Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

18 ТРАВНЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗЕЇВ

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

Міжнародний день музеїв з’явився у календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) було прийняте рішення про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах світу.

З 1992 року у кожного Міжнародного дня музеїв є своя тема і Міжнародна рада музеїв надає огляд пов'язаних з даною темою заходів, роблячи їх доступними для всіх. Темою Міжнародного дня музеїв у 2018 році буде «Музеї в мережі: нові методи, нові відвідувачі» «Hyperconnected museums: New approaches, new publics». Про це повідомляє «Музейний простір», з посиланням на Міжнародну раду музеїв ICOM.

Термін «Hyperconnected» з’явився у 2001 році для позначення приватних засобів для спілкування, таких як електронна пошта, телефон, різноманітні месенджери та соціальні мережі. Відтоді, з кожним роком, ця мережа, цей набір інструментів, стає все більш складною, різноманітною і інтегрованою. Музеї в сучасному світі не можуть жити поза нею – вони є її повноцінними користувачами та дійовими особами.

Музеї є частиною культурного ландшафту і природного середовища, центрами життя громад, і їх просто неможливо уявити без всіх цих зв’язків. Завдяки технологіям, аудиторія музею сьогодні є значно ширшою за ту, яка переступає поріг музею, а відвідувачами чи користувачами музейних послуг є й ті, хто на відстані користується оцифрованими колекціями, мультимедійними додатками і ділиться своїми враженнями у соціальних мережах.

«Однак, не всі ці зв’язки пов’язані з новітніми технологіями. Оскільки музеї прагнуть зберегти свою релевантність у суспільстві, вони посилюють свою увагу до громади, якій належать. Як результат, останнім часом ми стали свідками реалізації багатьох спільних проектів, реалізованих музеями з національними меншинами, окремими етнографічними групами, іншими, і не тільки культурними, інституціями. Відтак, щоб укріпити контакти з усіма ними, музеї повинні шукати нові способи інтерпретації та презентації своїх колекцій. 

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація