Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

Анонси

12 ТРАВНЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МЕДСЕСТРИ

У неділю, 12 травня, крім Дня матері у світі відзначається ще одне важливе свято - Міжнародний день медичної сестри. 
За словами істориків, свято зародилося дуже давно, ще під час Кримської війни у 1853 році. У той час британка Флоренс Найнтінгейл організувала штаб сестер милосердя, у який могла вступити будь-яка жінка. Незважаючи на те, що медсестри не отримували освіти, вони доглядали за пораненими і ассистували лікарів.
Офіційне свято Міжнародних день медичної сестри було встановлено у 1974 році 12 травня - у день народження Флоренс Найнтінгейл.
У Міжнародних день медсестри по всьому світу влаштовують різні круглі столи і майстер-класи, пов'язані з професією.
У професійне свято медсестрам дарують букети квітів, цукерки та різні подарунки. Однак, кожна жінка цієї професії, яка любить свою роботу, прагне отримати премію імені Флоренс Найнтигейл. Ця медаль символізує добро і світло, а на її звороті написано: "За справжнє милосердя і турботу про людей, які викликають захоплення всього людства".
Сьогодні щоб стати медсестрою потрібно отримати медичну освіту в коледжі або училищі. Жінки цієї професії допомагають у роботі лікарям і фельдшерам.

Найвищий профіль медсестри - це старша медсестра, яка контролює весь молодший персонал лікарні. Також є палатна медсестра – відповідає за пацієнтів, які перебувають у лікарні. Існує операційна сестра, яка допомагає хірургам під час проведення операцій. Дільнична медсестра відповідає за хворих на ділянці, а процедурна - бере аналізи....

12 ТРАВНЯ ДЕНЬ МАТЕРІ В УКРАЇНІ

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.
У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.
Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей.
Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.
В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
В 2019 році День матері в Україні припадає на 12 травня.
...

8 ТРАВНЯ ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму»....

РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКА ПАРАФІЯ ЗАПРОШУЄ НА УРОЧИСТОСТІ

В суботу, 6 квітня, о 12.00, Римсько-католицька парафія Всіх Святих м.Тетієва запрошує на урочистість введення нового настоятеля о.Марека Рудзя, очолюване Єпископом Віталієм Кривицьким, яке відбудеться у каплиці Свейковських за адресою м. Тетіїв, вул. Януша Острозького 18-а....

20 КВІТНЯ УКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ)

Після недавніх досліджень з’ясувалося, що найчистіше повітря в світі «живе» на острові Тасманія, який знаходиться поруч з континентом Австралія. На початку цього тисячоліття Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала звіт про забруднення навколишнього середовища. Результати дуже сумні. Наприклад, в Каїрі повітря дуже сильно забруднене. Дихати «під відкритим небом» там цілий день, для організму, все одно що викурити пачку цигарок....

КОЛОДІЙ, МАСЛЯНА

Свято Колодія — одне з праслов’янських свят, яке сягає доби Трипільської культури. Це низка обрядових дійств на честь весняного пробудження природи, відоме як Колодія, Колодка, Масляна тощо.

Повертаючись до витоків духовності першої на Землі держави Аратти, завдяки українознавчим дисциплінам намагаємося відродити втрачені світоглядні знання та вірування прадавніх українців. 

Свято Колодія — одне з праслов’янських свят, яке сягає доби Трипільської культури. Це низка обрядових дійств на честь весняного пробудження природи. Колодій, Колодка, Колодки, Масляниця, Масляна, Масниці, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Пущення, Загальниця, «Ніжкові заговини» тощо - різні назви давнього свята. 

Масляна, як і багато інших давніх українських народних свят, була включена до Християнського календаря, але з прив’язкою до Великодня, тоді, як раніше Масляну святкували напередодні Новоліття – Нового року наших давніх пращурів. Новий рік в них починався з першим весняним Молодиком, який настає перед весняним рівноденням (або за іншими джерелами - 1 березня). 

Масляна отримала таку назву, тому що основною обрядовою стравою були вареники з сиром, які вживалися з маслом чи сметаною. Виготовляли також млинці і пиріжки. Ними частували протягом усього тижня. 

В прадавньому розумінні Колодій — це маленький Сонце-Божич, який уже підріс і набрався сили розкручувати Сонячне Коло, тобто став Коло-Дієм. 

З наближенням весни Сонце все вище і вище піднімається по своєму небесному колу, відганяючи зимові холоди, а його сила, тепло та енергія передаються природі й людям. Отже — «Коло діє», життєтворний процес на землі триває, настає новий етап його оновлення. 

Свято супроводжується обрядами, пов’язаним із проводами зими і зустріччю весни і має характер загального примирення, злагоди та всепрощення. За традицією в цей час влаштовуються народні гуляння, а всі дійства направлені на те, щоб прогнати зиму і розбудити природу від сну. Усі ці дні не роблять значних робіт, а славлять Колодія, Сонце, Весну і Світло. 

Протягом семи днів відбуваються урочистості, що славлять Колодія. Свято відлунює звичаєвість доби матріархату, оскільки жінки є головними дійовими особами. Колодія вважали Богом шлюбу, любові, здоров’я і злагоди, тож дійства були пройняті іграми та веселими забавами. 


На Україні в усі часи головним обрядом Масниці були «колодки». Сонячну ознаку Колодія, як символ продовження роду, – маленьку вербову колодочку з навскісними хрестиками, перев’язану стрічечкою, дівчата прикріпляли на груди своєму хлопцеві, або «сповивали» і залишали до суботи. 

Свято Колодія, триває протягом тижня: у понеділок «колодка народжувалась», у вівторок – «охрещувалась», у середу – «похрестини», у четвер – «помирала», у п`ятницю «колодку хоронили», у суботу - «оплакування колодки», а у неділю відбувалось завершення життєвої долі «колодки» - молоді одружені жінки «волочили колодку», - вони прив`язували колодку до тіла неодруженим парубкам та дівчатам, які не одружилися минулого року. 

А оскільки, ніхто не бажав тягти колодку, тож від неї відкуплялись кольоровими стрічками, танцями, піснями або їжею та напоями. 

Парубкам, котрі за рік не одружилися, чіпляли до руки чи до пояса колодку - загорнуте у полотно вже справжнє полінце, - у такий спосіб намагалися карати затятих одинаків. Пам’ятаючи про такий звичай, парубки заздалегідь готували «відкупного» грішми, подарунком або оковитою (виставляли могорича) - лише так можна було відкупитися. 

На відміну від парубочої колодки, дівочу колодку оздоблювали паперовими квітами, барвистими стрі­чками та прив’язували дівчині, що забарилась із заміжжям, до лівої руки. Дівчата теж могли відкупитися стрічками, намистом, хустиною чи танцями і піснями. 

В окремих місцевостях прив’язували колодку й батькам (до ноги) у покарання за те, що своєчасно не одружили своїх дітей. 

Також в цей день парубки вибирають наречених....

ВШАНУВАННЯ ПАМ`ЯТІ Т.Г. ШЕВЧЕНКА

У цьому році минає 205 річниця з Дня народження геніального поета Тараса Григоровича Шевченка. Світлий образ Великого Кобзаря − безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця....

9 БЕРЕЗНЯ ДЕНЬ ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКА УКРАЇНИ

Професійне свято – День землевпорядника - відзначається в Україні щорічно у другу суботу березня з 1999 року, коли таким чином Указом Президента № 1556/99 була підтримана ініціатива Державного комітету України з земельних ресурсів і Спілки землевпорядників України....

МІЖНАРОДНИЙ ЖІНОЧИЙ ДЕНЬ

8 Березня: історія свята зародилася в Америці. За однією з версій, у Нью-Йорку навесні 1857 року текстильниці вийшли з протестом на вулиці міста, вимагаючи поліпшити умови праці та збільшити рівень зарплат. А у 1908 році все в тому ж Нью-Йорку соціал-демократи вийшли на мітинг, присвячений рівноправності жінок. Вважається, що близько 15 000 жінок домагалися для себе виборчого права. І з 1909 року американськими соціалістами був оголошений Національний жіночий день, що відзначався в останню неділю лютого....

4 БЕРЕЗНЯ В БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ТЕТІЇВСЬКОЇ ОТГ ВІДБУДЕТЬСЯ СВЯТКОВИЙ КОНЦЕРТ ВОЛИНСЬКОГО НАРОДНОГО ХОРУ

4 березня о 16.00 в Будинку Культури Тетіївської ОТГ відбудеться святковий концерт Волинського народного хору, приурочений до Міжнародного жіночого дня. На глядачів чекає яскравий виступ артистів, а для прекрасної частини людства - приємні несподіванки та сюрпризи. Вхід вільний!...

3 БЕРЕЗНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПИСЬМЕННИКА

Хоч професія письменника з'явилася багато століть тому, майстри слова одержали своє свято лише в 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу. З тих пір Всесвітній день письменника відзначають щорічно 3 березня....

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація