Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

24 СЕРПНЯ 2020 РОКУ - ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в IX столітті. 
Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства, в XVII столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця XVIII століття, після чого, аж до XX століття, незалежної української держави не існувало.

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила «Акт проголошення незалежності України», який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено:

«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:

1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність».

І хоч дехто жартома чи саркастично зазначає, що свято більше схоже на день незаможності, адже українці заслуговують жити краще, все одно це свято вкрай важливе для усвідомлення того, що Україна як держава визнана незалежною.


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація