Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

ПОЛЬЩА ПІДТРИМУЄ ПРАГНЕННЯ УКРАЇНИ СТАТИ ЄВРОПЕЙСЬКОЮ КРАЇНОЮ

Згідно підписаної Декларації про співпрацю між Київським Регіональним відділенням Асоціації Міст України та Союзом гмін і повітами Сілезького воєводства Польщі,  в рамках проекту підготовки українських представників місцевого самоврядування для вступу до Європейського союзу та   децентралізації влади, було сформовано делегацію українських представників до Польщі.  Місто Тетіїв представляли -  міський голова Майструк Руслан Володимирович  та заступник керівника організаційного відділу  міської ради  Ковальчук Юлія Петрівна. В рамках проекту вони зустрілися з президентом міста Жори, Сілезького Воєводства - Вальдемаром Сохою і представниками Ради міста. Під час зустрічі було обговорено функції Президента міста, кадрову структуру, економічну і соціальну модель управління, співпрацю з Європейським Союзом, спільні проекти.

За час перебування у Польщі  було проведено ряд зустрічей, зокрема з керівником «Водопроводів та Каналізацій», керівниками освіти,  центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення,  громадських організацій. У ході даних зустрічей обговорювались питання організації управління та функціонування підприємств, їх фінансування, програми проектної  співпраці з Європейським Союзом.

Коментуючи ситуацію в Україні, Руслан Володимирович зазначив, що  існує проблема в ментальному сприйнятті населення адміністративно-територіальної реформи. «Тому нас цікавить конкретний досвід польських колег в адміністративно-територіальній реформі», – пояснив міський голова.

Польські фахівці вбачають складність у прихильності значної частини населення України до моделі відносин громадянина і держави, коли громадянин перекладає відповідальність на державу.

Разом з тим, відзначено й позитивні моменти: «За інформацією ЗМІ, ми спостерігаємо бажання українців до самовизначення, прагнення побудувати сильну державу. Віримо, що наш досвід вам у цьому допоможе».


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація