Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

28 ТРАВНЯ ДЕНЬ ПРИКОРДОННИКА УКРАЇНИ

День прикордонника України в 2019 році країна відзначає 28 травня. Це головне професійне свято українських вартових кордонів.

Спочатку визначили дату святкування 4 листопада відповідним указом президента. Приводом для її призначення стало створення Українських прикордонних військ на базі Західного прикордонного округу.

Але ця дата Дня прикордонника не прижилася. Причина в тому, що прикордонники, які проходили службу в радянські часи, неофіційно відзначали своє професійне свято "по-старому", 28 травня. У 2003 році нинішню дату остаточно затвердив своїм указом президент.

Прикордонні війська в Україні відносяться до розряду елітних. У Парку Перемоги Києва на честь захисників кордону відкрили пам'ятник.

Перед прикордонниками поставлено важливе завдання - захист зовнішніх кордонів країни від посягань можливого ворога і організованої злочинності. Саме вони зупиють потрапляння в Україну контрабанди, протистоять незаконній міграції. Прикордонники є обличчям держави, оскільки першими зустрічають іноземних гостей.

Ряд важливих реформ прикордонних військ завершився до 2015 року. Застави, прикордонні комендатури, контрольно-пропускні пункти, відділення прикордонного контролю переформували у відділи прикордонної служби. Також значно скоротився штат. З 488 підрозділів ще радянських часів створили 165 сучасних підрозділів. Завдяки цьому вдалося підвищити кваліфікацію персоналу та впровадити автоматизовану системи обліку даних.

З початком АТО у прикордонних військ практично не залишається часу на відзначення Дня прикордонника, оскільки вони несуть подвійне навантаження із-за агресії Росії на Донбасі, підвищеної кримінальної обстановки і проблем з біженцями з-за бойових дій на сході країни.

Найбільший по протяжності кордон Україна має з Росією - понад 2245 кілометрів. З них 320 кілометрів припадає на морську ділянку. Також Україна межує з Білоруссю, Угорщиною, Молдовою, Польщею, Румунією, Словаччиною.

Прикордонники несуть свою службу не лише на суші. Під їх охороною перебувають також морські ділянки і українське небо. День прикордонника відзначають також вартові кордонів на морі і в повітрі.

Прикордонні пілоти забезпечують моніторинг держкордону з повітря. На службі в небі в постійній готовності знаходяться вертольоти і сучасні патрульні літаки. Морські кордони України прикривають кораблі і катери Держприкордонслужби.


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація