- 9 клубів;

- 1 централізована бухгалтерія, яка підпорядковується відділу культури, молоді та спорту Тетіївської міської ради.

Штатна чисельність працівників культурної сфери становить 114,75 одиниць, станом на 01.07.2025 року фактично зайняті посади – 101,4 одиниць.

 

Фізична культура і спорт

 

Фізична культура є важливим чинником всебічного розвитку особистості, тоді як спорт – важливим чинником досягнення фізичної та духовної досконалості людини, формування патріотичних почуттів у громадян та позитивного міжнародного іміджу держави.

Цілі державної, регіональної та місцевої політики, реалізація яких здійснюватиметься в середньостроковий період:

- забезпечення розвитку дитячо-юнацької спортивної школи, з метою популяризації олімпійського руху, залучення широких верств населення до занять фізичною культурою та спортом до фізично активного дозвілля, формування здорового способу життя;

- покращення рівня навчально-тренувального процесу в дитячо-юнацькій спортивній школі та залучення більшої кількості дітей до систематичних занять з олімпійських видів спорту;

- створення умов для регулярної рухової активності різних верств населення.

Показниками досягнення цілей є:

- збільшення кількості осіб, залучених до систематичних занять з фізичної культури та спорту;

- залучення учнівської та допризовної молоді громади до занять фізичною культурою та спортом, пропаганда патріотизму та здорового способу життя;

- формування родинних традицій, залучення дітей на власному прикладі батьків до систематичних занять фізичною культурою та спортом, здорового способу життя, зміцнення психологічних та емоційних стосунків у сім`ї.

Реалізація ґендерної політики в бюджетному прогнозі передбачає створення рівних можливостей для дівчат і хлопців у сфері відбору, підготовки та навчання спортивно-обдарованої молоді.

Пріоритетами розвитку у цій сфері є всебічне фізичне виховання жителів Тетіївської  міської територіальної громади.

У 2026 – 2028 роках плануються наступні заходи:

- підвищення рівня залучення населення громади до занять фізичною культурою та спортом, з метою зміцнення здоров’я та попередження захворювань;

- забезпечення розвитку олімпійських видів спорту, організація фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності осіб з інвалідністю, підтримка спорту вищих досягнень;

- забезпечення функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл;

- реалізація програми розвитку фізичної культури і спорту;

- проведення спортивно-масових заходів, створення умов для творчого, інтелектуального та фізичного розвитку дітей та молоді.

Мережа закладів фізичної культури та спорту налічує 4 установи, у тому числі:

- 1 дитячо-юнацька спортивна школа;

- 2 стадіони;

- 1 комунальний заклад «Центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх».

Штатна чисельність працівників сфери фізичної культури та спорту становить 26,25 одиниць, станом на 01.07.2025 року фактично зайняті посади – 21,5 одиниць.

 

Житлово – комунальне господарство

 

Житлово-комунальне господарство – складний комплекс різноманітних підприємств, організацій, інженерних споруд і мереж, які розміщені на території громади і задовольняють потреби населення та інші категорії споживачів у житлово-комунальних послугах, суттєво впливають на розвиток економічних відносин в державі.

Цілі державної, регіональної та місцевої політики, реалізація яких здійснюватиметься в середньостроковий період:

- здійснення ефективних і комплексних заходів з підвищення рівня благоустрою громади та ефективної експлуатації об’єктів благоустрою;

- підтримка  енергозберігаючих та енергоефективних технологій у сфері житлово-комунального господарства;

- підтримка систем водопостачання та водовідведення, підвищення якості питної води.

Показниками досягнення цілей є:

- забезпечення якісного освітлення вулиць, прибудинкових територій житлових будинків та надійності функціонування мереж зовнішнього освітлення громади;

- поліпшення санітарного та естетичного стану благоустрою громади;

- надійність функціонування систем життєзабезпечення громади та покращення умов проживання громадян;

- модернізація інженерних мереж  водопостачання та водовідведення.

Пріоритетними напрямками реформування житлово-комунального господарства є підвищення якості житлово-комунальних послуг для всіх верств населення.

У 2026 - 2028 роках плануються здійснити наступні заходи:

- підвищення якості питної води;

- сприяння розвитку благоустрою;

- забезпечення функціонування системи вуличного освітлення;

- придбання спеціалізованої комунальної техніки;

- будівництво сучасної сміттєсортувальної лінії;

- озеленення населених пунктів та утримання в задовільному та упорядкованому стані зелених зон громади, створення сприятливих умов для проживання у громаді;

- проведення ремонту доріг, утримання їх в належному стані;

- створення  сприятливих   умов для    залучення    інвестицій   у    сферу житлово-комунального господарства, у тому числі за рахунок залучення грантів.

На території Тетіївської міської територіальної громади функціонують 4 комунальні підприємства, які надають житлово-комунальні послуги, а саме: КП «Тетіївводоканал», КП «Благоустрій», КП «Дібрівка-Обрій», КП «Тетіївтепломережа».

 

Економічна діяльність

 

Пріоритетами у розвитку економічної діяльності є організація сприятливого і комфортного життєвого простору шляхом створення умов для розвитку соціальної інфраструктури громади, забезпечення ефективного та надійного функціонування інженерних мереж і комунікацій, сприяння підвищенню комфортного проживання громадян на території громади.

Цілі державної, регіональної та місцевої політики, реалізація яких здійснюватиметься в середньостроковому періоді:

- формування сприятливого інвестиційного клімату, позитивного інвестиційного іміджу та просування на зовнішній ринок інвестиційних можливостей регіону;

- здійснення заходів із землеустрою;

- розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури громади;

- створення міських зон відпочинку;

- забезпечення реалізації основних напрямів політики держави шляхом виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку громади.

Показниками досягнення цілей є:

- популяризація інвестиційного потенціалу Тетіївської міської територіальної громади;

- сприяння залученню фінансування міжнародних фінансових інститутів;

- поліпшення стану покриття вулично-шляхової мережі на території громади, забезпечення ефективного відведення стоків;

- створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

 

Інша діяльність

 

Цілі державної, регіональної та місцевої політики, реалізація яких здійснюватиметься у середньостроковому періоді:

- організація ефективного управління у громаді при виникненні надзвичайної ситуації, а також в умовах воєнного стану в Україні;

- створення необхідного запасу матеріального резерву, товарів першої необхідності, а також здійснення контролю за їх наявністю та зберіганням;

- забезпечення виконання пріоритетних завдань та проведення заходів, пов’язаних з рятуванням життя і охороною здоров’я людей на території громади, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, захист населення на території громади, участь у підготовці рішень з питань створення, розміщення, визначення обсягу матеріальних резервів під час ліквідації надзвичайних ситуацій та подій;

- забезпечать виконання заходів з охорони навколишнього природного середовища;

- проведення заходів та роботи мобілізаційної підготовки та територіальної оборони.

Показниками досягнення цілей є:

- своєчасність та повнота проведення закупівель матеріального резерву;

- запобігання та зменшення негативного впливу господарської діяльності на довкілля;

- проведення заходів з військового обліку призовників, військовозобов’язаних;

- проведення заходів з територіальної оборони.

 

Кредитування бюджету

 

Граничні показники кредитування бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету (додаток 9) відсутні. Надання кредитів з бюджету Тетіївської міської територіальної громади на 2026-2028 роки не прогнозується.

 

VII. Взаємовідносини бюджету з іншими бюджетами

Обсяги міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів для бюджету Тетіївської міської територіальної громади  на 2026-2028 роки передбачаються на підставі Бюджетної декларації, схвалено постановою КМУ від 27 червня 2025 р. № 774, та на підставі показників  міжбюджетних трансфертів (іншим місцевим бюджетам) доведених департаментом фінансів   Київської обласної державної адміністрації (додаток 10).

                                                                                                                                                                                 (грн.)

Прогнозні показники

2026 рік

2027 рік

2028 рік

           Міжбюджетні трансферти, які надходять з державного бюджету

Освітня субвенція

115990500

125149400

134308300

Базова дотація

19366700

14628600

42311100

          Міжбюджетні трансферти, які надходять з місцевого бюджету

Дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації

1931400

1931400

2001780

Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції

4657424

5025200

5292974

 

                                                                                                                                                                             

VIII. Інші положення та показники прогнозу бюджету

Конкретні показники обсягів доходів та видатків, фінансування
та кредитування на 2026−2028 роки, визначених цим Прогнозом, можуть уточнюватися залежно від законодавчих змін у податковій політиці, показників соціального та економічного розвитку території та реальних фінансових можливостей бюджету на відповідні роки.

До Прогнозу додаються:

Додаток 1 «Загальні показники бюджету»;

Додаток 2 «Показники доходів бюджету»;

Додаток 3 «Показники фінансування бюджету»;

Додаток 6 «Граничні показники видатків та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів»;

Додаток 7 «Граничні показники видатків за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування бюджету»;

Додаток 9 «Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій регіону (територіальної громади) на 2026-2028 роки»;

Додаток 10 «Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів»;

Додаток 11 «Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам з бюджету».

Відсутні показники у додатках:

Додаток 4 «Показники місцевого боргу»;

Додаток 5 «Показники надання місцевих гарантій, гарантійних зобов’язань та гарантованого Автономною Республікою Крим, обласною радою, міською, селищною, сільською територіальною громадою боргу»;

Додаток 8 «Граничні показники кредитування бюджету за Типовою програмною  класифікацією видатків та кредитування  місцевого бюджету».

Прогноз бюджету Тетіївської міської територіальної громади на 2026-2028 роки складено управлінням фінансів Тетіївської міської ради.

 

 

 

       Перший заступник

       міського голови                                                      Василь КИЗИМИШИН

 

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь