Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

15.12.2021 РОКУ - ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ СУДУ

15 грудня працівники судової системи відзначають своє професійне свято. Сучасну судову систему України складають: Конституційний Суд України, Суди загальної юрисдикції, арбітражні суди. Вищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України.

Історія свята

Свято працівників судів було встановлено Указом Президента від 8 грудня 2000 року, "враховуючи роль судів у забезпеченні захисту прав і свобод людини і громадянина, в утвердженні принципу верховенства права і розвитку і зміцненні України як демократичної, правової держави".

День святкування був обраний на честь створення на честь створення Генерального суду в Українській Народній Республіці в 15 грудня 1917 року. Таким чином, в Україні була створена власна судова система і велася робота, спрямована на забезпечення затвердження судової влади. 

Зараз правосуддя в Україні здійснюється виключно судами, згідно з Конституцією. Там же прописані і вимоги до кандидатів у судді. Вони повинні мати відповідну освіту, стаж юридичної роботи, проживати в Україні не менше десяти років і володіти державною мовою.


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація