Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

Історичні пам'ятки та цікаві місця

Каплиця Свейковських

На початку 19 століття в Тетієві побудували кам'яний парафіяльний костел святого Яна Непомуцена. Поруч з костелом була зведена каплиця, яка згодом служила родовою усипальницею для сім'ї Свейковських. Каплиця на сьогодні збереглася в доброму стані і є пам'яткою архітектури національного значення. 11 березня 2006 року католики Тетієва отримали ключі від каплиці. Каплиця побудована в античному стилі. Перед входом знаходиться чотириколонний іонічний портик з написом польською «Tym ktorzy zmartwychwstana» («Тим, хто постане з мертвих») та трикутним фронтоном із хрестом. Над кованими дверима – герб та польськомовний напис «Гроби родини Свейковських».

Каплиця – це все, що залишилося від тетіївського костьолу святого Яна Непомуцена, який за радянських часів був переобладнаний на клуб, потім на будинок піонерів, і врешті решт став заводським цехом заводу «Електронмаш». А каплиця служила в ті часи складом для заводу.

Залишки костьолу святого Яна Непомуцена

Костьол святого Яна Непомуцена змурований у 20-х роках XIX ст. на місці давнього дерев'яного. Оздобленням костьолу була гранітна скульптура самого св. Яна Непомуцена, а на головних дверях викарбувані літери N.P.M. Згідно зі Словником Географічним королівства польського зазначено, що …«Латины имеют в Тетиеве свой костел приходской каменный им. св. Яна Непомуцена, построенный в текущем столетии (XIX)». В радянські часи костьол став частиною заводу "Електронмаш". Незважаючи на цей факт добре збереглися архітектурні елементи костьолу, що дає можливість відреставрувати його і місто може отримати архітектурну пам'ятку з двухсотрічною історією.

Пам'ятник Юрію Переможцю

Пам'ятник на честь отримання Магдебурзького права

Пам'ятник споруджено 2 травня 2016 року в міському парку на честь 410 річниці з часу отримання Тетієвом привілею на самоврядування за Магдебурзьким правом.

Пам'ятний знак на місці Тетіївської ратуші

Пам'ятний знак встановлено 2 травня 2016 року в міському парку на місці, де на початку 17 ст. була збудована Тетіївська ратуша.

Ратуша була невід'ємною умовою отримання містом самоврядування за Магдебурзьким правом, і за 400 років в її стінах відбувалися найбільш значущі для міста історичні події. 13 та 14 травня в Тетієві зупинявся останній король Польщі Станіслав Август, який в тому числі побував і в Тетіївській ратуші. Під час свого походу на Волинь гетьман Богдан Хмельницький виступив перед жителями Тетієва з балкону Тетіївської ратуші.

Курган "Красна могила"

З тих давніх часів збереглося біля Тетієва чотири кургани, але тільки два з них мають назви: "Красна Могила" і "Зелена Корчма". Район кургану "Красна Могила" - це найдавніше місце Тетієва, місце найдавніших поховань мешканців міста.

Краєзнавеці описували легенду, згідно з якою в давні часи на місці Тетієва стояло місто Тимошня. Це місто ще не було християнським. Тимошню зруйнували, але мешканці встигли закопати свої скарби поруч з могилою, яка в 19 столітті називалася Красна. У 1830 році поруч з могилою знайшли великий скарб, який складався з монет у формі риб'ячої луски і зерна.

Млин "Порхун"

Водяний цегельний млин, а також гребля з двома мостами були побудовані німецькими колоністами ще в 1812 році.  

Ця місцевість отримала назву "Порхун", тому що вода порхала весною, тобто шуміла.  

До 1917 року власником млина був Гаврило Васильович Цуцман. Сам млин працював до 1941 року. 

Курган "Зелена корчма" на Плоханівському кладовищі

Маєток Морочинської

Обеліск Слави

Пам'ятник жертвам Голодомору 1932–1933 років

Пам'ятник страченим учасникам Коліївщини

Історико-краєзнавчий музей

Ліс Мазепинці

Червоне провалля

Ландшафтний заказник місцевого значення «Лебединий»

Острів закоханих

Фонтан "Зоя"

Дитячий майданчик в міському парку "Фортеця"

 

Парк "Казковий"

Мистецькі лавочки

 

 

Свято-Успенська церква

 

 

 

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація