Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

Вічна пам'ять

На 95 році життя відійшла у вічність Марія Сидорівна Гелбутівська (Коба). Немає слів, щоб висловити співчуття з приводу смерті людини, котра заслуговує на найкращі слова поваги та шани.

Марія Сидорівна народилася 14 березня 1924 року в с.Мотижин на Макарівщині. В 1944 році Марію Кобу у складі артилерійсько-зенітного 544-го полку відправили на Перший Український фронт. За невеликий зріст Марію Сидорівну жартома називали «мала Коба». Однак, це не заважало їй, крім основної спеціальності, підносити снаряди, охороняти бойові об’єкти, станції та склади боєприпасів. Під час Другої Світової війни була навідницею, тож не один ворожий об’єкт знищила «мала Коба».

6 травня 1945 року полк дійшов до Рави-Руської. Звістку про Перемогу отримали поблизу Брацлава, на р.Одер.

На війні не всі чоловіки витримують, що ж казати про тендітну дівчину, однак Марія Сидорівна відважно і чесно боролася з загарбниками, за що і отримала орден Великої Вітчизняної війни II ступеня та орден  «За мужність».

Після демобілізації закінчила школу бухгалтерів і приїхала на роботу до с.Бурківці. Тут зустріла свою долю  - Степана Івановича Гелбутівського, разом з яким народили і виростили троє дітей. Степан Іванович впродовж 26 років працював головою колгоспу «Здобутки Жовтня», а Марія Сидорівна - бухгалтером, в цьому ж колгоспі.

Марія Сидорівна пішла від нас, залишивши по собі добру пам'ять та гідні справи. Ми всі в невідплатному боргу перед тими, які ціною свого життя перемогли німецько-фашистських загарбників.

Висловлюємо щирі співчуття родині Марії Сидорівни Гелбутівської. Нехай земля їй буде пухом!

 

Голова Тетіївської міської ОТГ Руслан Майструк.


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація