Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

25.12.2021 РОКУ - РІЗДВО ХРИСТОВЕ ДЛЯ ХРИСТИЯН ЗАХІДНОГО ОБРЯДУ

Християни західного обряду святкують Різдво Христове 25 грудня і це один із найважливіших днів у році, який прийнято зустрічати в колі сім'ї.

Різдво для християн західного обряду – одне з найбільш очікуваних свят. Почали відзначати Різдво тільки IV століття, а свято було встановлене Римською церквою, і спочатку його відзначали разом із Хрещенням Господнім.

До Різдва починають готуватися більш ніж за місяць. У європейських країнах воно набагато популярніше, ніж Новий рік. У містах наряджають ялинки, організовують різдвяні ярмарки та влаштовують розваги.

Останній місяць перед Різдвом називають адвентом. У цей час віруючі проходять духовне очищення через покаяння, а також, за можливості, беруть участь у передріздвяних богослужіннях і намагаються проявляти милосердя.

За чотири тижні адвенту необхідно підготуватися до сповіді, щоб з чистим серцем взяти участь у різдвяних богослужіннях і прийняти причастя.

Раніше адвент вважався періодом поста, але зараз обов'язковий пост не дотримується.

У переддень Різдва, 24 грудня, родина збирається на вечерю, яка має складатися з 12 пісних страв – за кількістю апостолів Христа.

За столом прийнято ділитися облатками (освяченим прісним хлібом) і вітати одне одного зі святом, бажаючи всього найкращого.

У саме Різдво в костелах проходять три святкові літургії: нічна меса, ранкова (на зорі) і денна.


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація